Toledo Toledo komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Překrásná kniha, kde mi na konci i slza ukápla. Moc se mi líbí, že kniha byla pojata ze strany Němců, kteří také za války trpěli, ale často bývají v knihách z této doby opomíjeni a spíše se autoři soustředí na téma Židů a holocaustu.
Prvních pár stran jsem si musela zvyknout na styl vyprávění, ale pak to bylo už krásně napsané a příběh velmi dojemný a poutavý.

15.07.2020 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Musím se přiznat, že jsem ke konci byla docela překvapená, proč Rory Amber opustil, toto jsem popravdě nečekala. Hlavní postavy mi pak bylo skoro líto, protože to rozhodování muselo být velmi těžké. Jinak povedené odpočinkové čtení, erotických scén jen pomálu, takže to člověka nechá vychutnat si příběh a není to jen pořád o tom jednom. Sympatické a napínavé čtení, určitě jedno z lepších v tomto žánru.

25.06.2020 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Za mne byl tento díl výborný ! Byla jsem napnutá od začátku do konce a finále bylo velmi napínavé. Nejednalo se o klasický případ oddělení Q, ale za mne i tak zaslouží 5* - moc jsem si čtení užila a konečně jsme se dozvěděli celou pravdu o Asadovi, která dala tušit z předchozích dílů, že bude velmi výživná.

16.06.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Ze začátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst. Bylo tam hodně postav a hokejové prostředí mne zrovna také moc nelákalo. Kniha mi ale byla doporučena jako super čtení, takže jsem pokračovala...a rozhodně toho nelituji. Příběh eskaloval a až do konce byl nabitý emocemi. Bylo zde popsáno spoustu krásných/hrozných momentů, které donutí člověka se zamyslet. Opravdu originálně napsané. Před druhým dílem si dám chvíli oddech a pak se do toho pustím, protože věřím, že bude stát opět za to.

29.05.2020 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Zajímavý příběh, opět trošku jiný, než jsem u těchto knih zvyklá. Ruckus mi byl daleko sympatičtější než Vicious. Dávám však 4* protože už jsem určitě četla lepší příběhy v tomto žánru.

20.04.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tento případ od vyšetřovatelky Kim Stone se mi do ruky dostal jako první ze série a musím říct, že se mi kniha velmi líbila. Určitě si přečtu i předchozí díly, podle mě se jedná o povedenou sérii a moc mi sedí autorčin styl psaní. Také mi vyhovují kratší kapitoly.
Příběh byl napínavý, opravdu jsem do poslední chvíle nevěděla kdo bude vrah a hlavně proč.

17.04.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Opět zážitek číst Ladislavovi příhody z cest, moc jsem se nasmála, ostatně jako vždy! Moc mi jeho humor sedí. Opravdu kolikrát nevím, kde na ta přirovnání chodí :) Líbily se mi i nové stránky se zajímavostmi, člověk se dozví spoustu nových věci. Jen tak dál, já jsem věrný fanoušek jeho pěškopisů :)

13.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi silný příběh, tentokrát z prostředí sovětského gulagu. Kniha je velmi poutavě napsána, dokonce se v té bídě doby minulé dají najít i okamžiky štěstí. Příběh založen na skutečné osobě, avšak hodně situací se mi zdálo až nereálných, ale to už bych zbytečně hloubala nad malichernostmi. Určitě doporučuji k přečtení.

31.03.2020 5 z 5

Racer Racer Katy Evans

Bohužel musím říct, že toto byl jednoznačně nejslabší díl z celé série, občas mě kniha až nudila. Dočetla jsem jen z toho důvodu, že nerada nechávám knihy nedočtené, avšak tady už jsem se ke konci opravdu trápila. Nemůžu jinak než hodnotit takhle nízko.

25.03.2020 2 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Knihu hodnotím jako slabší...přišlo mi to dost táhlé a upřímně mě to moc nebavilo, dojela jsem do konce jen z toho důvodu, že knihy nerada odkládám nedočtené. Do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.

23.03.2020 2 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Tento díl hodnotím určitě jako nejslabší z celé série. Pandora mi bohužel jako postava nebyla sympatická vůbec a Kenny taky úplně nezaujal (nemám slabost pro muzikanty :) ) a celkově mi příběh přišel takový mdlý.

20.03.2020 3 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Knihu jsem četla s odstupem po prvních dílech o Uragánovi, které se mi moc líbili a občas když čtu tyto série knih, tak pak mám zkažený úsudek o navazujících dílech (většinou mi pilot přijde nejpovedenější). Jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože teď se mi kniha líbila moc. Zase nové a nevšední prostředí, postava Greye úplně skvělě vykreslená. Moc dobře se mi to četlo a "zhltla" jsem knihu za odpoledne a večer :)

19.03.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Toto byla třetí knížka od této autorky a bohužel musím říct, že zatím nejslabší. Tím ale neřikám, že nestojí za přečtení. Zase jiné silné téma, ale za mne průměrně zpracované.

18.03.2020 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Příjemné čtení na již dávno otřepané téma. Myslím, že mohla být kniha trochu kratši, přišlo mi to až uměle natahované. Mám tento typ knížek ráda, ale tahle mne bohužel moc neuchvátila.

16.03.2020 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nestačím se divit nad výběrem témat autorky. Toto je již druhá kniha od ní a jsem opět naprosto okouzlená. V hlavě jsem měla různé scénáře, jaké bude tajemství, ale nemohla jsem být dál od pravdy. Vůbec jsem takovou zápletku nečekala. Přečteno jedním dechem, moc se mi to líbilo.

13.03.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Chcete "nahou pravdu"? Pokud by bylo možné dát 6*, tak to u této knihy udělám. Úplně mne pohltila, přečteno za jeden den. Příběh byl moc krásně zpracován a jsem ráda, že se tomuto tématu někdo věnuje i v tomto žánru. Za mne parádní čtení, nemůžu jinak než doporučit !

13.03.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Za mne trochu slabší než první díl, ale mám to tak s těmito sériemi (skoro) vždycky.
Pěkná oddechovka.

11.03.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se moc pěkně četla a splnila mé požadavky,co se týče tohoto žánru knih. Postavy velmi sympatické, nebylo to zbytečně kýčové nebo natahované. Za mne super relax čtení.

10.03.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Až do úplného konce jsem neměla tušení, kdo by mohl být vrah a čekala jsem alespoň na malou indicii. Dobré odpočinkové čtení, ale znám tucty jiných a lepších detektivních čtení...

09.03.2020 3 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Moc zajímavé čtení. Stejně jako ostatní tady, jsem byla cca v půlce knihy naštvaná, že nevím co se stalo a chtěla knihu odložit, ale jsem zvědavost mi to nedovolila :) téma opravdu unikátní a neotřelé a konec knihy jsem si užila.

05.03.2020 5 z 5