wiix wiix komentáře u knih

Vianočné mystérium Vianočné mystérium Jostein Gaarder

Tento adventný kalendár ma bavil viac ako ten čokoládový, to je pravda. Miestami to bolo náročné čítanie, no väčšinou mi to otváralo možnosti, ako zmýšľať nad Vianocami :)

02.01.2019 5 z 5

Fo(s)ter Fo(s)ter Claire Keegan

Taká útlosť a tak dokáže človeka roznežniť. Nemožno povedať, žeby kniha mala nejaký extra dej či spád, ale príjemne sa číta a navodzuje témy na premýšľanie či len zamyslenie.

28.12.2018 4 z 5

Pripomínalo mi to Mestečko záhad, rovnako strelené, divné dievča v magickom lese, s obrami a príšerkami. Skvelá komixová oddychovka.

22.12.2018 4 z 5

Expedícia: Môj ľúbostný príbeh Expedícia: Môj ľúbostný príbeh Bea Uusma

Ešte dlho sa budem spamätávať z tejto úžasnej knihy. Informačne bola na tom veľmi dobre, rozšírila mi obzory. Čo sa týka grafické spracovanie tak je to top tohto roka. Napätie, zaujímavosť, sarkazmus autorky vzhľadom na názory z minulého storočia, jednoducho úžasné! Úplne som pochopila jej posadnutosť Andréeho expedíciou.

22.12.2018 5 z 5

Pippi Dlhá Pančucha nastupuje na loď Pippi Dlhá Pančucha nastupuje na loď Astrid Lindgren

Mám rada Pippi, no niekedy sa strácam v jej humore. Tiež obsahuje toľko archaických výrazov, že ani pre deti nie je už taká pútavá. Na druhej strane nesie so sebou veľa krásnych posolstiev a samozrejme túto zaujímavú postavičku - Pippilotu Roletu Žalúziu Efraimovú Dlhú Pančuchu.

19.12.2018 3 z 5

Vivaldi Vivaldi Helge Torvund

Podľa mňa si táto kniha zaslúži 10 hviezdičiek z 5. Je pre dospelých i deti, o deťoch a dospelých, ktorí z nich vyrastú. Je o samote, smútku, pochopení a tolerancii. No tiež je o inakosti, detstve, šikanovaní a introvertoch. V každej školskej triede a do každej otvotvorenej detskej mysle by bolo potrebné vliať múdrosť tejto krásne ilustrovanej útlosti. Veď každý môže byť aký chce a my by sme ho mali tolerovať a mať radi takého, aký je. Veď nie každý zvláštny človek, je divný. A tiež že detská myseľ skrýva toľko čarokrásnosti!
"Má v sebe tvrdú hrču. Je v nej, keď kráča zo školy. V tej hrči niet slov. Ako keby plávala vo veľkej kvapke vody. Keď sa k tej kvapke priblíži, vytečie jej voda z očí."
"Určite so mnou niečo nie je v poriadku, premýšľa Tyra. Niečo, čo sama nevidím. Možno ostatným smrdím? Možno mám čudný chrbát? Alebo je to možno tým, že som stále taká smutná? Tým, že nikdy neviem, čo povedať, keď sa ostatní rozprávajú a smejú."
Už to nie je iba Tyra. Už je to Tyra a Kocúrik - Vivaldi.

19.12.2018 5 z 5

Nesmrteľní Nesmrteľní Chloe Benjamin

Príbeh ma neustále prekvapoval. Bol písaný tak pútavo a zaujímavo a pritom bol ako vystrihnutý z (možno trochu absurdného) života. Bolo priam až romantické a rozprávkové, že títo 4 súrodenci žili tak dramaticky rozdielnym a krajným životným štýlom, že sa in veštba plnila a aký absurdný osud mali, no napriek tomu je dej vyvážený takými myšlienkovými úvahami a prepojeniami a zvratmi, až to vyráža dych.

12.12.2018 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Nehovorím, že je kniha zlá, ale asi to nie je moja šálka kávy.

12.12.2018 3 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Som tak na hrane toho, či je to vtipné, či trápne, či nasilu. Ale nápad originálny a spracovanie príjemné.

05.12.2018 3 z 5

Gréta Gréta Andrea Gregušová

Až sa mi slzy tlačili do očí pri čítaní tejto vizuálne knižôčky. Tá nežnosť a to posolstvo :)

05.12.2018 5 z 5

Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali Peter Karpinský

Taká smiešna detská motanica, prirodzene vysvetľuje niektoré fakty a situácie deťom, no ja som v nej nič špeci nenašla.

05.12.2018 3 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Krásny a poučný príbeh o strachu, predsudkoch, huncútstve.

30.11.2018 4 z 5

Mimi a Líza 2 Mimi a Líza 2 Alexandra Salmela

Väčšinou druhé diely úžasných kníh pokrivkávajú, no toto bolo opäť úžasné, poučné, zaujímavé a prudko tématické (o nevidiaciach a Braillovom písmom).

22.11.2018 4 z 5

Venuša v kožuchu / Masoch a masochizmus Venuša v kožuchu / Masoch a masochizmus Leopold von Sacher-Masoch

Netradičná téma. Osviežilo, ale neuhasilo.

22.11.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tieto melancholické české knihy milujem. Úplne sa to hodilo na toto ročné obdobie a moje životné rozpoloženie. Vychutnala som si každú vetu, vrelo odporúčam!

10.11.2018 5 z 5

Rozprávka o psíkovi Gagarinovi Rozprávka o psíkovi Gagarinovi Jana Šajgalíková

Ja som žasla a zadržovala dych snáď častejšie ako decká. Úžasný, zaujímavý a netradičný príbeh o všeličom pre dospelákov bežnom a pre deti zvláštnom (a opačne).

09.11.2018 5 z 5

Žuvot Žuvot Tomáš Ulej

Nevyznám sa v aforizmoch a náznaky na politické dianie či irónia o dobe mi nie sú blízke, ale slovné hračky mám rada.

09.11.2018 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Výnimočne: ako film (a v tej dobe a veku keď som to videla) sa mi to páčilo viac.

07.11.2018 3 z 5

Čarodejník z krajiny Oz Čarodejník z krajiny Oz Frank Lyman Baum

Miestami až príliš fantázia, niekedy zase neuveriteľné magično.

29.10.2018 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nie som veľmi poetický človek, resp. poéziu mám rada, aj keď jej nerozumiem a niekedy ju neviem doceniť. No toto dielo malo také silné a zaujímavé momenty, že som si to užila do posledného verša.

29.10.2018 4 z 5