WeeWar WeeWar komentáře u knih

Endurance Endurance Alfred Lansing

neuvěřitelné...

lodí k jižnímu pólu? S drobnými komplikacemi zábava pro 28 maníků ve "vlněných sakách" na několit let:
zamrznutí, rozdrcení a potopení lodi
tahání člunů a celého proviantu po ledu,
plavba na dřevěných člunech s nocováním na ledových krách, jsou-li k dispozici,
bivak na zmrzlé skále ještě zmrzlejšího ostrova,
1300mil dlouhá vyhlídková plavba na "pramičce" po asi nejpředvídatelnějším moři na světě(peklo to jistí),
ultra VHT procházka s trochou bobování.

A všichni přežili, neuvěřitelné! Kniha je klasická jednohubka od A do Z a číst se to dá snad stokrát. Každopádně je dobré si na jejich útrapy vzpomenout, když vám provlhne Gore-Tex, super polstrovanej bágl vám odděluje ruce od trupu, máte puchýř na patě a do cíle/tábora/chaty je to ještě celých strašných 15kilometrů:)

19.04.2016 5 z 5

Evoluce svým vlastním tvůrcem: Od velkého třesku ke globální civilizaci Evoluce svým vlastním tvůrcem: Od velkého třesku ke globální civilizaci Miroslav Veverka

Neskutečně objevné a obsáhlé dílo, které vám v hlavě spojí dosud nespojitelné a někdy i rozpojí doposud mylně spojené. Prokousávám se jím po kouskách, vždy když mám náladu se intelektuálně obohatit... opravdu doporučuji...

EDIT 1.7.2016: dolouskáno, mnoho NEPOBRANO, ale garantuji, ze se ke knize budu jeste mnohokrat vracet, snad i cely zivot, pokazde, kdyz budu hledat neco "METAFYZICKEHO", stejne tak jako k nejake obrazove encyklopedii přírody (třeba Přiroda V ČSSR :) http://www.databazeknih.cz/knihy/priroda-v-cssr-43920)

19.04.2016 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

perfektní studie přerodu z normálního, průměrného, i přes prožitou rodinou tragedii, celkem spokojeného člověka v sociopata=psychopata=schizofrenika, teroristu.

Okolnosti, důvody, motivace, dostupnost zbraní, výsledky atd. nechť si každý přebere sám za sebe, ale já se obávám, že tahle kniha je, či přinejmenším mohla být jedním z dalších vodítek / návodů / inspirací / omluvou pro magory-střelce-masové vrahy všeho druhu z posledních x desítek let nejen, ale hlavně, v USA. (vydáno v 80. letech, zde "hrdina" kromě sebe ještě nikoho dalšího nezabil)

14.01.2018

Bouře Bouře Lincoln Child

dobrý! V tom nejlepším smyslu slova... Popis prostředí super, jako bych tam byl. Zápletka je hezky pěkně "IndyJones", popis postav a jejich smýšlení je taky vlastně ok.

Prostě prímažůžodobrodůžo oddechovka... v tomto žánru dávám pět stars

13.04.2017 5 z 5

Nálet bez návratu Nálet bez návratu William R. Forstchen

SUPER. Super space flight fight sci-fi počteníčko. Je tam všechno: marnost/šílenství vojenské mašinerie, blbost zbabělé i zabedněné arogance, ale hlavně je to hodně slušnej koktejl bojové romantiky(SUPER POPISY SOUBOJŮ ATD), opravdové lásky, hrdinského zmaru a patriotismu. Má to prostě koule!

PS: nemáte někdo návod na to, jak přežít ve hře WC z roku 1990 déle jak asi 12sekund? :)

EDIT: též se přikláním k tomu, aby případný čtenář začal celou sérii hltat tím, že si jako první přečte až pátou knihu série.

17.02.2017 5 z 5

Zásah Zásah Lee Child

Ale jo, klasická Reacherovka. Existujou asi i o fousylilínek lepší, ale zas tady konečně náš supakillaherosolder dostane alespoň trochu na budku:)
Rovné čtyři hvězdy.

30.12.2016 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Stejná, ale díky námětu pro mě poživatelnější jednohubka, než první autorovic kniha - Jatka.

Jinak prostě klasika se supaKillaHeroSolderem v hlavní roli:), takže to celé musíte brát s velkým nadhledem a občas vůbec nepřemýšlet a nešpekulovat o tom, co právě čtete.

19.12.2016 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Ale jako proč ne. Akčňák se supakillasolderem v hlavní roli. Čtivé až napínavé, místy ovšem nelogické, na náhodu, neuvěřitelné, už dopředu až na drobné detaily předvídatelné.

Lehce slabší 4hvězdy.

15.12.2016 4 z 5

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Zajímavé okno do světa, ve kterém snad nikdo nechce žít, ale přesto v něm tak či onak žijí milióny lidí.

22.11.2016 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

tvl, cetl jsem (vidim ji tu v domaci knihovne), ale vubec uz nevim vo cem to bylo. Proc si dej nekterych knih pamatuju i pres 20let a nektere upadnou v absolutni zapomeni v podstate po par mesicich?

Toz nehodnotim knihu(?), ale pamet...

03.10.2016

Marťan Marťan Andy Weir

Dal jsem si to ted jeste jednou. Ciste jako rychlovku k prilezitosti predstaveni mise na Mars v rezii páně Muska. Ty pozemske politickomocenske dohadovacky jsem preskocil, z praktického hlediska mise jsou vicemene podruzne.

Vlastne by me dost zajimalo, co na to Elon rika. Kdo je vlastně Andy Weir? Neni to nahodou primo E. M., ci nejakej jeho PRagent?

Za me teda furt dobry a stale vlastne zcela uveritelne/realisticke/uzZitra scifi (ale to tak mel asi i Jules Verne a pak i jini borci po nem:) cteni. Krome toho pro me abs nesmyslne nerealneho finale (to by proste nevyslo ani nahodou, tomu neverim, zas takovej optimista nejsem).

Vic k dojmu z dila v mem drivejsim komentu.

02.10.2016 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

slyseno jakou audio kniha poustena z compu. Muj prvni zazitek s timto formatem. Nemuzu rict, ze by mi to vyhovovalo, pac pracovat se u toho neda, protoze kdyz se zaberete do reseni problemu, sotva slysite zvoneni telefonu, natozpak nejaky predcitani. V posteli se to neda, protoze kdyz usnete, vite uplny kulovy, kde jste skoncili. Proste na pytel. Tolik k formatu, ted k dilu:

Pisecnyho muze jsem cetl pred x lety, takze mi moc nevadily ty vsuvky na nej, ale i pro neznaleho novacka jich neni zas tak mnoho, aby ho to uplne zprudilo. Spis by toho mohl vyuzit jako inspiraci k dalsimu cteni.

Dej knihy samotny je az na tu neuveritelnou story s rekou, ktera vlastne dovoli vystavet dalsich x stovek stran knihy, takrka uplne perfektni.
Lidi jsou zadoucne divny a presto vcelku uveritelni, krajina je krajinou meho srdce, byt jsem do ni osobne nahledl zatim jen na par dni.

Mozna bych se jeste pozastavil nad tim, ze se obcas zda, hlavne ze zacatku kapitol, ze mainDetektiiiiif je skoro jasnovidec a objevi se vzdy tam, kde je potreba. Ale mozna to je jen muj dojem z toho meho takrikajic utrzkoviteho poslechu - mozna to tak ma byt, dava to smysl, jen ja jsem to nejak neslysel.

Mohu doporucit jako hodne slusnou oddechovku od beznych starosti: je to zapletkou jen o fous mene uchylne nez cteni kolem Salanderove, ale o fous uchylnejsi nez vetsina(!) produkce kolem Holea.

ENJOY.

01.10.2016 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Oproti prvnímu dílu je to sice na první pohled slabší, ale dejte tomu čas, nechte dozrát, je totiz dost velka pravdepodobnost, ze vam to postupně do sebe vše zapadne a priblizite se o dalsi krok k souziti s Dunou.

01.10.2016 5 z 5

Výpravy Ra Výpravy Ra Thor Heyerdahl

Vor z balzového dřeva Kon-Tiki mě přesvědčil tak(mega vlny a pak přistání na atolu), že bych byl možná i ochotný na něj nastoupit, ale plavba na rákosové matraci přes Atlantik už je na můj vkus moc velkej hardcore:) Jinak kniha klasika klasik + u mě jistá závist pánům Dobrodruhům.

29.09.2016 5 z 5

Tři svíce za budoucnost Tři svíce za budoucnost Václav Cílek

Praktický, v uvozovkách, průvodce předapokalyptickou dobou, tedy naší současností a brzkou možnou budoucností. Čtení nutící k zamyšlení a vyvolávající nepřijemné šimrání v žaludku a mrazení v zádech. Čtení, které vám neodbytně vnukává stále jeden a týž dotaz: Má to vše dnešní okolo nás nějaký smysl a jaký, kam spějeme?

29.09.2016 5 z 5

Řeka bohů Řeka bohů Ian McDonald

Ani napodruhé, po několika letech od premiéry, jsem to prostě stejně neocenil. Dolouskal, ale pocity jsou spíše negativní. Kniha je to hustá, imaginace vám běží na plné obrátky(od Milionáře z chatrče přes ......, až po TRON: Legacy:), je to prostě cyber s velkým C.
Jenže ty přehršle postav, míst a bohů s nepřelouskatelnými a nezapamatovatelnými jmény v x dějových linkách ve mě stejně vyvolali takový podivný pocit nevolnosti, jako kdybych četl Silmarillion napsaný v jazyce prvního vydání Jiráska....

Dávám tedy 2 hvězdy, byť by to asi bylo na víc.

24.07.2016 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ve filmu by to byl slusnej akcnak. Jako ctivo? Uprime, byt nerad, konstatuji, ze je to jednohubka!

Má to cele od zacatku do konce velice slusnej drive, jakysik prequel/sequel styl vypraveni je taky docela zajimavej, Ale tech spojek je nekdy az moc a nektere jsou uplne rusive, az k nasrani, for me. Nerikam, ze nedavaj smysl:)

Jinak je to takova vlastne dost typicka filmove akcni slataninka, silně přitažená za vlasy, kdy je hlavni hrdina od vseho trochu, ale hlavne a predevsim desne cool a nejvic nejlepci: Richie Rich, Holmes, Bourne, Body, Doyle, John McClane a nepochopitelne(fakt nechapu proc) i nejakej fetak. To, proc je smazka, se tam ale nejak vice nerozepisuje.

Za drajv bych dal 5 hvezd, kvuli prehaneni bych dal 2-3 hvezdy, tak celek dam za 3 hvezdy plus velky plus.

16.07.2016 3 z 5

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

muj tata ji miloval, ja ji miloval, moje deti (3 a 5let) ji miluji: Stale se rozsirujici repertoar zajmu od "Bubobubo, Vulpesvulpes, ves, kiste, šlemíšť=hlemýžď/šnek a paouky", ktere jsou stalici repertoaru, az po "presne" urceni kdejake mouchy, ci plevele.

02.07.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Za me super, jednohubka od A do Z. Vsem v okoli se taky libilo. Film jsem dokoukal az asi napotreti.

Skoro realna zalezitost, byt lehce pritazena za vlasy, takze? Sci-fi! Sci-fi?

To je vlastne mozna "to" kontroverzni. Ze by to skoro takto mohlo nejak bejt, ale jeste neni, bude?. A ani az to bude, tak to nebude/nemuze byt presne takto.

Jsou tam jiste nesmysly, nemoznosti z fyzikalniho a ja nevim z jakeho jeste hlediska, ale je to, nezapominejme na to ani na vterinu, jen akcni, jakoby realistickej(jakoby ala Hotel, Letiste, Zkaza promethea, avšak psanej ich formou ve forme sluzebniho deniku) roman. Ale stale "jen" a "pouze" sci-fi roman. A v kterem sci-fi nejsou nemozne moznosti a reseni?

20.04.2016 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

čtu podruhé, neba, odloženo. Ale poprvé to bylo klasicky na jeden zátah...

19.04.2016 4 z 5