Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Havraní oko Havraní oko Ken McClure (p)

Opět perfektní čtení. Dunbar nezklamal, příběh má hlavu a patu a napínavý děj.

17.09.2019 5 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Spousta informací z historie amerických korzárů, perfektně provázané s historií atentátů na prezidenty. A ne všechno je fantazie.

02.09.2019 5 z 5

Den jako stvořený pro vážnou známost Den jako stvořený pro vážnou známost Zdena Frýbová

Zajímavě podané životní příběhy z dob socialismu. Člověk si občas vzpomene i na své vlastní zkušenosti a zážitky z těch dob. I když lidská nátura nikdy nebude jednoznačná, nebyla tehdy, nebude ani v budoucnu.

05.08.2019 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Povídky plné hrůzy a napětí s předmluvou autora, co ho přivedlo k napsání právě tohoto příběhu.

07.07.2019 5 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Je vůbec možné mít takovou fantazii jako má Dean Koontz? Opět přečteno jedním dechem...

10.06.2019 5 z 5

Vadí, nevadí Vadí, nevadí James Patterson

Opět napětí, trochu politikaření až do Bílého domu, skvělá detektivka.

10.06.2019 5 z 5

Chuť krve Chuť krve James Patterson

Tak jo, knihy od Pattersona jsou opravdu hodně čtivé. Od začátku až do konce napínavé a člověk se od toho nemůže jen tak odtrhnout.

16.05.2019 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Zfilmované práce Michala Viewegha se mi vždy líbily, ale toto dílko mě docela zklamalo. Spousta převzatých citátů, ale na druhou stranu docela obyčejný milostný trojúhelník okořeněný vtipem.

24.04.2019 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Přesto, že moc nemusím knihy, které se zabývají i tématikou války, tato kniha ve mně zanechala zvláštní pocit. V polovině knihy jsem začala věřit, že za všechno může dítě (kdysi jsem četla hororovou povídku "Malý vrah" ), ale nakonec se ukázalo, že je nemocná matka. Zápletka s hudební skladbou se mi také líbila. Pokud je někdo milovníkem vážné hudby, Incendio od Tess G. je opravdu krásná skladba.

04.04.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásné čtení. Trochu mi připomíná Diamantová pole od Conwella nebo příběhy Oga Mandina. Určitě se člověk má nad čím zamyslet.
"Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit."

02.04.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Super čtení. Napětí od začátku až do konce. Čtenář stále čeká, jak to vlastně dopadne (samozřejmě dobře).

30.03.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Dost morbidní příběh. Lidé umírají v sedmnácti, v pětadvaceti, v devětatřiceti a ještě si přejí smrt svého dítěte před svou vlastní... Určitě je to dobře zpracované vyprávění, ale já tomuto žánru moc neholduji. Četla jsem kvůli výzvě.

25.03.2019 3 z 5

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Opět klasický Koontz - příběh o tom, co by bylo, kdyby... Co by bylo, kdyby z nás lidí někdo chtěl udělat něco vyššího? A co by bylo, kdyby se celý projekt vymkl z ruky? Pěkný hrůzostrašný příběh.

19.03.2019 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Tak mám asi nového oblíbeného autora. Posledních dvě stě stránek jsem přečetla fakt jedním dechem. Mělo to spád a stále jsem nevěděla, jak se děj vyvine. Moc dobré čtení a už se těším na Vánoční říši.

13.03.2019 5 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

To je prostě Kellerman - žádné dlouhé popisy, hodně dialogů, super čtení.

12.01.2019 5 z 5

Diagnóza: k smrti odsouzen Diagnóza: k smrti odsouzen Michael Palmer

Knihu jsem četla formou e-knihy, takže jako večerníček v posteli. Z počátku jsem se nemohla začíst, ale za polovinou příběh dostal spád a už jsem ho nepustila. Zakončení sice nebylo happy, zlo nebylo potrestáno úplně, ale takhle to vlastně chodí i v reálném životě.

30.11.2018 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Souhlasím s komentářem "pedroK". Chtěla jsem se dozvědět, kde se to vzalo a proč...Na knihu jsem se těšila, ale jsem trošku zklamaná. Určitě se dá hodně přemýšlet o tomto příběhu. Dnes máme mobil téměř všichni, od malých školáčků počínaje po starší babičky a dědy. Používáme je celý den, máme v nich Internet, potřebujeme vědět, co se děje ve světě, čteme si maily, hrajeme hry, navštěvujeme různé weby. Asi bychom také měli smůlu...

19.11.2018 4 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Včera jsem knihu dočetla a stále přemýšlím nad tím, o čem to vlastně bylo. Není fantasy jako fantasy. I když budou autoři vymýšlet nová slova a slovní obraty, nikdy nepřekonají Pána prstenů nebo Harryho Pottera. Toto je opět první kniha z trilogie, takže čtenář musí pokračovat ve čtení, pokud je dost zvědavý na to, jak to vlastně všechno dopadne. V každém případě smekám klobouk před prací překladatelů (v tomto případě Roman Tilcer ), protože jak může vyčítit, že vybral ta správná slova?!

04.11.2018 3 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Sérii Pendergast jsem začala číst hodně dávno a tak si moc nepamatuji souvislosti. Přesto se mi tento příběh líbil. Zajímavá zápletka, která začíná již v dávné minulosti a vyústí do nesmyslného stíhání a msty na Pendergastově rodině.

22.11.2023 5 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Apokalyptický román s jednoduchou zápletkou, rozvinutou spíše do psychologické roviny. Každá ze dvou hlavních postav vnímá vzniklou apokalypsu jinak, protože se každá nachází v rozdílné životní situaci.

07.10.2023 3 z 5