smmajl smmajl komentáře u knih

Čistý Čistý Andrew Miller

Zajímavá kniha, úplně jiná, než na jaké jsem zvyklá, nic méně první polovina úžasná, druhá už trošku pokulhávala a prakticky z toho nic moc nevylezlo :-).

31.03.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Ve srovnani s predchozimy dily je tohle ponekud slabsi a nudnejsi...nicmene do sbirky musi byt

31.10.2013 3 z 5

Skála Skála Peter May

Hrozně jsem se těšila, až si tu knihu budu moc přečíst a jsem zklamaná. Temná atmosféra super, ovsem detektivní zápletka otřesná a vzpomínky na dětství a minulost me v polovině začaly pěkně štvát. Za mě nic moc.

24.10.2013 3 z 5

Paprika Paprika Jasutaka Cucui

Já jsem upřímně nadšená. Byla jsem na tuto knihu velmi zvědavá a nezklamala mě. Je to zase něco jiného a jsem ráda, že mám takovou knihu v knihovně.

22.10.2013 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Knihu jsem zhltla za dva dny. Zase trochu jinak napsaná detektivka. Úžasna psychologie, kdo váháte, zkuste to :-)

22.10.2013 5 z 5

Jedním slovem shrnuto....úžasné. Výborná kniha, shltnutá jedním dechem.

13.10.2013 5 z 5

Peklo Peklo Jasutaka Cucui

Zajímavé...i když se mi pletla všechna ta japonská jména, kniha mě donutila k zamyšlení. Nicméně to není četba pro každého.

16.09.2013 3 z 5

Out Out Nacuo Kirino

za mě pět hvězdiček. Japonským autorům postupně přicházím na chuť. Kniha se dobře četla, děj nebyl vleklý a nakonec jsem se i přistihla, že hlavním hrdinkám fandím. Jako bonus pohled do moderního Japonska. Dobrý, zkusím Zrůdu

08.08.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

docela katastrofa...a to mám Nesba ráda, ale tahle kniha se moc nepovedla. Natáhlé, nepoutavé, o ničem...asi tak bych to zhodnotila. Už chápu, proč se tohle nevydalo jako první.

16.07.2013 1 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Další výborná knížka Tany French, nemohla jsem se odtrhnout, knížka nutí k přemýšlení...super. Sice pro mě pořád číslo 1 Na Věrnosti, ale těším se na další.

27.05.2013 5 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Na tohoto autora jsem byla velmi zvědavá....a po přečtení knihy jsem trošku zklamaná. Kniha se dobře četla, byla zajímavá, brutální, šokující...ale čím víc jsem se blížila ke konci, tím mě to začínalo až nudit a po přečtení se řikám....nic moc

14.05.2013 2 z 5

Zlomená oběť Zlomená oběť John Sandford (p)

Obstojeně napsaná detektivka...ano, četla jsem lepší, ale četla jsem i mnohem horší. Určitě slousknu ještě další, příjemné čtení na tři dny a proto dávám pět :-)

14.05.2013 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Zajímavá kniha, nicméně bych řekla, že jedna ze "slabších" než na co jsem u Murakamiho zvyklá...Norskému dřevu se kniha nevyrovná ani zdaleka, něco mě v tom příběhu scházelo.

17.04.2013 3 z 5

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

Asi jsem čekala víc....první část výborná, druhá velmi natáhlá a nudná, závěr ušel...rozhodně jsem čekala víc, ve srovnání s Kingem moc nechápu, co tam bylo až zas tak hororové. Literárně je kniha napsaná výborně, ale...

17.04.2013 3 z 5

Plukovníkovi nemá kdo psát Plukovníkovi nemá kdo psát Gabriel García Márquez

Novelu jsem přelouskala snad za hodinku, příjemná četba o neveselém úskalí života, nicméně poslední věta mě rozesmála.

10.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Proboha!!! Kde má tato kniha nějakou myšlenku....po nuceném dočtení jsem si říkala, pro jakou skupinu lidí bylo tohle napsáno.

27.03.2013 odpad!

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velmi čtivá detektivka, od začátku až dokonce, pro mě nejlepší z vydaných knih...těším se na další!

27.03.2013 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Můžu říct jediné...."Lidi, přečtěte si Pravidla moštárny"

27.03.2013 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

1Q84 je výborná kniha. Pomineme-li množství chyb a překlepů, 1Q84 nenechá čtenáře ani na chvíli vydechnout, fantazie pracuje na plné obrátky, kniha vtáhne do děje a s obrovským očekáváním otáčíte další stránku. Murakami má náležité místo v mé knihovně, nicméně pro mě je stále číslo jedna Kafka na pobřeží. Uvidím po 3. díle...

27.03.2013 4 z 5