šipek šipek komentáře u knih

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Tak za mě tento druhý díl ještě předčil díl první. Tempo knihy bylo zběsilé a ještě s přibývajícíma stránkami gradovalo. Zajímavě psaná kniha, každá kapitola je napsaná z pohledu jednoho z hlavních hrdinů knihy.

20.07.2020

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak za mě lepší čtyři hvězdičky. Trošku pomalejší začátek knihy, ale pak se kniha rozjede až k nečekanému závěru. Dvě časové linie knihy se dobře prolínají a čtenář se velice slušně orientuje. Knihu vřele doporučuji čtenářům tohoto žánru.

16.01.2020 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tak dávám dobré čtyři hvězdičky. Knihy od tohoto autora se moc dobře čtou. Téma zajímavé s výbornou zápletkou a pohledem do daleké minulosti. Vřele doporučuji.

25.04.2019 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tak to byla jízda, super počteníčko. Lacey a Mark je sympatická dvojice detektivů a čtenář je zvědavý jak se jejich vztah bude dále vyvíjet. Já v první řadě sáhnu po prvním díle této série. K této knize jsem se dostal díky doporučení zde na databázi knih. Kdo má rád psycho vřele doporučuji.

06.11.2016 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Výborná detektivka z vesnického prostředí.Překrásně vylíčen život na vesnici včetně vztahů jednotlivých osob. Mě se tato kniha moc líbila, každou chvilku jsem podezíral někoho jiného.

31.03.2015 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Zajímavá zápletka, ale takové sci-fi, což není zrovna můj šálek kávy. Jinak napínavé, čtivé, trošku pomalejší začátek knihy.

07.08.2024 4 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Tak vůbec nevím jak jsem mohl tuto sérii přehlédnout. Toto je mé první setkání s komisařem Williamem Wistingem. Moc dobře se kniha četla, zajímavý případ i když se mi pachatele podařilo celkem brzo odhalit. Jsem rád, že jsem nemusel tuto sérii číst postupně. Hned se poohlédnu po dalších dílech této série. Super vřele doporučuji.

11.03.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Za mě velice dobrá série a snad se dočkáme i pokračování. Krátké kapitoly takže čtení krásně utíká a hned jsme na konci. Závěr knihy byl za mě dost překvapivý.
Moc pěkná severská detektivka.

07.03.2024 5 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Za mě dost neskutečný příběh, ale od vynikajícího autora. Kniha mě moc bavila a vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

15.02.2024 5 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

Tak za mě úplná spokojenost. Pozvolné rozplétání nitek, prolínání se časem a vše s přehledem. Moc jsem si tuto knihu užil. Závěr knihy nečekané rozuzlení. S touto variantou jsem vůbec nepočítal. Vřele doporučuji.

10.01.2024 5 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Mrzí mě, že jsem měl tak dlouhou pauzu mezi prvním a druhým dílem. Myslím, že to bylo na škodu. Určitě to chce číst postupně a bez přestávky. Je to ale tím, že mě první díl moc nenadchnul. Zde dávám pět hvězdiček a ihned mám připravené pokračování. Jen ty jména to bylo pro mě teda něco, no ale poradil jsem si s tím.
Vřele doporučuji.

21.11.2023 5 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Příběh napínavý, výborně napsaný. Krátké kapitoly a čtení pěkně odsýpá a najednou je závěr a já nevěřil vlastním očím že je již konec. A ještě kapitolám z Benátek jsem při čtení knihy také neporozuměl. Takže ubírám jednu hvězdičku.

14.03.2022 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Tak pro mě hodně slabý začátek knihy. I jsem jí chtěl pomalu odložit. Ale druhá polovina knihy mě nadchla a pomalu se nedala odložit. Je to srozumitelně a přehledně napsané. Takže nakonec spokojenost.

07.09.2021 4 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Tak po knihách této autorky sáhnu jednou za čas a nikdy mě nezklame. Zase výborná detektivka na kterou si čtenář musí udělat čas a soustředit se.

26.02.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Na můj vkus má tato kniha dost vysoké hodnocení. Jo čte se velice dobře, ale pro mě bez napětí. Takové oddechové povídání.

01.12.2018 3 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Má druhá kniha od tohoto autora a nedá se nic jiného dělat než udělit opět pět hvězdiček. Pohled do zákulisí ruské mafie a praktik čtenáře až vyděsí. Závěr knihy byl moc rychlý, kniha by snesla o pár stránek více. Moc dobře se kniha čte a rychle.

24.10.2018 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tak koukám, že jsem knihu ohodnotil 5 hvězdičkami a nenapsal jsem komentář tak činím dodatečně. Tak dost dobrá detektivka, která splnila mé očekávání. Vše do sebe postupně zapadávalo a konec mě dost překvapil. Vřele tuto knihu doporučuji.

10.04.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak to jsem si počet l, výborná kniha. Pro mě byla tato kniha lepší jak zabijáci. Již se těším na další knihu od tohoto autora. Kniha se špatně odkládá , neustále se něco děje a výborně se čte. Zajímavý až neskutčený děj.

03.06.2014 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Za mě je toto jedna z top detektivních sérií které jsem četl. Napínavé, moc dobře se čte, krátké kapitoly, vše do sebe zapadá. Jen ten nadřízený je vždy nějaký divný. Moc se těším na další díl.

09.09.2024 5 z 5

Stopa rysa Stopa rysa Kerstin Signe Danielsson

Mě se kniha moc líbila. Hodnotím lepší čtyři hvězdičky. Jak se píše v přechozích komentářích jen by jí slušelo méně stránek.

04.01.2024 4 z 5