WEIL WEIL komentáře u knih

Česká mluvnice Česká mluvnice Alois Jedlička

Zajímavé porovnávat jak se měnila pravidla českého pravopisu za několik desetiletí.

07.08.2011 3 z 5

Nově s Bohem Nově s Bohem Heribert Muhlen

Nic nového pod Sluncem. Autor jako by to od někoho jen opsal.

Štípa - mariánské poutní místo Štípa - mariánské poutní místo Josef Pala

Moc pěkně napsaná a upravená informativní brožura o farnosti Štípa.

07.08.2011 4 z 5

Kuchařka naší vesnice Kuchařka naší vesnice Marie Hrubá

Kdo chce umět dobře vařit, ten se bez této kuchařky neobejde.

07.08.2011 5 z 5

Katechetické promluvy Katechetické promluvy Jaroslav Dlouhý

Je to až neuvěřitelné, kolik tématicky podobných knížek vychází a často z jedné církve, tedy římsko-katolické.
Co si z toho vybrat?
Je to těžké.

07.08.2011 1 z 5

Také se neradi zpovídáte? Také se neradi zpovídáte? P. Petr Kolář

Chodit ke zpovědi a dělat stále stejné hříchy, to asi opravdu nemá smysl.

07.08.2011 1 z 5

Kristína Vavrincova I. Kristína Vavrincova I. Sigrid Undset

Dlouhá sága o životech jedné generace lidí.

Jezuité na Svaté Hoře Jezuité na Svaté Hoře Josef Koláček

Nelíbí se mi, jak se jezuité vylepšují v téhle knize, a není zde žádná zmínka o jejich hlavním důvodu, proč jejich řád vůbec vznikl. Je to smutné i hanebné.

Slovo na každý den Slovo na každý den Karol Józef Wojtyła

Čtení pro otrlé.
kdo vydrží, tak si z toho možná i něco odnese.

Kamínky, 4. díl Kamínky, 4. díl Karel Otčenášek

Určitě je dobře, že se zvěëřejňuje, jak člověk ubližoval člověku, ale je třeba rovněž připomenout, že to nebyli jen komunisti co ubližovali církvi, ale dříve taky církev komunistům, předtím běžným občanům atd.

06.08.2011 4 z 5

Ruská literatura pro 11. postupný ročník Ruská literatura pro 11. postupný ročník Ivan Ščaděj

Dobrá kniha pro zájemce o Ruskou literaturu.

06.08.2011 4 z 5

Cyrilometodějská smírná kaple v Jerusalemě Cyrilometodějská smírná kaple v Jerusalemě Antonín Bartoš

Pro mě velice zajímavé čtivo, z něhož jsem se dověděl kolik lidí bylo tehdy ochotno financovat poněkud zvláštní projekt. A rovněž, kolik se tehdy platilo za tu či onu práci.

Prvé kroky po šachovnici Prvé kroky po šachovnici Vladimir Grigorjevič Grišin

Každé učení nějaké hry či práce začíná od začátku, takže tahle kniha je optimální pro budoucího hráče šachu.

06.08.2011 5 z 5

1000 rad pro domácnost 1000 rad pro domácnost Joza Břízová

Je dobré mít takovou knihu stále po ruce.

Popelka Nazaretská Popelka Nazaretská Václav Renč

Literárně zajímavé, autor se odvolává na to, že ji psal v době velké samoty, a že mu psaní těchto básní pomáhalo žít.

Fatima: Mária hovorí k svetu Fatima: Mária hovorí k svetu L. Gonzaga da Fonseca

Proč se Panna Maria stále zjevuje? A co to má znamenat? Proč neudělá něco pro naši ekonomiku, či s naším školstvím?

Volání Královny Míru Volání Královny Míru P. Petar Ljubičič

Pro mě poněkud těžko stravitelný proud názorů od tohoto faráře.

06.08.2011 2 z 5

Valašský dům lidový v Gottwaldovském kraji Valašský dům lidový v Gottwaldovském kraji Jaroslav Fiala

Jak se žilo na Valašsku po staletí?
Něco z toho najdeme v této publikaci.

06.08.2011 3 z 5

Hořící srdce Hořící srdce P. Alois Pekárek

Začátkem devadesátých let minulého století se roztrhl pytel s podobnými knihami, kdo si ji pročte, tak si každý za sebe udělá přirozeně obrázek.
Kdo si ji nepročte, tak asi ví proč ho to nezajímá.

06.08.2011 2 z 5

Charizmatická animace, jak žít modlitební setkání Charizmatická animace, jak žít modlitební setkání Alvaro Grammatica

Alvaro Grammatica je jeden z mála cizinců, co se zde po roce 1990 usadili na delší dobu a udrželi si svoji komunitu.