zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Ach, moje milá Brilko ! Tolik jsem se na tebe těšila, tolik jsem čekala, vyhlížela tě, jsi má vytoužená a očekávaná. A když jsem tě potom držela v rukou, docela si mě polekala, tolik stran a taková tloušťka slibovala něco mimořádného, výjimečného a já se nespletla, Brilko. Vůbec ne. Nemohu se s tebou rozloučit a chtěla bych číst dál. Chtěla bych tě znovu potkat, něco tak krásného, tolik neuvěřitelných slov a vět, tolik nádhery a krásy, smutku a bolesti, ŽIVOTA.
Už jenom pár okamžiků a najdeme se, Brilko.

Umřít - na tom nic nového není,
ani žít však není novější. (Jesenin)

Četla jsem týden a při čtení ani nedýchala...

12.12.2020 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

V pořadí čtvrtá kniha od mé oblíbené autorky Michele Campbell, kterou jsem četla a která u nás vyšla. Série krásných obálek pokračuje. Opět jsem spokojená, dobře jsem si početla.
Prvních pár kapitol jsem se oddala pocitu, že čtu zamilovaný román, ale postupně se děj začal měnit v pořádný thriller. Nechyběl super dramatický závěr, u kterého jsem ani nedýchala.
Může Tabitha věřit Connorovi ? Opravdu ji miluje, nezradí ji ? Také jsem o tom dlouze přemýšlela, ale věřte, že autorka to napsala skvěle a já jsem se tak trošku nechala unést jejich láskou a věřila jí. Konec už znám, tak si tento thriller nenechte ujít !

06.12.2020 5 z 5

Síla naděje Síla naděje Barbora Walterová Benešová

Smutný životní příběh Gábiny a Ondřeje. Je to velmi autentické čtení, sugestivní, bolestivé, zejména když se jedná o malé nevinné děti, které trpí a jsou tyranizovány rodiči. Těmi, kteří by je měli milovat především, věnovat jim lásku a pozornost. I tento příběh napovídá, že ne vždy je tomu tak. Knížka nemá mnoho stran, ale obsahem je silná a je to čtení místy k neuvěření.
Nelituji přečtení, i takový život někdy bývá... a naděje umírá poslední.

04.12.2020 4 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Tak toto bylo velmi krátké, ale zato něžné, láskyplné, silné a dojemné čtení ! Dokonale jsem se vcítila do Eviny duše, vždyť něco podobného prožívá každý z nás. Tolik tomu rozumím, tolik mě příběh potěšil i utěšil. Odcházení není nikdy lehké, vždy to hodně bolí...
S radostí si přečtu i další knížku od této autorky. Těším se na ni !

03.12.2020 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Knihy této autorky mám ráda, nezklamala mě ani tato novinka ! Je to kvalitní psychothriller !
Děj se odehrává na atraktivním cornwallském pobřeží, v luxusním domě na útesu. Námět příběhu a prostředí nejsou nikterak originální, ale o napětí, strach, děs, pochyby a obavy zde není nouze. Kvůli dějové lince z minulosti jsem chvíli tápala, ale pak jsem pochopila.
Přečtěte si příběh jedné mladé spisovatelky !

02.12.2020 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Miluji historické romány. Mlčící fontány je očekávaný román známé a oblíbené autorky. Já od Ruty Sepetysové četla teprve druhou knihu, ale tušila jsem, že to bude něco !!!
Je to působivý a výborně zpracovaný román. Příběh lásky, v době nelítostného, tvrdého režimu diktátora Franka. Syn naftového magnáta z Texasu a chudá dívka z hotelu Ana. Příběh se dobře četl, byl hezký, smutný, plný lásky, bolesti, byl o lidské síle, odhodlání, plný citů. A teď se musím přiznat, že mě ty city a emoce nějak nedostaly. Neprožívala jsem to, co jsem očekávala. Děj mě nepřipoutal, emoce nerozbouřil, i když se mi líbil.
Určitě si ale knihu přečtěte. Třeba zrovna vás víc dostane, je to totiž skvělý román !

02.12.2020 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Ano, pane Roberte, i já jsem četla vaši knihu s radostí. A také s velkým očekáváním a s velkou chutí. Musím se přiznat, že vždy hledám autorův dopis čtenářům na závěr příběhu a jeho řádky mě pokaždé potěší. Těším se na knihy, které budou následovat... To bude jízda !
Tohoto sympatického autora jsem si velmi oblíbila, mám ráda jeho lehký a chytrý styl psaní.
Je jasné, že i druhý díl série s Kate a Tristanem byl skvělý !!! Bravo !!!

29.11.2020 5 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

V tomto příběhu mi paní autorka nastavila zrcadlo... Tolik podobenství se svým životem jsem zde našla. Sára je nejenom stejně stará jako já, ale prožívá stejné problémy, pocity, které tak dobře znám. Kolik toho vůbec snese mateřská láska ? Je její síla nevyčerpatelná?
Opět je to hezké a odpočinkové čtení z pera známé slovenské autorky, jejíž příběhy čtu již léta. Každý z nás má své rodinné klubko, které neopustí a miluje !

27.11.2020 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Právě jsem dočetla ! Jsem ještě plná emocí, mráz mi běhá po zádech a nemůžu tomu prostě uvěřit. Kdo je zrcadlový muž ? Je to možné ? Smekám před touto autorskou švédskou manželskou dvojicí, jejich keplerovky jsou jedinečným čtením. Napětí se dá krájet, příběh je plný brutálních a děsivých scén, které byly místy k neuvěření. Tak šílenou babičku, plnou hrůzy a zla, bych tedy potkat nechtěla. Jen tak na ni nezapomenu.
Tento krimi román ráda doporučím, komisař Joona Linna vás nezklame !

25.11.2020 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

V Kavárně U Anděla jsem se cítila opět báječně. Nejenom, že tam vaří pořádně silnou kávu, ale žije tam jedna sympatická a ztřeštěná rodinka, kterou jsem si oblíbila. Tentokrát se rozhodli kavárnu zmodernizovat. Hilda žije se svým francouzským manželem a mají spolu dva synky - dvojčata a její bratři jsou již doma ze zajetí - Wilhelm i starší August. Matka Elsa je opečovává a Hilda dře v kavárně... August se zamiluje a to přináší nemalé problémy. No, děje se tam toho hodně a já se při čtení druhého dílu této kavárenské ságy cítila jako doma, mezi svými.
Těším se do Wiesbadenu znovu, knihy Anne Jacobsové mám tak ráda !

21.11.2020 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Již devátý díl mé oblíbené amišské série, další setkání se skvělou autorkou Lindou Castillo, které se celá série nesmírně vydařila. Thriller Temná cesta je celý prostoupený smutkem, Kate vzpomíná na své dětství, myslí na Josepha Kinga jako na kamaráda a první lásku a nemůže uvěřit, že spáchal něco tak krutého a ohavného. Její intuice jako vždy nelže...
Začínám se těšit na nový díl Labyrint tajností a nemůžu se dočkat až mě to amišské prostředí znovu pohltí... Mám to tak ráda ! I vy ?

18.11.2020 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Není tajemstvím, že miluji knihy Lucindy Riley. Je to skvělá vypravěčka příběhů.
I pátý díl ságy o adoptovaných sestrách byl krásným, barvitým, strhujícím a vášnivým čtením. Příběh mě zavedl nejenom do drsného prostředí skotské Vysočiny, ale i do žhavé španělské Granady, kde Tiggi poznává svou rodinu, své předky.
Lucinda Riley je pro mě kouzelnice !

16.11.2020 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

V Pustině bych tedy bydlet nechtěla. Je tam ponuro, smutno, temno, ve zchátralé barabizně s despotickým otcem se nežije snadno. Je to bezútěšné a smutné bytí.
Po Stříbrné cestě jsem se moc těšila na novou autorčinu knihu. I Pustina se mi líbila, i když také já si myslím, že se o thriller nejedná. Ale určitě se jedná o velmi dobrý román, který se mi dostal pod kůži. Z té atmosféry mě při čtení mrazilo, z té beznaděje a nicoty mi bylo teskno.
Příběh mě zasáhl a rozjitřil emoce - a tak to má být !!

11.11.2020 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Má temná Vanessa je vydařený debut mladé americké autorky. Určitě nečekejte žádné lehké a oddechové čtení, i přesto vás ale tento román osloví. Láska má mnoho podob. Co je ještě láska a co už není ? Je možné nazvat láskou vztah mladičké studenty a jejího o mnoho let staršího profesora ? Všechny tyto otázky nastiňuje tento román, ale nad odpověďmi musíme přemýšlet. Vanessa je na nové škole, cítí se tak sama, nemá kamarádku a najednou vycítí přízeň a zájem staršího muže. Může odolat, ale nechce, ona to necítí jako zneužití, ona to chce, souhlasí s tím... Silný román, který vás donutí myslet. Dá se mysl znásilnit ?
"Přijď, zbožňuji tě, v dlaních ponesu, svou karmínově temnou Vanessu !" (V. Nabokov)

07.11.2020 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Tak to bylo skutečně velmi dobré čtení ! Mrazivě - ledová jízda ! Šokující, svižné a chytré !
Jedinečný debut, kde autorka přetavila svou lásku a vášeň pro závodní snowboarding do románové podoby. Chata u alpského ledovce a v ní pět bývalých kamarádů, kteří se sešli po deseti letech. Co se tehdy stalo ? Jaké skrývají tajemství ?
Mráz pod kůží se vám zaručeně dostane pod kůži !!! Ráda doporučím !

03.11.2020 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Co se to v tom přímořském Flinsteadu děje ? Minule tu kolovala fáma, že ve městě žije pod novou identitou žena, která vraždila a teď je zase dcera June Phelpsové Astrid alkoholička ?
Já tedy tuto očekávanou knihu i pochválím. Mně se nezdála vůbec špatná, dokonce si myslím, že je to psychologický thriller. První půlka byla pomalejší, děj se pomalu rozjížděl, ale pak příběh nabral spád a konec se mi líbil. Autorce se postava alkoholičky Astrid povedla, výborně popsala její boj se závislostí a se vším co ztratila.
Už čekám co dalšího Lesley Kara napíše. Kdo o tom něco ví ?

31.10.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Nepopírám, že jsem si i já hrdinku nové série Josie Quinnovou zamilovala a již teď se těším na další díl s touto sympatickou, silnou ženou. Bylo to vynikající čtení, svižné, plné stupňujícího se napětí a taky drsné a já při posledních kapitolách nevěřila vlastním očím... Tolik zla, krutosti, bolesti. Kdo má rád knihy Roberta Bryndzu, ten si určitě oblíbí i tuto sérii, já při čtení cítila určitou podobnost ve stylu psaní, která mě provázela po celou dobu čtení.
Takže cítím velkou spokojenost a očekávám další případ !!

30.10.2020 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Chutná mi dobré víno, ale vůbec ne proto, se mi první díl ságy Vinařství moc líbil a úplně mě při čtení pohltil. Těch téměř pět set stran jsem si užila a vychutnala. Je to skvělé čtení, kdy zapomenete na svět kolem vás a zcela se oddáte příběhu. Příběhu o mladém dědici vinařství Franzi a jeho milé ze sirotčince, služce Ireně. Je to čtení pohodové, nečekejte nic přeslazeného či romantického, ale krásný příběh, který vás chytne za srdce.
Již čekám na další díl této ságy, pro mě to bylo dokonalé čtení ! Doporučuji !

27.10.2020 5 z 5

Láska a válka Láska a válka Liz Trenow

Děj tohoto historického románu se odehrává po skončení první světové války, v roce 1919. Je příběhem tří žen, které přijíždějí do Flander, kde se rozmáhá kontroverzní turismus a davy lidí hledají své padlé blízké... Ruby přijíždí uctít památku manžela a vyhledat jeho hrob, bohatá Alice zas přijíždí z Ameriky a hledá svého nezvěstného bratra Sama a nakonec Martha a její syn, kteří skrývají svou identitu, neboť jsou z nenáviděného Berlína. I oni hledají hrob svého syna a bratra. I když tyto ženy nenaleznou to co hledají, nacházejí jiné hodnoty, odjíždějí smířené, s pokorou a s klidem v duši...
Román se příjemně čte, je nenáročný a pěkný, i když mé city nerozbouřil !

23.10.2020 4 z 5

Můj skotský hrdina Můj skotský hrdina Suzanne Enoch

2. díl série Neobyčejní hrdinové byl prima. Mám trošku slabost pro tyto skotské romance a zrovna tato byla určitě povedená. Bylo to milé, místy vtipné čtení, malého Connella, milovníka zvířátek jsem si oblíbila... Ještě mě čeká Ďábel ve Skotsku a už se na tu pohodovku těším !

20.10.2020 4 z 5