wiix wiix komentáře u knih

Lichožrouti se vracejí Lichožrouti se vracejí Pavel Šrut

Mňa tento príbeh veľmi nenadchol. Deti trochu áno, ale veľm mu nerozumeli, pretože bol chaotický a určený skôr pre staršie deti.

17.03.2019 2 z 5

Antihrdina Antihrdina Alexandra Salmela

Mne sa celý ten nápad s myšlienka pozdávali, ale nevedela som sa do knihy začítať. Bolo to náročné a zmätočné.

12.03.2019 2 z 5

Zaša Zaša Randi Barrow

Príjemná teenage kniha o psovi. Autor sa síce snažiť dodať deju príchuť vojny a vážnosti, no nevyšlo mu to.

28.02.2019 3 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Poučenia to veľa nepobralo (no našlo sa tam), ale bolo to vtipné a pre deti zaujímavé čítanie.

13.02.2019 4 z 5

Jabloň v zime Jabloň v zime Dežo Ursiny

Čítať a cítiť to zúfalstvo, tú žiadostivosť a lásku v jeho listoch mi prinášalo psychickú bolesť. Zároveň som sa dozvedela nové fakty o nedávnej histórii hudby Slovenska. Takže až také zbytočné čítanie to nebolo. Ale že by ma to bavilo čítať a oddýchla som si pri tom...to asi nie.

13.02.2019 4 z 5

Bazén Bazén Libby Page

Úžasnáa ľahká kniha o osobnej hrdosti, ľudskej nezdolnosti a čestnej láske a priateľstve, ktoré sa tak často už nevidia.

23.01.2019 4 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Rovnako - ako v prvom dieli - úžasné príbehy o ženách, ktoré v živote zabojovali a takto motivujú dnešné dievčatá (dúfam).

23.01.2019 5 z 5

Oskar a jeho prvé Vianoce Oskar a jeho prvé Vianoce Holly Webb

Aj pre deti (8 ročné) to bola nuda.

17.01.2019 2 z 5

Dvestošesťdesiatdeväť dní dažďa Dvestošesťdesiatdeväť dní dažďa Roald Kaldestad

Kniha možno neniesla veľké posolstvo, ale môže dieťaťu (i dospelákovi) pomôcť prekonať stratu priateľa a samotu.
"Jarné spŕšky, mrholenie, popŕchanie, letné prehánky, opar, lejak, jesenný dážď. Ona vždy dokázala, aby aspoň v jeho vnútri vylo slnko."

02.01.2019 4 z 5

Pripomínalo mi to Mestečko záhad, rovnako strelené, divné dievča v magickom lese, s obrami a príšerkami. Skvelá komixová oddychovka.

22.12.2018 4 z 5

Pippi Dlhá Pančucha nastupuje na loď Pippi Dlhá Pančucha nastupuje na loď Astrid Lindgren

Mám rada Pippi, no niekedy sa strácam v jej humore. Tiež obsahuje toľko archaických výrazov, že ani pre deti nie je už taká pútavá. Na druhej strane nesie so sebou veľa krásnych posolstiev a samozrejme túto zaujímavú postavičku - Pippilotu Roletu Žalúziu Efraimovú Dlhú Pančuchu.

19.12.2018 3 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Nehovorím, že je kniha zlá, ale asi to nie je moja šálka kávy.

12.12.2018 3 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Som tak na hrane toho, či je to vtipné, či trápne, či nasilu. Ale nápad originálny a spracovanie príjemné.

05.12.2018 3 z 5

Gréta Gréta Andrea Gregušová

Až sa mi slzy tlačili do očí pri čítaní tejto vizuálne knižôčky. Tá nežnosť a to posolstvo :)

05.12.2018 5 z 5

Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali Peter Karpinský

Taká smiešna detská motanica, prirodzene vysvetľuje niektoré fakty a situácie deťom, no ja som v nej nič špeci nenašla.

05.12.2018 3 z 5

Venuša v kožuchu / Masoch a masochizmus Venuša v kožuchu / Masoch a masochizmus Leopold von Sacher-Masoch

Netradičná téma. Osviežilo, ale neuhasilo.

22.11.2018 3 z 5

Rozprávka o psíkovi Gagarinovi Rozprávka o psíkovi Gagarinovi Jana Šajgalíková

Ja som žasla a zadržovala dych snáď častejšie ako decká. Úžasný, zaujímavý a netradičný príbeh o všeličom pre dospelákov bežnom a pre deti zvláštnom (a opačne).

09.11.2018 5 z 5

Žuvot Žuvot Tomáš Ulej

Nevyznám sa v aforizmoch a náznaky na politické dianie či irónia o dobe mi nie sú blízke, ale slovné hračky mám rada.

09.11.2018 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Výnimočne: ako film (a v tej dobe a veku keď som to videla) sa mi to páčilo viac.

07.11.2018 3 z 5

Chlapec, vtáčik a truhlár Chlapec, vtáčik a truhlár Matilda Woods

Veľmi netradičná kniha pre deti. Dosť morbídna na to, aby som ju menším deťom čítala, no dosť podivná, aby sa mne ako dospelákovi páčila. Navyše nesie krásne jednoduché a predsa pravdivé myšlienky o živote a ľuďoch, pretavené do prostej verzie, ktorá veľmi nezaťaží myseľ no emočné vás poteší.

29.10.2018 4 z 5