Tesset Tesset komentáře u knih

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Sice mě ten svět Royalových celkem děsí, ale to byl asi záměr. Opravdu doufám, že to v žádné rodině takhle nechodí. Nicméně čte se dobře, rychle to utíká a konec byl zajímavý.

17.02.2019 3 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Hodně dobrá kniha, která popisuje zajímavý osud jedné obyčejné ženy. Navíc je tam spousta informací o kultuře Indie. Prostě paráda. Kniha navnadí na to, přečíst si další věci o Indii.

16.02.2019 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Ze začátku nic moc, ale pak mě to vtáhlo do příběhu a super. Krásný nový svět a jeho příběhy, skvělé postavy, co víc si přát. Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

10.02.2019 4 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Jedna hvězdička za to, že se to četlo rychle a aspoň to ubíhalo, jinak by to nemělo ani tu jednu hvězdičku. Co to zase bylo? Pravopisné a jiné chyby nechme stranou. Ta "hovorová" řeč, nebo co to bylo, byla dost úděsná - postavy díky ní působily jako nevzdělaní burani - hlavně teda Andrew, který měl být z vyšší vrstvy a takhle by určitě nemluvil, ještě k tomu v Británii. Chápu snahu autorky, chtěla být prostě vtipná, ale působilo to už velmi nuceně a myslím si, že u každého se nemusím popadat za břicho u každého slova. Ti tři spolubydlící byli totální magoři, a to ne v tom dobrém slova smyslu. Vždycky pobaví nějaká ta bláznivá situace, ale aby se tak chovali nonstop, to na mě bylo moc a působilo to strašně nereálně. Nikdy víc.

09.02.2019 1 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Žádná sláva, ani žádná hrůza. Taková neurazí-nenadchne kniha. Postavy celkem fajn, děj se taky dal, jen se to občas dost táhlo.

08.02.2019 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Celkem odvaha napsat něco, o čem všichni ví, jak skončí. Nejvíc mě potěšila poslední věta celé knihy - "Srazte mu hlavu"

06.02.2019 3 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Uff tak jsem to přežila, ale bylo to teda o fous. Celkem lituju těch stromů, které na tuhle knížku padly. Co to kruci bylo?! Hlavní postavy absolutní nesympaťáci, ty vedlejší vypadaly příjemněji, ale těm se autorka moc nevěnovala. Kiera naprostá hysterka bez špetky sebeúcty, která nedokázala žít sama za sebe a nutně k existenci musela mít chlapa. Navíc ji všechno přišlo trapné a extrémně vyzývavé (těžko uvěřit, že s někým spala, ba co víc, že mělo koule i zahýbat, když její přítel ležel vedle, co). Ještě jestli si nevinné přátelství představuje tak, že se s "kamarádem" vodí za ruce, objímá se a tulí na gauči, tak má dost pokřivený názor. Chápu, že ji tam bylo nějakých 21, takže se dá očekávat nějaká naivita, nerozhodnost a tak, ale tohle? Ubulená, věčně se zlobila na všechny ostatní, jen její chování jí přišlo celkem v pořádku. Tak odpornou ženskou postavu jsem ještě asi neviděla. Ačkoli to zpočátku vypadalo spíš na Dennyho, tak Kellan byl stejná citlivka jak ona - brečel pomalu stejně často jako ona, což mi u rockového zpěváka malinko nesedí. Když už jsme u toho, co mi nesedělo, tak to bylo Dennyho chování, když viděl Kieru a Kellana (bože, co je to za hloupé jméno?) - že by ho zkopal k smrti? Blbost. Vážně jsem děkovala bohu za každý odstavec, kde nebyly slzy, červenání se, lapaní po dechu nebo vzdechy - autorka asi nic jiného nezná a myslí si, že takto se slečny chovají. Těžko uvěřit, že o takovou fňuknu stáli ne jeden, ale dokonce kluci dva. Druhý díl? Těžko říct. Velmi pečlivě musím zvážit, zda se pouštět do dalšího martyria. Každopádně tohle dát do seznamu zakázaných knih!

29.01.2019 odpad!

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Vůbec to nebylo špatné. Ze začátku trochu zmatek, ale jak se postupně vše odkrývalo - bomba. Jen mi přišlo, že se toho vlastně moc nestalo. Každopádně se těším na další díl.

28.01.2019 4 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Asi nejslabší. Některé ty dialogy jsem nemohla ani vystát. A chování Roxy ... co dodat. Bezohledné zejména vůči rodičům. To ji opravdu nenapadlo, jak se budou cítit, potom co odešla? K téhle sérii už se vracet nebudu. Jsou daleko kvalitnější, zábavnější a "na vyšší úrovni".

24.01.2019 2 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Celkem zvláštní, obvykle mě apokalypsy baví, ale do téhle jsem se začetla až na nějaké stopadesáté stránce. Řekla bych, že autorovi moc nevyšlo psát to čistě jako zápisky, ze začátku to ještě ano, ale potom už se střídal přítomný čas s minulým, což působilo tak, že chvílemi to bylo jako zápisek psáno zpětně a chvílemi jsme to prožívali s hlavní postavou, prostě zvláštní. Nicméně si další díl asi přečtu, jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

22.01.2019 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Z téhle knihy mám dost rozpolcené pocity. Četlo se to parádně, rychle to utíkalo, bavilo mě to moc, ale ... Místy mi to přišlo jak řecká tragédie. Z čeho jsem byla vážně znechucena byly "milostné" scény, které si Callum odbýval před svými dětmi, dále to co prováděly sedmnáctileté děti (a to od nich nejsem věkem až tak daleko) - alkohol, rvačky ok, ale opět ten sex (kdo takový je v 17 hm?) - tomu bych uvěřila max až ve vysokoškolském prostředí, a další věc která mi přišla až incestní (ano, vím, že doopravdy nejsou příbuzní) bylo to jejich oslovování sestřičko a brácho a pak bezstarostné líbání. Jedno velké fuj. Proto jen tři hvězdičky. A, ačkoli tam místy je typické chování teenegerů, lidi pod 20 by to číst neměli, aby nezískali dojem, že toto je normální.

17.01.2019 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Janey King

Čekala jsem, že se dozvím něco o fungování expedice v Antarktidě a nic. Nuda, nuda, hrozná nuda a k tomu pořádný škvár. Už dlouho jsem nečetla nic, kde by mi byly všechny postavy tak nesympatické. A teď přijde SPOILER.

To, že se Rooker choval jako kre***, budiž, ale Alice, jako vědkyně by člověk čekal, že bude inteligentní, ale ona normálně pije tvrdý alkohol, když čeká dítě - to mě neskutečně dožralo. Nehledě na to, že na moc milující matku rozhodně nevypadala a ani její znalosti týkající se těhotenství nic moc. A to, že spolu Alice a Rooker skoro celou expedici nepromluvili víc než pár slov a potom se taaak moc milovali a patřili k sobě, no prosím vás. A hlavně na to kolikrát tam bylo zmiňováno, že v základně neměli žádné soukromí, si nikdo nevšiml nebo neměl ani malilinké podezření, že je těhotná, když odjížděla cca v osmém měsíci? Blbost.

15.01.2019 1 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Opět jako u předchozího dílu ... takové problémy, že si nebyla pořádně schopná ani oholit nohy a na pár stránkách je pak vše ok? Tak to ani náhodou.

15.01.2019 2 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale pak to najednou šlo a zbytek utekl, ani nevím jak. Super kniha.

11.01.2019 4 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Docela slabé. Na takové problémy, s kterými se Aston musel potýkat, to tam teda moc neřešili. Nevím, moc nepropracované.

09.01.2019 2 z 5

Jezte jako Gilmorky Jezte jako Gilmorky Kristi Carlson

Super recepty, které jsou občas celkem bláznivé nebo ne úplně běžné tady u nás. Jinak super doplněk k seriálu. Rozhodně pro všechny fanoušky Gilmorových děvčat.

06.01.2019 5 z 5

Sudetští Němci: etnická čistka a vyhnání Sudetští Němci: etnická čistka a vyhnání Gerd Kleining

Pojato jen z jedné, německé, strany, což by až tak nevadilo, kdyby tam nebyly zavádějící informace, které byly často vytrženy z kontextu.

06.01.2019 odpad!

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Dost zvláštní kniha. Při čtení jsem cítila úzkost a celkově takové nepříjemné pocity, což je u knížky vždy dobře, když dokáže v člověku něco vyvolat, ale ... Ale četba mě vůbec nebavila, musela jsem se donutit ten příběh dočíst.

05.01.2019 2 z 5

Z(a)traceni v čase Z(a)traceni v čase kolektiv autorů

Řada nepřesností, ale na to že to dělaly děti, se to dá.

05.01.2019 2 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Další parádní díl, ne tak divoký, ale spíše slaďoučký jak cukrkandl, nicméně pořád dobrý. Jsem ráda, že tu zápletku s dítětem autorka napasovala na Tuckera a ne k některému jinému, protože ten nebyl takový divoký playboy, takže to k němu i pasovalo. Za mě spokojenost. Jo a jen tak mimochodem, autorka párkrát zmiňovala, že kampus na Briaru má strážné .... no nebyl by zajímavý příběh o tom, kdyby se jeden z nich spustil se studentkou? Elle Kennedy se stává mojí oblíbenou spisovatelkou, jdu na její další knihy. K téhle sérii se budu často vracet.

02.01.2019 5 z 5