TerryDee TerryDee komentáře u knih

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Konečně jsem se dostala k Moně Kasten, a že to trvalo. Zajímalo mě, proč je kolem jejích knih takový povyk.
Takže hodnocení zní, že jsem se dostala k příjemnému románu s hrdiny, kteří dělali trochu víc vln, než by museli. Především Kaden, který po Allie chtěl, aby se mu otevřela a byla upřímná a on jí to stejnou mincí nemůže oplatit a raději se chová jako debílek. Trochu “drama boy”, ale nakonec to chlapec dokázal vytáhnout na jiný level, takže u mě dobrý.
Celkový dojem je takový, že to bylo čtivé a kniha se mi líbila. Takže na další se určitě také podívám.

26.12.2021 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Námět mi přišel zajímavý, ale zpracování na mě působilo trochu nereálně. Na jedné straně drsné a kruté a na druhé straně pohádkové. Takže jsem byla zvědavá, jakým směrem se příběh bude posouvat. Před hlavním hrdinou Lekou smekám, protože byl nejen silný a odvážný, ale dokázal se vypracovat z ničeho a hlavně dokázal přežít. A to, jak zachránil a neustále chránil Bitsy, bylo obdivuhodné. Díky tomu jsem si ho oblíbila a fandila jsem mu.
Takže za mě spokojenost. Četlo se mi to dobře a zajímalo mě, jak to celé skončí.

26.12.2021 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

První kniha od Penelope Ward a muzu říct, že to vůbec nebyla špatná volba. Kniha mě už od prvních stránek zaujala a vytáhla do příběhu. Určitě tomu pomohli dva sympatičtí protagonisté, a to Heather a Noah. Kdy Heather vystupuje, jako dívka co na mysli, to na jazyku. Zároveň to nebyla žádná naivní a namyšlená slečinka, ale starostlivá, laskavá a milují osoba. Noah byl od samého začátku sympaťák a zlatíčko. Líbilo se mi, že tu nebyl klasický scénář - že na to musí hned vletět, jakmile se spatří. Ale že tu bylo postupné poznávání a sbližování a vytváření silného pouta.
Za mě velmi příjemné a oddechové počteníčko, které pohladí romantickou duši.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Zatím každá knížka od Colleen Hoover, kterou jsem četla, byla úžasná. Mužů říct, že její knihy miluji.
I když tahle byla celkem odlišná od těch ostatních, tak mi něčím přišla zajímavá. Naše hrdinka Merit i celá její rodina jsou tak trochu crazy. Buď mají různé nemoci, poruchy nebo jen nějaké úchylky - což je na jednu rodinu docela hardcore. Nicméně po tomhle všem kniha nevyznívá tak šíleně, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak to byla zábava číst a čekat, co se tam zase stane či nestane.
I přes jednoduché zpracování a lehkost, má kniha co nabídnout. Rozhodně - "With Merit".

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tohle bylo jedním slovem úžasné. Mariana Zapata je borkyně a její knihy miluji čím dál tím víc. Vůbec mi nevadí, že píše o fotbale, koncertním turném či krasobruslení. Protože vždy má super příběh, který skvěle doplňují postavy. A tady tomu nebylo jinak.
Jasmín je holka do nepohody, která se vůbec ničeho nebojí a s nikým a s ničím se nepáře (což jí občas způsobuje komplikace). Mě se právě líbilo, že si šla za svým snem a nevzdávala se. Za což měla můj obdiv, někdo by to už dávno vzdal, ale ona ne. A pak je tu Ivan. O něm nemusím dlouze psát, protože ten si mě získal hned (takových víc, prosím ). I když nám byl zpočátku zahalen jakousi oponou, tak postupně nám byl odkrýván a mi jsme ho mohli lépe poznat. A díky tomu jsme zjistili, že je neskutečně hodný, dobrosrdečný a lidský. Byl ochotný pomoci jak lidem tak i zvířátkům. Ti dva tvořili úžasnou a dynamickou dvojici. Zbožňovala jsem to jejich kočkování. S každou stránkou jsem se těšila na jejich sbližování, a že to bylo pozvolné.
Budu se opakovat, ale tohle bylo dokonalé a já tuhle knihu ráda doporučím i ostatním.

Truly Truly Ava Reed (p)

Mám rada, když je příběh vyprávěn z pohledu obou protagonistů, neboť máme možnost nahlédnout do jejich životů. Andie na mě působilo jako sympatická holčina, která se musela poprat s trablemi, které jí živit přehodil. Coopera jsem si oblíbila. A chápala jsem jeho strach. Každý se svými strašáky vyrovnáváme po svém a svým tempem. Užívala jsem si jejich společné chvíle a jejich postupné sbližování. Protože láska má mnoho podob a jde to i bez dlouhých řečí. Byla tam jistá síla, která je k sobě táhla. Velice jsem si oblíbila postavy June a Masona. Jejich popichování dávalo příběhu šťávu a šmrc. Rozhodně se těším na jejich příběh.
Takže jo, já si to maximálně užila a určitě to doporučuji. Tohle je fakt super.

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Na příběh Brodicka Buchanana jsem se těšila, protože mě zajímalo, jak si zrovna on pořídí manželku. Je zajímavé, že mu první pokus nevyšel. Nicméně nevěsta mu sama spadla do náruče, i když s nepřízní osudu, ale přece. I zde naleznete sympatické a tvrdohlavé Skoty a něžnou a nebojácnou Angličanku. A hlavně se nám tu objeví i hrdinové předchozího dílu, což bylo super.

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Další dobrodružství a romantika ze skotské Vysočiny. Tentokrát s novými hrdiny. A nebojte, i tihle vám přirostou k srdci.
V tomto románu jsou hlavní hrdina Ian a jeho tlupa šílení sympaťáci už od prvního pohledu, i když se snaží vypadat drsně a nepřístupně. Putování celé tlupy mi přišlo opravdu humorné a milé.

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Musím se přiznat, že se mi Nevěsta opravdu hodně líbila. Jednoduché, ale přitom velmi kouzelné a čtivé. Ústřední dvojici Jamie a Aleca si člověk hned oblíbí a obou fandí, aby došli k tomu svému šťastnému konci. A do Aleca Kincaida se hned zamilujete, protože ten skotský paličatý hromotluk si umí získat ženské srdce.
Pokud máte rádi Skotsko a skotské muže, tak můžu jen doporučit. Rozhodně to má své kouzlo.

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Další díl pokračuje v tempu, které bylo nastaveno v předchozím díle. Jen se opět ocitáme v Adarlanu, kam se vrací Celaena Sardothien neboli Aelin Ashryver Galathynius.
Hned na začátku se mi tak trochu zprotivil Chaol a mohlo za to především jeho chování a tak dále. Možná to byl od Maasové záměr, abychom se více těšili na Jeřába. Na kterého jsem čekala s každou otočnou stránkou. A pak se objevil a moje dušička měla klid. Protože špičkování a provokování mezi ním a Aelin mě hodně bavil. Působilo to jako velmi mile spestření v tom všem, co se tam dělo.
Dějová linka s Manon se začala více rozvíjet. A bylo to jen dobře. Nejspíš tomu napomohlo i objevení nové postavy, a to Elide.
Velmi se mi líbilo propojení všech dějových linek našich postav do jedné. Jako hodně zajímavý.
Možná se budu opakovat, ale klobouk dolů před Sarah J. Maas. Já ty její knížky a příběhy miluju. "Tvoje vlasy! Všechny sis ostříhal!... Když se teď proměníš, bude tvá jestřábí podoba oškubaná?"

26.11.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jedním slovem jsem se zamilovala. Zamilovala! Každou stránku jsem doslova hltala, až jsem nemohla přestat, jak mě to dostalo. A jakmile jsem to dočetla, hned jsem chtěla další. Ale to by ta další měla být s vámi na chatě a ne doma v knihovničce. Takže jak problém vyřešit? Stáhnu si knihu do mobilu (aspoň na chvíli to postačí). Teď už vesele čtu druhý díl v knižní podobě.

26.04.2018 5 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Když jsem se dozvěděla, že autorka propojila prvky Krásky a zvířete s mafiánským prostředím, byla jsem hodně zvědavá na tenhle příběh. Protože koho by nezaujalo právě tohle spojení.

Nessa je nevinná a naivní dívka, jenž žila ve zlaté kleci opečovávaná svou rodinou. Je nerozhodná, nemá žádné sebevědomí a ponětí o životě. Ale právě tím, že ji unesou se začíná probouzet a nacházet sama sebe. Naproti tomu stojí Mikolaj. Který nepoznal nic než bídu, bolest a zklamání. A právě tohle vše ho zformovalo do bezcitného a krutého člověka. A až nevinná Nessa ho velmi pomalu odkrývala. Jako by sloupávala jednotlivé vrstvy, které si na sebe za ten život navrstvil. Jako bychom viděli přerod zvířete v muže.

Moc se mi líbila myšlenka Krásky a zvířete, která se příběhem linula přes počáteční vzájemnou nevraživost a nepřátelství, protknuta spalující touhou, která dokázala spálit vše, jenž byla nakonec završena tanečním představením. Které bych chtěla vidět naživo. Protože si myslím, že to muselo být něco neskutečného.

25.04.2024 5 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Tahle kniha byla pro mě jedním velkým překvapením. Na jedné straně mě okouzlila krásná obálka, na straně druhé mě zaujal příběh knihy a postavy samotné.

Líbilo se mi, že tenhle fantasy svět je inspirovaný starověkým Řeckem. Tuhle dobu historie zbožňuji, takže o to více se mi líbilo jeho propojení s fantasy prvky.

I když je začátek pozvolnějšího tempa a muže se zdát, že se tam nic podstatného neděje. Tak opak je pravdou. Vše má svůj čas a vysvětlení. Protože jak postupuje děj, tak nám čtenářům se postupně Vše odkrývá a najednou to začíná do sebe zapadat, jako dílky puzzle.

Postavy jsou tu moc hezky popsany. Díky čemuž si k nim lze udělat vztah. Obdivovala jsem Evadne, že se nebála bojovala za svoji sestru Halcyon. V tomhle je tu nádherně vykreslen vztah obou sester. Máme tu i romantickou linku, kterou jsem si užívala. Bylo to takové ňuňu.

Musím říct, že konec pro mě byl překvapující a celkem i zničující. Až mi ukápla i slza.

Takže za mě rozhodně jedno velké doporučení. Kniha v sobě skýtá zajímavý svět, magii, relikvie bohů, úžasné postavy a moc pěkně vykreslené vztahy ať už sesterský, nebo romantický.

09.04.2024 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Kniha mě totiž zaujala s více hledisek. Mám ráda kancelářské prostředí, hatetolove, age gap, erotiku. Takže příběh pro mě jak dělaný.

U prvních stránek si může čtenář říkat, že něco podobného už četl. A ano, začátek je tak trochu podobný knize Božsky bastard. Ale nenechte se tím zvyklat, protože od jisté části to jelo po vlastní ose a mělo to i svou zajímavou zápletku.

Adam, není Bennett, je zkrátka jiný. Jako ředitel musí nějak vystupovat a jednat. I když na můj vkus až moc řval a choval se moc hrubé. Ale to se změnilo, když se začal sbližovat s Míšou. Jako kdyby se uvolnil a shodil částečnou zbroj. U něho byl vidět asi největší pokrok.

Míša byla hodně svá, přátelská a zároveň pracovitá. Byla to holka s prořízlou pusou, ktera se nebojí říct svůj názor. Jen mi trochu vadilo, že nebyla v jistých situacích ochutnat naslouchat a komunikovat. To je přeci základ.

Za mě velmi povedené. Líbilo se mi to. Příběh jsem si užila, erotických scén je tu celkem požehnaně, takže za mě určitě doporučuji.

07.03.2024 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Ukážem Ti svět bez cenzury. A taky že ukázal.

Můj ty Habibi! Kde mám jen začít. Asi bych začala tím, že řeknu, tohle je dámy a pánové něco úžasného. Pokud máte rádi darkromance, tak tohle je příběh přesně pro vás.

Cassie je mladá žena, která dostala příležitost vydat svůj rukopis v rámci soutěže. Jediné, co pro to musí udělat, je setkat se s panem Harrym Lintonem. A právě toto setkání bude pro oba osudové.

Casiie mi byla sympatická. Je to velmi houževnatá dívka. I když působí celkem naivně, tak se jen tak nevzdává a bojuje.

Harry žije dvojí život. Ve dne pracuje v rodinném nakladatelství, a po večerech vedou jeho kroky do klubu LocalX. Tady se je tím temným, drsným a sexy Harrym, tedy spíš Habibim. Čím víc toho prevíta člověk poznává, tím více je pro druhé zajímavější. I když občas jsem ho chtěla bucil kyjev po hlavě za jeho chování.

Ti dva dohromady jakože wau. Neskutečné! Ta jejich chemie, jiskřivost a hravost. Jako to pravidlo žádné líbání mě vskutku vytáčelo a říkala jsem si, kdy ho poruší.

Na závěr musím vyzdvihnout grafické zpracování knihy (ta ořízka se neskutečně provedla, radost pohledět) a playlist (který jsem velmi uvítala).

První díl si mě jednoznačně získal, takže se už moc těším na další v pořadí, a to na Candyho.

Chtěla bych poděkovat autorce @bajadolceautor a @venupress za oslovení a nabídnutí knihy k recenzi.

18.12.2023 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Avu Reed jsem si oblíbila už od její série Truly, Madly, Deeply. Takže na novou knihu jsem se moc těšila.

Začátek je v pomalejším tempu. Sledujeme tu životní slasti a strasti Laury. Nicméně, jakmile se dostane do své vytoužené nemocnice Whitestone ve Phoenixu, tak se to rozjíždí. Z toho vyplývá, že převážná část příběhu se odehrává v nemocničním prostředí, kde na nás vyskakuje mnoho odborných lékařských termitů.

Laura je sympatická hrdinka. Vůbec se nedivím, že si ji tam lidé oblíbili. Je to takové sluníčko a milý člověk. Nash byl tak trochu natvrdlý pakůň. I když je to vynikající doktor, tak v oblasti citové, jako nic moc. Na tom musel zapracovat. Spolu dohromady tvořily dobrou dvojici, kterou jsem si dokázala oblibit a fandit jim.

Oblíbila jsem si i vedlejší postavy (zejména pánskeho osazenstvo). Zbožňuji Iana. A nevím proč, ale ze začátku jsem si myslela, že to on bude s Lauro. Ups. Nicméně se mi líbilo, že se z něho stal kamarád a tak trochu dohazovač. A pak se mi zamlouval Grant. Takže jo, už jsem zvědavá, co nám přinesou další díly.

Když už to vypadalo na statný konec, tak musel přijít ten šílený cliffhanger. Jakože, co to bylo!? Nemám slov! Nutně potřebuji další díl!

21.11.2023 5 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

"Ty na mě myslíš? " " Každý den, každou hodinu. Neustále jsi se mnou, jako plíseň, nebo jako neodbytný brouk, který mi krouží kolem hlavy."

Už v jedničce jsem si tyhle dva oblíbila a byla jsem zvědavá na jejich příběh, protože i z toho mála byla cítit přitažlivost a síla. A měla jsem pravdu ti dva jsou úžasní.

Gianina to neměla v životě jednoduché. Ono celkově žít v Costra Nostra asi není úplná procházka růžovým sadem. I když její řešení problémů drogami, jsem vůbec nechvalovala. Lajna to nikdy nevyřeší.

Christian je muž zahalený tajemnem. Kvůli hrozné minulosti je bez citům a vyhýbá se jakýmkoliv závazkům, než pozná Gianinu. Je to velmi tichý a klidný muž, zároveň je to chaldnokrevný zabiják, ale i muž vášnivý a zarlivy (jo, někdy řádil jak uragán). A to se mi na něm líbilo.

Ti dva dohromady jsou páni. Wau! Od samého jejich prvního setkání, až po jejich vzájemné hašteření a jiskřeni. Zkrátka tam tu chemii cítíte na míle daleko.

"Nenávidím tě." "Myslím na tebe. Tady máš to své zkušené tajemství."

Autorka zajímavým stylem propojuje mafiánské prostředí. A tentokrát do toho zakomponovala i FBI, což bylo též zajímavé. Co Vám budu povídat. Už se těším na třetí díl. Protože Ronan. A ten mě hodně zajímá.

"Copak to nevíte. Láska je posedlost. Někteří by dokonce řekli, že je to Šílená posedlost."

05.09.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Už hodně dlouho jsem nečetla knihu, kde by měli hlavní slovo vlci. Takže jsem byla ráda, že jsem se dostala právě k tomuto příběhu.

Je to opravdu zajímavý svět, který funguje podle jistých pravidel a především podle pravidel dané smečky.

Ayla je outsider ve smečce Raka. To, jak se k ní chovali někteří členové smečky, bylo hrozné. Nejvíc mě však štvalo to, že se tak chovala i část její rodiny. Ještě, že měla svého nevlastního bratra a nejlepší kamarádku, kteří při ní stali.

To, co se stalo během setkání 12 smeček bylo šílené. Vygradovalo nám to do nepředvídatelné a zajímavé akce a reakce. Tak nějak jsem tušila, že jedna z věcí by mohla nastat. Ale nečekala jsem, že to dopadne zrovna takhle. Ayla se nám tak dostává k Hadonošům, což je 13 smečka. A právě tady objevuje samu sebe a svou vlčici. A tady se nám to i trochu přiostřuje.

Ach ten konec! To zas bylo něco. Rozhodně si musím přečíst pokračování. Potřebuji vědět, jak se tohle bude vyjiet dál.

11.08.2023 4 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Pro některé je tento díl buď zbytečný a vycpávkový, a nebo nádherné zakončení oblíbeného příběhu. Já jsem rozhodně ráda, že jsem se mohla vrátit zpět a sledovat osudy Cecilie a Tobiase.
Oba dva čekala velmi dlouhá a trnitá cesta za štěstím. A oni museli krůček po krůčku jít za svým.

Právě v tomto díle je nám více vykreslena a odhalena postava Tobiase. Jsem za to ráda, že jsme ho mohli lépe poznat. Na co jsem se nejvíc těšila, tak byl Dominik. Aspoň skrze vzpomínky jsme ho tu opět měli. Vždy jsem měla na krajíčku.

Tohle je jedna z mých oblíbených sérií. Nikdy nezapomenu, když jsem ji četla poprvé a jak jsem jí hned propadla. Stala se srdcovou záležitostí.

Určitě Vám tuhle knihu, potažmo celou sérii doporučuji. Dostane nádherný a zajímavý příběh.

16.07.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

"Nenávist nemá daleko k lásce, Mesilie."

Na samém začátku nás autorka seznamuje se světem a jeho historií. Musím říct, že je to zajímavě koncipováný svět. Čtenář by očekával moderní dobu, ale opak je pravdou. Díky událostem se ocitáme v době, která se velmi podobá středověku.

Vyprávěno je to z především z pohledu hlavní hrdinky Mesilie. Nicméně pár kapitol tu máme i z pohledu prince Kardese. Za což jsem velmi ráda. Na tohle já totiž slyším.

"Prosí se jen v posteli, Mesilie."

Mesilie na mě působila velmi sympatickým. Byla to hodná a milující dívka. Zároveň se mi líbilo, že svým způsobem to byla tak trochu rebelka, která si nechtěla nechat vzít věci z doby předchozí. A vůbec se jí nedivím, že podlehla kouzlu prince Kardese. Ano, je to postava zahalená tajemstvím a temnotou, ale něco na něm je, co Vás láká se k němu přiblížit a poznat ho. Já mu totálně podlehla, co si budeme nalhávat.

"Kousek po kousku, jsi moje."

Pokud máte rádi darkromance, tak je to příběh pro Vás. Mně osobně se to zamlouvalo a sedlo mi to. Je to žhavé a návykové.

08.06.2023 5 z 5