Ticiana Online Ticiana komentáře u knih

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha je složitá na čtení. Archaicky jazyk. Mne to moc humorné nepřišlo. Naštěstí byla kniha krátká.

02.07.2021 3 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Každý rok si chci přečíst aspon jednu knihu od tyhle autorky. Její pribehy mne moc baví a hlavne kdyz jsou z lékařského prostředí a s hlavní hrdinkou, která boří předsudky. Líbilo se mi prostředí Austrálie. Ale na Doktorku Samanthu to nemělo. I tak stoji za to si knihu přečíst.

13.06.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Zase jsem neuhodla vraha. Tenhle dil ctivy, jak jsme u Keplera zvyklý. Ale něco mi tam chybělo. A navíc nesmrtelný Joona. No uvidime, co další dil.

30.05.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

První půlka byla fajn a pak to začalo... doteď jsem úplně nepochopila, co knihou autor chtěl říct. Konec prekombinovany, zvraty mne nebavili a atmosféra pro mne nebyla nejak strasidelna. chtěla jsem to uz mít docteny. Škoda času, ale alespoň mi kniha uvolní místo v knihovne.

24.04.2021 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Druhy dil o poznání akcnejsi. Jen jsem zvedava, jak se to vyvine dal. Autor nám přiblížil další kletbu. Hezky to davkuje. Nejvíc se mi líbila akce čarodějů a pak poušť. Jsem zvedava taky na Potkany, jak a jestli se udrží v dalších dílech. Tak jdu na to.

11.03.2021 5 z 5

Sněžím! Deník bílé mafie Sněžím! Deník bílé mafie Radek Kedroň

Nejsem moc na politické knihy. Ale tohle jsem teda necekala. Skvele napsané, krok za krokem. Je hrozne, jak dlouho to trvalo. Ta arogance obžalovaných, vytrvalost vyšetřovatelů. Je hrozne, co se děje. Není jsou peníze a přitom se tohle děje.

21.02.2021 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Kdyz si vezmu, jak davno byla kniha napsana, tak je to paradni dilo. Je pravda, ze autor tam pise i hodne vedecky, ale zas na druhy strane, tim je znamy. Profesor mi mistami lezl na nervy, ale v nejhorsich chvilich se ukazala jeho lidskost. Axel byl taky fajn, ale nejvic mne bavil Islandan. Mnohem lepsi nez Pet nedel v balonu.

12.02.2021 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Moc se mi to líbilo. Je fakt, ze kniha je pro dívky, ale po pravdě, která z nás se aspon na chvíli nechce vrátit do let první lásky? Kniha je ctiva, vtipná a skvělá. A jsem rada, ze mam připravené další díly.

07.01.2021 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Za mne zatim vede Temna hmota. Na tuhle knihu jsem se těšila a moc. Je hodně ctiva, ale třeba si davat pozor, co se stane, aby Vám nic neuniklo. Mne zklamal závěr knihy, kde uz jsem si rikala... oke a jak to skončí? A pak, ze si vzpomněli dřív, co mají udělat. To mi nejde proste do hlavy a asi s tím nic ale neudělám.

26.10.2020 4 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Kniha nutí se zamyslet. Podává skutečný pribeh profesora, který se nevzdal i přes ne moc hezky osud. Mala knížka a poucna. Dokonca na par pasážích jsem se i zasmala a některé byli hodně smutné.

13.10.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Hodne krve a hodne nepravdepodobne. Ale taky supr ctive. Jude a Uriah jsou skvela dvojka. A na konci nas ceka prekvapeni v Elliotovi. No tak jsem zvedava na treti dil a rovnou se do neho pustim. :)

07.08.2020 4 z 5

Co dělat, když prší Co dělat, když prší Marissa Stapley

Kniha se mi cetla hodne dobre. Pribeh byl spis prumerny, ale v zadnym pripade nebyl nudny. Jsem rada, ze jsem dostala happy end. :) a taky se mi libili tipy, co delat, kdyz prsi.

22.06.2020 4 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Tato kniha se asi jinak hodnotit neda. Celou dobu jsem si pripominala, ze dennik Anne psala, kdyz ji bylo 13-15. Ty uvahy o zivote, o tom, jaka je, a jakej by mel svet byt, toho nekdy nedosahnou ani dospely. Je skoda, ze tahle nadana mlada dama mela takovej osud. Velika skoda.

17.06.2020 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Kniha je hodne ctiva, dokonce jsem i nejak prekonala tu averzi vuci Fabianovi, ale jen castecne. Celkove mi pripadal pripad docela nerealni. Vyvrcholeni na par strankach... Pripad, ktery resila Dunja mi prisel naopak velice realni. Jen doufam ze Slizaka uz fakt na neco dostane.

05.06.2020 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Nejde jinak nez dat 5*. Pribeh je hodne spletity a az do zaveru vlastne nevite o co presne jde. Skvela myslenka, prvni pulka je min drasticka, v druhe uz je vrazda za vrazdou. Moc se mi to libilo.

14.05.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Jestli mate problém s pitnym rezimem, začnete číst sucho. Skvělá kniha plna zvratu a napeti. Čte se sama. Směsice mladých lidi, co se to snaží přežít a každý z nich je jiný. Líbilo se mi, ze to bylo z pohledu každého z nich.

05.05.2020 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Kniha z Levných knih. Bavila mne od právní až po poslední stránku. Některé scény mi přišli až hrozivé. Bavili mne i vztahy mezi nima. Autorka to napsala hodně ctive, napětí nechybělo a stupňovalo se. Konec mne dostal. Zombie apokalypsa supr.

04.04.2020 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Musim dat 5*. Kniha me prekvapila. Hodne ctiva s nadechem mysticna protoze je fakt, ze do budoucnosti videt nemuzete. Hodne se mi libila zaverecni cast knihy. To jsem byla nahnevana a pak prekvapena a pak jsem se i pres slzicky zasmala. Moc hezky napsany.

26.03.2020 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Tuhle autorku mam rada. Vybírá si těžké společenské témata, které zpracovává detailně a citlivě a z pohledu různých stran. Jsou realistické, až se divím, jak to dokáže. U téhle knihy predpokladate, jak to skončí, ale je tam tolik detailu, ze si to budete užívat. Mne se konec libil a moc. Tak jeste přečíst druhou půlku knih od tyhle autorky.

05.03.2020 5 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Pokroucene vidění vztahu a pak procitnuti. Kniha se mi moc líbila. Je možné, ze si člověk dokáže vybudovat kolem sebe a lidi takovou zeď a nevnimat vse okolo? Libil se mi i pohled Rodneyho, kam nás autorka zavedla v epilogu. Nejvíc mne ale dostali poslední věty. Teda doufala jsem v jiný konec ale ten autorcin dává větší smysl.

11.01.2020 5 z 5