Tída Tída komentáře u knih

Neotřelé téma, které si zasloužilo mnohem lepší zpracování. Mohlo to být skvělé čtení, ale dostalo se mi sladkobolného ženského románu s pár novými zajímavými informacemi. Hvězdičky dávám za fotky a mapky na konci knihy.

24.01.2023 1 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Tohle mě bavilo hodně a cením si nového neotřelého tématu :-)

03.11.2022 5 z 5

Arktické safari a jiné povídky z Grónska Arktické safari a jiné povídky z Grónska Jørn Riel

Už dlouho jsem se při čtení tak nebavila - krása, tenhle styl humoru je mi velmi blízký.

29.10.2022 5 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Tak tohle bylo velké zklamání - kniha by se spíš měla jmenovat "Já, potom zase já a pak něco málo o tom, co si myslím o Dánech". Autorka vydává svoje subjektivní názory za objektivní fakta...za mě škoda času a peněz.

29.10.2022 odpad!

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Klobouk dolů, už dlouho jsem nečetla nic tak dobrého. Lze jen doporučit a litovat, že hvězdiček není 6

02.02.2021 5 z 5

Katův polibek Katův polibek Mons Kallentoft

Nebylo to špatné, oproti minulému dílu dokonce skvělé, ale na úroveň prvních knih to nemá. Nechci nic prozrazovat, ale pachatele musel uhádnout snad každý, nebo ne? Kdyby to šlo, dala bych 3,5, ale za snahu a odklon od alkoholových eskapád, dávám 4

02.02.2021 4 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Boučkovou mám ráda, četla jsem všechny její knihy, ale tenhle cestopis se mi nelíbil. Myslím, že její parketa je silné romány a tohle nebylo ono.

22.01.2021 2 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Hodně mi vadil děj vyprávěný pozpátku, nedokázala jsem začíst, i když jsem se snažila. Jednu hvězdičku za první kapitolu.

10.04.2020 1 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Příjemné překvapení, původně jsem moc nečekala. Pomalejší rozjezd, ale potom děj nabral spád.

06.04.2020 4 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Nesmírně zajímavá a poutavá kniha. Pomalu jsem začínala mít pocit, že v záplavě vydávaných knih vycházejí samé braky a tahle kniha mě přesvědčila o opaku. Rozhodně vřele doporučuji a budu doufat, že od autorky u nás vyjdou další knihy.

18.03.2020 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Pro mě příjemné překvapení a ráda si od tohoto autora přečtu další knihy. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, všechno dávalo smysl a navíc to bylo čtivě napsané.

26.05.2019 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Je skvělé, že autor dokáže udržet laťku předchozích dílů. Opět skvělé!

25.05.2019 5 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Dočetla jsem z donucení a jen proto, že ostatní knihy z řady se mi líbily a pořád jsem čekala, kdy se úroveň této knihy zvedne. Bohužel nezvedla :-(

25.05.2019 1 z 5

Dítě hvězd Dítě hvězd Katrine Engberg

Nejvíc mě bavili Esther a Gregersen, příjemná změna zapojit do vyšetřování i důchodce :-)

19.03.2019 5 z 5

Krvavý úplněk Krvavý úplněk Katrine Engberg

Mně se to líbilo moc, stejně jako první díl. Relativně normální dvojice vyšetřovatelů, zajímavé prostředí "smetánky"

19.03.2019 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Mně se to líbilo moc a už se těším na další díly

27.03.2018 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Dala bych i 3 a půl, ale na čtyři to vážně není.

02.03.2018 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Začátek se mi četl hodně dobře, pak jsem se dlouho musela do čtení nutit. "Druhé dveře" na mě byly až moc neuvěřitelné, když vezmu v úvahu, že se celá kniha odehrávala v reálném životě.

17.01.2018 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

V postavách jsem se neztrácela, ale hrozně dlouho trvalo, než jsem se začetla. Konec knihy už měl spád

02.01.2018 3 z 5

Ajša Ajša Jesper Stein

Napínavý příběh, ve kterém je výborně ukázáno, jak se přistěhovalci mohou zapojit do společnosti - je mezi nimi policista, oběť i zločinec. Navíc se děj částečně odehrává v úžasné budově Osmičce (viz obálka) - doporučuji vyhledat na internetu, stojí to za to a líp pochopíte, jak se vše odehrálo. Hlavní postava - Axel - se chová normálněji než v minulém dílu a vůbec je celý příběh realističtější a uvěřitelný. Vřele doporučuji. Jen nechápu, proč jsou tady uvedeni dva autoři - Jasper Stein je špatně.

02.01.2018 5 z 5