Terva Terva komentáře u knih

Oči sfingy Oči sfingy Erich von Däniken

Nové pohledy na prastarou zemi na Nilu jsou rozděleny do čtyř částí. Asi nejzajímavější je ta s názvem Bezejmenný div světa.

04.06.2015 5 z 5

Svět záhad Arthura C. Clarka A-Z: od Atlantidy k zombie Svět záhad Arthura C. Clarka A-Z: od Atlantidy k zombie John Fairley

První kniha, kterou jsem četl na téma záhad světa. Zaujala a rozbouřila ve mě tu správnou vlnu. Od těch dob už se jen vezu.

02.06.2015 5 z 5

Akvarijní ryby Akvarijní ryby Rudolf Zukal

Touhle knihou se řídím celý život. Naprosto bombastický příručka o založení akvária, krmení, rostlinstvo a ryby. 100%

02.06.2015 5 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Tak mám dočteno a jsem překvapen. Po šíleném rozjezdu nazvaném Strážci brány a po extemporech Padlého anděla je tento příběh vážnější, víc se v něm umírá a má zvláštní konec. Kdo si oblíbil Vyvyana musí si asi čtvrtinu knihy počkat. Prvních cca sto stran je věnováno řeholníkům a jejich "umění" a hlavně přípravě k odjezdu do Prahy. Více prostoru tu tak dostávají skoro všichni. Vyvyan v té době jen dopomůže k vyřešení kuchyňské stravy a pak se zase odsouvá do pozadí. Praha už je totálně zdevastovaná a bohové i polobohové si dělají co chtějí. Následná výprava za jejich zničením je plná akčních scén, srandy, ale i smutku a smrti. Kladem je také úvodní seznam řeholníků a jejich schopnosti a zařazení. Velmi mne překvapil Epilog, je mrazivej a hodně odvážnej. Je v něm i spousty odpovědí, ale vytváří nekonečně otázek. Ta jedna se nabízí okamžitě. Bude další příběh?

31.05.2015 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Že by tak trochu příběh o Kingovi bez Kinga? Obyčejně neobyčejný život manželky zesnulého spisovatele.

29.04.2015 4 z 5

Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha druhá Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha druhá Chris Claremont

Povídka první nese název ..........NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ZE VŠECH DRUHŮ.......... a zaujme 303 stran knihy. Nakreslil jí Jackson Gubce a napsal Chris Claremont. Tato povídka je rozdělena na deset podtitulů. .....Čas zúčtování..... .....Lov..... .....Nepředstavitelně skutečné..... .....Projížďka..... .....Drsná probuzení..... .....Svět hraček..... .....Oběť..... .....Královnin gambit..... .....Nové začátky..... a .....Odpadlík...... Jedná se zde o dívku ( uměle vytvořenou ), která má divné sny o pronásledování. Zdá se jí, že je pronásledována Predátorem. Tato dívka, Caryn Delacroixová žije na vesmírné orbitální stanici Delacroix, ( majitel je její manžel ) kterou obývá tisíce lidí vyhnaných Vetřelci, kteří okupují naší planetu Zemi. Sny se však stávají opravdové a Caryn je unesena Predátorem do hlubin Vesmíru. Z Predátora se vyklube Predátorka a spolu z Caryn bojují v různých částech Vesmíru proti vetřelcům. V podtitulu Oběť čeká Vetřelčí královna u svého posledního vajíčka na vhodnou oběť a vybere si Caryn. Toto jsou osudy umělé ženy Caryn Delacroixové. Druhá povídka nese název ..........KOŘIST........... Napsala jí Barbora Keselová a nakreslil Ron Randall. V této povídce se opět zjevuje naše stará známá společnost Weyland - Yutani a její pokusy z Vetřelci a lidmi. Povídka číslo tři se jmenuje ...........NEÚSTUPNÍ........... Hlavní stranu povídky nakreslil Jae Lee a Dave Stewart a je to ta samá kresba, kterou použil časopis Crew v roce 1999 číslo 14 ročník 3. Jinak povídku napsal i nakreslil David Ross.Je to příběh Dawn Marshalové a odehrává se na Planetě Charon 13. Obrázek, který je použit, však patří k příběhu čtvrtému zde z názvem ..........ŠTVANICE........... v časopise Crew pod názvem ......HONBA.... kterou kreslí Mel Rubi a píše Ian Edginton. Popisuje se zde osud Kapitánky Lotus Hernandézové a planety LK 176, kterou obývá Eloise - hybrid androida a Vetřelce. O této povídce píšu v komentáři k filmu Vetřelci vs. Predátoři 1 a také tam píšu o povídce ..........LEVÁKOVA POMSTA.......... , která je v této knize jako pátá. ..........PŘIPOUTÁN K ŽIVOTU A SMRTI........... je název povídky šesté a poslední v této knize. Kreslil jí Tom Biondolillo a scénář měl Mark Schultz. Je o zklamaném Predátorovi a jeho smrti.

19.04.2015 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

První komiks z pera mistra Marka Verheidena a kreslíře Marka A. Nelsona má název ..........EPIDEMIE.......... a volně navazuje tam, kde končí druhý film z této série. Snímek Vetřelci 3 se totiž ubírá úplně jiným směrem. Zatím co - POZOR ZAČÁTEK SPOILERU - poručík Hicks a zachráněná Newt, na začátku filmu Vetřelci 3, umírají - KONEC SPOILERU - v povídce Epidemie pokračují v boji proti vetřelcům. Tvůrci jim dokonce úmyslně změní jména na Wilks a Billie. Tady bojují proti vetřelcům na planetě Rim. Oběvuje se zde postava mimozemšťana, zvaná Cizák, a je to příslušník stejné rasy jejíž kostra sedí v tom ohromném křesle na začátku prvního filmu, tedy filmu ke kterému teď čtete komentář. Druhá povídka nese název ..........ÚTOČIŠTĚ ŠÍLENCŮ.......... Napsal ji opět Mark Verheiden, ale tentokráte ji nakreslil Den Beauvais a to docela nádherně. Další dobrodružství Wilkse a Billie. které tentokráte končí příchodem Ellen Ripleyový. .........DÍVČÍ VÁLKA.........tak zní jméno povídky třetí z této knihy. Scénář má opět Mark Verheiden, ale zase je tu jiný malíř, tento nese jméno Sam Kieth. Ellen Ripleyová, Billie ( Rebecca ) a Wilks společně pokračují v cestě vesmírem a v boji proti Vetřelcům. Kdo viděl prodlouženou versi druhého filmu bude tušit o čem je tato povídka. Příběh čtvrtý má název .........TEORIE VETŘELECKÉ REPRODUKCE.......... Napsal ji , kdo jiný, než sám Mark Verheiden a dokonce se vrátil malíř z povídky první - Mark A. Nelson. Výtah z přísně tajného spisu jehož autorem je Dr. Wladislaw Orona, civilní poradce Koloniálních pěchotních sborů. Jsou zde dva druhy mimozemšťanů, kteří dokáží čelit útokům vetřelců. Jeden druh je přirozený ( Bude i v povídce v knize čtvrté ) a druhý druh je sice tvor již vylíhnutý po nakažení, ale který se stal pro vetřelce velice nebezpečný. Tento tvor se skoro podobá Predátořím psům použitým ve filmu Predators. Poslední povídka ..........CIZÁK......... je zároveň jediná, kterou nenapsal Mark Verheiden. Tuto napsal John Arcudi a přizval si kreslíře Tony Akinse. Vystupuje zde mimozemšťan zvaný Cizák.

19.04.2015 5 z 5

Stezky krve Stezky krve Ivana Kuglerová

Časopis Pevnost obsahovala i knihu Ivany Kuglerové s názvem Stezky krve.
Starší, ale stále velmi čtivá kniha.
Tajemné prostředí, spousta postav, které v knize vyloženě žijí, magie, dobrodružství-
-prostě fantasy.

19.04.2015 3 z 5

Cesta hněvu Cesta hněvu Antoine Rouaud

Příběh Žabáka mě lákal, svým obsahem a prostředím. Jenže zas taková sláva to nebyla.
Spousta flashbacků udělala z příběhu spíš zmatenou znět mnohdy nechápajících situací.
Vlastně celé se mi to špatně četlo a knihu jsem přelouskal jen díky mé zvědavosti, jak to dopadne.

Pár citací:

Moje dětství skončilo dnem, kdy jsem poprvé zaváhal..........

Rozhodují Bohové, my jen plníme jejich přání............

19.04.2015 2 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Všichni jsme jen balíky masa.
A silnější žerou slabší.

Ze začátku je příběh strašně roztříštěný. Nějak se mi zdálo, že jsou mezi stránkami moc velké časové skoky nebo nelogičnost. Navíc, ale to už je opravdu troufalé, se mi zdá, že je poněkud jiná kresba. Horší kresba. Už jsem asi z těch „obrácených“ komiksů nějakej zblbnutej. Všiměte si třeba takového Kanekiho. Ve všech předešlých dílech nosil buď bílou pásku, kde měl zakryté levé oko, nebo nosil svou masku , kde měl zakryté pravé oko. Tady je na počátku, v první kapitole nazvané „Poznání“, úplně bez masky. Co se děje? (Vlastně je bez masky až do dílu #046)

Malá ochutnávka:
Já.....já nechci jíst lidi!
...Nedá se nic dělat. Podívej je to jen maso. Je to, jako když lidi jedí kravičky a prasátka.
Ale mě je jich líto!
...Neboj, všechno udělám za tebe.

Přivítal jsem sice, že hlavně ve střední části příběhu je hodně akce a málo psaného slova, ale kresba zůstala divná, taková obyčejná až odfláknutá. Vypadá to, že tvůrce Sui Išiba nějak moc spěchal a tak nekladl důraz na kvalitnější kreslení. Pro mě tedy velké zklamání.

Například bonusový příběh v této knize, nazvaný Rize, je nádherně nakreslený – tak si ze mě někdo dělá srandu nebo jsem blbej!!!!! Vyšel mezi příběhy 046 (Záře) a 047 (Přezdívka). Tak jsem si tak bedlivěji prohlédl kresby příběhu 046 a porovnal ji, nejen s Rize, ale hlavně s navazujícím dílem číslo 047 a opravdu je v kresbě velký rozdíl. Copak se asi dělo?

A pozor v příběhu 047 už má Kaneki zase pásku přes oko.
Pan Išiba asi moc nezvládal a tak jej redakce trochu nakopnula.

Bohužel je však velká část příběhu odfláknutá. Zachránil to jen bonus Rize a pak následné pouhopouhé dva díly 047 a 048 a byl konec knihy.
Zatím nejhorší kniha v sérii.

Hodnocení:
Příběhy: 040 až 046 – odpad -
Bonus: Rize: *****
Příběhy: 047 a 048: ****
Celkově dávám této knize tři hvězdy, ale myslím jen na 50%

Citát: Nemám v úmyslu nechat se sežrat.

Protože je příběh Rize samostatný, vložil jsem jej do kolonky Povídky, napsal k němu obsah, přidal komentář, malou ochutnávku a samostatně jej ohodnotil.

22.11.2017 3 z 5

Zápisník smrti 8 Zápisník smrti 8 Cugumi Óba (p)

Nemá smysl snažit se vygumovat jména
nebo jiné údaje ze zápisníku.

Po podivném a zajímavém rozřešení v sedmé knize Zápisníku smrti, jsem se tak trochu bál, o čem bude pokračování.
Osmá kniha začíná po událostech sedmé části a celkem čistě navazuje.
Nechci se o tom moc rozepisovat abych neudělal nějaký spoiler – Lenka.Vílka by mi to neodpustila a ještě by mě ubodala ve sklepě – k smrti a bez Zápisníku. Ale opravdu jsem se bál, jak tvůrci navážou. A hle, ono se jim to povedlo bez ztráty bodů.

Přesto si musím trochu rýpnout. Scénáristicky je to strašně zahlcené a mnohdy dialogy zakrývají celé kresby. Chvilkama mi to připadalo, že čtu spíš knihu než komiks, pardon, Mangu. Je to celkem rušivé, mám raději rychle a krátce mluvené pasáže a více kresby.

Pravidla, která byla skoro na každém konci kapitol, se zde trochu ztrácí. Tady se vlastně pravidla objeví až v půlce knihy. Z příchodem další důležité postavy. Ale zase se to celé moc komplikuje a já doufám, že v tom nebudu mít guláš. Mé I.Q není zas tak velké jako má třeba „L“ nebo Light Jagami.

Malá ochutnávka:
Smrtonoš 3 : Lidi jsou ale hrozní co? Takhle zneužívat zápisník.
Smrtonoš 1 : To je právě ta sranda, ne?

Tak že, do Zápisníku píšu:
Zápory: Zbytečně složité, dlouhé, předlouhé dialogy, moc politiky.
Klady: Kresba klasická a dokonce je tu jedna celoplošná. Najdete ji jako úvodní list k příběhu nazvaném Chvění. To je opravdu další s kreseb, které by slušel velký a barevný formát. A také je velmi povedený konec. Sice vlastně všechno ještě zkomplikuje, ale alespoň jsem se zasmál.
Jako celek mi to však moc nesedlo
Sečteno a podtrženo: Za tři ***

Citát: Pomsta je ta nejnebezpečnější motivace.

16.11.2017 3 z 5

Živého mě nedostanou! Živého mě nedostanou! Dušan Fabian

Od hlavy až k patě jsem zalitý červenou krví.
Ani kapka není moje.
Dvaačtyřicet zářezů na rukojeti meče kromě těch prvních sedmi.
Do hajzlu, za chvíli nebude kam dělat křížky!!

Údiv v mém obličeji pomalu vystřídá úšklebek šílence.

Po velmi dlouhé době jsem zase spokojený. Tento příběh se mi líbil od počátku až do konce.
Hlavní hrdina Marvin si převážně svůj příběh vypráví sám. Tak zvaná „ICH“ forma je velmi povedená. Je plná ironie, černého humoru a sarkasmu. Příběh samotný je pak krvavý, dobrodružný se spoustou lásky k zombíkům, filozofických keců a nutností používat čakan.

CITÁT – Řekl bych, že mě ten hajzl neskutečně nasral.

Při čtení této knihy jsem se nevyhnul přirovnání k příběhu Stroncium od mistra Jiřího Kulhánka. Vlastně je to skoro to samé akorát, že se toto odehrává asi 1250 let po Marvinovi. Marvin je skoro nesmrtelné zombi a i Ježíš Kristus by mu určitě záviděl, kdyby ještě žil. Bohužel zemřel 1250 let před Marvinem.

Malá ochutnávka:
Dnes je očistný den. To znamená, že s alchemem od časného rána sedíme ve vinných sklepích a chlastáme.
Hygiena je důležitá věc. Alkohol vypálí všechny červy, kteří se vám prohánějí střevy (nebo – speciálně v mém případě – vrtají v mase), a odplaví i většinu černých myšlenek.

Tuhle knihu vřele doporučuji těm, kteří se nebojí krve, zombies a sem tam nějaké té ztráty končetiny nebo varlat. Také těm, kteří rádi čtou již zmíněného Jiřího Kulhánka, protože toto dílo Dušana D. Fabiana je na stejné úrovni.

Marvin má dokonce rád pivo - Místní pivo je tak mizerné, že......prostě nemám slov.

Tento příběh si určitě ještě několikrát přečtu – tohle mě neomrzí.

CITÁT – Je ze mě zombík, přátelé. Zasranej zombík!

Z příběhu jsem vyjmul osmnáct citátů a znesmrtelnil jsem je v Fabianově profilu.
Pokud máte ještě pochybnosti, přečtěte si tyto citáty a pochopíte, o čem tu celou dobu píšu.

11.07.2017 5 z 5

Temná věž 3: Zrada Temná věž 3: Zrada Peter David

Temná věž: Zrada
Scénář: Peter David
Kresba: Jae Lee a Richard Isanove.
Kreativní režie: Stephen King

Vůně knihy opět nezklamala. Hned po svlečení z té průhledné fólie, začala čuchací orgie.
Knihu otevřete, vemte všechny stránky do prstů a pomalu je pouštějte mezi palcem, přiložte k nosu a čuchejte – neexistuje lepší vůně promíchaná tuží, barvou a v tomto případě oživlými obrázky Temné věže.

Jednu z hlavních rolí v tomto ka-tet má Aileen Ritterová – budiž jsou její dny dlouhé a noci příjemné, tak pravím já. A ačkoli každý mladík, co za něco stojí – bez ohledu na své místo v životě - sní pistolnický sen, i zde v Gileadu se najde víjimka.
Žena.
Poslyšte její příběh.........
….............a ještě něco vám povím, ta holka ví, co dělá.

Ale neopomeňme Rolanda, který je stále pod vlivem Maerlynova Grapefruitu a nikdo netuší v jakém světě se právě pohybuje.

Malá ochutnávka:
Vítej, ty z Gileadu, ty z Eldů.
Nechceš se zastavit a přivonět k těm růžím?
Připadá ti jejich vůně jako pach hnijícího masa?
To není nic ve srovnání s pachem hnijících duší.
Čeká tě mnohem víc hádanek, než si zatím zdolal.....

Opět je příběh goticky laděný, temný a Karmínově rudý.
Není to příběh podobný v knihách, je to příběh paralelní, který se sem tam s tím původním překříží, nebo prolíná, leč dlouho v něm nezůstane a pak hned odkráčí jiným směrem, za svým jiným cílem. Inu je to příběh žijící svým vlastním životem.........
…...................nebo smrtí?

Mě se to líbí, tak pravím já. Příběh je to vskutku zajímavý.
Rozhodování nechám na vás, snad vaše ka-tet nebude názoru jiného.......
…...............inu, posuďte sami a nezapomeňte tváře svých otců.

Ale.....málem jsme zapomněli....na dívku jménem Aileen Ritterová.
Pozoruje chlapce z dálky, dívka, která by taky chtěla být chlapcem, přinejmenším nevypadá nadšená z toho, že je děvče................
…................její sny jsou typické pro budoucího pistolníka.

Nemíří rukou. Ta, která míří rukou, zapomněla tvář své matky. Miří svým zrakem.
Nestřílí rukou. Ta, která střílí rukou, zapomněla tvář své matky. Střílí svou myšlenkou.
Nezabíjí pistolí. Ta, která zabíjí pistolí, zapomněla tvář své matky.
….................zabíjí srdcem.

Začíná nám sem prolínat jiný příběh. Příběh ne nepodobný chlapcům pistolníkům.
Leč toto je žena, říká si Aileen a je neteří Corta. Obávaného učitele pistolníků.
Ta dívka se měla od koho učit............
Snad se přidá k Rolandovu ka-tet, a nebo možná půjde svou cestou, to necháme na ní.

CITÁT - Každý je ve svých příbězích vždy hrdinou a nikdo si nehraje na to, že padne zločincům za kořist.

Na konci příběhu je několik nádherných kreseb. Je to několik skic a variant obálek na všech pět kapitol. Věřte, že tento příběh opravdu je rozdělen na pět částí. Kresby jsou to nádherné a těžko vybrat, která je nejhezčí..........
…....ale každá má své temné kouzlo.

Z Temné věže jsem vystřílel několik citátů. Peter David je již dávno má ve svém ka-tet.

Kolo se točí, rozumíte? A hromu strom!

18.05.2017 5 z 5

Kajmaní lejno Kajmaní lejno Lars Simon

Autor bestseleru s venkovskou usedlostí ve Švédsku si vyrazil do Karibiku.
Jak je známo, druhý román je ten nejtěžší.
Losí hovno bylo úspěšné, ale tady má pan spisovatel blok a musí nutně na dovolenou.
Přivítal bych jeho nenapsaný román o Vikingské sektě v Laponsku, která usiluje o převzetí moci nad světem, ale Karibik je Karibik.
Nikdo netuší, co se stane.
A když prý ta ekologická smažka neví co dělá a brzy se dostane do průseru – je nutné vyrazit. Rainer musí být zachráněn, ne.
Je tu stejné obsazení, jako v prvním románu, jen Linda je kdesi v Laponsku (?) a Torsten jede za teplem a svými přáteli.
Musím přiznat, že ačkoliv je děj tohoto románu prostě úžasně jednoduchý, smál jsem se skoro na každé stránce. Lars Simon umí se svýma postavama pracovat a nebojí se je dostat do jakékoliv svízelné situace.
Jako nejgeniálnější mi připadala scéna se záchodem u cabinas, kterou si Torsten pronajmul. Ale tomu všemu předcházela velmi komická cesta a vše kolem příprav na dovolenou, pláže a vedro....klid, ticho, duševní harmonie, ne.
Naštěstí, již z předešlého románu jsem věděl, že na konci knihy je malá příručka Španělštiny, nenechal jsem nic náhodě a vyřčená neznámá slova jsem si hned našel, abych lépe pochopil. Nenašel jsem však, co znamená siebenunddreissing, ne.

Malá ochutnávka.
Hodně tlustá, zelenkavě blyštivá moucha sebou hlasitě plácla o sklo pootevřeného okna. Zřejmě se před malou chvílí vznesla z nějakého kravince a zamířila k mé kuchyni s pevným odhodláním totálně mi sebrat chuť k jídlu. Má, co chtěla................

Lehce se to četlo, dobře se u toho smálo, příběh je plný překvapení a kajmanů.

Já vím, napsal jsem to nabubřele a příliš vzletně, ale uvědomil jsem si, že mě právě zachvátila relaxační poetika.

Vybral jsem několik citátů a zakajmanoval jsem je Simonovi do análů. Nejlepší citát jsem si nechal až na konec tohoto komentáře:

Tady by náš křik fakt nikdo neslyšel........

10.03.2017 5 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Muž v černém prchal přes poušť..........

Legendární věta Kingovo úžasné knižní série se každému, kdo nezapomněl tvář svého otce, okamžitě vybaví, jakmile vezme jakoukoliv knihu z této série do ruky.
A teď máte jedinečnou možnost jít v pistolníkovo stopách v komiksové podobě.
Krásně kreslené a tajuplně mystické. Jae Lee, Richard Isanove, Marvel a Stephen King bortí další struny Temné věže aby na svět přišla geniální myšlenka – všechno to nakreslit. Byla sice ohrožena spící želvou, ale „sai“ King ji probudil a udržel všechny struny napjaté až do samotného konce počátku. „KA“ je kolo, nástrojem osudu, jehož účelem je otáčet se a nakonec se vrátit tam, kde začalo. Pistolníka, stejně jako Stephena Kinga to neodvratně vrací k Temné věži.

Malá ochutnávka:
Uvědomuji si, že o ka-tet jsem vám ještě neřekl. Ka, ano, ale ka-tet...ne. Prosím za prominutí a napravím to. Je to skupina lidí spojených osudem „Ka“ mířících ke stejnému cíli a často i stejnému konci. Spolu, dokud smrt nemá poslední slovo, jako ho má vždycky........

Vždycky, když si domu přinesu komiksovou knihu, ještě zabalenou v igelitovém přebalu, těším se, až ji vyndám a přivoním. Nic nepřivolává vzpomínky tak mocně jako vůně. A tuhle vůni jen tak nezapomenu, tak jako nezapomenu tvář svého otce. Kdykoliv si vybavím tuto intenzivní vůni Temné věže, okamžitě projdu dveřmi do Pustin a vydám se po stopách Rolanda Deschaina z rodu Eldů, syna Stevenova z Gileadu. Tak pravím vám.

Tento příběh čerpá především ze čtvrtého dílu knižní série „Čaroděj a sklo“
Odehrává se někdy v době, kdy Líbající měsíc pomalu zapadá a už se ukazuje srpek měsíce Kupcova.

Na konci příběhu a těsně za ním je Otevřený dopis Stephena Kinga, kde se vyjádřil o Marvelu jako o své lásce. A prozradí i mnohem víc, to vám tedy říkám. Například, že by chtěl vydat komiksovou Carrie. Hromu strom.

Dále následují skici a několik variant návrhů na hlavní obálku. Jsou to vskutku nádherné kresby.

CITÁT - Dávno mrtvé hvězdy ještě svítí, víte. To aspoň říkají lidé, kteří jsou mnohem chytřejší než my. Ty hvězdy dávno zhasly, ale my stále vidíme jejich zář, přestože dávno zmizely v zapomnění.

Teď už nechte všední svět, aby se v tichosti vytratil. V poušti máme schůzku se záhadným mužem v černém. Nenávidí čekání. A proto říkám dík sai King a přeji dlouhé dny a příjemné noci, a kéž se vám daří dobře.

…..........a pistolník mu byl v patách.

31.07.2016 5 z 5

Basil - Valašský vojvoda Basil - Valašský vojvoda Miroslav Žamboch

Sběratelská minisérie přináší několik delších povídek z České historie. Tento příběh, příběh vlka z Valašska, je jeden z nejprostějších a nejupřímnějších. Svou velikostí knížečky by se dala zařadit do kategorie velká povídka. Jenže Basilův příběh je magický, smutný, plný dobrodružství, smrti a lásky. A tak by se klidně tento příběh mohl zařadit do edice - kniha.
Malá ochutnávka:
Nikdy nepoklekl před bohem na kříži, pouze pravidelně nechával kus z kořisti pod starým dubem dole v údolí.
Krásné a mrazivé počteníčko.

05.07.2016 4 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

CITÁT – Mozek a Duch se za mnoho let opět spojily v jedno.

Po skoro příšerné Hlubině od Cuttera, kterou jsem dočetl s velkou námahou a ještě k tomu v půlce dne a neměl jsem tudíž další knihu na čtení, jsem si narychlo koupil v Levných knihách toto.
A jsem velmi překvapen, že je tato kniha tak odsuzovaná a skoro neznámá.
Zpočátku jsem si říkal, že ji mám jen na překlenutí dne, ale večer jsem záhy zjistil, že mám již půlku přečtenou a baví mě to.
Kniha je rozdělena na pět částí.
První dvě části jsou silně akční, plné honiček, útěků a krve.
Třetí část je konspirace a seznámení s podstatou příběhu.
Musím dodat, že teorie o mimozemšťanech, zde použitá je vlastně skoro geniální. Sem tam to už někoho napadlo, ale i mistr Däniken si to moc netroufal vytrubovat a že je to velký kacíř.
Tak jsem zatleskal a vrhnul se do čtvrté části. Je opět rychlá, akční, zase teče krev a umírají lidé a přidávají se další skutečnosti.
Je to povedený příběh a já byl rád, že jsem na něj narazil.
Pátá část je už jen malé a krátké dokončení z perfektní pointou.

Genesis Kapitola 6 /1:4
Je to tam všechno jasně napsané černé na bílém,
máme to všichni před očima, ale nikdo to doopravdy nepochopil.
Nefilové jsou občas v překladech označováni jako Anunnaki.

Malá ochutnávka:
Starověké národy mohly postihnout i další pohromy – srážka s meteorem, sopečné výbuchy, a tak dále. Sečteno a podtrženo: je rozhodně možné, že naši planetu kdysi obývala vyspělá civilizace, snad dokonce vyspělejší než ta naše, která byla posléze téměř vyhlazena.

Nutno dodat, že hlavním aktérům Adamsovi a Lynn by v mnohém záviděli tací jako je Mila Jovovich, Arnold Schwarzenegger nebo Sylvester Stallone. Jejich akční tvorba je někdy až šílená a na rozdíl od mimozemských teorií, použitých v knize, jsou některé akční části těžko uvěřitelné.
Ale mě to bavilo, já se bavil a možná to bude bavit i vás.
V Levných knihách za 69 KČ – nekupte to.

PS: Koukal jsem, že se tu již vyrojilo více kladných komentářů a to je dobře.

13.04.2016 4 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

...........Smrt nás neděsí. Hrůza je obsažená ve znovuzrození. Ve znovuzrození a v přetrvávajícím strachu, že jakkoli jsou naše těla obnovena, naši mysl zachránit nelze............. Příběh Harryho Augusta mě uchvátil, fascinoval, překvapil a velmi zaujal. Nečekal jsem od příběhu nějakou složitost a taky není moc složitý, ale zase si říkám, že ten, kdo se více zajímá o cestování v čase (neplést s cestování časem) bude mít vstřícnější přístup ke knize a jejímu obsahu. Ono totiž není v prvních životech Harryho Augusta tak jednoduché se orientovat. Chvilkama vám to připadá zmatené až nemožné. Jenže postupem času vám to pěkně začne zapadat do sebe a pak budete vnímat i tu logiku narození a následného dalšího života. ............Nenastal žádný okamžik světla, žádné procitnutí z temnoty a zjištění, že jsem se uzdravil. Spíš to bylo pomalé šinutí se k porozumění, několik hodin usmiřování, po kterých následoval spánek, po kterém následovalo probuzení, které zůstalo vzhůru trochu déle. Následovalo pomalé navrácení lidské důstojnosti......... Nečekejte tu klasický humor, ten je v knize celkem velmi zvrácený a některé slabší povahy ho možná ani nevstřebají. Ono totiž mít třeba radost ze smrti nebo s úsměvem na rtech se nechat mučit, to není pro každého. A Harry August taky není zrovna svatý. Příkladem může být jeho nutnost někoho zabít, což se stalo jeho celoživotními koníčky. Zní to divně? Tak si příběh přečtěte a pochopíte. .........Všichni lidi jsou na hovno, celá země je na hovno a i to hovno stojí za hovno, ale tam, kam jedu, tam nebudu.....hovno........... Každý život Harryho Augusta je jedinečný a zajímavý - snad až na ten třetí, ten je zvláštní, ale to byl ještě zmatený a dezorientovaný. Kdo by chtěl pochopit trochu více, tomu mohu doporučit film Harolda Ramise s názvem Na Hromnice o den více. Výkon Billa Murraye by se dal porovnat s výkonem Harryho Augusta, jen si každý prožitý den znásobte jedním životem - určitě pochopíte. ..........Jste Bůh, doktore Auguste?........... Knihu vřele doporučuji, je to perfektní počteníčko a má i naučný význam.

31.01.2016 5 z 5

Indiana Jones a Chrám zkázy Indiana Jones a Chrám zkázy James Kahn

Adaptace scénáře Glorie Katzové & Willarda Huycka podle námětu George Lucase. Stejnojmenný film natočil Steven Spielberg a v roli IndianaJonese se opět objevil Harrison Ford. Malá ochutnávka. Chlazené opičí mozečky, mňam........

15.11.2015 5 z 5

Vládci stínů Vládci stínů Roger Zelazny

Všechny ostatní světy jsou tvořeny stíny, jen jeden je skutečný - Amber, dokonalá říše. Příběh Corwina jsem četl již dvakrát - tím myslím všech deset základních knih plus pět dalších, které se odehrávají před Corwinem. Teď jsem se rozhodl, že si celou ságu přečtu opět. Líbí se mi ten začátek, to je vlastně důvod, proč jsem to začal číst. Kniha a hlavně děj knihy prostě musí zaujmout a mě to teda zaujalo. To, co se zde odehrává je vysoká hra, plná napětí, překvapení, intrik a lásky. Následující knihy nejsou horší, by naopak, čím více se čtenář dostává do děje a obrazu, tím více ho příběh baví. Malá ochutnávka. Zdálo se mi, že to trvá celou věčnost, ale teď už to snad konečně přestává. Jen malá poznámka - vlastním knihu s názvem Vládci stínů, která u nás vyšla v roce 1992 společnosti AG Kult. Po nějakém čase vyšla kniha znovu, ale pod názvem Devět princů Amberu. Je to strhující sága a mohu jen vřele doporučit.

05.10.2015 5 z 5