terinkha terinkha komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

24/2023
Styl, jakým autorka píše, mě prostě baví. Je to nespisovný, trefný, vtipný (někdy se opravdu směju nahlas).
Příběh mě naprosto pohltil, líbilo se mi to, ponořila jsem se do obou dějových linek a jen s velkou nelibostí jsem dočítala, protože jsem chtěla víc!
Panda boží, Marie hustá, maminka toxická až běda, táta k pohledání :-)
Děkuji i za tuhle, vlaštovka už čeká!

23.06.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

23/2023
Miluju nebo nenávidím Evelyn Hugo? Sama nevím.
Na začátku mě vtáhla do děje a už nepustila, nemohla jsem přestat číst a chtěla jsem vědět, jak to bylo dál!
Jak jsem na to dost citlivá, tak tady mě LGBT tématika nijak nerušila a vlastně mi přišlo, že to k tomu Hollywoodu jakýchkoliv let muselo chtě nechtě patřit.
Přišlo mi to skvěle napsaný, chytlavý a dokážu si představit, že takhle nějak to chodilo. Sňatky z rozumu, intriky, drby, polopravdy a to, jak to bylo doopravdy, vědělo jen pár lidí. A stejně tak dobře věřím tomu, že i v tohle šíleným šoubyznysu se dali najít přátelé a láska na celý život.
Na konci i slza ukápla, emoce se mnou cloumaly, díky, 95 %.

29.05.2023 5 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

20/2023 a taky 300.hodnocená kniha tady na databázi...Myslím, že to nemohlo být lepší :-)
Kniha mi přijde opravdu hezky napsaná. Ano, někdy se může čtenář trochu zamotat do všech pojmů, ale celkovou myšlenku prostě neztratíte.
Všechno je fakt moc hezky vysvětleno a jestli doporučit do rodiny nějakou knihu, tak tuto - i kvůli tomu, že je stručná a výstižná.
Ale pozor, při čtení je nutná sebereflexe!
Doporučuju moc a děkuju za krásné (i když někdy těžké a smutné) čtení :-)

10.05.2023 5 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Milé krátké příběhy včelích medvídků, které známe snad všichni! Řekla bych, že kniha je super i pro malé posluchače, kteří u čtení tak dlouho nevydrží, protože každá příhoda je na 1-2 stránky. Doufám, že se budou holčičce líbit, až povyroste, teď u nich zatím jen usíná :-)

05.05.2021 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Kdybychom všechny rady, které nám publikace nabízejí, jako rodiče používali, tak od rána do večera neděláme nic jiného než že si dáváme pozor na to, jak na dítě saháme, co mu říkáme, co jíme (jako kojící matky) nebo co dáváme jíst už větším dětem a brzo bychom si uvařily mozky :-D
Doporučuju přečíst, ale vzít si z toho to, s čím souzníte a co vám dává smysl. My naši dcerku hodně nosíme na tygra a v klubíčku, snažíme se s ní manipulovat co nejopatrněji, ale jsou věci, které striktně nedodržujeme.
Dělejte to tak, abyste se z toho nezbláznili ;-)

18.04.2021 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

No jo, čekala jsem víc.
Začátek byl rozhodně zajímavej, pak přišla druhá část a najednou to pro mě úplně ztratilo kouzlo...Dočetla jsem to, protože její popis událostí měl něco do sebe (i když zase taková vyšinutá minda, boha jeho, proč já si tohle vybírám).
Prostě mě tyhle novodobý thrillery nějak vůbec nechytaj za srdce.
Tři hvězdy, víc ani o píď. Jestli se vám líbí všechny ty Občas lžu, Dívky ve vlaku, Ostrý předměty a tak, tak tohle se vám bude taky líbit.

11.10.2020 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Fantasy se dostalo mezi moje oblíbený oddychovky a Šest vran mě upřímně nadchlo. Děj je zajímavý, hlavní postavy nejsou úplně typičtí hrdinové a stejně je budete milovat a všechno s nima prožívat. Líbí se mi plno zvratů, ale i humoru, napětí, které se táhne celou knihou. No a chemie mezi Ninou a Matthiasem, to bylo velký ach ♥
Bylo to fakt příjemný počtení, pět hvězd naprosto zaslouženě a na Prohnilé město jsem se vrhla vzápětí :-)

23.09.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Nepřijde vám, že všechny tyhle nový thrillery z edice Světový bestseller jsou na jedno brdo?
Četla jsem hlavně proto, abych zjistila, jestli se Alicia rozmluví nebo ne. Zápletka mě vlastně trochu zklamala a když jsem dočetla, zůstala akorát hořká pachuť.
Očividně jsou blázni úplně všichni, což není, jak už asi postý opakuju, můj šálek čaje.
Pro mě dost průměrná kniha, celý nadšení kolem ní mi přijde jako velkej hype.

22.07.2020 3 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Když teď přemýšlím nad komentářem, tak zjišťuju, že bych si tuhle knihu chtěla přečíst ještě jednou...
Bylo to strašně zajímavý. Místy až odosobnělý a pak najednou šel příběh až na dřeň a do hloubky. Neuměla jsem nějak zpracovat průvodce a Napoleona. Ostatní mi byli vlastně strašně sympatičtí.
Opravdu litují už po pár vteřinách?
Zasloužené 4 hvězdy a půjdu si pro ni do knihovny znovu.

15.04.2020 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

2020/1
Tak téhle knize říkám velké ANO!
Není to jednoduchý čtení, to vůbec, ale tu bezmoc, vztek, revoltu, zlobu, tu můžete při čtení téměř cítit. A některé pocity vyjádřené fantazií (třeba setkání paní Bůh a Smrta)? Skvělý, dávám 100 %!

09.01.2020 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Na začátku mě chytila a až do konce nepustila. Zatím jedna z nejlepších knih od Camilly. Ten konec už byl sice trochu vyhajpovanej, ale přeci jen - směřovalo to tam celou dobu!
Teď už jen Čarodějnice a mám sérii uzavřenou :-)

23.09.2019 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

80% knihy jsem přelouskala při čekání v letadle a cestou na Mallorcu, zbytek za jednu odpolední hodinku. Líbí se mi, že knihu vypráví chlap, líbí se mi, jak se oba i v tak krátké knížce vyvinuli a vlastně se mi líbí i ten hořkosladkej konec. Moc často takový knížky nečtu, ale tahle byla vážně přijemnou oddechovkou. Zasloužený 4 hvězdy ;-)

12.08.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Neotřelé téma, super formát psaní z pohledu 4 hlavních postav, místy fakt děsivý popis "procesu"...Za mě jo, přečetla jsem téměř jedním dechem!

22.05.2019 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Kameník mě bavil velmi! Prolínání dvou časových linek bylo skvělé, postavy hezky vykreslené. Na Camille mě baví to, že se zabývá i osobním životem hlavních postav, takže jsou nám bližší. Vraha jsem si (správně) tipla někdy za půlkou, ale celé rozuzlení pak nemělo chybu. Paráda!

30.04.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jsem měkká. Když jsem dočetla Hadrovýho panáka, řekla jsem, že si pokračování nepřečtu. Ale když jsem ji potkala vystavenou v knihovně, tak jsem to porušila a...neumím odkládat knihy! Takže přečteno, Baxterová byla fajn, jinak mi to přišlo fakt švihlý, loutkář se objevil svým způsobem zčistajasna a hlavně jsem teda asi úplně nepochopila motiv, proč takhle likvidovat lidi...

25.04.2019 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Druhý díl s Erikou a Patrikem. První byl fajn a konečně jsem se dokopala k rezervaci v knihovně, abych si přečetla další...Líbí se mi postupné odkrývání charakterů hlavních postav, celkově vyšetřování no a rozuzlení - tipla jsem si to správně a pozadí zločinu je teda super psycho...
Za mě celý 4 hvězdy, Camilla mi svým stylem psaní fakt sedí.

26.02.2019 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Chvílema se vám bude svírat srdce, chvíli se budete smát, někdy se zamyslíte nebo pozastavíte, protože se v příběhu uvidíte. Každej jeden osud je zajímavej a chytlavej. Ať už je to Stella, Hope nebo Hugh, všichni vás budou zajímat. Jasně, konec je zas klasická Amerika, ale co už. Ono si to ti hrdinové i zaslouží :-)

26.01.2019 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

V minulém díle byla Lisbeth trochu nadpozemsky schopná bytost, tady mi přijde, že se to zase trochu vrátilo na povrch zemský :-) Zápletka rozhodně zajímavá, druhou půlku jsem přelouskala vlastně skoro najednou, protože mě to ohromně bavilo. Pokud tohle bude poslední díl s Lisbeth, tak je to důstojné zakončení.

26.01.2019 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Koukám, že reakce na Lolitu jsou extrémní na obě strany - buď ji milujete nebo nenávidíte. Já se přikláním spíš do druhé skupiny. Na začátku mě Lolita fakt bavila. Humbertova nadrženost, nymfička koketa, jazyk, vyprávění, dokonce i spád.
A pak se vydaj na svoji s odpuštěním prosouloženou cestu a moje nadšení opadlo jak...vzrušení.
Lolita mi přišla jako vypočítavej a rozmazlenej spratek, kterej moc rychle přišel na to, že za roztažení nohou si může s Humbertem dělat, co se jí zlíbí. Bylo to zdlouhavý a přišlo mi to celý na jedno brdo.
Konec s Quiltym a Lolitou asi nutnej, ale pro mě nezajímavej.
Dočetla jsem to s velkým sebezapřením, to, jak dlouho mi tu knížka ležela v rozečtených, nechť mluví za vše.
Kamarádka mi řekla, že první a poslední strana je z Lolity ta hlavní esence. A já musím souhlasit. Z těchhle dvou stran na mě příběh Humberta promluvil asi nejsilněji.

01.01.2018 2 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Jasně, je to líbivě napsaný, trochu zmatený, občas byste Paige nejradši namlátili, ale...Ta kniha má náboj, tajemno, akci, zvraty. Mně se to líbí, těším se na další díly a jsem ochotná přimhouřit obě oči, když literární forma trochu pokulhává :-) Já jsem hlavně nadšená vykreslením řádů jasnovidectví, fakt se mi tenhle námět ohromně líbí.
Vzhůru do dalšího dílu!

11.12.2017 5 z 5