vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Malůvky mého pubertálního mládí. Bylo mi úplně jedno, o čem to je, hlavně když tam byly nakresleny ženy... A jak byly nakresleny! Ale nebudu lhát, líbí se mi to i dnes :)

01.06.2017 4 z 5

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Klasika, na které jsem vyrůstal. May byl velice talentovaný spisovatel a "Vinnetouovky", Old Surehand a Old Firehand jsou stále mé nejoblíbenější "Májovky".

05.11.2016 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

První kniha tohoto typu, kterou jsem (v cca 14ti letech) četl a tenkrát mě to převelice bavilo, byť jsem si vlastně ani těsně po přečtení nebyl jist, o čem to vlastně bylo :-)

04.02.2016 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Brutální. Na asfalt jsem se dlouho těšil, než jsem se k němu prokousal haldou jiných knih a takový masakr jsem opravdu nečekal. Tohle je první kniha, která ve mě vzbuzuje nepříjemné pocity a představy. Přesto čtu dál a divím se sám sobě, že na to mám žaludek.
Konec mě trochu zklamal, chybělo mi ke spokojenosti ještě pár (desítek) stránek.

26.07.2015 4 z 5

Islám – hluboké nahlédnutí Islám – hluboké nahlédnutí Ahmad Hemaya

Po přečtení se v každém racionálně uvažujícím člověku zákonitě zrodí antiislamistický aktivista až extrémista.

17.06.2015

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

S okamžitou platností přestávám vysávat a zvažuju plovoučky..

16.06.2015 4 z 5

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Vynikající kombinace erotiky, kreseb, vtipu a příběhu. Paráda.

24.03.2015 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Ke své dřívější poznámce k autorovi a možnosti, že by to mohl být sám Kulhánek, či v holportu s někým dalším: Teď už si tím nejsem tak jistý, kdyby se Kulhánek snažil potlačit svůj přirozený styl (aby nebyl hned poznat) a do svého díla přidal více vulgarismů a sexu, nejspíš by to vypadalo nějak takhle. Po přečtení 1,2,3 nářezů bych nyní na otázku, zda-li si myslím, že to napsal Kulhánek pod pseudonymem bych odpověděl: je to možné.

Trojka má slabší závěr, ale je tak nějak přirozeně vyplynuvší z děje, takže vyloženě neurazí.

24.02.2015 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Velmi dobré čtivo, jen pro zkušenější sci-fi čtenáře je tam příliš okaté plánování, všechno odsýpá až nepřirozeně jednoduše, překážky jsou podávány tak, že se vlastně nic neděje a pohoda, děj je pospojován poslepován příliš přímočaře. Nejsem příznivcem megasložitých zápletek v xy dějových liniích (trůny..), ale tady je to zase příliš jednoduché, přesto (nebo proto?) se to četlo skoro samo a jistě tenhle flák masa jistě za pár let chytnu do ruky zase (tím myslím celou sérii).

Ke své předchozí poznámce k autorovi a možnosti, že by to mohl být sám Kulhánek, či v holportu s někým dalším. Teď už si tím nejsem tak jistý, kdyby se Kulhánek snažil potlačit svůj přirozený styl a do svého díla přidal více vulgarismů a sexu, nejspíš by to vypadalo nějak takhle. Po přečtení 1,2,3 nářezů bych nyní na otázku, zda-li si myslím, že to napsal Kulhánek pod pseudonymem bych odpověděl: málo pravděpodobné, ale je to možné.

24.02.2015 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

24.02.2015 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Ve svém komentáři k autorovi jsem zmínil možnost, že na pseudonymu Kotleta se podílí Kulhánek ještě s někým. Po přečtení části této knihy musím jednoznačně konstatovat: tak v tomhle Kulhánek stopro nejede! A nechápu, jak to někoho může vůbec napadnout. Autorský styl je něco, co se těžko překonává a tady v nářezu není po Kulhánkovi ani náznak stopy.

13.02.2015 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Když jsem poporostl ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Společně s Pět neděl v balónu, dva roky prázdnin a patnáctiletým kapitánem nejoblíbenější Verneovka.

06.11.2014 5 z 5

Bible pro děti Bible pro děti Bridget Hadaway

Na tomhle jsem vyrostl, resp. jsem tím byl krmen od školky. Tahle bible byla z celé náboženské hitparády nejsnesitelnější, ale neuvěřil jsem tehdy ani dnes, a tehdy i dnes se pořád divím, že to někdo může brát vážně a už jako kluk jsem si říkal - kdysi lid neochvějně věřil, že země je placatá, že mozek čistí krev a že pouštění žilou je fajn léčba rýmy. Dnes tak nějak tušíme, kolik blbostí si lidstvo vymyslelo z různých důvodů, ale náboženství stále přetrvávají a to mi tak nějak pořád nejde do hlavy.

03.09.2014 odpad!

Eragon: Průvodce po Alagaësii Eragon: Průvodce po Alagaësii Christopher Paolini

Nějak nejsem příznivce těchle průvodců, ani pána prstenů, ani pratchettův, tohohle už vůbec. Kniha je od toho, aby naše mysl vytvářela představy a mozek každého na stejný text reaguje různě, pokud Vám to takhle naservírují, nepřicházíme o to nejlepší? O činnost naší představivosti?

08.08.2014 1 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Četl jsem mnohokrát a ještě jistě párkrát přečtu, pořád baví, verze od Plevy je skvěle stravitelná a na podrážděnou psychiku působí blahodárněji než bifidus esencis na břichabol :-)

07.08.2014

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Dodržena klasická fantasy osnova, přesto je to trochu jiné a ačkoli se mi občas nelíbilo, co čtu, přesto jsem četl dál, protože odtrhnout se bylo tak těžké, shltnuto za tři dny. Docela drsný, ale velice spádný děj, jednoduše přímočarý, přesto nadprůměrně čitelný.

07.08.2014 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Nedočteno. Byť nelze knize upřít její literární vliv na historii a možná i snad na dřívější ukončení otrokářství, pro dnešního čtenáře je spíše úsměvná a těžko vstřebatelná, postavy mají nepřirozeně divadelní vystupování, reakce a emoce jsou nafukovány a zveličovány až k hořkosladkému podtónu, který se táhne celou knihou. Oproti tomu jinak cílené knihy Marka Twaina z cca té doby Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberryho Finna, mají úplně jiný ráz i náboj a směle se mohou předkládat i dnešnímu čtenáři s podobným, byť méně vtíravým a nuceným poselstvím.

30.07.2014 1 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

5 hvězd je málo, dal bych víc. Doposud jsem považoval "perfektní" za konečný stav a nečekal bych, že něco perfektního může být ještě více perfektní. Vyhlídku jsem hltal, div jsem se nezakuckal a přečetl na dvakrát (a v práci pak usínal :-) )

15.07.2014 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Hloubková analýza ukazuje, že významnou měrou k intenzitě povodní přispěl právě Andrej Babiš.
Jednak jeho politika biopaliv i jeho zemědělské firmy způsobily masivní pěstování řepky na megapolích bez remízků, takže se voda nezadržuje v krajině a při dešti steče rovnou do řek.
Řepka vyčerpává půdu víc, než jiné plodiny, takže to ještě zhoršuje schopnost půdy absorbovat vodu.
Velkoformátové zemědělství těžkými stroji zhutňuje půdu, která tak ještě hůř bere vodu.
Agrofert je největší výrobce hnojiv, která zabíjí přirozené procesy v půdě, které zvyšují schopnost absorbovat vodu, další hřebíček do rakve. O hnojivech se toto ví už dlouho, ale výtěžek z pole je na prvním místě.
Velkoformátové hospodářství přispívá k extrémním výkyvům počasí, velkým suchům a extrémním dešťům.
Takže kvůli podnikatelským a politickým aktivitám Babiše povodně zasáhla více lidí a mnohem hůř, než jak by se stalo bez něj.

18.09.2024 odpad!

Vědecké poznání duše Vědecké poznání duše Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Na knize není vědeckého vůbec nic. Název je lživý a kniha samotná je tradiční snůška ezo a náboženských blábolů. Knihu jsem našel v knihobudce a zase ji tam vrátím. Nebo možná radši ne, ještě by to našel někdo, kdo by to mohl brát vážně, to si na svědomí nevezmu.

12.08.2024 odpad!