tami1 tami1 komentáře u knih

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Páni, tak tohle byla jízda. Knihu jsem zhltla za jedno odpoledne.

Hlavními protagonisty jsou namyšlený, sebestředný zpěvák slavné rokové kapely, který má problém se závislostmi všeho druhu a jeho chůva, která ho má držet dál od všech průserů. Mezi Lenou a Jimmym to od začátku jiskří a jejich slovní souboje nemají chybu.

Celá série je super, ale tento díl je vážně top. Doporučuji!

06.08.2020 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Vtipně napsaná skoro detektivka z provinčního městečka Brodu. Josefína s komisařem Tvrdíkem řeší vraždu, městečkem cloumají vášně, pivo teče proudem a podezřelých je víc než dost.

04.08.2020 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Komiksová verze je pro mladší čtenáře určitě stravitelnější a díky nádherným ilustracím i záživnější než orginál.
Smutné téma je zpracováno s velkým citem, ale přesto neztrácí nic ze svého mrazivého poslání.

31.07.2020 4 z 5

Malé dobré zprávy Malé dobré zprávy Martina Špinková

Krátké příběhy o odchodu ze života. Každý je jiný a přesto si jsou velmi podobné. Spojuje je láska a ochota udělat pro své blízké v jejich nejtěžších chvílích vše potřebné a tím pomoci vlastně i sobě se se smrtí vyrovnat a smířit.

31.07.2020 4 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Jsem nadšená, koupila jsem pro synovce a samozřejmě neodolala.
Nádherně ilustrovaný vtipný příběh dvou naprosto odlišných hrdinů je plný vtipu a poučení. Brumla je laskavá, milá medvědice a Remcík je správně zpruzený, sobecký zajíc.

31.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Skvěle jsem se bavila.
Za vraha jsem považovala prakticky každého a stejně jsem neuhodla. Postavy jsou popsány barvitě, děj je plný zvratů.

28.07.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Strhující thriller!
Příběh má vražedné tempo, originální zápletku a vrchovatou porci napětí. Pachatelem je geniálně opatrný, vychytralý psychopat, který se nezastaví před ničím. Úplně mě uchvátily kapitoly popisující automobilovou honičku, zastávku v nemocnici a samozřejmě závěr v loděnici. U těch jsem napětím ani nedýchala. Moc se mi líbilo, že oběti nečekaly se založenýma rukama, ale snažily se svůj osud aktivně změnit, prostě nepůsobily bezduše a odevzdaně.
Zamilovaný Carl, tajemný Asad a schizofrenní Rose jsou se svým špičkováním pomyslnou třešničkou na dortu.
Příběh nemá jediné hluché místo. Zatím nejlepší díl z této fantastické série.
DOPORUČUJI!

24.07.2020 5 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Milá, jednoduchá, roztomilá blbústka na léto.

21.07.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Autorka dokáže skvěle vykreslit charaktery postav a vystihnout atmosféru místa, jen je škoda, že vidí vesnici pouze z té negativní stránky. Jako by dědina nebyla schopna nabídnout jiné povahy, než jen lidi slaboduché, závistivé, nevěrné, vypočítavé a zahořklé.
Celému dílu by určitě prospěla trocha pozitivních myšlenek, protože přece nic není jen černé nebo bílé.
V knize mi chyběl nějaký nosný prvek, který by všechny ty mini příběhy spojoval a dával možnost postavám se někam posunout.

20.07.2020 4 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Na začátku jsem měla problém se začíst a ani hlavní postavy nejsou zrovna moc sympatické. Každý má svou pravdu a tu vypráví ze svého pohledu. Je jasné, že někdo lže.
Bohužel je děj dost předvidatelný, po dvou kapitolách tušíte a po půlce víte, jak to dopadne.
Takové nenáročné dovolenkové čtení.

20.07.2020 4 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Na Aljašku dorazilo jaro. Nebezpečná to doba, protože spolu s přírodou se probouzejí i vášně a city lidí. Láska, hormony, žárlivost, chtíč a nenávist jsou velmi špatnou kombinací. Kniha je plná rituálů, nádherné krajiny, zajímavých postav a vražd.
Tato série mi prostě sedí. Strašně moc se mi líbí propracovanost postav a možnost dozvědět se něco víc o místní komunitě Aleutů. První kapitola je naprosto ohromující.

08.07.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tak tentokrát se náš známý detektiv ocitá na rybářské výpravě za polárním kruhem, až v dalekém Norsku. A jelikož by se v odlehlé osadě mohl trošku nudit, osud mu přihraje jednu čerstvou vraždičku.
Příběhy kriminalisty Bergmana mě baví, líbí se mi sympaticky a lidsky působící postavy, pomalé tempo příběhu a také pokaždé jiné místo zločinu.

07.07.2020 5 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Příběh tří sester a jejich rodin sledujeme v nelehké době mezi lety 1939 a 1959.
Jejich osudy nám opět potvrzují starou známou pravdu, že muži mají potřebu řešit politiku a své ambice a proto se z nich častěji stávají v očích veřejnosti hrdinové. Zatímco ženy se vyrovnávají s následky jejich činů. Ony musí řešit hlavně praktické věci a ochránit svou rodinu. Přežít, i když utrpí jejich hrdost a ideály.

04.07.2020 4 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Skvělý první díl post-apo ságy. Autor skvěle vystihl nový svět, který se na Zemi vytvořil a ve kterém hraje nad lidmi prim sama příroda. Kniha je plná napětí, akce a postavy se musí vyrovnat se spoustou nebezpečných situací. Moc se mi líbilo, že i když je kniha určená primárně dětem, není zatížená přílišnou naivitou.

26.06.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jako novodobý robinson je Mark Watney naprosto dokonalý. Strhující story je plná nezapomenutelného humoru, vůle překonávat překážky a odhodlání to nevzdat, ať se situace jeví jakkoli beznadějně.
Kupodivu je film stejně dobrý jako kniha.

21.06.2020 5 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Takové nemastné - neslané. Občas byla některá historka veselá, ale nanejvýš mi vyloudila lehký úsměv, slzy od smíchu bohužel ne.

13.06.2020 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Elena a Lily jsou mladé, naivní a někdy velmi nejisté dívky vyrůstající v Neapoli chvíli po válce. Jako většina mladých lidí dělají rychlá rozhodnutí a svět kolem vidí jen černobíle. Nevím, jestli bych jejich vztah nazvala zrovna přátelstvím. Je to spíš neustálý boj a soupeření o to, která bude lepší, chytřejší, oblíbenější, hezčí... Nedokážu si představit, že bych svou věčnou rivalku dokázala považovat za nejlepší přítelkyni.
Bylo zajímavé sledovat proměnu města během jejich dospívání.

12.06.2020 4 z 5

Po italsku do hubky Po italsku do hubky Marta Kučíková

Moc fajnová kuchařka plná tradičních receptů z podhůří Dolomit. Každý recept je doplněný vtipným komentářem autorky. Z knížky přímo tryská láska k vaření.
Při čtení se mi zbíhaly sliny od začátku do konce a určitě dobrou polovinu receptů vyzkouším.

07.06.2020 5 z 5

Totál Balkán Totál Balkán Blanka Čechová

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je plná šokující pravdy o fungování všech těch veledůležitých mezinárodních organizacích.
Všechny tyhle rádoby skvělé a užitečné organizace se už dávno změnily v byrokratické obry, kteří si myslí, že mají patent na pravdu. Ve skutečnosti jde jenom o peníze, moc a vliv.
Myslím si, že kdyby zmizely, většina obyčejných lidí by si toho ani nevšila. V oblastech, kde je třeba humanitární pomoci, by možná dokonce zbyly peníze na opravdu užitečné a potřebné projekty. Snad by také mohly vymizet hovadiny jako "fungující multikulturní společnost", "gender a asi milion různých pohlaví" a omezilo by se věčné vměšování těchto samozvaných samaritánů do věcí, do kterých jim nic není.

04.06.2020 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Z knížky na mě dýchla vůně bylinek a horský vzduch mi pročistil hlavu. Blogové zápisky přetékají láskou k životu, lidem a Itálii. Jsou napsány laskavě, vtipně a s životní nadhledem.
Bavila jsem se!

02.06.2020 4 z 5