veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Bohužel, jedna z nejslabších knih o holocaustu. Musím říct, že po přečtení knihy ve mně převládalo zklamání. Zklamání z toho, jak byl příběh pojatý. Proč? Protože dětství až po konec druhé světové války bylo popsáno zhruba na šedesáti stranách. Na zbylých cca 170 stránkách byl popis emigrování do Ameriky a toho, koho Martin oblékal, jaké měli míry a co s nimi prožil. To mě tolik nebavilo, ani moc nezajímalo. Bohužel. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.06.2019 2 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Sice je Mapa dní méně akční než předešlé díly, začátek je takový vlažnější, ale i přesto jsem si knihu moc užila a těším se na další díl. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

01.06.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Autorky píšící pod pseudonymem Christina Lauren znám, jejich knihy mi dříve ale nějak unikaly. Asi to budu muset brzy napravit a podívat se po nich, protože mi tento román opravdu sedl. Místy jsem se dokonce i hodně nasmála. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

30.05.2019 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Možná půjdu proti proudu, ale tohle bylo taaaaaak strašně nudné a zdlouhavé. Dlouhé popisky o ničem, předvídatelný děj, už od cca poloviny jsem tušila jak to dopadne. Kdyby měla kniha o polovinu méně stran, byla by lepší. Ani ten hezky popsaný konec můj dojem bohužel nezachránil. Četla jsem hodně knih na toto téma, ale všechny byly mnohem lepší. Třeba taková Krása a jed oleandru. :) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

05.05.2019 2 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Na známé hygge či lykke zapomeňte, v této publikaci najdete řecké meraki, italské dolce far niente či havajské aloha. Znám řeckou kefi nebo siga siga, ale o meraki jsem nikdy neslyšela. Tudíž soudím, že jsou zde spíš ty méně známé pohledy na život daného státu. Zpracování dobré, jen mi tam prostě něco chybělo, proto tři hvězdy. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.05.2019 3 z 5

Zapomenutý klíč ke štěstí Zapomenutý klíč ke štěstí Sophie Jenkins

Zapomenutý klíč ke štěstí je laskavý příběh o lidskosti, Alzheimerově chorobě, stáří, ale také o lásce a psaní knih. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

24.04.2019 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Pokud máte rádi postapokalyptické sci-fi romány, pak určitě neváhejte. Remade je jeden z nejlepších, co jsem četla! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

05.04.2019 5 z 5

Čarodějnice Bordelína Čarodějnice Bordelína Sandra Dražilová Zlámalová

Tuto krásně zpracovanou pohádku o malé čarodějnici, s nádhernými ilustracemi, si vaše děti zamilují na první pohled a určitě se budou chtít do lesa Bambručáku neustále vracet… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

02.04.2019 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Kniha je skvěle zpracovaná, na posledních stránkách jsou fotografie skutečné Holčičky a její adoptivní rodiny, vysvětlený jejich skutečný příběh a fotografie z dob jejího mládí od roku 1941 až do osmdesátých let dvacátého století.
Holčička, kterou tam nechali je román o hluboké rodičovské lásce, o zvolení vlastních priorit a o volbě vzdát se někoho v jeho prospěch. Je plný lásky, pochopení, ale také bolesti.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

28.03.2019 4 z 5

Olivie se snaží Olivie se snaží Emily Phillips

Olivie se snaží je dojemný, hořkosladký, místy vtipný román. Je skutečný, protože tyhle pocity se dějí každé druhé ženě. Je laskavý, syrový a má hloubku. Rozhodně stojí za to, protože je to taková sonda do vztahů, partnerství, každodenních problémů a do hlavy skoro každé ženy. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

22.03.2019 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Životní příběh Maddy a Alberta mě zasáhl u srdce. Je moudrý, vážný, silný a zároveň vtipný a psaný s lehkostí… Román obsahuje tolik moudrých, krásných myšlenek a citátů, že jsem si je zakládala papírky. "Jakou cenu jsme ochotni zaplatit za splnění svých snů? Co vše se musí stát, abychom se ocitli tam, kde bychom měli být?“ Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

28.02.2019 5 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Dvě osiřelé dívky a hrozivé tajemství panského sídla. Tedy, tohle bylo vážně dobré. Kniha mě chytla hned od první stránky a já jsem hltala každou řádku. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.02.2019 4 z 5

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Román se čte velice dobře, je čtivě napsaný a já ho měla za dva dny přelouskaný. Některé postřehy jsou velice moudré, některé vtipné a myslím, že rady mohou být pro někoho také přínosem. Navíc bych chtěla také vyzdvihnout obálku. Je nádherná, nápaditá a příjemná na omak. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

21.12.2018 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Autorka opět nezklamala. Tento hororový příběh je stejně výborný jako její Zimní lidé. Navíc ten překvapivý, šokující závěr, který jsem absolutně nečekala! Celé čtení provází ponurá, duchařská atmosféra. Všude se pořád něco míhá, někdo hlavní postavy sleduje, zjevují se různé vzkazy… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.12.2018 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Je vidět, že Eden a Tyler v každém díle víc a víc dospívají. Jsou rozumnější, zkušenější a v tomto díle mě velice příjemně dostali a zaujali. Žádné bujaré večírky, drogy a alkohol, jako v prvním díle. I když, i tam to mělo svůj důvod, jak všichni víme. Ale, jak už to tak v životě bývá, oba vyspěli a posunuli se dál.
A to se mi moc líbilo. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.11.2018 5 z 5

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Markéta Harasimová opět nezklamala. Její krimi romány mají opravdu grády, spád a jsou čtivé jako málokteré příběhy tohoto žánru. K tomu bych řekla, že její knihy jsou lepší a lepší, a mám ten pocit, alespoň teď, bezprostředně po přečtení, Hedvábná past je snad nejlepší ze všech! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

05.11.2018 5 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

Psychologický román o žárlivosti, rivalitě a lžích, které se pomaličku rozplétají, vyplouvají na povrch a nenechají vás se od knihy odtrhnout. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

23.10.2018 3 z 5

Něco mezi tím Něco mezi tím Melissa de la Cruz

Něco mezi tím je velice vážný příběh, který řeší problémy se zákonem, politikou, ale také ukazuje, jak rodina drží při sobě. Román je plný zklamání, hledání vlastní identity, ale také lásky, soudržnosti a víry. Víry v lepší zítřky a naději, která prostě umírá poslední. Jasmin zde prozře a ze své vlastní pohádkové ulity čelí realitě, tvrdé politice a soudům. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

10.10.2018 4 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Nádherný příběh, u kterého jsem polovinu probrečela, tak silný, skutečný, bolestný a poutavý. Je v něm kus naší historie, o které jsem netušila, jak moc byla krutá… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.09.2018 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Všichni, kdo četli alespoň nějaký díl, vědí, že ani nevíme proč, ale série je čtivá a návyková, a to vysoce! Infarktové konce nás štvou a zároveň nám berou dech. Opět pecka :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách.

07.09.2018 5 z 5