WEIL WEIL komentáře u knih

Hup do mošny Hup do mošny František Hrdlička

Pěkná pohádka, pro chytré, ale ne vychytralé děti.

04.08.2011 4 z 5

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Ideální pro děti od devíti let, i mladší, když jsou bystřejší než je běžné dítě v devíti letech.

03.08.2011 4 z 5

Náš přítel Hašek Náš přítel Hašek Radko Pytlík

Radost číst tuhle knihu.

Kdo dosud neobjevil, kdo byl Jaroslav Hašek, tak dobrý vstup do jeho světa přes experta na jeho život Radko Pytlíka.

03.08.2011 5 z 5

Paleček Paleček František Hrubín

Kniha není pro mě tak dobrá, jak jsem očekával.
ale básník F. Hrubín se nezapře, umí i zde.

03.08.2011 2 z 5

Čím budu? Čím budu? Růžena Janotková

Na tyhle říkanky mám jako na všechny jiné, co jsem četl jako dítě předškolního věku citové vzpomínky.

Nejvíc se mi líbila i líbí:

Lékař
Ťuky, ťuky, klepy, klep
tluče srdce, zvoní tep.
Od nich se pan doktor doví,
kde je zdravý a kdo chorý.

03.08.2011 3 z 5

Antologie americké literatury Antologie americké literatury Radoslav Nenadál

Kniha je optimální pro každého zájemce o literaturu USA. Pochopitelně je tak hutná, že se k ní člověk vrací celý život.

02.08.2011 5 z 5

Antologie anglické literatury Antologie anglické literatury Martin Hilský

Náročné, ale krásné je poznávání anglické literatury, v níž se odráží přes literáty Anglie ve svém kulturním vývoji.

02.08.2011 5 z 5

Na kraji Valašska Na kraji Valašska Josef Soukup

Líbí se mi i tihle autoři, co zavzpomínají na své mládí a co v něm zažili nejzajímavějšího a pokusí se to literárně zpracovat.

02.08.2011 3 z 5

Čo rozprávali proroci Čo rozprávali proroci Zenon Kosidowski

Proroci a jejich vize či vidiny, myslím tím hlavně ty starozákonní, to jsou těžko ověřitelná (někdy i uvěřitelná( snůžka výhledů na lidskou budoucnost.

01.08.2011 3 z 5

Čo rozprávali evanjelisti Čo rozprávali evanjelisti Zenon Kosidowski

Knihu mám pouze ve slovenštině, ale něco je v ní zajímavého.

01.08.2011 3 z 5

Arménie, tři tisíce let dějin a kultury Arménie, tři tisíce let dějin a kultury Burchard Brentjes

Nejzarážející je martyrium arménského národa, kdy Turci do té doby nejmasověji pozabíjeli 1,5 - 2 miliony obyvatel tohoto národa.

Hitler později říkal, a kdo si na to po dvaceti letech vzpomene? Takže to uděláme taky tak, na dějiny právě žijící rychle zapomenou.

01.08.2011 4 z 5

Poesie luny Poesie luny Giacomo Leopardi

Smutná oslava života, to na mě dýchá z těchto básní.

31.07.2011 3 z 5

Ulička dětství Ulička dětství Ionel Teodoreanu

Rumunští autoři byli u nás často podceňováni.
Ale takhle knížečka překvapí čtenáře tím, že ho potěší.

31.07.2011 3 z 5

Malý Dekameron 1 aneb Podoby lásky Malý Dekameron 1 aneb Podoby lásky Giovanni Boccaccio

Je to radostné čtení, i když člověk uváží v jaké atmosféře to autor psal, tak snad tím utíkal před krutou realitou, před morem, který svého času zkolil třetiny Evropy.

31.07.2011 4 z 5

Willard a jeho kuželkářské trofeje. Perverzní mystérium Willard a jeho kuželkářské trofeje. Perverzní mystérium Richard Brautigan

Kniha mě nikdy příliš nenadchla.
Ale napsaná slušně je - krátké kapitoly, přehledný děj, pohoda.

30.07.2011 2 z 5

Katedrála a jiné povídky Katedrála a jiné povídky Raymond Carver

Kniha o smutcích života, o bojích s prázdnotou, nezaměstnaností, vyprahlost ve vztazích atd.

Ransom Ransom Jay McInerney

Na této knize jsem si tolik nepošmákl jako na knize téhož autora "Zářivá světla velkoměsta".

Co stojí určitě za obdiv?

Popis bojových scén.

30.07.2011 3 z 5

Zářivá světla velkoměsta Zářivá světla velkoměsta Jay McInerney

Kniha se povedla moc, film mnohem méně.

Pro mě jde o nejvydařenější knihu autora, která jsem věnoval dost času.

Líbí se mi jak je příběh vypravován, obsahově i formálně. (Jen se mi nelíbí rozhovor s umírající matkou, ten mi přijde dost trapný, ale na druhou stranu nemohu přece vyvrátit - že matka hlavnímu hrdinovi takové přízemní otázky nekladla).

Divočina Divočina Richard Ford

Téhle novele pro mě něco schází.
Pročítal jsem ji nekolikrát, ale nikdy mě příliš nechytla.

30.07.2011 3 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Kniha se čte rychle, jak se říká sama.

Obě novely jsou mistrovsky napsány, rychle vtáhnou čtenáře do děje, a člověk ji zhltá velice rychle.