Turante Turante komentáře u knih

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Pro mě super oddychové letní čtení. Trocha napětí a záhad a spousta romantiky, a to prostředí! Jednu hvězdičku dávám dolů za ten konec, to se teda nedělá!

17.08.2022 3 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Útlá knížka, kterou přečtete během jednoho dne. Čte se to dobře, ne že ne, ale je to takový souvislý ne moc strukturovaný text o všem možném ze života výchovy dětí.

17.08.2022 3 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Už Kouzla rodu Thornů byly skvělý, ale Vespertina je ještě lepší. Přečteno během jednoho dne, až mě mrzelo, že už toho víc není. Úžasný svět s duchy, skvělé postavy, dialogy, příběh. Prostě mě to neskutečně bavilo. Teď už se jen modlím k Paní, aby autorka napsala pokračování co nejdříve!

25.05.2022 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Krásná romantická oddechová četba. Nejdříve jsem viděla seriál, takže jsem se nadšeně pustila i do knihy. Byla jsem poněkud zklamaná, že se děj v knize hodně liší od seriálu. Ale i tak to bylo moc příjemné čtení.

22.04.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Musím říct, že mě tento díl rozhodně nezklamal. Líbil se mi moc, to jak Nesta bojovala se svými démony, že ji Cassian nenechal na holičkách. Prostě za mě stálo si to přečíst. Několikrát jsem se rozbrečela a chápala jsem proč dělá, co dělá. Takže opět super díl.

02.03.2022 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Super pokračování prvního dílu. Hodně akce, nové informace, více prostoru pro vztah mezi Clare a Dorranem. Jo, je to pohádka s hororovými prvky, ale čte se to skvěle! A kurnik, už aby byl další díl!

14.02.2022 4 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Joo, tak to byla super jízda, už dlouho jsem nečetla takhle super knihu, kde je spousta humoru i skvělé postavy a děj stojí za to. Gideon se mi zalíbila hned a doufám, že s Harrow to bude ještě lepší.

03.01.2022 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Knihu už jsem kdysi četla, ale nedávno jsem zjistila, že je tento díl zfilmovaný. Takže jsem ho zkoukla a samozřejmě si knihu musela znovu přečíst a porovnat, jak moc se liší. Každopádně jak kniha, tak film se mi líbí, přestože je to velice naivní příběh.

20.12.2021 3 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

No, nebylo to špatné, rozhodně to mělo dobrý potenciál. Na začátku pomalejší rozjezd. Vcelku dobře budovaná atmosféra, ale příliš nedořešených témat k vysvětlení. Mělo to zajímavou pointu, ale přišlo mi to takové nedokončené. Třeba se dočkáme nějakého pokračování.

15.10.2021 3 z 5

Zmizelí Zmizelí Benedict Jacka

Opět super příběh v hlavní roli s Verusem, Lunou, Sonderem a dalšími. Moc se mi líbí, jak se příběh vyvíjí i super napětí a akce. Nedočkavě čekám na další díl, snad bude brzy :)

12.06.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Super pokračování prvního dílo. Určitě mi nepřipadalo, že by se v knize nic moc nedělo. Naopak vše spělo k závěrečné bitvě na konci.

04.05.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Příběh o Alině a Malovi se mi četl moc dobře, trochu mi chyběla celková historie země i toho, co jsou griši. Za mě spíš průměrná young adult fantasy, ale seriál od Netflixu tomu dodal hvězdičku navíc.

02.05.2021 4 z 5

Čarovný princ Čarovný princ Julie Garwood

Pěkný historický příběh od autorky, kterou mám moc ráda.

22.01.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tak třetí díl stál za to, konec mě mile překvapil, už jsem snad nedoufala.

11.11.2020 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Milá novela,která v sérii neurazí ani příliš nenadchne. Je hezké číst, co se stalo po válce, ale tento příběh je opravdu jen vsuvka k dalšímu dílu a pro mě opravdu jen jednohubka, ovšem moc milá jednohubka .

25.08.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak tenhle příběh o smrtelnících a vílách mě velice zaujal a fandím Feyere, aby našla štěstí.

25.08.2020 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Rudá královna je zajímavý příběh o rudé a stříbrné krvi. První díl mě natolik zaujal, že jsem se hned vrhla na pokračování.

08.08.2020 4 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Joo, tak to byla zase jízda, líbí se mi styl autora čím dál víc. Tak jen houšť ;)

18.06.2020 4 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Moc pěkný romantický příběh, opravdu jako Romeo a Julie.

24.05.2020 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Uff, úplně mi spadl kámen ze srdce po dočtení! Mrzí mě, že to má být konec, na Amélii jsem si už zvykla a jako hrdinka se mi moc líbila. Snad si to autorka ještě rozmyslí a napíše další pokračování.

28.04.2020 5 z 5