zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Michel Bussi je opravdu skvělý autor. Právě jsem dočetla a jsem z toho docela paf :-) Ano, dostal mě ten závěr knihy, zase jednou kniha, které mám plnou hlavu.
Líbilo se mi to ovšem celé, nejenom konec.
Netypická detektivka, odehrávající se v atraktivním prostředí, s originální a děsivou zápletkou !!

05.09.2017 5 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Právě jsem dočetla a přiznávám, že u této knihy je pro mě hodnocení obtížné.
Jsem plná rozporuplných pocitů, hlavní linka příběhu je krásná i dojemná, ale prostředí a hlavně okolnosti (politické) mi často nebyly srozumitelné a tím pádem mě čtení místy nebavilo. Je jisté, že za to mohou mé neznalosti.
Jednoduše mi tato kniha nesedla, ale to se stává. Pro ostatní bude třeba mimořádným zážitkem a tak to přece chodí v životě i v knižním světě...

03.09.2017 3 z 5

Život v hříchu Život v hříchu Eva Ava Šranková

Román slovenské autorky nás přenese do Itálie 12. století, do doby plné intrik, zvratů a krutostí. Křížová výprava, život templářských rytířů, ale hlavně středověkých žen, tím vším je naplněn tento příběh z historie. Nechybí láska, krása, vášeň, vše s velkým citem pro detail.
Určitě si přečtu i další autorčinu knihu, velmi ráda i slovensky, neboť Život v hříchu mě překvapil, pobavil a okouzlil. Bravo, paní Šranková, pište prosím dál !!

31.08.2017 5 z 5

Slibuji ti, Annabelle Slibuji ti, Annabelle Tamara McKinley

Kniha s překrásnou, podmanivou obálkou, která v sobě ukrývá moc hezký příběh neobyčejné lásky. Jedná se o odpočinkové, příjemné čtení, stránky jsem obracela velmi rychle... no musím zároveň napsat, že ačkoli to bylo krásně napsáno, mé emoce příběh neprobudil. Tak nějak klouzal po povrchu, a já hledala víc :-)
Ale určitě hezká četba :-)

28.08.2017 4 z 5

Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Sandra Byrd

Vydařený román o královně Alžbětě I., dceři Jindřicha VIII. a Anny Boleynové, milované, panenské anglické královně... Dlouhý a složitý královnin život je v knize ukázán z perspektivy dvorní dámy Heleny von Snakenborgové, která je zde vypravěčkou příběhu.
Moc pěkné čtení, historie doslova ožívá před očima ! Líbil se mi i rozhovor s autorkou knihy či autorčina poznámka na závěr, kde se dovídáme zajímavosti a skutečnosti o tudorovské době.

26.08.2017 5 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Dobré duše je dobrá česká detektivka. Sice mě šachistka Alice ani ostatní postavy moc k srdci nepřirostly, ale příběh se četl dobře a po dočtení mám z Dobrých duší dobrý pocit :-) Takže docela fajn.

24.08.2017 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Po dočtení toužím vyrazit do Cornwallu a uprostřed hlubokého lesa najít onen opuštěný dům, obklopený zpustlou zahradou...
Moje oblíbená autorka opět nezklamala !
Znovu nám čtenářům nabídla krásný, nevšední a hodně spletitý příběh, který jistě potěší čtenářovo srdce.
Překrásný příběh, který vám poskytne kouzelný čtenářský zážitek !

22.08.2017 5 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

V krátké době už druhá kniha H. M. Körnerové, které dávám plný počet hvězdiček. Ano, mně se tento román s kriminální zápletkou moc líbil. Je výborně propracovaný, postavy doslova ožívají před očima, ocenila jsem také děj zasazený do prostředí maloměstké honorace. Příběh se tak krásně četl, nechybělo napětí, láska, skrývané tajemství, prostě vše, co život přináší.
Vážně se již těším na další dílko této úžasné české autorky !!

19.08.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Do tohoto psychothrilleru jsem se zakousla a jen zrádný čas mě donutil odložit knihu a dočíst na druhý den. Od první stránky jsem cítila jemné napětí, které se stupňovalo, děj měl spád, švih, střídání přítomnosti a minulosti zvýšilo atraktivnost četby. Opravdu, skvělá autorčina prvotina.
Jen mě napadlo české přísloví: Není všechno zlato, co se třpytí... Že je to tak, Grace?

17.08.2017 5 z 5

Abych tě milovala Abych tě milovala Johanna Lindsey

Čtivá a milá historická romance, která mě při čtení těšila a bavila.

16.08.2017 4 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Jak ráda bych, milý Fredriku, přijela na tvůj malý ostrov a pozorovala nekonečný led a mravence v tvém pokoji. A poslouchala to nekonečné ticho.
Krásný a ojedinělý příběh, který mě zcela pohltil a já si užívala každou stránku.
Příběh o osamění, i o odvaze žít a nevzdávat se. Jemný a dojemný děj protkává motiv a symbolika pomalu plynoucího času.
Moje první mankellovka a hned ta, na kterou jen tak nezapomenu!!

14.08.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Další případ Kim Stoneové se četl výborně, rychlým tempem, svižný text plný napětí a krátké kapitoly zvyšovaly atraktivnost četby. Autorka napsala další výtečnou detektivku a já se můžu těšit na další setkání s nebojácnou Kim :-)

13.08.2017 5 z 5

Čarodějnické zlato Čarodějnické zlato Heidi Rehn

I mně se tento druhý díl moc líbil, snad trošičku víc než první. Autorka píše moc krásně, těšila jsem se na každé další čtení a knihu jsem si opravdu užila. Jantarové dědictví uzavře tuto trilogii a já už vyhlížím další setkání s mými oblíbenými hrdiny :-)

09.08.2017 5 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Psychologický román, který vystihuje složitost dnešních mezilidských vztahů.
Každá z postav si prožívá své osobní drama, největším prochází hlavní hrdinka, archeologička Jana, která přichází o novorozeného synka.
Příběh nutí čtenáře k zamyšlení, je obrazem dnešní doby.

05.08.2017 4 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Vojenská felčarka je historicko-milostný příběh, rozsáhlý a barvitý. Velmi ráda sahám po podobném typu knih, kde se tak krásně mísí historie, láska a dobrodružství. Fanouškům knih Sabiny Ebertové se určitě zalíbí i tato kniha od její německé kolegyně. Těším se již na druhý díl z této trilogie, který mám připravený ke čtení ! Milá Magdaleno, již brzy se setkáme :-)

04.08.2017 5 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

U čtení této mořské detektivky jsem se cítila jako na houpačce. Místy jsem se nemohla totiž od čtení odtrhnout, místy můj zájem upadal.
Určitě to není špatná kniha, opravdu mi atmosféra připomínala detektivky Petera Maye. Takže si Mořského detektiva přečtěte také vy, sama jsem zvědavá, jak se vám bude líbit.
Detektiv Call, který sbírá, co vyplaví moře, je totiž sympaťák, svérázný a neotřelý !!

31.07.2017 4 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Mladý německý autor napsal velmi krásný a procítěný román. Je to příběh muže, kterého provází osamění celým životem, příběh těžkého dětství, které je jako neviditelný nepřítel - nikdy nevíte, kdy se probudí. Je to příběh o ztrátách v životě, o lásce, na kterou čekáte celý život a pak ji ztratíte. Příběh o hledání sama sebe i o hledání štěstí. O síle rodiny.
Smekám pomyslný klobouk, milý Benedicte !!

28.07.2017 5 z 5

Miluji Paříž Miluji Paříž Caroline Vermalle

Knížka Miluji Paříž mě překvapila ! K jejímu čtení jsem přistupovala s jistou nedůvěrou a nakonec jsem tuto útlou knížku slupla jako malinu. Pro mě to byl příběh o všech podobách lásky, lásky k Paříži, ke své práci, rodině, ke svému synkovi, k přátelům i láska, která se teprve probudila a chystá se rozvinout.
Je to velmi svěží, jemně humorné, laskavé i dojemné. Letní knižní osvěžení !!

25.07.2017 4 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Jako milovnice historie dávám novému románu K. M. Körnerové pět hvězdiček !
Měl v sobě totiž všechno, co od tohoto žánru očekávám. Udržel mě po celou dobu čtení v příjemné romanticko - dobrodružné atmosféře, našla jsem i kapku napětí a věrně oživil historii poloviny 18. století ve Francii. Příběhu nechyběla jiskra a švih, takže já se už moc těším na další knihu této autorky !!

23.07.2017 5 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Příjemné, pohodové čtení, vhodné ke chvílím odpočinku. Romantická linka se zde snoubí s vyšetřováním a pátráním po zmizelých dívkách, nechybí nezbytná troška napětí a vzrušení.

21.07.2017 4 z 5