TerryDee TerryDee komentáře u knih

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Na tento závěrečný díl jsem se těšila, protože jsem byla zvědavá, jak to s našimi hrdiny dopadne.

V této knize to už není jen o Ruby a Jamesovi, ale i o vedlejších hrdinech. Za což jsem byla ráda, neboť jsem si tyto postavy velmi oblíbila. Myslím si, že by si zasloužili samostatný příběh, zejména pak Ember a Wren a Lýdie a Graham.

Ruby a James jsou spolu úžasní. A jsem opravdu ráda, že se to mezi nimi vysvětlilo a vyřešilo bez nějakého velkého dramatu. Je vidět, že oba dva ušli kus cesty a svým způsobem se duševně vyvinuli. James se konečně postavil za sebe a splnil si svůj sen. Ruby svou ctižádostí dosáhla svého cíle a snu, a to Oxfordu.

Celkově tuto sérii hodnotím velmi pozitivně. Mona Kasten dokazuje, že je fakt dobrá v tom, co dělá. ️

Už se těším na další její příběhy. Takže doufejme, že se jich brzy dočkáme.

11.09.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Opět se dostáváme do Green Valley, kde se setkáváme s našimi starými známými i novými. Jak mi tohle místo chybělo.

Tentokrát se blíže podíváme na vztah nejlepších kamarádů, a to Izzy, instruktorky lyžování, a Willa, místního šerifa. Oba dva jsem si v předchozím díle oblíbila, takže jsem se na jejich příběh těšila a zajímalo mě, jak se jejich vztah bude vyvíjet.

Na scéně se nám tu objevil Cole, sexy herec z Hollywoodu, který si najme Izzy jako svou instruktorku. Bavilo mě sledovat, jak se mezi sebou pošťuchují a provokují. A samozřejmě, že tato nastalá situace a nezamlouvala našemu Willovi.

Přiznám se, že jsem měla občas tendence Willla bacit kyjem přes hlavu. Někdy by měl vážit slova, jenž vypustí z pusy. Ještě, že si to chlapec uměl vyžehlit.

Knihu určitě doporučuji, protože Lilly Lucas je úžasná autorka. V jejích knihách najdete nádherné prostředí se super lidmi a především dojemný příběh přátelství, ale i lásky. ️

06.08.2022 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Na knihu jsem byla zvědavá, neboť hlavní hrdinkou zde měla být Chelsea (což byla postava autorčiny předchozí knihy, a to Milovaný nevlastní bratr). Už předtím na mě působila jako milá a fajn holka, a tady se to jen potvrdilo. Z toho důvodu jsem chtěla, aby i ona měla svůj šťastný příběh. A pak jí do cestou vstoupil Damien. Ti dva mě spolu bavili, ve všech směrech - přes škádlení, sbližování, oddalování a opětovné sbližování. Dále mě bavili jejich sourozenci, a to Damienův bratr Tyler a Chelsina sestra Jade. Docela by se mi zamlouval příběh právě o těchto dvou.

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Naši hrdinové Elodie a Hollis se poznají při bouračce, když parkovali, a samozřejmě se hned poštěkají a jdou si svojí cestou. Dokud se znovu nepotkají při pracovním pohovoru , který zpočátku neprobíhá tak, jak oba očekávali. Nicméně přes počáteční rozpaky získá Elodie místo chůvy pro Hollisovu neteř Hailey. Obě dvě si hned padnou do oka. Z toho důvodu se Hollis snaží s Elodie vycházet, i když si začíná uvědomovat, že se mu líbí a že ho velmi přitahuje. Což se ukáže, že je oboustranné.
Jako jo, tohle bylo milé. Elodie a Hollise jsem si oblíbila a fandila jsem jim. Zajímalo mě, kdo je ta záhadná Anna a proč opustila Hollise. Nebudu tady spoilerovat, protože ten konec byl velký masakr.

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Můžu říct, že se mi zamlouvalo, že je příběh rozdělen na dvě části, a to na události před deseti lety a na současnost. Každá z částí měla něco do sebe. Líbilo se mi, že Gavin není takový ten typický arogantní zbohatlík, ale že je to milý a hodný kluk. Raven působila příjemným dojmem, i když to v životě neměla jednoduché. Byla jsem ráda, že se ukázalo, že peníze nejsou vše, a že i přes společenské rozdíly se dají dva lidé dohromady. pak se stalo to, co se stalo a my se ocitáme v současnosti. Tady by se napětí dalo krájet. Doufala jsem, že se věci vyřeší a dojde to k nějakému (šťastnému) závěru.

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Už podle anotace to vypadalo na neuvěřitelnou jízdu. A po přečtení můžu zkonstatovat, že tomu tak bylo. Autorka zvolila správný styl vypravování, a protože se tam pořád něco dělo, tak vám stránky ubíhaly skoro sami, až jste najednou zjistili, že jste na samém konci. A ten konec!? To bylo jakože WTF!? Už chápu, že se v anotaci psalo, že po překvapivém závěru, budeme chtít pokračování. Já ho vážně, ale vážně potřebuji.
V knize sledujeme příběh Cecílie Horneové, dcery majitele továrny, ve které bude muset po dobu jednoho roku pracovat, aby nepřišla o dědictví a mohla finančně zaopatřit svou matku. Jenže vše se změní hned první den v  práci, kde se seznamuje se sympatickým a tajemným Seanem. A právě toto seznámení obrátí její život vzhůru nohama. Cecílie se tak dostává do zcela jiného světa, a to do světa, kde tajemství střídá tajemství, do světa záhadného bratrstva a do světa sexy mužů.
Od samého začátku mi přišla Cecílie jako pohodová dívka, která však byla místy naivní a občas tlačila na pilu. Nicméně, co se týká Seana a Dominika, tak tam jsem ztracená. Protože Sean!? To je Topka, hned mi ukradl srdce. Získal si mě tím, jak se choval nejen vůči ostatním, ale i k Cecílii. Dominik, to je záhada sama o sobě. Temný chlapec, který se nám až postupem času trochu otevřel.
Sečteno podtrženo tohle bylo fakt super a já to můžu jen doporučit.

28.01.2022 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Podle mě nejlepší díl ze série. Na příběh Sawyer jsem se těšila opravdu hodně, neboť ta holka mě v předešlých knihách zaujala. A když jsem se dozvěděla, že jejím parťákem má být stydlín Isaac, o to víc mě to lákalo si přečíst. Ti dva totiž tvořili neskutečné duo, které mě bavilo a díky nim jsem stránky hltala jako nic. Líbilo se mi jak byli rozdílní, ale přesto svým způsobem stejní. Z toho důvodu bylo super sledovat jejich postupně rozvíjející vztah. Za mě topka. Uvidíme s čím přijde 4. díl.

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky s tím, že to bude něco na způsob Mony Kasten a to jsem taky dostala.
Kniha v sobě nese romantický příběh s jistým silným přesahem. Hlavní hrdinka Sage si totiž z minulosti nese trauma, které svým způsobem ovlivňuje její dosavadní život. Ale pak potká April a jejího bratra Lucu, z kterého se vyklubal nejvíc sympatický, ale i sexy potetovaný knihomol (pro kterého musí mít slabost snad každá), jenž tu pro Sage byl a měl i pochopení. Jenže pak přišel konec. A já jen WTF!? Co to!? Já chci další díl a to hned!

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

"Skeze lásku je možné vše."

Na další knihu z pera SJM jsem se opravdu těšila, neboť jejich tvorbu mám ráda a touto knihou měla začít novou sérii příběhu.
Musím říct, že jsem byla že začátku mírně rozhozená. Neboť začátek je jeden velký chaos a jako čtenář jsme vhozeni do zaběhnutého světa. Nic nám není vysvětleno a mi se tak musíme sami naučit poznávat tento nový svět a jeho obyvatele. Ale pokud tohle čtenář vydrží, začne se mu postupně odkrývat zajímavý příběh, který vad zcela pohltí a nepustí. Vše se najednou bude zdát jasné a zřejmé. Oblíbila jsem si Bryce (jsem rada za to, jaká je, že to není žádná chudinka, ale holka od rány), Hunta (kdo by nepropadl kouzlu padlého anděla) a Rhuna (doufám, že dostane v další knize více prostoru a jednu čarodějnici k tomu). A rozhodně chci domů chiméřího mazlíčka Syrinxe.
Jednu výtku bych k tomu měla, a to, kde je ta slibovaná erotika!?

Plán Plán Elle Kennedy

Upřímně, jsem zklamaná. Po velkém zvratu na konci předchozího dílu, jsem byla zvědavá, jak tohle dopadne.
Nejvíc mi na tom všem nesedla Sabrina. V předešlých knihách byla vylíčena celkem negativně. Takže její vstup na scénu nebyl zrovna nejlepší.
Její tvrdohlavost, nerozhodnost či váhání svým způsobem chápu, protože to neměla v životě jednoduché. Nicméně teď tu měla po svém boku někoho, na koho se mohla spolehnout a nemusela být na vše sama. Neboť Tucker se zdál jako fajn kluk, který se dokáže postarat jak o sebe, tak i o ostatní. Takže jo, Tucker by si zasloužil metál za svou trpělivost.
Takže, i když si tady svoji pověst napravila, tak mě si tím úplně nezískala (pořád vede Wellska s Allie). ‍️
Nicméně jako ukončení jedné serie to beru a těším se na pokračování s novými hrdiny ze série Briar.

26.12.2021 3 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Do této knihy jsem se doslova zamilovala. I když přichází s opravdu těžkými tématy a oba hlavní protagonisté mají svoji temnou a bolestivou minulost, jenž skrývá zneužívání, znásilnění a domácí násilí.
Příběh začíná tím, že Carrie/Annie se rozhodne utéct od svého nasilnického manžela a chce si vybudovat nový život, který by byl odlišný od toho minulého. Už jen kvůli tomu, čím si prošla, jí musíte a chcete fandit. Neboť to chtělo odvahu a sílu tento krok udělat. Její idylický start svým způsobem narušil její věčné nabroušený soused River. Ale ne vždy jsou věci takové, jaké se zprvu zdají. A oni dva se pomalu ale jistě začínají poznávat a odbourávat hradby, které si kolem sebe postavili, a odkrývají svá nitra.
Tahle kniha, to je emocemi nabitá jízda, která měla infarktové zakončení, jenž jsem musela nějakou dobu rozdýchávat. Ale můžu říct, že tohle je top, který vás dostane a nepustí. Rozhodně to stojí za přečtení.

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Tahle kniha je jiná, než autorčina předchozí série Znovu. A to by si mel uvědomit každý, kdo to bude číst. Měl by k tomu přistupovat s čistou myslí.
Můžu říct, že Mona Kasten umí psát. O tom žádná. Zamlouvá se mi, jak dokáže vytvořit tu správnou chemii mezi postavami.
Tentokrát se ocitáme v Maxton Hall, kam chodí naši hrdinové. Ruby mi byla velmi sympatická. Líbí se, že si stala za svými názory a že ví, co chce a že si zatím jde. Bavila mě j její slabost pro plánování. V tom jsem se trochu viděla. A na druhé straně byl James. Ten si mě hned nezískal. To chtělo trochu více času, ale nakonec se mu to povedlo. Je to ten prototyp zlého chlapce, který je však ve skrytu hodný a citlivý. Líbí se mi, jaký na sebe mají vliv, že se svým způsobem ovlivňují, a to v dobrém slova smyslu. Dále jsem si oblíbila i vedlejší postavy. Už se těším, až dostanou větší prostor a my je více poznáme.
A ten konec!? To byl masakr. Jsem zvědavá, co bude dál.

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha pro milovníky zvířátek, zejména pro ty, co mají rádi pejsky.
Příběhově je kniha velmi hezky napsaná, že v jednu chvíli vás rozesměje a v té druhé rozbrečí.
Rozhodně doporučuji nejdříve přečíst knihu, a potom shlédnout film. Za sebe můžu říct, že film není vůbec špatný, i když se od knihy docela liší.

07.11.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Ještě teď střebávám poslední stránky. Jako to, co se tam stalo, bylo opravdu dech beroucí.
Z druhého dílu Kroniky pozůstalých se vyklubala velmi zajímavá kniha. I když jednička se mi líbila o trochu víc. Ale pořád dobrý a čtivý příběh.
Komizar jako hlavní záporák se mi zamlouval. Něco do sebe měl. Z Lii se stala silná osoba, která se snaží přežít a pomstít. Už to není slabá holčička. Milé bylo, jak si získala Vendu s jejími obyvateli (Aster mi je konci bylo strašně moc líto). Co se týká dvou mužských postav, tam je stav pořád neměnný, Rafe u mě pořád vede. Líbilo se mi, jak se Lie snažil vysvětlit, co všechno ho vedlo k tomu, jak se předtím choval. Ale Kadena jsem si taky docela oblíbila, ne že ne.
Celkově jsem zvědavá, jak tohle všechno ještě dopadne. Takže se jdu do toho pustit.

16.09.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Upřímně, jsem z této kniha nadšená. Skotsko a Vysočina mě zcela okouzlila. Jamieho jsem si hned zamilovala, ale ke Claire nějak pořád hledám cestu. Jsem zvědavá na další pokračování.

05.03.2018 5 z 5

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Říkám to pokaždé, ale to nevadí. Mariana Zapata to zkrátka umí. Jsem ráda, že si napravila reputaci po ne moc vydařené knize Dvojitý zásah. Protože Stačí si počkat je velmi nádherný příběh plný emocí.

"Neber si někoho, pokud nemáš jistotu, že tě jednou na starý kolena bude tlačit na vozíku."

Diana byla neuvěřitelně silná žena. Po smrti svého bratra se začala starat o své dva malé synovce, Luieho a Joshe. To jaký s nimi měla vztah a jak k nim přistupovala. To bylo něco krásného.

"Ty se fakt snažíš, abych se do tebe zamilovala, Dallasi. U všech svatých. Ty ani nechceš, abych se ti dobývala jen do kalhot, ty chceš, abych tě chtěla celýho."

Dallas byl poněkud tvrdší oříšek. Z počátku to byl tvrdohlavý mrzout, který však potřeboval čas, aby ukázal, co v něm doopravdy je. Zjistili jsme tak, že je to velmi hodný, starostlivý a nápomocný muž.

"Nebyla by moje první, ale rozhodně by byla jediná, na který by záleželo. Myslím, že by taky dokázala počkat na tu správnou chvíli. Postaral bych se, aby toho nikdy nelitovala."

Rozvíjející se vztah Diany a Dallase byl uvěřitelný z mnoha směrů. Oba dva přesvědčili toho druhého o svých kvalitách a hodnotách. Zkrátka, že jsou pro sebe jak tvoření.

"Chci tebe. Chci tvůj úsměv. Tvoje objetí. Tvoji lásku. Chci tvoje štěstí." Odmlčel se. "Chci úplně všechno."

Tenhle příběh se rozhodně zařadí mezi mé oblíbené. A jsem ráda, že se tam objevili staří známí z Kultiho a ze Srdcem proti zdi.

"Jsem beznadějně tvůj a ty to víš."

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbookblogeri #spoluprace #humbookblogeri

31.05.2024 5 z 5

Mizení Mizení M. V. Jírová (p)

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá a jsem ráda, že jsem mohla částečně přispět i svým dílem ke knize jako beta. Za tuhle příležitost a zkušenost moc děkuji Mišce @darkromance_queen_author a @solis.nakladatelstvi.

Milostný trojúhelník v knihách nevyhledávám, není to zrovna můj nejoblíbenější trop. Protože většinou mám jiný výběr než hlavní hrdinka. Zkrátka je to tak.

Michelle asi nebude moje nejoblíbenější ženská hrdinka. Zkrátka jsem s jejím chováním a jednáním nebyla úplně ztotožněna. A ta její nerozhodnost mě občas zmáhala. Ale říkám si, jak by se člověk zachoval na jejím místě. Stejně či jinak? Netuším. Je to celkem subjektivní věc. Takže ano, chci ji dát šanci. A uvidíme, jak se v dalších dílech ukáže.

Na druhé straně pak je pánské osazenstvo, a to Ben a Samuel. Nejdřív jsem si říkala, že nebudu prozrazovat, kdo je mým favoritem. Ale musím to říct! Je to Ben! To on ukradl mé srdce a ještě ho nevrátil. Se Samuelem jsem to měla složitější. V jeden moment mi vadilo, jak se dostal na výsluní. Ale pak jsem si řekla, že když už je to on, tak ať se ukáže. A opravdu se ukázal. V tom dobrém slova smyslu. Takže nakonec je to tak, že jsou mi víc sympatičtejsi tihle dva. A pak se mi ještě zamlouvá Temptation. Ten je hodně zajímavý. A jsem zvědavá na jeho příběh společně s Marry.

Popravdě, tohle bylo něco neskutečného a já si příběh opravdu užívala a prožívala. A to nemluvím o všech těch emocích, které mě během čtení doprovázely. Zkrátka to se mnou hodně rezonovalo. A já jsem zvědavá, co nám přinese pokračování.

17.05.2024 5 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Musím říct, že tohle romatasy jsem si užila po všech stránkách. Autorčin styl mi neskutečně sedl, co se týká příběhu, tak i postav, které mi byly velmi sympatické. V této knize naleznete vše, co má mít dobrý příběh, a to napětí, akci, tajemno, souboje, lásku, chemii, jiskřivost a trochu toho humoru také neuškodí.

Hlavní hrdinka Oraya, je člověk a zároveň adoptivní dcera mocného upířího vládce Vincenta. Který ji připravuje na život mezi upíry a možná i na něco více. Protože život mezi upíry není pro člověka vůbec lehký. Nicméně Oraya je silná a odvážná, mnohdy odvážnější než kdejaký upír.

Rozhodne se, že se zúčastní turnaje Kejari, který se koná jednou za sto let na počest bohyně Nyaxia. Jenž vítězi splní jakýkoliv přání. Turnaj je rozdělen na několik částí, v nichž účastníci bojují na život a na smrt. Kdy vítěz může být pouze jeden.

Tady se seznamuje s upírem Raihnem. S kterým shodou okolností nakonec uzavře spojenectví. Při společném trénování a strávenem čase se postupně oba začnou sbližovat. A to tak, že jim na sobě začne záležet. Vzájemná chemie mezi Orayou a Raihnem je úžasná, pozvolná a hmatalená. Zkrátka tam cítíte to napětí, které jednou musí vybuchnout.

A pak přišel konec. To vám byl výbuch. A to ve velkém. A já potřebuji další díl a to nutně.

Hodnocení: 5/ 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbookblogeri #spoluprace #humbookblogeri

24.03.2024 5 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

Ano, pane božský je hodně silný a emoční příběh, který pojednává o vyrovnání se se smrtí blízké osoby, ale zároveň ukazuje možnost druhé šance na život.

Eva přišla o manžela a tím pádem i o smysl života. Při životě ji pomáhá udržet nejlepší kamarád Robert a její práce v cukrárně, kde společně pracují. Jednou se Eva rozhodne, že peníze z prodeje manželových věcí věnuje nadaci. Díky tomuto štědrému daru ji šéf oné nadace pozve na ples. A tím se dostává na scénu Sam.

Jejich setkání bylo náhodné, ale zároveň osudové. Jakmile se potkali věděli, že jiskra zažehla něco silného. Ano, jejich vztah byl trochu rychlejšího tempa. Ale člověk viděl, jaké to mezi nimi je. Zkrátka, že chemie funguje na jedničku. Také jsem ráda, že spolu dokazali komunikoval, i když nastal nějaký problém.

I když je to v první řadě o lásce, tak i přátelství tu má své místo. Zpočátku se mi postava Roberta zamlouvala, ale to, co se stalo potom. Tím u mě kleskl na cele čáře. Myslím si, že Eva mu až moc brzy odpustila.

Musím říct, že z jistých pasážích jsem měla slzy na krajíčku, jak to bylo dojemné. Eviny rozhovory s Mathiasem byly krásné a skvěle doplňovaly příběh.

14.03.2024 5 z 5

Kráľovstvo podsvetia. Prvá časť Kráľovstvo podsvetia. Prvá časť Leshiana Višňovská

Milý deníčku,
přečetla jsem knihu Kráľostvo podsvetia a moc se mi to líbilo. Jakože fakt hodně. V knize jsem našla to, co se mi zamlouvá, a to darkromance, mafiánské prostředí, age gap, nucené manželství, enemies to lovers, hlavního hrdinu hajzla a trochu té erotiky.

Hlavní hrdinka Vivian vyrůstala uprostřed mafie. A právě mafiánská vychova by na ni měla zanechat nějaké stoy, ale spíš naopak. Vivian je hodná a citlivá duše. Někomu se může zdát naivní. Ale mně jí spíš bylo líto. Nemohla vůbec nic, nemohla žít svůj život a rozhodovat se sama za sebe. Jediné, co mohla a musela, bylo poslouchat rodinu a podřizovat se jejich vůli. A ke všemu byla nucena vzít si muže, kterého nechtěla a bála se ho. To není zrovna život, který by si člověk přál a představoval. Takže ano, podřizovala se rodině, ale snažila se bojovat a něco změnit. Věřím, že může ještě překvapit a ukázat, co je toho zač.

A pak tu máme Kasiana. Potetovaný, tmavovlasý, modrooký a tajemný chodící průšvih. Zkrátka prototyp manipulativního prevíta, kterého máte v jednu chvíli chuť zaškrtit a v další byste mu chtěli padnout k nohám. Nedivím se, že to Vivian k němu táhlo a naopak. Tu přitažlivost jsme tam vnímali i cítili. Bylo to spalující. Líbil se mi jeho vztah s Amudisem. Takové čtyřnohé chlupaté zlatíčko. Opravdový přítel.

Během čtení jsem si vytvářela různé teorie, co by se asi tak mohlo stát. Něco se mi potvrdilo, ale něco mě zase donutilo zírat na stránky s otevřenou pusou. A tím donutilo znovu přemýšlet a vytvářet konspirační teorie. Řeknu tu jednoduše. Zkrátka potřebuji další díl. A to nutně!!!

Chtěla bych poděkovat @venupress a @leshiana_author za poskytnutí knihy k recenzi v rámci spolupráce.

26.02.2024 5 z 5