WEIL WEIL komentáře u knih

Devatenáct klavírů Devatenáct klavírů Emil Vachek

Detektiv Klubíčko je oblíbená postava spisovatele Emila Vacheka, a jeho příběhy by proto neměly nudit žádného milovníka detektivek.

Puberta Puberta Emil Vachek

Pubertu prožívá každý jen jednou, proto je třeba ji prožít dobře.

Ostromíři Ostromíři Emil Vachek

Silně protiněmecký příběh. Nic pěkného, když jde o děti.

Student Kosman Student Kosman Emil Vachek

Jakým byl Kosman studentem? Lajdákem či vzorem pro ostatní?

Hodný král a statečný vojín Hodný král a statečný vojín Emil Vachek

Hodný král a stateční vojáci, co jiného chybí království ke štěstí?

17.08.2011

Německá válka 1 - Hitlerovo tažení proti Československu Německá válka 1 - Hitlerovo tažení proti Československu Emil Vachek

Německá válka je i dneska dost čtivým románem.

Bolesti zad jako životní realita Bolesti zad jako životní realita Jan Hnízdil

Záda jsou prevít, páteř, na ni je napojena většina svalů a nervů pohybového ústrojí.

Cviky se dá ledacos zlepšit, a čím dříve tím lépe.

Orientační hry nejen do přírody Orientační hry nejen do přírody Jan Hnízdil

Když se sejde parta co má ráda život, tak sport k němu patří a hry v přírodě taky.

17.08.2011

Doping aneb Zákulisí vrcholového sportu Doping aneb Zákulisí vrcholového sportu Jan Hnízdil

Kniha o tom, jak snadno se stane ze sportovce na vrcholu, sportovec snadno odsouzeníhodný za to, že byl u něho zjištěný dopink.

Autor se taky zmiňuje o tom, jak se neustále dělají rekordy, a jak není možné, aby třeba cyklisti jezdili za deset let v průměru o osm kilometrů rychleji, než dříve.

17.08.2011 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Chtějí vlastně lékaři dneska léčit, či jen nadělat body na člověka a za to shrábnout co nejvíc peněz?

Stále častěji se mi to tak jeví.

Punk Fiction Punk Fiction Antonín K. K. Kudláč

Méně známé autory spojuje jedno téma - punk.

Punk se objevil jako hudbné styl, ovlivnil i jednu generaci, a ta se k němu vrací, i když už spíše ve vzpomínkách na jednu z hromadných rebélií, která přišla po "květinových" dětech.

17.08.2011 2 z 5

Léto modelky Léto modelky Pavlína Pořízková

Autobiografický příběh Pavlíny Pořízkové.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Čtyři hvězdičky dávám za to, co se mi knize líbilo.

Co se mi nelíbilo, to by bylo na dlouhý psaní.

17.08.2011

Bílý dominikán Bílý dominikán Gustav Meyrink (p)

Tak spisovatel sedne, chce psát něco veselého, ale nemůže tajemnéí síly mu vedou ruku a píší a přes něho sdělují životopis záhadně zemřelého.

A co s tím mám jako čtenář dělat?

17.08.2011

Dům alchymistův Dům alchymistův Gustav Meyrink (p)

Tenhle dům je v Praze dodnes?
To se právě neví. Jsou tři domy, které jsou v Praze považovány za ty možné, ale neví se, kde to přesně bylo.

17.08.2011

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Osobně to pro mě není moc čtivé, ztrácím se v ději, musel bych jí věnovat asi víc času, než se mi chce.

17.08.2011 3 z 5

Hašiš a jasnozřivost Hašiš a jasnozřivost Gustav Meyrink (p)

Povídky působí velice zrale, sdělně, věrohodně.

17.08.2011 4 z 5

... a na ochozech smrt jsi viděl stát ... a na ochozech smrt jsi viděl stát Rainer Maria Rilke

Výběr z tvorby básníka, snaha vybrat průřez jeho hlavní tvorbou.

Zápisky Malta Lauridse Brigga Zápisky Malta Lauridse Brigga Rainer Maria Rilke

Jeden z deníků, které stojí za to si přečíst.

17.08.2011

Povídky II. – Popis jednoho zápasu a jiné texty z pozůstalosti Povídky II. – Popis jednoho zápasu a jiné texty z pozůstalosti Franz Kafka

Tak je to jiné uspořádání známých povídek F. Kafky.

Ale díky této agentuře vyšlo celé dílo F.Kafky, na kvalitním papíru, s dobrou grafickou úpravou, tak jak si autor tohoto formátu zaslouží.