vendy.b. vendy.b. komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

"Tohle všechno se podařilo jen díky těm mužům - oni vlastně zachránili budoucnost naší země."
Nikdy bychom na ně neměli přestat být hrdi.

16.07.2018 5 z 5

Moje frnda Moje frnda Věra Dumková

Když jsem to viděla v Levnýh knihách za pár korun, říkala jsem si, proč ne. Třeba se pobavím. Ale je to jen primitivní výklad toho, co každá žena (možná i chlap) ví. Sem tam nějaký rádoby "vtip", který je též primitivní, tomu taky moc nepřidal. Až se skoro stydím, že jsem to četla.

29.11.2017 odpad!

Sbohem, armádo! Sbohem, armádo! Ernest Hemingway

Slečna C. Barkleyová mi přišla neuvěřitelně otravná. Konec mě celkem překvapil, ale i tak je to Jedna z nejnudnějších knih, co se mi kdy dostaly do rukou. Sama se až divím, že jsem ji dočetla. Za mě Hemingway už nikdy.

18.12.2016 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knížka, který vás donutí zamyslet se nad vlastním životem a jak se vlastně máme dobře. Knížka, která vás zkrátka dostane.
A taky konečně knížka, která je "z druhé strany" a lidé se dozví, že podobná zvěrstva se nekonala jen ze strany nacistů.

02.09.2016 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Upřímně zklamání. V první půlce knihy jsem se spíš nudila. Když se děj začal konečně rozjíždět, svitla mi naděje, že by to přece jen mohlo být dobré. Konec se mi moc nelíbil. Daleko víc by mi do příběhu seděl "normální" psychopat, než nějaká "stvůra". Nemůžu říct, že by to bylo špatně napsané, ale děj se mi prostě nelíbil. Na Stephena Kinga to rozhodně nemá a pokud tohle má být opravdu autorův bezkonkurenčně nejlepší thriller, po jeho dalších knihách nejspíš nesáhnu.

21.11.2015 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Parádní zakončení trilogie a zasloužené 1. místo v žebříčku.
Snad poprvé pociťuju lítost, že jsem něco dočetla a je to za mnou. Už během čtení jsem vzpomínala, co se odehrávalo v Hobitovi a prvním díle. Hned bych si to šla číst zase od začátku. S hanbou musím přiznat, že jsem trochu odflákla dodatky, ale i tak jsem tam našla zajímavé podrobnosti. Hlavně ty letopisy pomůžou utřídit si, co se kdy všechno vlastně stalo.

"Je konec Sauronovy říše!" pravil Gandalf. "Ten, který nesl Prsten, splnil své poslání."

12.03.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ze začátku jsem se trochu "bála", že snad budu patřit mezi tu menšinu, které se to moc nelíbí a nic jim to nedá. Jsem ráda, že to tak nedopadlo. Fakt super knížka.
Konec byl smutný, ale bez takového konce by to prostě nebylo ono.... Nejvíc se mi líbila ta část, kde byla liška. Je hrozné, že lidé na tohle zapomínají a ženou se jen za povrchními věcmi.
Dále mě velmi pobavil název - otevřený a zavřený hroznýš královský. :D

10.09.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Oslovilo mě to mnohem víc než 1984.

08.09.2015 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Takový hyenismus a naprostou lhostejnost opravdu nikdy nepochopím.

14.09.2016 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Tak tahle knížka si opravdu zaslouží být v žebříčku nejhůře hodnocených knih. Autorčin záměr je zcela jasný, ale myslím si, že skutečně dobrý spisovatel nepotřebuje psát nechutnosti, aby zaujal a šokoval. Ale nelituju, že jsem si ji přečetla. Jsem ráda, že vím, co všechno jsou lidé schopni vymyslet a kam až můžou zajít. Myslím si, že teď mě nepřekvapí vůbec nic. Jednu hvězdu dávám za tu "odvahu" a očividně hodně bujnou fantazii.

27.02.2016 1 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tohle snad ani nejde hodnotit jinak, než 5 hvězdami. Úžasný a čtivý příběh. Obdivuju autora za tu propracovanost Středozemí, různých jazyků a všeho, co k tomu patří. Muselo to dát hodně práce. Jinak už těžko něco dodávat. Všechno tu bylo řečeno minimálně 100x. Doporučuju a už se těším na další díl.

13.02.2016 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Kniha se mi moc líbila. Konečně znám ty rozdíly oproti filmu. A také mě to příjemně nakoplo k tomu, abych začala číst Pána prstenů.

20.12.2015 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Snad moje nejoblíbenější knížka. Přečetla jsem ji cca 10x. Opravdu mě zaujal ten vynikající rozbor postav v extrémních situacích. Nejoblíbenější postavou byl nečekaně Barbie. :D Chystám se podívat i na seriál, ale podle recenzí se bojím, že budu akorát zklamaná.

17.03.2015 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Další super kniha od této autorky. Děj vyprávěný pozpátku tomu dává spád a vyvstává nám mnoho otázek, takže chcete číst dál a dál. Navíc celé to kontroverzní a citlivé téma je zpracované a zakomponované velmi dobře.

06.11.2019 5 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Od knihy jsem čekala poněkud jiný příběh. Až na pár napínavých chvilek mě to moc nebavilo. Nějaké myšlenkové pochody, co se staly kdysi v jejich životech, klidně mohly být kratší a co ten konec? Nechci tu prozrazovat, co se mi na něm vše nelíbilo, abych to nezkazila ostatním, co to ještě nečetli, tak to jen shrnu větami "Co to sakra bylo? A co ta naprosto neschopná policie?"

07.02.2018 3 z 5

Zpívají ptáci i v pekle? Zpívají ptáci i v pekle? Horace Greasley

Jedna z mála knih na toto téma, která mě až tak nebavila. Kniha je spíš o tom, jakej je Horace borec.

19.08.2017 3 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

S každým novým nápadem jsem si říkala "Jako vážně tohle někdo chce? To jim to nevadí? Chtít mít chvilku pro sebe a nesdílet každé uprdnutí, je sobeckost?"
Doufám, že podobné věci se skutečností nikdy nestanou. Oh, wait... my už na tom pracujeme.

01.07.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knížka mě až na posledních 50 stránek moc nebavila. Příběh hodnotím jako naprostý průměr. Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc.

16.10.2016 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Musím souhlasit s tím, že knížka nebyla až tak záživná, jak bych si představovala. Ale přesto se mi líbila. Bylo fajn se dozvědět něco nového, co jsem zfilmované neviděla a také jsem se dozvěděla, jak vlastně vznikla Narnie, kouzelná skříň a všechno další. Ačkoliv kdyby to zůstalo záhadou, taky by to nebylo na škodu. Každý by si vznik mohl představovat jinak.
Je dobře, že je knížka považována za nejslabší, protože to znamená, že další díly budou jen lepší a je se na co těšit.

30.06.2016 4 z 5

Příběhy z Medové stráně Příběhy z Medové stráně Václav Deyl

Jedna z mých oblíbených knížek z dětství.

27.04.2016 5 z 5