zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

Tajemství mezi námi je velmi pěkná knížka, oddechová, nenáročná na čtení, ale ukrývá na svých stránkách krásný i bolestný příběh, odehrávající se vysoko v horách na jihu Francie ve válečném roce 1943. Příběh se odehrává ve dvou časových liniích, v roce 1993 se rozhodne Annie najít svoji babičku Celeste. Obě tyto ženy se pak spolu vrátí do hor, aby čelily dávnému tajemství a pravdě. Příběh o trošku jiné lásce, o obětavosti a odhodlání mě chytil za srdce. Zejména jeho poslední část, kterou jsem četla jedním dechem.

01.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak konečně je vytoužený thriller od Shari dočten ! Kniha se klidně mohla jmenovat Jeho konec, no to by asi autorka prozradila čtenářům příliš, tak je to správně Její konec. Super čtení, nic nechybělo, nepřebývalo, s každou další a další stránkou napětí a adrenalin nabýval na síle a láska Stephanie a Patricka naopak slábla a slábla až zmizela zcela. A pak ten příšerný konec ! To jsem tedy nečekala, zase tak dokonalý obrat, tleskám paní autorce, i když se přiznávám, že mé sympatie k Stephanii ze začátku byly docela velké...
Její konec - dramatický a nečekaný konec jedné rodiny.

P.S. Tato kniha je má výroční na DK, s číslem 800. Děkuji vám, milí přátelé za každičký paleček. Mám vás ráda, jste super ! Krásné léto !

28.06.2021 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Tato útlá a křehká knížka je doslova lahůdkou pro čtenáře. Zde ani nejde tak o příběh samotný, ale o sílu a váhu jeho slov. Autorka nás nechává nahlédnou do japonské duše a japonského světa a to prostřednictvím Rose, která zde přijíždí poznat svého mrtvého otce. Příběh je protkán nostalgií, něžností, rituály, čajovými obřady a místy i filozofií.
Tento krátký román přináší zvláštní zážitek, zastaví čas, zklidní duši, v dnešním světě spěchu a shonu. Je ještě působivější, budete-li chvíli číst nahlas. Vyzkoušejte si to...

26.06.2021 4 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Malá lhářka se četla téměř sama. Lehké čtení to zrovna není, i když se čte tak dobře a rychle. Psychologický, znepokojivý, atraktivní román s jistou dávkou napětí. Téma knihy je dnes velmi aktuální, co všechno může způsobit lež, křivé obvinění. Kde se skrývá pravda ? Každý z nás má své malé tajemství, svůj koutek duše, kam nikdo nevstupuje. Spoustu otázek a pochybností mě napadlo při čtení, bylo to zajímavé, ale i děsivé. Mít dceru s andělským jménem Angela s tak příšerným chováním, jen ta představa je hrozná. Konec byl pro mě překvapivý, ale ne nepředvídatelný.
Posílám paní autorce pět hvězdiček, čtení mě bavilo !

24.06.2021 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Román byl pro mě nezapomenutelný a překrásný výlet do Afriky. Cesta vedla k úpatí hory Kilimandžáro, kde jsem obdivovala jeho zasněžený vrchol a poslouchala jemné šumění větru v eukalyptových stromech, či sledovala stoupající mlhu nad plantážemi. Nespoutaná a divoká Afrika.
Na pozadí kulis africké přírody se odehrává obdivuhodný příběh Charlotty, její sestřenice Kláry a hlavně Christiana, Maxe a George - tří osudových mužů hlavní hrdinky. Opět musím smeknout svůj pomyslný kloubouk před romány Anny Jacobsové, její příběhy se totiž nečtou, ty se prožívají !!

22.06.2021 5 z 5

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Tato kniha si mě získala vydařenou barevnou obálkou a i svou anotací. Od autorky jsem již četla dva romány, není mi neznámá. Trošku jsem se při výběru knihy zmýlila, i podle názvu jsem spíše očekávala thriller a příběh je čtivý, kvalitní, román pro ženy.
Tento román si mě postupně získával. Nejprve jsem mu musela přijít na chuť, prvních padesát stran jsem tápala, ale pomaličku se mi líbil čím dál tím víc a víc... Je to příběh o zklamané důvěře a o hledání vlastní cesty v životě. Příběh Roxi a jejího dvacetiletého manželství, kterak jediný úlet manžela dokáže změnit jejich život a vlastně i samotnou Roxi. Nakonec jsem si opravdu hezky početla !

19.06.2021 4 z 5

Tři hodiny Tři hodiny Rosamund Lupton

Tři hodiny strachu, obav, hrůzy, čekání na smrt...
Sto osmdesát minut pro odvahu, odhodlání, statečnost, lásku a spásu...
Autorka v tomto napínavém thrilleru otvírá dnes bohužel aktuální téma násilí a terorismu na školách. To, co se zdá nemyslitelné, se jednou za čas stane strašnou skutečností.

"Láska je ta nejmocnější věc na světě a jediná tři slova, na kterých záleží jsou: Já tě miluji ".

18.06.2021 4 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Na doporučení mé knižní kamarádky Jany 85098211 jsem si tento román přečetla. Moc Janě za její radu děkuji, opravdu jsem si parádně početla, bylo to čtení přesně podle mého gusta.
Předesílám, že osobně knihy z nemocničního prostředí moc nemusím, ale tato byla historická, děj se odehrává v Berlíně roku 1831 a to zasazení děje se mi moc líbilo. V příběhu se krásně prolínají osudy tří žen - hraběnky Ludovici, porodní báby Marty a mladé ošetřovatelky Elizabeth. Postava doktora Dieffenbacha je skutečná, tento skvělý lékař opravdu pracoval v nemocnici Charité. Je to příběh o životě a smrti, ale i o naději a lásce. Skvěle namíchaný, jako ten nejúčinnější lék ! Těším se na pokračování !

15.06.2021 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Po dočtení přemýšlím, zda je vůbec možné cítit až takový hněv, zlobu, nenávist a závist, která dožene člověka k tak hrůznému činu ? V našich životech jsou různé stupně hněvu a ten nejsilnější může i zabíjet...
Autorka napsala opět velmi chytrou a moderní detektivku. Já jsem spíš takový staromilec, možná i proto necítím z knihy nadšení, ale jenom uspokojení. Je to dobrá krimi, která se bude zamlouvat i mladším a náročnějším čtenářům !

13.06.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Vždyť já tuto knihu původně ani číst neplánovala. Ale pak jsem po ní pokukovala, četla recenze, názory a samozřejmě, že jsem pak nemohla odolat. A nelituji !
Je to obdivuhodně namíchaný příběh, jehož začátek byl jako sen o překrásném dětství v domě na vrcholu cornwallského útesu a jeho konec mě dohnal k slzám. V tomto příběhu najdete téměř vše - lásku, válku, odvahu, sílu, bolest, statečnost, odhodlání, přátelství a tolik jiných ctností, že vám bude srdce usedat. Je to zajisté výjimečná kniha, která se i přes značný počet stran lehce a rychle čte a ani se mi nechce s hrdiny loučit...
Snad se dočkáme i dalších knih od této skvělé australské autorky !

11.06.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Nemám žádnou sestru, natož nevlastní, ale docela si dovedu představit tu spoušť a hrůzu, která nastane, když se taková nezvaná a nečekaná sestra objeví u dveří. To, co se stane, skvěle vylíčila autorka v tomto psychologickém rodinném dramatu. Předností této knihy je, že se opravdu výborně a rychle čte, styl psaní je nenáročný, líbivý, přehledný a rychle směřuje k cíli. Moc zvratů a napětí v ději jsem v příběhu nepostřehla, závěr se dá v tomto rodinném dramatu docela odhadnout, což se i mně mimořádně podařilo.
Mám-li i já srovnávat, pak Matčina hra byla kapánek lepší, originálnější i akčnější. I přesto očekávám další autorčinu knihu a těším se na ni !

08.06.2021 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Sběratelka sirotků je působivé a dechberoucí čtení, hodně působivé a ještě o to víc, neboť i naše životy se změnily ve víru pandemie, což by nás ani v nejhorším snu nenapadlo... První třetina příběhu, kdy španělská chřipka zaútočila v plné síle, je moc drsné, smutné čtení, ale i zbylé pokračování příběhu je silné, dojemné čtení, ze kterého doslova mrazí a já některé pasáže četla se zatajených dechem.
Na příběh dívky Pii a jejích dvou maličkých bratrů ještě dlouho nezapomenu. A vlastně ani na paní Hudsonovou a jejího manžela doktora, kteří měli srdce na správném místě !
Moc si přeji, aby to otevřené, vřelé srdce nepatřilo jenom Hudsonovým, ale i nám všem !!

06.06.2021 5 z 5

Dívej se, jak padám Dívej se, jak padám Mons Kallentoft

Švédský autor Mons Kallentoft mi dokonale sundal růžové brýle a sen o krásách Mallorky se rozplynul. Byla jsem tam dvakrát, viděla jen to, co běžný turista a víc nepřemýšlela... Po dočtení knihy si víc vážím svého milého okolí, jeho krás a lidiček kolem mne...
Bylo to moje první setkání s tímto autorem a musela jsem si nejdříve zvyknou na jeho styl. Ze začátku to nebylo lehké, ale později jsem objevila kouzlo jeho vyprávění, téměř poetické, v detektivním žánru nevídané. Takové zvláštní a nevšední zároveň.
Celým příběhem se jako nit vine láska k jediné dceři, která po její ztrátě bolí a bolí ... Po dočtení knihy jsem zase o něco bohatší, jen nevím, zda bych po ní sáhla znova.

02.06.2021 4 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Namlsaná příběhy mé oblíbené německé autorky Anne Jacobsové jsem s očekáváním sáhla po další německé autorce Marii Nikolai a její Čokoládovně. Čtení je to pěkné, pohodové, ale určitě nedosáhlo kvalit románů a ság paní Jacobsové. Příběh se mi zdál předvídatelný a v mnohém mi připomněl červenou knihovnu. Mladá, krásná, bohatá Judith, dcera majitele továrny se vzepře svému otci, který jí vybral ženicha. Ona posléze nalézá muže svého srdce a provdá se za něj... Myslím, že tento příběh neuspokojí kapku náročnější čtenáře, ale jistě si najde i své fanoušky !
Vždyť kniha s tak sladkým, lahodným a chutným názvem nemůže být jiná !

31.05.2021 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

V dobrém i zlém je chytrý a inteligentní thriller, kombinace psychologického a právnického thrilleru. Tentokrát nebudu patřit mezi nadšené čtenáře, ale jenom mezi spokojené. Nemám zrovna ráda právnické prostředí, které obklopuje prestiž, bohatství, drahé, značkové oblečení... Asi zrovna proto mě tento dobře napsaný i promyšlený thriller až tak nedostal, ale i tak přečtení nelituji. Místy jsem byla zvědavá, místy napnutá, místy jsem se i bavila. Takový erotický večírek ... to vůbec není špatný nápad :-) Co vy na to ?

28.05.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ještě pořád ve mně doznívají a v myšlenkách se s nimi loučím... ty těžké osudy hlavních hrdinů Barky, Ludwika, Julky a jejich rodin. A přemýšlím nad tím, jaký byl dříve život krutý, těžký a my dnes jsme již nějak změkčilí a slabí, nemáme tolik vnitřní síly a odolnosti... I Šikmý kostel nás v tomto smyslu může posílit a dodat energii. Díky za něj !!
P.S. Já byla šťastná z té naděje, která se objevila na úplném konci. Tolik jsem ji potřebovala, zrovna jsem byla z tolika ran osudu ve smutné náladě a naděje všechno změnila ! Naděje pro Ženku...

26.05.2021 5 z 5

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

Knihy od Kláry Janečkové čtu moc ráda a tak jsem si nemohla nechat ujít ani její novinku, Francouzského manžela. Za skutečného manžela bych tedy Alberta Gabriela nechtěla, ještě teď mi z něj naskakuje husí kůže... hrůza pomyslet ! Ale jako čtení je to skvělé, dynamické a atraktivní a já si vychutnávala každičkou další kapitolu tohoto příběhu...
Autorka nás zavedla i do Francie šedesátých let, kde prožívá hlavní hrdina své neradostné dětství, ale i do destinací jako je Egypt, ostrov Kos, či Maledivy. Část příběhu se odehrává ve Zlíně, Kroměříži či ve srubu Hostýnských vrchů. Vynikající čtení !
Děkuji paní autorce za krásný čtenářský zážitek !

22.05.2021 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Mám ráda příběhy jejichž děj se odehrává ve starých, opuštěných domech, které stojí na samotě, v lese, či u jezera. Takové domy bývají děsivé, ponuré, ožívají zde duchové z minulosti a fantazie může pracovat na plné obrátky. Thriller Dům u jezera je příběhem dvou žen. Lisy a Grace. Lisa utíká se svým synkem do opuštěného domu s temnou historií. Grace v něm vyrostla a její dětství a dospívání bylo zlým snem... Do osudu obou žen vstoupí dcera vikáře Isobel, jejíž život je také poznamenaný zlem...
Knížka není dlouhá, dobře se mi četla a jsem s ní celkem spokojená.

20.05.2021 4 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Smrtelný hřích je dokonalý název pro tento román. Tento incestní hřích je velmi těžký a jen velmi obtížně se chápe, že je to skutečně možné, když člověk vyrůstá v krásné, spokojené a milující rodině...
Autorka velmi citlivě a přesvědčivě zpracovala toto tabuizované téma, hlavní hrdinky Erika a Nikola mi doslova ožívaly před očima a já jsem znovu četla jedním dechem... Jak to vše dopadne, jaký bude konec... Veselé čtení to tedy nebylo, ale na konci jsem zahlédla kousíček naděje a ta je v tomto smutném příběhu hodně důležitá ! A nejenom v něm !

19.05.2021 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

V žádném případě nelituji času stráveného s patoložkou Julií Schwarzovou. Tato klasická, nepřekombinovaná a čtivá detektivka, která se obešla bez potoků krve mě dokázala vtáhnout do děje a já jsem se při čtení bavila i bála... Samozřejmě, že jsem se strachovala o Juliin život. Jejím rodičům tragédie syna Michaela stačí.
Určitě si nenechám ujít další vraždu - Vraždu v ledu. Ráda bych i pochválila povedené a vkusné obálky celé série.

18.05.2021 4 z 5