zandu zandu komentáře u knih

Frankenstein (komiks) Frankenstein (komiks) Georges Bess

Krása... tleskám.
Tohle bylo snad ještě lepší/hezčí než Dracula.

30.01.2023 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Více či méně se mi líbily všechny povídky. Jen jsem čekala, že budou více optimističtější.

27.12.2022 4 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Super vidět události z pohledu Willa.

22.12.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Příběh obyčejných životů. Skvěle, čtivě napsáno. Je to kniha, ke které se ráda v budoucnu vrátím a přečtu znovu.

13.12.2022 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Po zhlédnutí filmu, který byl taková oddechovka, jsem si řekla, že zkusím i knižní verzi. Jsem asi v půlce tohoto prvniho dílu a přestává mě to bavit. To je pořád dokola to samé. Ano, jsem mimo cílovku, ale občas si ráda přečtu něco jednoduchého. Ale toto... to je trochu moc. Jeho chování k ní je docela otřesné. A ještě horší je asi to, že ona si to nechá líbit. Takového partnera bych asi žádné holce nepřála. Nevím, zda dočtu, mám celou sérii, ale spíše to vidím tak, že zůstanu u filmů. To je rychlejší a v tomto případě asi i zábavnější.
Nicméně věřím, že své nadšené čtenáře tato série má a myslím, že kdyby mi bylo osmnáct, tak bych ji hltala.

04.10.2022

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak u mě tedy strašidelný dům nezafungoval. Ani jsem nedočetla, vůbec mě to nebavilo. A to jsem si natěšeně koupila téměř celou sérii. No už je udaná. Ještě zkusím za čas Kořist, třeba to bude lepší...

06.09.2022

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

O toto téma se moc nezajímám, na knihu jsem narazila náhodou. A musím říct, že jsem ráda.
Výborné zpracování, velmi čtivé. Počtu stran se vůbec nebojte, stránky ubíhají a najednou jste na konci.

19.08.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nedočteno. Četla jsem všechny předchozí. Cukrárnu a Hotýlek jsem dočetla horkotěžko. Tuto jsem ale vzdala hned po pár stránkách.

14.08.2022

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Krásný, nádherný příběh.
Nedokážu teď říct, co je hezčí, zda kniha nebo film. Spíše ta kniha, ale film je také moc povedený a to se o filmech dle knih říká zřídka.
***
"Každá kniha by měla začínat takovýmhle papírem," řekl jednou Meggie. "Pokud možno nějakým tmavým: tmavočerveným, tmavomodrým, podle toho, jaká je vazba knihy. Když pak knihu otevřeš, je to jako v divadle: nejdřív přijde opona. Roztáhneš ji - a začne představení. "

10.08.2022 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Pěkný, čtivý příběh. Původně jsem chtěla dát plný počet hvězdiček, ale nakonec takto a půl hvezdy k tomu :-) Závěr mi přišel takový rychlý, hop hop, šup šup, aby už byl konec a to mi trošičku vadilo.

08.07.2022 4 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Opět svižné, čtivé, sem tam vtipné. Těším se na další díl.

#"... Až se naskytne vhodná příležitost, ukážu ti, jak vypadají další kouzla."
"Hustý. To je fakt hustý, kurva."
"Vážnost a úcta?" Mírně jsem do ní dloubl.
"Chtěla jsem říct, že tohle požehnané tajemství zalévá moji duši světlem. "

24.06.2022 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Tohle bylo S K V Ě L Ý !!!
Super oddychovka, čtivá, humorná. Perfektní.
Hovory Atticuse a Oberona mě hodně bavily.
Úplně něco jiného, neokoukaného.
Pevně doufám, když vidím, kolik to má dílů, že celá série nebude upadat směrem dolů a udrží si toto skvělé tempo.
Navíc pěkné obálky u každého z dílů, jedna stejná sympatická tvář, žádný nahý namakanec a super krasavec. Opravdu povedené.
Těším se na další díl.

# Jsem naživu už dost dlouho, takže beru většinu pověrčivých obav na lehkou váhu: konec konců jsem byl naživu, když řada z nich začala zapouštět kořeny. Ale jedné takové pověře věřím, a to že průšvihy přicházejí po třech. Za mých časů se říkalo "Bouřná mračna třikrát jsou prokletá," ale něco takového nemůžu říct, pokud po lidech chci, aby mi zbaštili, že jsem jednadvacetiletý Američan. Musím trousit hlášky jako: "Když se něco sere, tak pořádně, kámo." #

29.05.2022 5 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Tak já nevím. Po Projektu Kronos, který mě nadchl, jsem se pustila plna očekávání do dílu druhého. Jsem za půlkou této bichle a nevím... přestává mě to bavit a nějak ani nemám chuť dočíst a začíná mi být úplně jedno, co bude dál. Jelikož jsem doma měla první dva díly, po přečtení prvního jsem si pořídila i ten závěrečný. Zda se k němu ale vůbec prokoušu, netuším.
Opět musím naprosto souhlasit s komentářem uživatele groula. Škoda, škoda. Doufala jsem v to, že další pokračování bude buď v lepším nebo alespoň stejném tempu jako první díl. Zkusím tomu dát ještě šanci, jen nejspíš budu muset na chvíli odložit a zlepšit si náladu jinou knihou.

21.05.2022 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Jak toto hodnotit... prostě sex, sex a zase sex. Nic víc, nic míň.

25.04.2022 1 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Druhý díl konečně zdolán :-) opět příjemné, i když dlouhé, čtení. Více intrik, méně bojů. Dám si zase chvilku pauzu a pustím se do dalšího pokračování.

16.01.2022 5 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Nic světoborného, přesto příjemné, svižné čtení. Ráda se pustím do druhého dílu.

29.12.2021 4 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Jak já se těšila!!! A přišlo jen zklamání. Koupila jsem si všechny tři díly. Bohužel mě to vůbec nebavilo, v půlce prvního jsem komiks zavřela a absolutně mě nezajímá, co se stalo nebo nestalo a jak to dopadlo. Velkým mínusem byly ty malilinkatý písmenka. Jediné plus jsem viděla v kresbě. Ta je perfektní. Škoda. Ale chápu, že své nadšené příznivce má. Celá série putuje dál, mně by jen ležela na polici.

22.11.2021

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tak já jdu proti proudu. Nebavilo mě to. Absolutně. Nemohla jsem se vůbec začíst, do čtení jsem se musela vyloženě nutit. No nic. Odložila jsem. Knihy, které mě nezaujmou, odkládám. Tolik knih a tak málo času!, tak proč ho ztrácet s takovou, která nebaví. Ještě zkusím Tisíce planoucích sluncí, třeba to bude lepší.

14.09.2021

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Příběh člověka, který bojuje do konce, i když ví, že ten boj nemůže vyhrát.
Opět útlá knížka, kterou jsem četla sakra dlouho. Ale opět musím konstatovat, že odložit jsem ji nechtěla. Jen u Kinga/Bachmana mám prostě tendence během četby přečíst i jinou knihu či knihy, což normálně nedělám, že bych četla dvě knihy zároveň.

31.07.2021 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Byl to boj, ale vyhrála jsem.
1.část - Černý pes - se mi neskutečně táhla. Četla jsem ji neuvěřitelně dlouho, několikrát jsem knihu odložila a přečetla jinou, to normálně nedělám. Přesto mě bavila, jen mě nedokázala úplně vtáhnout.
Od druhé části - Jízda - začala opravdu jízda a příběh jsem hltala.
Za mě - velmi vydařená duchařina.

13.05.2021 5 z 5