Tamten Tamten komentáře u knih

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Možná zajímavé a pěkně prokreslené prostředí, ale dějově je to zábavné asi tak první třetinu, druhá třetina je vlastně pořád stejná a nikam se nevyvíjí a třetí je opět stejná a nikam se nevyvíjí. Hrdinové, kteří by měli být v podstatě stejní jako jiní lidé v pekle, jsou z nějakého důvodu nezranitelní a číst stále dokola o soubojích člověka, který je nezranitelný, začne být brzy nuda. A tady je ta nuda natažená na spousty a spousty stránek.

29.05.2015 2 z 5

Karatedó - Má životní cesta Karatedó - Má životní cesta Gičin Funakoši

Kniha, kterou by si měli přečíst všichni studenti nejen karatedo, ale jakéhokoliv bojového umění. Když se člověk povznese na občasné lehce úsměvné "příklady ze života", najde v knize zásadní myšlenky o tom, jak by se měl chovat člověk, který studuje bojové umění.

27.04.2015 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Těžko říci, jestli Kotleta je pseudonim kulhánka či nikoliv. V každém případě styl psaní je dosti podobný a i když je příběh poměrně přímočarý, je to prostě nářez.

26.02.2015 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tuhle knihu jsem nezvládl dočíst. Ne že by na ní bylo něco vysloveně špatně, ale celé je to takové uhlazené, černobílé, předvídatelné a ve výsledku naprosto nudné.

02.08.2024 2 z 5

Život válečníka Život válečníka Tomáš Němec

Slohově zajímavá kniha, ale ne všechny způsoby vyprávění mi úplně sedly. Většina částí se ale čte velmi dobře a výsledek je dobrá netradiční kniha (ve které je ale vidět jasná inspirace předlohami, což ovšem není na škodu).

04.05.2023 4 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Dalo by se říci téměř klasické postapo, ale netradiční je zde surovost a to, že si o žádné postavě nemůžete být jistí, jestli na další stránce ještě bude žít. Díky tomu je kniha netradiční a napínavá. Ale určená spíše otrlejším čtenářům.

17.04.2022 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Udržuje Kotletův styl, v některých částech kniha lehce pokulhává, ale celkově dobrá a co se děje týče, tak na rozdíl od první knihy zde graduje správným směrem.

14.10.2021 4 z 5

Zajímavá témata na zamyšlení, bohužel při čtení jsem často narážel na místa, kde byli používaná argumentační fauly a to i takové, že autor musel vědět, že jej používá. Občas mi přišlo, že autor argumentuje něčím, co spíše dokazuje opak atp. Použít to jako předlohu pro následnou debatu s autorem by asi šlo, ale jako samostatná kniha mi to přišlo užitečné spíše k procvičení hledání problémů v textu.

02.06.2021 2 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

04.05.2021 3 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Velmi neoriginální svět i hlavní hrdina, u kterého je zajímavě pojaté jeho "supervlastnosti". Trochu rušivě působí, že se kniha střídá ze dvou "nezávislých", značně rozdílných příběhů, u kterých můžeme jen předpokládat, že se v nějakém budoucím díle protnou. V této knize se tak nestane. Každý je úplně jiný, i psaný jiným stylem. Uvidíme, kam se dál uberou další díly.

06.10.2020 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Lepší než druhý díl, ale kvality prvního rozhodně nedosahuje. Děj je tak nějak předvídatelný a žádné zásadní překvapení se nekoná, ale hlavní problém vidím v tom, že je tam spousta dějových linek, které jsou podrobně rozpracovány, ale vlastně jsou zcela zbytečné a celá kniha by se obešla bez nich.

27.05.2020 3 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Pokračuje ve stejném tempu jako první díl - trochu pomalejší rozjezd a od půlky velmi svižné a napínavé.

25.02.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Čtivá a napínavá fantasy kombinující magii i střelné zbraně. Kromě zajímavého děje přináší i propracované charaktery postav, které rozhodně nejsou černobílé a i když máme chuť fandit hlavním postavám, je z knížky znát, že to zdaleka nejsou kladní hrdinové.

23.05.2019 5 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Lepší než první část knihy (předchozí díl), ale pořád to není až tak dobré. Hlavní drama navazuje na linii, která vypadala vedlejší, naopak to co původně vypadalo důležitě, tak je odbyté tak nějak, aby se neřeklo. Celé je to navíc dost průhledné. Ale aspoň akce je tu tentokrát dost.

28.03.2019 3 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Rozhodně lepší než první díl. Rychlejší tempo, zajímavější děj a méně historických popisů nezajímavých věcí. Ale i zde se najdou vleklé pasáže a celkově knížka neodsýpá tak, jak by mohla.

21.03.2019 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pěkné momenty, poměrně čtivé, ale směřuje to odnikud nikam a od půlky jsem měl pocit, že se vlastně opakuje neustále to samé dokola.

20.09.2018 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Rozhodně zajímavé a poměrně netradiční čtení. Většina knihy odsýpá svižně, ale přeci jen jsou tam pasáže, kde na chviličku ztrácí tempo.

05.04.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Plynule pokračuje v bodě, kde přestal předchozí díl a vše pokračuje ve stejném duchu. Čtivé, napínavé, nápadité. Konec ne zcela tradiční. A navíc, když to měla být trilogie, tak je to skutečně trilogie (a nikoliv že to bude natahovat na spousty dalších dílů).

31.01.2018 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Pokračování udržuje nastavenou úroveň v nezměněné podobě. Části knihy jsou super, části by člověk nejraději vynechal, občas to nedává logiku, ale určitě se to dobře čte.

20.11.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Nářez jako vždy. Skvěle podané prostřední, klasicky dobrá akce, ale něco tam drobet chybělo k dokonalosti.

10.02.2017 4 z 5