zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Příběh vonící starými pohlednicemi, které skrývají tajemství života maminky Michaela a Cary. Žije vůbec jejich máma, když tatínek tvrdí, že zemřela ? Co se tehdy stalo a proč odešla ? Na tuto otázku nám odpoví tento moc hezky napsaný příběh, který čtenáře potěší a pohladí po duši. Je plný dávných tajemství, jemný, milý a opravdu moc dobře se čte. Četba je to odpočinková, nenáročná, ale líbivá. Ani já nebudu šetřit hvězdičkami !

10.02.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Neměníme se, děláme pořád ty samé rozhodnutí, opakujeme pořád ty samé chyby. Jakej otec, takovej syn.
Hrozně moc se mi líbí název knihy Království. Jak dokonale vystihuje celý obsah románu, jak podtrhuje soudržnost dvou bratrů, jak znázorňuje statek v zapadlé vsi norských hor. Každý máme své království. Království svého domova, svých myšlenek, svého vnitřního světa.
I když jsem nepřečetla všechny Nesbovy knihy s HH, tento ponurý, temný , drsný, psychologický román mě dostal. Nechybí mu nic, je mimořádný, originální, je prostě královský. Jeho autor je mistr pera. Konec mě úplně odrovnal a zamotal mi hlavu. Je možné se zamilovat do vraha ? Chci do jeho Království...Bravo !!

08.02.2021 5 z 5

Dcera magistra Kelleyho Dcera magistra Kelleyho Jaromír Jindra

Tento historický román českého autora nabízí pohled na život v rudolfínské Praze, kde se scházejí umělci, učenci a alchymisté. Do Prahy přijíždí také matematik a astrolog Johannes Kepler se svou rodinou a právě jeho životní příběh poznáváme v tomto románu. Jeho srdce zahoří láskou ke krásné Vestonii, která je nevlastní dcerou mága Edwarda Kellyho, který se snaží vyrobit elixír mládí...
Pěkně jsem si početla, kniha byla zajímavá, poučná, a i když mé očekávání nebylo úplně zcela naplněno, přesto jsem spokojená a děkuji autorovi za hezký zážitek ! Historii miluji !!

05.02.2021 4 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Čtení tohoto thrilleru s hezkou obálkou jsem dosti dlouho odkládala a dokonce váhala zda číst. Ale to by byla chyba, kniha mě hodně bavila hned od samotného začátku. Thriller je opravdu velmi čtivý, napínavý, nutí čtenáře přemýšlet, Kate je hodně příjemná a sympatická mladá žena a já ji hodně fandila. I tak jsem se ale po dočtení rozhodla, že jednu hvězdičku dnes uberu. Konec se mi zdál hodně naivní a opravdu těžko uvěřitelný. U čtení poslední třetiny ochablo mé nadšení a celkový dojem z knihy se trošku pohoršil. Ale vůbec ne moc !

31.01.2021

Kam včely chodí spát Kam včely chodí spát Fiona Valpy

Kam včely chodí spát je moc hezký název pro knížku. Včely milovala i hlavní hrdinka románu Eliana, která se o ně s láskou starala. Příběh Eliany a její rodiny se odehrává v okupované Francii a je to příběh té obyčejné, každodenní odvahy, příběh o rozhodnutí zůstat věrný svému vlastnímu já i v těch nejhorších chvílích. I Eliana se svou rodinou to tak cítila a pomáhala své vlasti proti nepříteli. Ve stejném místě jen o více než sedmdesát let později sleduje čtenář životní osud Abi, která se také potýká s nemalými problémy a omyly. Abi věří, že léto, které tráví na venkovském zámku, se stane jejím novým začátkem.
Hezké čtení, knížka je příjemná, jemná oddechovka, která sice nenadchne, ale uspokojí a potěší svého čtenáře. Líbezná obálka zas potěšila moje oči.

29.01.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

A Kya, bez slz a bez odsuzování, zašeptala : "Sbohem, mami !"
A já si dnes dovolím se ke Kye připojit a se slzami zašeptám: "Sbohem, tati !"
Když jsem četla tento nádherný román bylo mi hrozně smutno a těžko. Zrovna totiž odešel můj milý tatínek, možná je už tam, kde zpívají raci... Sedí si s Kyou ve člunu a povídají si, krmí spolu racky, proplouvají bažinou a jsou šťastni. Jen Tate je osamělý ve své chatrči a já jsem smutná tady doma...
Kniha se mi moc líbila. Skrývá překrásný a procítěný příběh o lásce k přírodě, do kterého je elegantně vsazena i detektivní zápletka.

26.01.2021 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Bokovka mě bavila ! Je to kniha s originálním názvem, která je zábavná, oddechová a ani trošku nenudí.
Již název knihy slibuje čtení k pobavení, ale jisté je, že to může být i k zamyšlení. Vášnivý románek ženatého Marka a jeho vnadné kolegyně Karolíny není nikterak ojedinělý. Bokovka se často stává součástí manželského soužití. Její konce můžou mít zlé následky...
Proto si přečtěte Bokovku, je to skutečně skvělé ! Ale pozor na opravdovou bokovku, ta může být nebezpečná !

20.01.2021 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Tato útlá knížka mi tentokrát nesedla. A můžu se tady přiznat (nedělám to ráda), že se mi vlastně vůbec nelíbila. Autorčiny knížky Do tmy a Ke dnu byly fajn a i proto jsem sáhla po Před povodní, ale bohužel mi přišel celý obsah zvláštně chaotický, dočetla jsem, ale jen z povinnosti bez radosti. Zajisté najde i tato knížka své nadšence, ale tentokrát k nim patřit nebudu... Snad příště bude líp !

18.01.2021 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak to bylo moje první setkání s touto anglickou autorkou a dopadlo báječně. Ti druzí je vynikající thriller, který mě vtáhl do děje hned od samotného začátku, měl švih, napětí a spád, byl okořeněn tajemnem a prošpikován zlem a starou vinou. Je to temný příběh o zvrácené spravedlnosti, příběh, nad kterým po dočtení musíte přemýšlet a on vás nechce nechat být.
Tak a teď mám dilema, mám sáhnout po Kříďákovi a Jámě ? Uf, tolik skvělého čtení, že to prostě nejde stihnout ani při nejlepší vůli. Ale C.J. Tudor je už i má autorka !

16.01.2021 5 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Román je báječným výletem do historie, do světa carského Ruska, mapuje život matky posledního cara Marie Fjodorovny (1847-1928). Marie Fjodorovna se narodila jako dánská princezna Dagmar a po sňatku s budoucím carem Alexandrem III., přijala toto ruské jméno. Její život byl dlouhý, porodila 6 dětí, prvorozený syn se stal carem Mikulášem II., jehož s celou rodinou zavraždili bolševici. Tolik připomínka z historie.
Román je krásně zpracován, velmi dobře se četl, byl nesmírně zajímavý a poučný. Oceňuji i doslov, kde nás autor seznamuje s dalšími osudy potomků rodu Romanovců.
Přečtěte si i vy, a ponořte se do lesku a třpytu carského života !

13.01.2021 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Psychologický román Pod dohledem mě tak lapil do osidel svého příběhu, že jsem četla s velkým nadšením a příběh jsem hltala už od prvních stránek. Autorka dodala příběhu tolik šťávy a vysoké tempo nasadila hned od začátku, proto mě čtení tolik bavilo. Epilog na závěr byl pak pro mne třešničkou na dortu.
Soukromí přestává existovat. Jsme po dohledem. Každý náš krok a čin může někdo sledovat. Tak tomu totiž bylo i v bohaté čtvrti v Bristolu, kde žije chytrý a žádoucí ředitel školy Tom s manželkou, jejich syn Freddie, který vše dění kolem sleduje a zapisuje. Co je zač jejich sousedka Joey ? Ředitele Toma má pod dohledem další sousedka a máma školačky Jenny, která trpí psychickou poruchou. No je to pěkný propletenec. Dávejme si tedy pozor na svá tajemství. Ať to u vás nedopadne tak, jak v knížce Lisy Jewellové !

08.01.2021 5 z 5

V nejistých vodách V nejistých vodách Philippa Gregory

Nový román od Phillipy Gregory mě zavedl do roku 1648, do Jižní Anglie, do kraje bláta a mokřin, do doby každodenního boje o živobytí a přežití. Hlavní hrdinka Alinor je nejenom krásná žena, ale je i porodní bába a bylinkářka, žije sama se svými dvěma dětmi...
Jedná se o nádherný historický román, autorce se opravdu moc povedl. Závěr příběhu slibuje pokračování, na které se už teď velmi těším. Toto čtení byla čistá radost !!

05.01.2021 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Vřesoviště se táhnou všude kolem s tou svou strašlivou prázdnotou, ostřice a tráva, kopce a bažiny, náhony a lomy a smrtící šachty... Tento thriller mě nejen pobavil, vyděsil, vystrašil, ale hlavně okouzlil tou nádhernou jedinečnou krásou dartmoorské krajiny. Stovky let stará farma ležící na nekonečném vřesovišti, mrtví ptáci poskládaní do řady, dlouhá a tvrdá zima. Na farmě žije Adam, jeho žena a dcera Lyla a tady se odehrává ponurý a temný příběh, jehož zlo má kořeny v jejich minulosti...
Mně se kniha hodně líbila, ta atmosféra se dala krájet, byla hustá, ponurá a protkaná starými křivdami, nadpřirozenem a mystikou.
Ach, modré světýlko, je hluboká noc,
ach, prosím, prosím tě, bojím se moc.

01.01.2021 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Prastarý pokoj se sbírkou motýlů nám ke konci příběhu odhalí své temné tajemství.
Psst, je tiše seďte a čtěte, tato nová kniha Lucindy Riley je opět fantastická, skrývá v sobě nádherný, líbezný, barvitý příběh starého rodinného sídla a jeho poslední obyvatelky, dívky Posy. Snoubí se zde přítomnost s minulostí, ale opět tak jemně a nenápadně, že jen tato skvělá vypravěčka to takto umí a dokáže.
Milí přátelé, vychutnejte si i vy tento příběh o všech podobách lásky, ty chvíle s ním budou patřit k báječným a neopakovatelným !

30.12.2020 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Inspektor Harry Blaker a jeho nová kolegyně Maddie Ivesová jsou hodně sympatický pár vyšetřovatelů. Maddie je velmi svéhlavá, plná ambicí a Harry je postarší mrzout. Zápletka příběhu je velice originální, jen autorův styl psaní mi připadal náročnější na soustředění a tudíž mi chvíli trvalo než jsem se začetla. I proto ubírám dnes jednu hvězdičku, ale to neznamená, že ve čtení této série nebudu pokračovat. Těším se na další případ této dvojky !

27.12.2020 4 z 5

Slunce v dešti Slunce v dešti Mária Ďuranová

Milá knížka, další z pera mých oblíbených slovenských autorek. Od Márie Ďuranové je to moje první kniha a bylo to fajn čtení. Typická oddechovka, jednoduché, nenáročné čtení, ale i takové příběhy jsou potřeba, hezky pročistí hlavu a dají se číst za každé nálady a za všech okolností. Líbí se mi název Slunce v dešti - ten je nádherně poetický a hladí duši.
Knížka ukrývá rodinný příběh ze současnosti, který se může stát každému z nás. Mějme všichni slunce v duši ! Pak bude krásně na světě !

22.12.2020 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Andílek mě tak dokázal připoutat ke čtení, že jsem seděla doslova jako uhranutá a nevěřila jsem vlastním očím. Děsivé, temné, neuvěřitelné, neodložitelné čtení !
Cesty lidské mysli jsou stále ještě neprobádaným územím a tato kniha to jenom dokazuje. Andílek Janie ? Tak si o něm přečtěte. Pro mě je to jedna z TOP knih roku 2020.
Mimořádné, skvělé a dechberoucí - tolik přívlastků má tento krásný, milý, dětský andílek.

20.12.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Na pokraji sil je vydařený debut, určitě si v té záplavě thrillerů pro ženy najde své nadšené čtenáře. Je to debut, který se povedl - čtivý, svižný a děj je plný napětí a otázek. Líbí se mi střídající se vypravěči příběhu, tentokrát je to Nicole a Morgan, každá z nich vypráví děj ze svého pohledu. Podařil se mi i tip na pachatele, takže jsem se čtením velmi spokojená !

18.12.2020 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Nejsem zrovna povídková, ale předchozí knihy autorky se mi hodně líbily a proto jsem neodolala. Útlá knížka s pár povídkami a velmi smutné a depresivní téma. Povídky jsou kvalitní, autorka v nich nezapře svůj styl, jen jsem je asi četla v nesprávný čas, přidaly mi na špatné náladě, posunuly mě k truchlivosti a beznaději...
No, život není vždy veselý a radostný, a tak to je i v knížkách.

16.12.2020 4 z 5

Jen trochu lásky Jen trochu lásky Katarína Gillerová

Moc ráda čtu knihy současných slovenských autorek, paní Katarína Gillerová patří mezi mé nejoblíbenější. Její příběhy jsou plné obyčejného života, osudů kohokoliv z nás.
Také příběh o Evženii, která to nemá v životě vůbec jednoduché a musí se se vším poprat a vyrovnat byl bezva oddechovým čtením. Takovým, jakým je sám život, plný útrap a ztrát.
Kniha se četla velmi dobře a strávila jsem s ní a jejími hrdiny dva příjemné večery.

14.12.2020 4 z 5