WEIL WEIL komentáře u knih

Král moravských vodníků Král moravských vodníků Oldřich Sirovátka

Milé povídky a pověsti ze starších časů, kdy lidi věřili více všeličemu.

21.11.2011 3 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

První kniha, kterou jsem od J. Foglara četl. Předtím jsem znal už jeho komiksy. Kniha, to bylo něco jiného, takže chvilku mi trvalo, než jsem jí přišel na chuť. Ale jak se tak stalo, tak jsem ji četl rád a pořád dokola.

Autor mi mluvil z duše, moc mi v tom patřičném věku obohatil život o velké množství do té doby pro mě neznámých emocí.

13.11.2011 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Přestože jde už o jakousi nástavbu k předchozím dvěma knihám, tak si i zde J. Foglar udržel své spisovatelské renomé na vysoké úrovni...

Chtěl psát ještě čtvrtý díl, ale ze zdravotních důvodů už mu to činilo značné potíže, takže od tohoto plánu ustoupil.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Kniha o kamarádství, vztahu dětí k přírodě, kamarádství, dobrodružství. Sice se mi líbí méně, než Rychlé šípy a romány s nimi, hlavně ty první dva, ale pro někoho je zase tato kniha v jistém věku přitažlivější.

13.11.2011

O lidech a lidičkách Valašskokloboucka O lidech a lidičkách Valašskokloboucka Zdeněk Mikeska

Knihu napsal bývalý učitel s literárním talentem o svém rodném městě a lidech, kteří mu nejvíce utkvěli v paměti.

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Trápení ve škole, kde to člověka nebaví. To je hrůza. Vyloučení je v dnešní době vysvobozením.

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Utajená láska? Nebo jen platonická láska.

Kam se vytrácí láska Kam se vytrácí láska Lenka Lanczová

Kde mizí láska, tam nastupuje zášť a nenávist a pýcha.
Nebo spíše obráceně?

13.11.2011

Okna v bouři Okna v bouři Jaroslav Vrchlický (p)

Básnická sbírka o krásách i smutcích života.

13.11.2011

Bar Kochba Bar Kochba Jaroslav Vrchlický (p)

Možná, že kdyby byla kniha rozsahově poloviční, tak bych ji přečetl.

Bar Kochba měl sjednotit Židy, ale...A právě ta podmínka, která je jaká je, tak zpochybňuje že by něco dokázal udělat proti silným Římanům.

Co umí Krtek? Co umí Krtek? Zdeněk Miler

Leporelo skutečně rozvíjí emocionální stránku malého člověka a verbální schopnosti. prošel jsem tím, a mám to zasunuté do paměti. A krtek patřil mezi mé nejoblíbenější postavičky.

Krtek a raketa Krtek a raketa Zdeněk Miler

S takovou raketou by si krtek moc nezalítal, ale v pohádkách je vše možné, takže krtek nenudí diváky i čtenáře ani v tomhle příběhu.

Krtkův kreslený rok Krtkův kreslený rok Zdeněk Miler

Už jsou tomu - desítky let - co se krtek vychází v této formě a děti si ho vymalovávají, dokreslují, hledají rozdíly atd.

Krtek a sněhulák Krtek a sněhulák Hana Doskočilová

Krtek se zkamarádí s kdekým, dokáže to snadno a hravě i se sněhulákem.

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

I krtek se dožil těch krásných chvil, kdy si zacestoval a díky tomu poznal zemi z více dopravních prostředků.

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Smutný pohled na to, jak do idylického světa zvířat vpadne lidská civilizace.

Krtek a paraplíčko Krtek a paraplíčko Hana Doskočilová

Co vše se dá zažít s paraplíčkem a přitom diváka nenudit? Z. Miller si i s tímhle úkolem poradil dobře.

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Krteček je důkazem toho, že když se chce, tak se i nemocné zvířátko je možné uzdravit a ani není k tomu zapotřebí vystudovat medicínu.

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Krteček přišel na to, jak by si mohl ušít kalhoty, s kapsami, a využil kdejakého zvířátka, aby mu k tomu pomohli. Využil či zneužil? Milá pohádečka.

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Kde si mohl krteček vydělat na auto? Navíc na kabriolet? Na šrotišti že by našel vše co je k sestavení auta zapotřebí? To by pak dělal každý.

13.11.2011 4 z 5