zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Znepokojující, mrazivá rodinná sága, při jejímž čtení vám budou vstávat všechny chlupy na těle. Ne nadarmo je Lisa Jewellová má oblíbená autorka, své umění zde opět bravurně předvedla ! Tuto knihu jsem četla s velkým zaujetím, příběh je velmi působivý, strhující a pak zase ten konec... Ten tedy nutí přemýšlet ! Ach, Henry, Henry !!
Příběh má neotřelou zápletku. Starý, honosný dům v bohaté čtvrti Chelsea a v něm kolébka s miminem, o patro níž pak tři mrtvá těla v černých hábitech...
Přečtěte si, přátelé, nebudete litovat !

15.05.2021 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Po přečtení knihy věřím, že její autor Maxime Chattam je muž číslo 1 francouzského thrilleru. Hodně jsem byla na tento thriller zvědavá, snad jsem se i trošku bála co mě čeká, zda to bude čtení pro mne. A bylo ! Byla to jednoduše jízda ! Od první stránky jsem tak propadla čtení, že jen stěží jsem knihu zavírala, tajila jsem dech, nevěřila, že až tolik zla, brutality, zloby, nenávisti může být v lidském pokolení. I když je to příběh plný toho nejhoršího zla a děsu, četník Alexis, kriminolog Mikelis či statečná Ludivine stojí na opačném pólu a nelze si je než oblíbit a fandit jim.
Bude-li další případ četnice Ludivine, budu číst dál ! Těším se !

12.05.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Včera večer jsem se vrátila z cesty po Japonsku. I když to samozřejmě nebyla opravdová cesta, vůbec mi to nevadilo. Prožila jsem moc milý příběh, kde se snoubí romantika a láska, seznámila jsem se s novými lidmi, dověděla se spoustu zajímavých věcí a teď už toužím jen nějak získat kincugi - zlaté lepidlo. To kdybych náhodou potřebovala slepit můj oblíbený hrníček a třeba jednou i moji duši, když bude vyčerpaná a unavená...
Zase se někam vypravím - do Paříže, do Brooklynu, nebo na Island. Uvidíme.

10.05.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Po pravdě... kniha se mi četla dobře, bavila jsem se u ní, na čtení jsem se vcelku těšila, ale konec příběhu mne neuspokojil, nedověděla jsem se to, na co jsem celou dobu čekala ! Asi to tak má být, je to autorčin záměr, ale takhle to nemám ráda. Po pravdě... ani postava imaginární Elizy - to nebyl můj šálek kávy. Takže bohužel až tak nadšená z knihy nejsem, no napětí a zvědavost nutily moje ruce obracet stránky dál a dál a přečtení nelituji !! Ach, ta Lucy, dobrá nebo zlá ?

08.05.2021 4 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Poslední část kavárenské trilogie začíná v květnu roku 1959. I nyní je květen a to mi přišlo jako velmi milá náhoda. Tento díl má i moc pěkný a výstižný název - Dcery naděje. Ano, osudy naší oblíbené kavárnice Hildy, její švagrové Luisy a Světlany se na konci příběhu uzavřou a naplní, jejich trápení a problémy se vyřeší a život půjde zase dál...
Mám tyto rodinné ságy moc ráda, vychází jich hodně a já se již těším na další. Tato z kavárny U Anděla byla povedená, krásně se četla a všechny postavy mi přirostly k srdci. Jen ta chuť na dortíčky a kávičku byla pak nezkrotná :-)

06.05.2021 5 z 5

Spící nymfa Spící nymfa Ilaria Tuti

Tak jsem dočetla. Spící nymfa se probudila a odhalila nám příběh starý více než sedmdesát let. Komisařka Teresa Battagliová se kvůli svým nemocem necítí vůbec dobře a i její kolega Massimi prožívá zrovna těžké životní období.
Celý případ se zdá neřešitelný, je opředený starým tajemstvím a zlem, zahalený mystikou, odehrává se v překrásné horské krajině mezi uzavřenou komunitou obyvatel. Tempo příběhu je pomalejší, ale čtenář nemusí nikam spěchat... I tak dojde do cíle a pochopí, že Spící nymfa má své kouzlo a její autorka je nadaná spisovatelka !!

02.05.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

I já jsem nasávala atmosféru dánského štěstí, vzala si teplou deku, zapálila vonnou svíčku a popíjela z krásného hrníčku hřejivý čaj...
Tolik mě tato romantická série lákala, že jsem prostě neodolala a pustila se do čtení. Začala jsem v Kodani a už mě čeká cesta do dalekého Japonska.
Hezké čtení, příjemné a oddechové, milé, vtipné a romantické !

29.04.2021 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Po románech Petera Maye vždy ráda sáhnu. Atmosféra jeho příběhů je neopakovatelná, jeho popisy přírody, prostředí jsou poutavé a výstižné. Ať už je to skotský ostrov, či nyní španělské pobřeží nasycené rozžhaveným sluncem.
Také hrdinové tohoto příběhu mají hodně těžký osud, nejsou vůbec dokonalí, ale přesto jsem si je oblíbila. Dokonce i ten padouch Cleland měl v sobě kousíček citu...
Dramatické vyvrcholení příběhu na Gibraltarské skále bylo skvělou tečkou na závěr !

28.04.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý případ detektiv Josie Quinnové se mi zamlouval, čtení mě bavilo od samotného začátku až ke svému srdceryvnému konci. Závěr knihy se autorce skutečně velmi povedl a já jej četla se zatajeným dechem a s určitou lítostí. Ach, Luke, to se nemělo stát. Takový krásný pár, ty a Josie.
Zase se těším na podzimní díl s názvem Matčin hrob. Slibný název, že ?

26.04.2021 5 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

" Té nenávisti se zbav, Patience... Naším úkolem je být šťastní a milovat se. "

Dočetla jsem třetí volné pokračování o porodní bábě od řeky Hope a cítím v sobě zvláštní uklidnění a smíření, které mi po sobě příběh zanechal. Znovu jsem prožila tu nevšední, poklidnou atmosféru plnou nostalgie, radosti z obyčejného života, ze všedních věcí, z lásky, ze smutku a bolesti. A jsem přesvědčena, že život naší hrdinky Patience je ten skutečný život, krásný, plný hodnot a pravdy. Umí milovat, dávat, pochybuje, ale odpouští. Chtěla bych být jako ona.
Co dodat víc ? Jen to, že je to překrásná knížka, ze které se chci poučit !

22.04.2021 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

S Michaelem Robothanem jsem se jako čtenářka setkala poprvé. A mám jen slova spokojenosti a chvály a jsem připravena na pokračování. Jen musím vydržet :-).
Psychologa Cyruse si nelze neoblíbit a i hodná a zlobivá Evie se mi dostala pod kůži. Kniha má od začátku vysoké tempo, které nepolevuje a jak se děj blíží ke konci napětí eskaluje... Závěr je pak bombastický, to by mě nikdy nenapadlo !!
Ano, chci přídavek, milý Cyrusi !!

20.04.2021 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Ráda jsem pobyla v Klokočí. Detektivka z českého prostředí mě vždy potěší a osvěží.
Eliška Fibichová, která přijíždí do Klokočí k tetě, zde probouzí dávno zapomenutá tajemství... A netýká se to jenom její rodiny.
Čtení je to oddechové, ale nepostrádá dávku napětí či překvapení. Dokonce jsem si musela vyhledat slovo klokoč - vůbec jsem nevěděla, že se jedná o okrasné dřeviny, z jejichž semen se v minulosti vyráběly růžence. Takže tato knížka mě i poučila !

16.04.2021 4 z 5

Snachy za všechny prachy Snachy za všechny prachy Aurélie Valognes

Letos už moje druhá autorčina kniha, je to takový příjemný pozdrav z Francie.
Milé a pohodové čtení, humorné a lehké, místy jsem se docela pobavila. Útlá knížka je obrazem z rodinného života, může nejenom potěšit, ale i poučit !
Příběh se odehrával v podobném duchu jako Když má štěstí kliku, takže určitě nejsem zklamaná. Na chvíli jsem odložila napětí a strach a přijala vřelost, něhu a lásku !

15.04.2021 4 z 5

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

V životě jsou stíny, ale také světla : vy jste jedním z oněch světel. (Van Helsing)

Opium a abstint je jedinečná knižní lahůdka. Ještě se mi z ní točí a motá hlava, cítím se zmatená a plná pochyb, tolik opia jsem už nemohla snést... :-)
Ale vážně. Dočetla jsem parádní historickou detektivku, její hlavní hrdinka Tillie pátrá po vrahovi své drahé sestry Lucy. Mohl by to být upír ? Inspiroval se vrah Draculou, knihou od Brama Stokera ? Tillie musí vraha zastavit a smrt sestry pomstít.
Celý příběh má vzrušující, temnou atmosféru, skvěle se čte a mě úplně pohltil. Bylo to krásné a neopakovatelné čtení a Tillie jsem si úplně zamilovala. Paráda !!

14.04.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Na desátý díl amišské série mám jen a jen samá slova chvály. Labyrint tajností má nejenom výstižný a hezký název, ale autorce se mimořádně povedl. Líbil se mi ještě víc než ostatní díly. Knihu jsem slupla jako malinu :-)
Hlavním motivem tohoto příběhu je vina, pomsta, trest a spravedlnost, kterou vzal vrah do svých rukou. Kate má množství podezřelých a jen jeden zlo způsobil... Pro mne překvapivý závěr byl nakonec třešničkou na dortu.
Miluji tuto sérii a kdo ještě nezačal číst... tak vřele ráda doporučím !! Šup do knihovny !

12.04.2021 5 z 5

Miluju tvé lži Miluju tvé lži Adriana Macháčová

Pohodový a odpočinkový román ze současnosti od sympatické slovenské autorky Adriany Macháčové. Jedná se o nenáročné, ale přesto čtivé a pěkné čtení, které popisuje vztahy a život několika rodin, jejich omyly a lži, které vyplouvají na povrch a přinášejí nejednu dramatickou situaci...
Miluji tvé lži je příběh z dnešního života. Nastavuje zrcadlo mnoha našim činům.

10.04.2021 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Poslední slova otevírají dávno pohřbená tajemství. Pravda může být odhalena, ale jakou cenu za to rodina zaplatí ?
Moje první setkání s touto autorkou dopadlo na jedničku. Tento skvěle propracovaný psychologický thriller se mi dostal pod kůži a čtení mě hodně bavilo a lákalo. Oblíbila jsem si rodinu hlavní hrdinky Nicoly a zejména její rozkošnou dcerku Maisie.
Ta dávná tajemství mi naháněla husí kůži, no čtení to bylo perfektní !!

09.04.2021 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Myslím, že tentokrát nás čtenáře Brian Freeman hodně překvapil, že ? A vlastně hlavně obelstil a to dokonale !! Jeho fantazie a představivost je hodna kvalitního thrillerového autora, tento thriller má spád, napětí a jiskru hned od první stránky.
Je hodně zneklidňující jen pomyslet, co by se mohlo skutečně stát, kdyby se z každé naší noční můry měla stát skutečnost !

07.04.2021 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Irena a Franz se na závěr knihy vrací domů, neboť jsou netrpělivě očekáváni... Stejně tak jako já velmi netrpělivě očekávám pokračování této jedinečné ságy.
Opět je to skvělé čtení. Nechybí věrná láska, bohatství a bída, zloba a intriky, a to vše se odehrává v atraktivním prostředí vinařství, či v těžkých pracovních podmínkách textilní továrny na konci 19. století. Nebo třeba v Ústavu pro choromyslné.
To byla radost číst !!! Jsem hodně zvědavá na další díl. Ze srdce doporučuji !!

05.04.2021 5 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Všechno, co jsem chtěla napsat já, napsala moje knižní kámoška alžbeta 4340. Přesně tak to vnímám i já. Černé zlato bylo dobré čtení, i když z této série asi nejslabší. Přesto se mi detektivka líbila, co postrádalo vyšetřování, to doplnilo kouzlo Kate Shugakové a její psí Obludy, krása Aljašky, exotika ropných polí.
Samozřejmě, budu číst dál, Kate už nelze odolat !

02.04.2021 4 z 5