Terez25 Terez25 komentáře u knih

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Pěkná, čtivá kniha, která je spíše sondou do života dvou švagrových, dvou rozdílných žen, které se vlivem okolností stanou přítelkyněmi, než mrazivým thrillerem. Kniha se však čte lehce a nakonec vše dopadne dobře. Fajn čtení třeba na pláž.

08.07.2019 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Zrovna včera jsem byla na filmovém zpracování v kině a nutno podotknout, že Hardina trefili. Kudrnáč to zrovna není, jako v knížce, ale zato drzej a sexy kukuč mu nechybí. ;-D
Jinak druhý díl si drží laťku a pořád baví. Pravda, je to s Tessou a Hardinem jak na horský dráze, ale kdo by jim nefandil a tu chemii mezi nimi jim nezáviděl?! :-)

08.05.2019 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento Harry mi dal trochu zabrat. Chvíli mi trvalo, než jsem ho přelouskala, ale opět jsem se jen utvrdila v tom, že je to čtení pro radost.:)

25.02.2019 5 z 5

V tomto díle je už poměrně chmurná atmosféra. To mu ovšem neubírá na atraktivitě, právě naopak.
Opět velmi pěkné čtení.

13.01.2019 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Musím přiznat, že kniha je podle mě o něco slabší, než film. Ale protože animák miluju, tak nelze jinak, než 5. :-)

25.06.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Dobrá detektivka, v čele s příjemnou postavou komisařky, ale trochu jsem se ztrácela ve jménech a abych se přiznala, na konci jsem tak úplně nepochopila, kdo byl vlastně vrah. Jinak ale prostředí deštivého Irska a městečko opředeno dávnými legendami se mi velmi líbilo.
Jsem zvědavá na druhý díl...

11.06.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Pátý díl této skvělé série a Angela Marsons stále neztrácí dech. Kim Stone je snad můj nejoblíbenější literární detektiv vůbec. Doufám, že Pokrevní pouta tuto sérii neuzavřela a že budou další případy, kde se setkáme s Kim, Bryantem a s Alex.

08.06.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha, ze které jsem měla pořádně zamotanou hlavu. Četla se s lehkostí, děj byl zajímavý, ale to rozuzlení na konci... nějak nevím, jak se k tomu postavit. Je škoda, že se to tak rychle utlo, klidně tomu mohlo být věnováno ještě pár stránek navíc. A také (MŮŽE BÝT SPOILER) mě trochu zklamalo, jak se to nakonec s Isakem vyvrbilo. Škoda, pevně jsem věřila, že je to znovunalezený Billy.
Anders de la Motte je ale určitě talent a jen u jedné přečtené knihy nezůstanu.

01.06.2018 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od autorky. Kniha je napsaná čtivě a svižným tempem. Ale zjistila jsem, že i když jsem ji dočetla teprve před dvěma dny, vlastně jsem ji už úplně vypustila z hlavy a ani si na ni nevzpomněla. Četla se dobře, ale pro mě zapadne do průměru.

17.05.2018 3 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Velice emocionální a silný příběh. V každém případě stojí za přečtení.

30.01.2018 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Kniha mě vůbec neoslovila, špatně se mi četla.
Jsem někde v půlce, zatím odkládám. Možná se k ní vrátím později.

31.07.2017 2 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Duchařský příběh, kterému ovšem k dokonalosti leccos chybělo.
Možná jsem čekala víc…
Nemůžu nezmínit časté výpadky teček a milionkrát se opakující slovo “ne-e” mi lezlo strašně na nervy. Bohužel se v tomto případě nejedná o příliš zdařilý překlad.
Zkrátka myslím, že Darcy Coates má i lepší knihy.

08.03.2022 3 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Já tentokrát půjdu proti proudu, protože mě Smrtící útes nijak zvlášť neoslovil. Naopak, kniha je pro mě zklamáním a rozhodně jsem při tak vysokém hodnocení čekala mnohem víc.
Neobvyklý styl vyprávění z pohledu malého chlapce byl zajímavý a postavy dobře napsané, ale jinak mi to celé vyznělo tak nějak prázdně.

18.07.2020 3 z 5

Pred nami Pred nami Anna Todd

Zvláštní a tak trochu vycpávkové. Přijde mi, že tento díl je vlastně takové shrnutí. Nic, co by vyloženě změnilo nebo nějak zásadně přetočilo děj tu není. Jinak ale celá série je parádní a ráda se k ní někdy vrátím.

19.05.2020 3 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Super mystery příběh, který je velmi čtivý a okamžitě vtáhne do děje.
Hodně jsem se na tuto knihu těšila a mé očekávání splnila.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

14.03.2020 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Ach jo... tohle mi teda dalo zabrat. ;-) Shrnu to jen pár větami, protože sálodlouhé komentáře nejsou třeba.
AFTER je jízda, která vás chytne a do poslední stránky nepustí. Prostě parádní čtení, ze kterého tryskají emoce, sympatické postavy a svižný děj. Série má vše, co se dá od dobré knihy očekávat.

23.06.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mě se Zlodějka knih líbila hodně, akorát mi byla dost protivná Smrt, coby vypravěč. Ty její věčné metafory... prostě mi to nesedlo. Jinak je to ale krásný a také hodně smutný příběh. Po již několikátém shlédnutí filmu, jsem si do postav promítala i obličeje a moje nejoblíbenější postava byla Hans Hubermann, jehož naprosto skvěle zahrál Geoffrey Rush. Rozhodně doporučuji knihu doplnit filmem.
Zkrátka Zlodějka knih stojí za přečtení.

19.12.2018 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Mám ráda cokoliv s vánoční tématikou, proto jsem po této knize sáhla. I s vědomím toho, že je pro odrostlejší děti, mě ale trochu zklamala. Ale dětem by se to líbit mohlo.
Jako čtení před spaním v předvánočním čase, proč ne...

16.09.2018 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Fajn knížka, avšak nebyla to taková pecka, jakou jsem od začátku čekala. Brzy si na knihu nejspíš ani nevzpomenu, ale bylo to příjemné čtení s fajn postavami.

26.07.2018 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Krásná kniha, přečtenou jsem ji měla za dva dny. Děj mě okamžitě vtáhl a nechtělo se mi přestávat číst. Po přečtení mi bylo jasné, že to bude perfektní dárek pro mojí mamku k Vánocům. :-)

01.11.2017 5 z 5