Terva Terva komentáře u knih

Nemožné skutečnosti Nemožné skutečnosti Erich von Däniken

Přišel Bůh z Vesmíru?
Legendární věta neméně legendárního spisovatele Ericha von Dänikena.
Kniha nese název:
Nemožné skutečnosti z Jižní Ameriky i odjinud.
Pravda, pan spisovatel, toho moc nového nenapíše, z knihy je cítit jeho zloba na odmítavý svět,
výmluvy předních astrologů, archeologů a dalších logů,
kteří si nechtějí připustit, že náš svět stvořil BŮH, který přiletěl z dalekého Vesmíru
a už vůbec nechtějí pochopit, že těch BOHŮ bylo víc, než si vůbec věřící dokáží představit.
Kniha má jen 220 stran a je plná fotografií, ale pro fandy je to Boží požehnání.

19.04.2015 5 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Naruto v sobě skrývá jedno temné tajemství.
Tajemství, které ho může dovést k jeho cíli...
nebo zničit celý svět.

Naruto se snaží, ale s přemíry snahy je tak nešikovný, že ho nikdo nerespektuje. Jenže je to čertík a je s ním sranda. Tedy pokud zrovna neukradne listinu pro vyvolání Liščího démona. To už jde do tuhého.

Zatím slušný scénář a povedená kresba. Masaši Kišimoto se snaží zaplnit všechna okna různými detaily a tak využívá celého prostoru pro kresbu. Tato technika sice kreslení hodně zdržuje, ale následný výsledek je prostě hezký. Snad se to nezhorší.

U Naruty je problém poznat, co vlastně je.
Česky by se to dalo vyložit asi takto: Padouch nebo hrdina?

Strašně mě rozesmála Stínová technika klonů skloubená se Sexy technikou.
To dokáže snad jen Naruto.
CITÁT: Budu jí říkat Harémová technika.

Naruto je dětsky hravá manga, je to vtipné, akční a já se bavil.
Trochu mi vadí, že je tu spousta sprostých slov, ale nakonec si čtenář zvykne.

Jako bonusy jsou za každou kapitolou napsány různé příhody při vzniku prvních kreseb Naruta a nějaké střípky s redakce i ze života Masaši Kišimota. Asi nejvíce mě rozesmála příhoda s pokojovou kytkou, kterou si mistr pojmenoval UKKÍK.

Citát: Řekl jsem sice, že tě zabiju až potom, ale rozmyslel jsem si to....chcípni hned!

25.11.2017 4 z 5

Zápisník smrti 9 Zápisník smrti 9 Tsugumi Ohba

Pro všechny lidi,
kteří jsou slabí a sami se neubrání...
pro ty, kteří žijí poctivě...
je tohle skutečně lepší svět...

Psal jsem do komentářů některá pravidla ze Zápisníku Smrti, ale někdy od sedmé knihy jsou pravidla pro používání tak dlouhé, že by jejich přepsání do komentáře bylo mnohdy delší, než komentář samotný. Hned první pravidlo v této knize je dlouhé. Pojednává o ztrátě paměti po předání zápisníku a dalších věcech. Moc dlouhé a možná už i trochu komplikované.
Tak fajn. To co jsem výše napsal jsem napsal asi v půlce této knihy. Pan Cugumi Óba mě slyšel a hned s tím něco udělal. Kapitola nazvaná „Uznání“ je zakončena hned třemi krátkými pravidly.
Hi, hi, hi.....
„Jeden člověk může vlastnit šest zápisníků“ …..– už tušíte, kam tohle může až vést?
Do nekonečna a dost možná ještě dál!

Macudo, žiješ?
Je po mně.
Tak že ti nic není....

Za to děj se nám trochu hnul. Po celkem nepovedeném osmém dílu této série, se toto pokračování podařilo. Nejen, že přibilo akce a ubylo slov, dokonce se mi zdá, že je zdařilejší i kresba. A jako bonus je tu hned několik úvodních kreseb ke kapitolám, které jsou velmi povedené.

Ale víte, co mi v posledních několika knihách chybí?
Rjúk již dlouho nedostal jablko. Kam se v předešlých dílech tato krásná a mnohdy i veselá scéna poděla? Úplně jsem na ní zapomněl. Až tady, Rjúk opět dostává své jablko....mňam, chroust.

Konec a hlavně ten časový přeskok mi moc neseděl – pozor na to.

Citát: Ne každej, kdo leží na zemi musí být nutně po smrti.

18.11.2017 4 z 5

Tokijský ghúl 2 Tokijský ghúl 2 Sui Išida (p)

S kafem je to to jako s lidma,
chce to čas.

Tak Kaneki už má jasno, co vlastně je.
Jenže být Ghúlem není žádní sranda.

Kapitola 013 nazvaná „Holubice“ má nádhernou až magickou kresbu. Fakt povedený. Celkově je kresba příjemná, Sui Išida se snaží „zakreslit“ celý prostor v oknech a sem tam se mu podaří i celkem krásné detaily. Tím myslím, třeba kytka v povzdálí. Nebo elektrické kabely nebo jemně vykreslené větráky od klimatizací. A další a další malé předměty, které by někteří malíři ani do obrazu nevkreslili, nebo by je to ani nenapadlo, je tam nakreslit.

Ale musím se přiznat, dějově mě tohle zatím nějak moc nebere. Trochu zmatené, někdy se v těch postavách ztrácím a někdy mi děj připadá hodně nelogický. Jako kdyby scénář i kresba věděli, co chtějí, ale neumí to obrazně ani slovy čtenáři vysvětlit. Tvůrce prostě tu myšlenku má v sobě, ale zatím ji neumí ventilovat.

Malá ochutnávka:
Ten chleba je jako houba, bez chuti a bez zápachu.
A ten salát byl jako zvadlá tráva!
A sejra páchl po mlíku a chutnal jako hlína.
…..fuj....ble....hnchhnch......
Vyjadřuješ se strašně legračně........
….stačilo říct, že ti to nechutná.

Velmi mě zarazil ten řečený poměr, že Ghůlú z Anteiku je méně, protože vyšetřovatelů jsou stovky až tisíce … ????..... Tenhle svět zatím nechápu. Snad to v další knize pochopím, nebo mi to bude lépe vysvětleno....polk....fňuk.

Citát: No vidíš ty blbečku, něco v tobě je.

17.11.2017 3 z 5

Pekelná šleha Pekelná šleha Martin D. Antonín (p)

Felix a jeho detektivní parta zjistila,
že kdyby měli z kanceláře vyhodit každého,
kdo vypadá jako úchyl,
přišli by o padesát procent zakázek.

Martin Darion Antonín se na počátku příběhu omlouvá za nedodržených 42 termínů dodání. Je to sice hodně, ale zase je na tom poznat, že se pan spisovatel snažil. Jako úchyla ho redakce nevyhodila a jeho příběh použila. Hlavně asi pro to, že se perfektně dostal do stylu ala Jiří Pavlovský. Přebral jeho humor, respektive pochopil, kam jej zařadit a kdy použít a zachoval i napětí a dobrodružství. Až jsem si někdy pomyslel, že jsem se dostal do světa mistra Tolkiena.

No ty vole, pokýval Vincenc hlavou, „Tak že klasickej Tolkien“
Prosím?
No starej dobrej trik s Prstenem! Pýcha je Sauron, my a Sedmička jsme Společenstvo. Gandalf, Aragon a ty dvě multikulti podřžtašky udělaj pořádnej bugr před Mordorem, čtyři mrňaví hobiti zatím nenápadně proklouznou až k Hoře osudu a prásk! Ustřelíme Temnýmu pánovi koule. Teda v našem případě. Obyčejně se jenom házej šperky do lávy, a nám chybí Glum.

Také jsem se hodně pobavil při útoku zabijáckého piva. To jsem pěnil smíchem. Celou tu scénu jsem si ihned přečetl ještě jednou.

Bavil jsem se, příběh je velmi dobře napsán a rychle se čte. Tohle bude asi jedna z knih v této sérii, kterou si ještě několikrát přečtu. A rozhodně nemám žádný problém s pěti hvězdama.

Nebojte, přijde i milášek :-)

Z Hory osudu jsem zachránil deset citátů a vhodil jsem je do profilové lávy M.D.A.

CITÁT - Když už založit masový hrob, tak za hrobového ticha.

Pekelná šleha mě Božsky sedla.

04.10.2017 5 z 5

Artefakt Artefakt Jamie Sawyer

Vzduch byl cítit kouřem, paradoxně ale teplota prudce klesala.
Panika se vznášela ve vzduchu jako mor,
kvůli ní byl vzduch dýchatelný skoro stejně špatně jako vakuum venku.....

Ano, další sci-fi, které opět přichází s něčím novým. Velmi lehce čtivé, bez zbytečných technických připomínek, dobrodružné a hlavně vám „základní“ hrdina padne do oka.
Místy vám to sice může připomínat sérii o Heechee, ale je to jen okrajové. Dobrodružství je tu o něčem jiném.

A ještě něco, hlavní hrdina ví, co to je pivo a pozná, když stojí za prd.

Malá ochutnávka:
Seděl jsem s hlavou skloněnou nad poloprázdným džbánkem levného piva, na stole bylo už dost prázdných sklenic. Cítil jsem se příjemně opilý.........

CITÁT – Naser si!

Bál jsem se těch 320 stran a říkal jsem si, zda to nebude mít nudné pasáže. Nemá a dokonce bych uvítal pokračování. Nějak mi ten příběh sedl.

Jedna věc mě však v příběhu zarazila a překvapila. Zde lidé již dávno expandovali do Vesmíru a to dost hluboko, ale přesto v tomto příběhu existuje povolení na dítě a to jen na jedno dítě. Tomu jsem nerozuměl. Tohle dělá například Čína a asi se brzy připojí i jiné státy. Jedná se však o princip, aby nebyla naše planeta Země přelidněná. Proč to však funguje ve světě, kde se cestuje do dalekého Vesmíru a obydlují se další a další planety, to jsem nepochopil.

Z Artefaktu v hlubokém Vesmíru jsem vybral osm citátů a vložil je do profilu mistra Jamie Sawyera.

CITÁT - Víš, že čím dál jsi od Země, tím hůř pivo chutná?

…..a byla válka na nebesích. Bylo to před staletími, možná tisíciletími.
Tak dávno, že na tom už vůbec nezáleží.
V lidských zlomcích se čas vyjadřuje tak složitě, když hvězdy září věčně.......

29.08.2017 4 z 5

Deadpool Deadpool Adam Glass

Miluju rozbalování komiksů z té ochranné fólie.
Jsem jako feťák.
Čuchám tak půl hodiny ke knize, než začnu číst.
A tuhle jsem rozbalil moc brzy – něco tady smrdí!!!

První sešit s názvem New Mutatns #98 – Začátek konce, je vlastně jen taková nemastná neslaná krvavá vložka do této knihy. Špatná kresba, jednoduchý děj a ani Deadpool tu nemá ty správňácké kecy. A nedá se ani použít na záchodě, je voskovaná............... $@*ç#đ@[*ç# .

Říkají mu Deadpool a je bývalý spolubydlící bratrance synovce bratra vašeho otce.

Další příběh Sázka na nejistotu, to už je jiná. Jenže, taky tu není vše v pohodě,
COŽE!!!! To má být přece sbírka Nejmocnějších hrdinů Marvelu!!! A při tom je to Top Ten duševně labilních nájemných zabijáků. Punisher to ještě šlo, ale Deadpool??!! To je drzost! Někde se stala chyba. Musíme však přiznat, že se s Deadblba stala jedna z nejpopulárnějších marvelovských postav. Tak držte huby, přestaňte vejrat a kochejte se.
Já vím, trochu jsem opisoval, ale na to jebe pes.
Co mě trochu znepokojovalo, jsou barvy. Počítejte se mnou – Jedna: Daredevil v červené, Dvě: Deadpool v červené, Tři: Spiderman – no jasně, samolitr, opět červená. Čtyři: Punisher, aby toho nebylo málo, taky červená. Až poteče krev, ani jeden nebude muset do čistírny. Moc kreativity tvůrci neukázali. A do toho všeho všude na všechny strany stříká ????????? KREV (Zmlkni!!! Punisher má zelený rukavice!!!)
Tak jo lidi, ve městě je novej šerif a jmenuje se Deadpool.

DIALOG:
DEADPOL (Zazní výstřel): BOOOOOMMMMM
PUNISHER: Proč si to udělal!?
DEADPOOL: Protože si to chtěl udělat ty a tohle je můůůůj komiks.
PUNISHER: Cože?
DEADPOOL: Ale nic.

Povídky jsem ke knize rozdělil, tak jak se patří.
Ke každé jsem přidal obsah, hodnocení a samostatný komentář.
A buďte nežný.

CITÁT – Uvědomím média.

16.05.2017 5 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Celá Galaxie je v plamenech.

Dřív než zahájil každý den, klekl generál na kolena a uctil svého Boha.

Můj nový Bůh je Tim Lebbon.
Spisovatel, který dokázal vzkřísit legendu o Vetřelcích a Predátorech.
Pokračuje tak ve stopách Hanse Ruediho Gigera a Ridleyho Scotta.

Toto je v řadě již šestý novodobý příběh na téma A v. P a třetí příběh pod značkou Bouře ve Vesmíru.

Z hlubin Vesmíru přichází velké a nebezpečné zlo. Zlo tak zlé, že se dokonce i Predátoří obávají svého osudu. Spojí tak, v dějinách vesmírného cestování poprvé, své síly s lidmi, aby bok po boku bojovali společně za záchranu celého Vesmíru.

Tim Lebbon překonal i Asimovovu Nadaci a nebojí se jít i dál. Respektive, to co si možná ani Isaac Asimov nedokázal představit, dokázal Tim Lebbon vymyslet, zdokonalit a použít.

Dokonalé zakončení této ságy v níž spisovatel použil i několik známých ikon. Například jedna z planet naší Galaxie se jmenuje Weaverie. Určitě v tom hledejte jednu z nejikonovatějších ikon ze světa Vetřelců a tím je Sigourney Weaver, představitelka Ellen Ripleyové.

Malá ochutnávka:
Skupinou lidí se prodírali dva divní ježatí tvorové. Byla tam spousta krve, stříkala na jasně zelenou trávu. Zaznívaly pronikavé výkřiky a prudce umlkaly. Ocasy sekaly, hlavy se koulely, končetiny odpadávaly, vnitřnosti se vyvrhovaly z těl a byly zašlapávány do země drsnýma ostrýma nohama...... Vyrazila tlama se zuby a zakousla se někomu do hrudi.......

Celé toto šílenství pak obohatil mluvčí společnosti 20th Century Fox. Dne 13. 3 2017 prohlásil, že si filmová společnost v 18:20 místního Los Angelského času uvědomila sama sebe a prohlásila, že je připravena a ochotna v letech 2018 až 2024 natočit každý rok jeden film o Vetřelcích. Tim Lebbon zajásal a srdcaři této ságy určitě také. Je se na co těšit.

Než to celé začne doporučuji si přečíst tuto šestici knih - Probuzení, Odplata, Peklo, Vpád, Invaze a Armagedon. Budete tak připraveni na bouři století, která brzy zahltí celou naší Galaxii.

Z hlubokého Vesmíru jsem z vetřelčí kyseliny vylouhoval patnáct citátů a vleptal jsem je do Lebbonovi Galaxie.

Pokud příroda stvořila Vetřelce jako dokonalé stroje na zabíjení, pak byli Predátoři jejich dokonalými protějšky.

…................Různé spojnice v kvadrantu Gamma, listopad 2692.............................

22.03.2017 5 z 5

Přežít Přežít Zbyněk Kučera Holub (p)

Od doby zániku naší bazální reality se Kovář potácí na hraně přežití.
Už to nejsou mise od Agentury Kovářů rovnováhy, ale jen pokusy žít.
John F. Kovář se ocitá na planetě, kde nemají problém používat vědu v ruku v ruce s magií. Je to paradoxní realita, kde na jedné straně posílají elity rakety na Měsíc a štěpí atom a na druhé straně stojí pověrčivý obyvatelé ctící vědmy a zaříkávačky. Sejdeme se tu i s pojmem, nebo spíše názvem druidů na Šumavě, kterým se zcela trefně říká Šumdruidové.

Pravda je taková, že i když je příběh opět plný smrti a smutku, vytvořil pan spisovatel pseudonym Holub, celkem zajímavý svět. Opět je tu spousty odkazů na naší politickou scénu, kulturu a osobnosti. Ale to je asi tak vše. Sice tu narazíte například na Klausovi separatisty, ale úplně v jiném podání. A nebo vám zase spící politik, kníže a atombaron nejednou připomene spící parlament. Některé důchodce zkrátka funkce nezbavíte.

Příběh je střeštěný, ale pan Holub se asi bál vytvořit něco podobného jako se povedlo Jiřímu W. Procházkovi v knize Podhoubí smrti a tak je zde humoru spíše jako šafránu a lásky jakbysmet. Ale za to je tu plno atombrouků, krovek, oživlých stromů a dalších mutantů. Navíc se zde dozvíte, že Krumlovská škola magie je ta nejlepší v císařství. Jejich velkým úspěchem je samotočící divadelní točna.

Malá ochutnávka:
….car Vladimír, náš bratr a spojenec, se dnes chystá na návštěvu Vídně. Za účasti Atomového knížete byl včera slavnostně spuštěn šestnáctý blok jaderné elektrárny Temelín. Arabské země nadále odmítají obnovit humanitární dodávky pro Evropu.
V Praze byl dopaden Václav K., významný člen zakázaného separatistického hnutí a autor knih o globálním ochlazování.......

Suma sumárum je to lehce nadprůměrný ponurý a temný příběh. Abych se přiznal, už se těším až (snad) se vrátí vše do starých kolejí. Od 27 knihy je to až moc o smrti a smutku. Dokonce jsem knihy začal prokládat jinými příběhy než je ten Kovářův. Kdybych četl jen JFK asi bych z toho měl noční můry. Musím se napít kůrovcovice, abych přežil.

Šumavskými hvozdy zní zvuky motorových pil, pod kořeny prastarých smrků se probouzí armáda hladových zmutovaných brouků a paní Šubrtová peče borůvkový koláč..........

Z příběhu jsem vybral šest slušných citátů a zašumdruidoval jsem je Holubovi do smrčiny.

CITÁT - I rozvod nebo stěhování je menší stres než návštěva jiné dimenze.

Na konci knihy je vložena povídka Kriminálník od Libora Machala.
Napsal jsem k ní samostatný komentář a přidal hodnocení.
Viz: kolonka Povídky.

15.03.2017 3 z 5

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

…......útoky rasy Yautja – predátorů – na Sféru lidí houstnou,
jednotky koloniálních mariňáků jsou ve stavu pohotovosti........
…..jenže z hlubin Vesmíru přichází větší nebezpečí,
něco horšího než jsou Predátoři ba i Vetřelci......

Velmi povedené pokračování První bouře. Vše je s přehledem napsáno a čtenář se v hlubokém Vesmíru neztratí. Z příběhu čpí beznaděj skoro z každé stránky. Navíc Tim Lebbon dokáže pracovat s technologiemi, které normální smrtelník nikdy nepochopí a tyto technologie krásně popíše a nebojí se je použít.
„Nanotechnologie vystavěná z vlastních prvků těla, spuštěná subprostorovým impulzem jisté vlnové délky“ – no, není to nádhera?
Dokáže překvapit a to někdy i nečekaně. Čtenáře, který už přijal jako samozřejmost obrovské sídliště rasy Yautja, nazvané UMF12, tak čeká ještě větší překvapení. Je to dechberoucí dobrodružství, plné beznaděje, krve, smrti, ale i lásky, hrdinství a pochopení.

Malá ochutnávka:
Někdy žasla nad tím, co to vlastně lidstvo provádí. Výzkum je jedna věc, ale nutit nějakou planetu stát se něčím, čím není, zavání šířením zhoubného vlivu lidstva po Galaxii.

CITÁT – Přísahala jsem, že se na Zemi nikdy nevrátím........

Spisovatel dokáže pracovat s časem i Vesmírem. Dokazuje čtenářům, že Vesmír je prakticky nekonečný a když někdo umí, tak pro něj je jeden milion světelných let jen takovou vycházkou na pár hodin. Cestování z dálky několik milionů let tu tudíž není překážkou a netrvá zas tak dlouho. Soukromé kosmické lodě ba dokonce i Vesmírné základny a stanice jsou běžným standardem.
Nejvíce mě imponovala bývalá těžební stanice společnosti Weyland-Yutani v soustavě Scaffel Minor, toho času již v soukromých rukách a přejmenovaná na Peklo. Krásný příklad Vesmírného podnikání.
Obsluhujeme piráty i papeže.
Ale jak bylo řečeno – něco hodně nebezpečného a naštvaného přilétá z daleké hloubky Vesmíru, aby to vše zničilo.

…...................................Kvadrant Gamma, poblíž okraje, říjen 2693....................................

28.11.2016 5 z 5

Kosek, Hort a Gibson opět v akci.
Tentokráte se mistr Kotleta rozhodl, že všechny aktéry nechá prožít celý příběh.
Vznikla, tedy na rozdíl od Příliš dlouhé swingers párty, ucelená kniha nerozdělovaná povídkami.
A bohužel má to své chyby. Málo akce, málo vtipu a jen o trochu více erotiky.

V poslední době mám pocit, že éra Bratrstva krve je už dávno pryč a spisovatel začíná zabředat do vážných příběhů.
Sice je tu spousty napsaného moudra, jen citátů jsem vybral okolo patnácti, ale příběh samotný mě neoslovil a vlastně mi připadal trochu rasistický.
Obrázek nakreslený proslulým Liusem Royem, se ke knize vůbec nehodí a je zavádějící.
Možná bys mohla líbat, když už mi ho honíš nemá s erotickým obrazem nic společného.

Pocta Štěpánu Kopřivovi a zaplacení poplatků za použití jeho fráze je povedená, ale jako vtip je jedna z mála, kterým jsem se zasmál.

Malá ochutnávka:
Svět byl šílený a já taky. Moje holka – bývalá prostitutka – mě opustila, a přesto jsem po ní pořád toužil. Pak jsem si před pár dny narazil litevskou agentku, která si to s mou bejvalkou přede mnou rozdala v bordelu a teď lítá někde ve Vietnamu a mezi tím tak nějak omylem začal spát s Klárou. A to si ještě pořád vykáme.......

CITÁT – Dopičikurvamrdatjebattojsemalevhajzlu....

22.08.2016 3 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Hned úvodní pasáž mě velmi překvapila. Ta tvrdost a popis těla, jak se chová při použití kokainu, je velmi emotivní. Opět mě to potvrdilo, proč nikdy grogy nechci, ale dodatečně je člověk vždycky chytřejší:-) Jenže nějak jsem nemohl vstřebat chování hlavní hrdinky Laurie. Na jedné straně velmi inteligentní žena, vlastně až nadprůměrně inteligentní žena, se v některých částech příběhu chová jako naprostá narkomanka, která si šlehla svou dávku kokainu a vůbec nepřemýšlí, co dělá. Vím, že jinak by bez těchto přehmatů nemohl příběh dále fungovat, protože je to vlastně nutné k vývoji, ale je to velmi nepřirozené. A ačkoliv mi Laurie přirostla k srdci, někdy jsem ji musel nenávidět. Pokud jde o sex a drogy, lidé nikdy nemluví pravdu. Ženská část čtenářek ať si přidá jednu hvězdu, protože pro vás bude příběh stravitelnější, než pro muže. Já to vidím na 60%.

12.01.2016 3 z 5

Indiana Jones a poslední křížová výprava Indiana Jones a poslední křížová výprava Rob MacGregor

Adaptace scénáře Jeffreyho Boama podle námětu George Lucase a Menno Meyjese. Stejnojmenný film natočil Steven Spielberg a v hlavní roli IndianaJonese zazářil Harrison Ford. Jeho otce Henryho si šamansky zahrál James Bond 1 - pardon - Sean Connery. Malá ochutnávka: Berlín? Ty chceš do jámy lvové?

15.11.2015 5 z 5

Dobyvatelé ztracené Archy Dobyvatelé ztracené Archy Thomas Campbell Black

Adaptace scénáře Lawrence Kasdana. Tady je to ve své podstatě jasné. Kdo viděl film Stevena Spielberga s Harrisonem Fordem nebude překvapen obsahem této knihy. Je to jen malé velké připomenutí prvního zfilmovaného dobrodružství IndianaJonese. Jen malá připomínka. Bellog ve filmové podobě odchází ze scény velkolepě a víc dramaticky, než je zde psáno. Jen malá ochutnávka: Archa je umístěna na velmi bezpečném místě.

15.11.2015 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

4.června 2122 - Zde začíná příběh, který udělal průlom ve filmové hororové historii. V této době se totiž odehrává osudná plavba důlní vesmírné lodi Nostromo. Ellen Ripleyová se zde potkává s největším zlem žijícím v kosmu. Xenomorf jednoduše nazvaný Alien (Vetřelec) zde ožívá v celé své kráse. Jeho podobu vytvořil H.R.Giger a první film natočil Ridley Scott již v roce 1979. Kniha Peklo od Christophera Goldena je spojnicí mezi dějem na lodi Nostromo a posléze návratem Ellen na planetu LV-426. (LV-426 je měsíc nazvaný Acherón, který je součástí planety Calparnos.) Tedy do doby roku 2165. O 43 let později se Ellen Ripleyová opět setkává s Vetřelci. Tato kniha je o událostech předcházející druhému filmu od Jamese Camerona. Je mrazivá a pro mne, jako fanouška této ságy totálně nezbytná. Nejlepší na tom je, že ačkoliv jsem věděl, jak to dopadne (film Vetřelci z roku 1986 jsem viděl snad desetkrát a nejen ten) knihu jsem hltal a musím napsat, že i možná doufal o jiný konec. Ale ne, není to tak, je to prostě tak, jak to každý zná, jen s více detajly o událostech na LV-426. Russ, Anne, Tim a Newt (Rebeca) zde znovu prožívají své peklo ze kterého vyjde jen jeden. A ano, je tam malý dodatek, který určitě dokáže překvapit. Toto je nejlepší kniha z této (zatím) trilogie. Malá ochutnávka: Neohrnujte nos nad tím, co chutná někomu jinému.

05.10.2015 5 z 5

Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Ludvík Souček

Napsat takovou encyklopedii s tím, že vše je vlastně jinak, než nás někdo naučil je odvážné, ale, mi, co čteme Dänikena a jemu podobné, víme, že časem se ukáže, kolik je na tom pravdy. Navíc je tahle kniha zajímavě ilustrovaná a je psána z humorem. Každý záhadolog by ji měl přečíst.

09.06.2015 5 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Názory klasické na pana Dänikena, argumenty skoro nevyvratitelné, ale nějak mi nesedla časová posloupnost knihy. Jinak velmi výtečná četba.

04.06.2015 4 z 5

Záhady staré Evropy Záhady staré Evropy Erich von Däniken

Vyloženě o Evropě, o podivných čárách a znacích na starých mapách. Zde se dokonce hovoří o Českém hradě Šternberg, který také patří k síti čar vytvořených mimozemšťany.

Důkazy z pěti kontinentů Důkazy z pěti kontinentů Erich von Däniken

Návštěvy cizích bytostí z vesmíru na Zemi byly zaznamenány a předávány dál v náboženstvích, mytologiích a lidových legendách. A Erich von Däniken nám v této knize přináší důkazy z pěti kontinentů.

Všichni jsme děti bohů Všichni jsme děti bohů Erich von Däniken

Kniha se převážně zaobírá biblickými příběhy a jejich odkazy na mimozemskou aktivitu. Jedna z těch lepších knih od mistra mimozemšťana.