zbuy komentáře u knih
Avery Ludlow není žádný John Wick, i když také přijde o svého psa přičiněním lidské agrese a nenávisti. Ludlow je jen starý muž, který se chce domoci spravedlnosti, satisfakce. Zajímavý příběh, který pozvolna graduje v dramatické finále.
Joe Pike bere spravedlnost do svých rukou poté, co je zavražděn jeho bývalý spolubojovník s celou svou rodinou. Napětí, akce, drsný černý humor.
Lebka černého démona navazuje na díl Agent JFK 40 (Konec projektu Gotteskämpfer) a příběh nás protáhne z Francie, přes fašistické Německo, prvorepublikovou Prahu, sovětskou Moskvu až do Afghánských hor. Nejprve jde o záchranu kněžny Anny, později o rozluštění záhady tajemné obřadní lebky. Básnický styl Františky Vrbenské plný duchovna i popisů prostředí a postav je mistrně prokládán akčními a napínavými scénami.
Ace Atkins převzal po Robertu B. Parkerovi to nejlepší co mohl. Styl, drsné hlášky drsných chlapů, přiměřenou porci akce a čtivost detektivních zápletek.
Nebezpečný muž (Robert Crais): případy, které má víc pod taktovkou Joe Pike jsou akčnější, aniž by utrpěla detektivní linka. Je možná tu trochu méně černého humoru. Tempo příběh ubíhá v příjemném tempu do poslední stránky.
Hledaný (Robert Crais): detektivky Roberta Craise se čtou sami, mají spád, napětí i akci a ani tento případ Elvise Colea a Joa Pika není výjimkou.
Parádní, rychlý rozjezd, který mi málem vyrazil dech, pak přišlo zpomalení při vyprávění špionážní linky. Intriky, agenti, konspirace a závěr opět profičí stránkami jako blesk. Kletba splnila mé očekávání.
Gowery pátrá v tajemné hře i v realitě postapoapokalyptického města Bornu. Od dob Lovců přízraků se hlavní hrdina výrazně zlepšil v dedukci i pátrání. Zpočátku příběh trochu drhne, když se Gowery seznamuje s hrou, naštěstí (zkušený) autor pomalejší pasáže prolíná zajímavějším dějem v Bornnu. Tajná historie Bornu se rozbíhá na stále větší obrátky, až je čtivost na maximu až do závěru knihu. Goweryho případ je uzavřen s nahozenou malou návnadou na další pokračování. Jdu na to!
Opět velmi těžké čtení, autor zahltil děj postavami a dějem, který s vyšetřováním nesouvisí, pokud ovšem začnete stránky přelétat očima, tak vám snadno může ujít nějaká podstatná věc, která je naopak pro případ klíčová. Závěr je tentokrát nezvykle akčnější než u předchozích knih s Jackem Irishem. Každopádně velmi skvělá detektivka, kořeněná osobitým humorem.
Osamělý bojovník s drsnými hláškami. kouřící cigarety Camel a pijícího Jacka, to je osvědčená značka Petra Heteši, která nezklame.
Lineární, krvavý příběh. Nesourodé partě uprchlíků je v patách kruté smrtící komando, plus další tajemná postava. Konec nepřekvapil, ale čtení mě bavilo, autor umí zaujmout.
Masakr, čtenář fičí akční jízdou při likvidaci Agentury EF, prožívá smrt jedné známé postavy za druhou. Dobře napsané, ale na konci stejně zůstane na patru taková podivná pachuť.
Někdy je dobré skončit v tom nejlepším, tenhle příběh nepatří k nejoriginálnějším, Larsovi ubylo hlášek, i když jsou některé údernější, přesto je to stále hodně čtivé a zábavné. Mez českou krimi je to každopádně perla. Autor možná uzavřel sérii, možná ne, protože si nechal malá vrátka otevřená pro další případné dobrodružství.
Klasická kotletovka, hlavní hrdina s hrstkou věrných bojuje proti démonským hordám, valících se z pekla na Prahu. Pro fanoušky akce, násilí, krve, drsných hlášek a sexu je Černá smečka ta správná volba. Co se teda týká hlášek, oproti jiným knihám bruntálského řezníka jich ubylo, nejsou mezi každým vystřeleným nábojem, ale pár vtipných glos zde najdete. V příběhu je trochu přesexováno, adolescenti si to užijí. Napětí nehledejte, když během jedné z kapitol je hlavní hrdina třikrát zajat a třikrát se mu podaří prchnout, pochopíte, že se o něj bát nemusíte. Když to shrnu, dobře se to četlo, ale na zadek jsem se z toho neposadil.
Lars provětral mimo svého miláčka Ford Mustang GT i svůj nabroušený jazyk a drsnými vtípky okořenil vyprávění dalšího svého případu, který vyřešil na hraně zákona, jak už ostatně u něho bývá zvykem.
Zaprvé, tahle knížka není určena pro fanoušky Kotletovych krváků. Leoš Kýša v Sudetenlandu dokázal v lehce alternativní historii vyprávět detektivní příběh se silnou, uvěřitelnou dobovou atmosférou. Zápletka je zajímavá, přesto mi zpočátku trvalo, než jsem naskočil do děje a zorientoval se v kupě německých jmen. Neposadil jsem se z toho na zadek, ale líbilo se mi to a myslím, že podle počtu hodnocení a komentářů se podařilo Kýšovi to, co chtěl, rozvířit trochu vody, zkusit trochu jiný žánr a možná oslovit i nové čtenáře.
Příjemné čtení, méně akce neubírá na čtivosti, autor přinesl nový zajímavý pohled na dění v univerzu agenta Kováře a zasadil další střípek do celkového obrazu tohoto světa.
Pokolikáté už detektiv alkoholik? Ve mě zrovna ochlastové nebudí moc sympatie, a to tu už byly sakra super verze (Hary Hole, Matt Scudder, Jack Taylor). Kniha má čtivý děj, sem tam sice přitažený za vlasy (někdy více, někdy méně), ale autor se alespoň nebál přidat trochu fantazie za účelem zvýšit poutavost děje. Dialogy občas skřípou i postavy se chvílemi chovají nelogicky a k zápletce bych podotkl, že klíčový údaj k odhalení vraha mohl vyšetřovatel mít hned na začátku, a ne účelově na konci příběhu, než oběhl všechny ostatní podezřelé a prošetřil různé motivy. To bylo asi největší zklamání z této knihy. Přesto bych to ohodnotil jako nadprůměrnou českou detektivku, která má ale bohužel stále daleko do vybroušené Kopřivovy Rychlopalby, nebo knížek s Larsem od Daniela Grise.
Syrový příběh, který se skutečně stal, dvakrát zfilmováno. Boj o přežití v kruté přírodě uprostřed hor. Boj s etikou a vírou v boha, jaká tabu může překročit člověk, když se chce zachránit? Výborné čtení.
Rychlá akční jednohubka, otírající se o Šlechtovy příběhy z Krvavého pohraničí. Příjemný poslední díl série před útokem Lorda Hawka na Agenturu Kovářů rovnováhy.