wiix wiix komentáře u knih

Slobodu bažantom Slobodu bažantom Vanda Rozenbergová

Autorkin štýl dokázal človeka pohltiť a kniha a jednotlivé poviedky sa veľmi dobre čítali. Neboli však zväčša ničím zaujímavé, až na poslednú poviedku, o nej premýšľam aj po dočítaní knihy.
"Nie je spravodlivé, že rodičov poznáš len od určitej chvíle a nevidel si ich, ako žiarili, keď mali dvadsať a preháňali sa bez helmy na motorke či v minisukni na bicykli, nevidel si ich s cigaretou vo dverách pivárne, nevidel si ich napísať si zápočet vlastnoručne, ani stáť pod pódiom a plakať od šťastia, nemal is možnosť zažiť svojich najbližších v ich hviezdnych dňoch, keď sa vyzliekli donaha a v strede umelej vodnej nádrže Krpáčovo stáli na prove rybárskeho člna s výkrikmi Grécko! Grécko! Grécko!"

10.05.2019 3 z 5

Alica v krajine zázrakov Alica v krajine zázrakov Lewis Carroll (p)

To bola taká spleť zážitkov, príbehov a fantázii, že to bolo na hrane toho či sa mi to páči alebo je to priveľmi divné. Každopádne to malo myšlienku a čítalo sa to dobre.

10.05.2019 4 z 5

Najdlhší deň Adama T. Najdlhší deň Adama T. Patrick Ness

Akosi sa roztrhlo vrece s touto tématikou. Nevadí mi to, no v tejto knihe nebol príbeh spracovaný bohvieako, navyše tie pasáže so satyrom ma nebavili vôbec.

14.04.2019 3 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Netvrdím, že to nebolo zauímavé čítanie, ale skôr ako na dej bola kniha sústredená na rétoriku a slovné obraty. Celkový dojem bol pozitívny, aj keď čítanie bolo náročnejšie.

06.04.2019 3 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Veľmi čitateľná a príjemná kniha!

03.04.2019 4 z 5

Symboly a jejich významy Symboly a jejich významy Clare Gibson

Zaujímavé, no zdalo sa mi to trochu chaoticky napísané, bez nejakých jadných skupín alebo následností.

28.03.2019 3 z 5

Akoby si kameň jedla Akoby si kameň jedla Wojciech Tochman

Možno by to chcelo silnejšiu príbehovosť slebo aspoň niečo zapamätateľné okrem toho, že vojny sú strašné ľudské dielo.

23.03.2019 3 z 5

Sněhurka (adaptace) Sněhurka (adaptace) Jacob Ludwig Carl Grimm

Príbeh známy, trochu iný ako tie, čo som poznala, knihu zachránili a vyzdvihli nádherné ilustrácie.

21.03.2019 4 z 5

Lichožrouti se vracejí Lichožrouti se vracejí Pavel Šrut

Mňa tento príbeh veľmi nenadchol. Deti trochu áno, ale veľm mu nerozumeli, pretože bol chaotický a určený skôr pre staršie deti.

17.03.2019 2 z 5

Antihrdina Antihrdina Alexandra Salmela

Mne sa celý ten nápad s myšlienka pozdávali, ale nevedela som sa do knihy začítať. Bolo to náročné a zmätočné.

12.03.2019 2 z 5

Zaša Zaša Randi Barrow

Príjemná teenage kniha o psovi. Autor sa síce snažiť dodať deju príchuť vojny a vážnosti, no nevyšlo mu to.

28.02.2019 3 z 5

Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Waltraud-Maria Hulke

Neviem, čo som od tejto brožúry (kniha je silné slovo) čakala, ale šarlatánstvo nazývané psychológia či liečiteľstvo, to je aj na mňa priveľa...

26.02.2019 odpad!

Príbeh včiel Príbeh včiel Maja Lunde

Už dlho som nečítala tak pútavé, strhujúce a smutno šokujúce dielo. Nebudete sa vedieť od neho odtrhnúť, aj keď možno od začiatku budete šípiť, ako sa jednotlivé deje pospájajú. Tiež vám nebude vadiť ten apokalyptický podtón, pretože to zaváňa krutou realitou. Úžasné.

23.02.2019 5 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Poučenia to veľa nepobralo (no našlo sa tam), ale bolo to vtipné a pre deti zaujímavé čítanie.

13.02.2019 4 z 5

Jabloň v zime Jabloň v zime Dežo Ursiny

Čítať a cítiť to zúfalstvo, tú žiadostivosť a lásku v jeho listoch mi prinášalo psychickú bolesť. Zároveň som sa dozvedela nové fakty o nedávnej histórii hudby Slovenska. Takže až také zbytočné čítanie to nebolo. Ale že by ma to bavilo čítať a oddýchla som si pri tom...to asi nie.

13.02.2019 4 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Oceňujem Pratchettove knihy, miestami sa zasmejem alebo prekvapím nad tým ako skladá vety a vytvára nové fantasy svety, ale dobrovolne už asi do jeho kníh nepôjdem.

01.02.2019 4 z 5

Bazén Bazén Libby Page

Úžasnáa ľahká kniha o osobnej hrdosti, ľudskej nezdolnosti a čestnej láske a priateľstve, ktoré sa tak často už nevidia.

23.01.2019 4 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Rovnako - ako v prvom dieli - úžasné príbehy o ženách, ktoré v živote zabojovali a takto motivujú dnešné dievčatá (dúfam).

23.01.2019 5 z 5

Oskar a jeho prvé Vianoce Oskar a jeho prvé Vianoce Holly Webb

Aj pre deti (8 ročné) to bola nuda.

17.01.2019 2 z 5

Dvestošesťdesiatdeväť dní dažďa Dvestošesťdesiatdeväť dní dažďa Roald Kaldestad

Kniha možno neniesla veľké posolstvo, ale môže dieťaťu (i dospelákovi) pomôcť prekonať stratu priateľa a samotu.
"Jarné spŕšky, mrholenie, popŕchanie, letné prehánky, opar, lejak, jesenný dážď. Ona vždy dokázala, aby aspoň v jeho vnútri vylo slnko."

02.01.2019 4 z 5