zuzana2599 Online zuzana2599 komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Tichý pláč - šestý díl skvělé série se sympatickou Josie Quinnovou ! I tentokrát jsem četla téměř se zatajených dechem, neboť sedmiletá Lucy byla unesena z parku u kolotoče. Josie a její tým musí pátrat hluboko v minulosti, aby vypátrali motiv a našli ztracenou dívku...
Opět jsem si vychutnala nekomplikovaný, čtivý a přehledný styl paní autorky a již se těším na další setkání s oblíbenými hrdiny !

31.03.2023 5 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Právě jsem dočetla a jsem ještě celá rozechvělá, nabitá emocemi, vstřebávám ten příběh, který mě tak rozohnil. Příběh o lásce ženy ke dvěma mužům. Ke svému skvělému manželovi Peterovi a k Jonasovi, dětské lásce, která nikdy neskončila... Hned u první stránky jsem vycítila sílu a hloubku tohoto příběhu, to se mi už dlouho nestalo, dlouho jsem nečetla tak zaujatě a téměř nedýchala, nemaje teď slov, abych popsala jeho výjimečnost !
Toto jsou slova z první strany, která mě okouzlila. Slova lásky.
Dokázala bych se na něj a jen na něj dívat až do konce života a být šťastná. Dokázala bych ho poslouchat, se zavřenýma očima cítit jeho dech a nechat se omývat jeho slovy, znovu a znovu a znovu. To je všechno, co chci.

27.03.2023 5 z 5

Lesk soumraku Lesk soumraku Hanna Caspian

I mně Panství Greifenau v mnohém připomnělo legendární seriál Panství Downton. A čtenář této rodinné ságy se má opravdu na co těšit. Šest dílů má tato série, tolik osudů a životních zvratů, bolů, strastí, lásek nás ještě čeká...
Děj románu se odehrává na krásném statku Greifenau v Zadních Pomořanech. Příběh je zasazen do německých dějin a sleduje způsob života té doby, tedy doby před první světovou válkou. V románu je spousta postav, ať již bohatých aristokratů žijících na statku, či jejich služebnictva a pak je tady krásná postava vesnické učitelky Rebeccy, k níž zahoří nerovnou láskou nejstarší syn velkostatkáře Konstantin.
Knížka se dobře četla a našla jsem v ní zalíbení. Nenechám si tedy ujít další osudy hrdinů tohoto panství !

27.03.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tento čtivý a emotivní román by mě asi minul, nebýt lákavého komentáře mé oblíbené kamarádky Hanky (Mandlevest), které tímto moc děkuji !
Až uvidíš moře je nádherný a poetický název sám o sobě a stejně tak na mě působil i příběh samotný. Z mého mládí si pamatuji jednu hezkou Řekyni, která prožila podobný osud jako Koula či Sotiria. A pak se i s dcerou vrátila nazpět k moři ! Jak podobný osud !
I já se přidávám k hodnocení nejvyššímu, neboť životní příběh těchto řeckých hrdinů se mi již zapsal do srdce !

23.03.2023 5 z 5

Láska vandrovní apatykářky Láska vandrovní apatykářky Iny Lorentz

Osudy bývalé vandrovní apatykářky Kláry pokračují druhým dílem této série. Klára čeká druhé dítě, je provdaná za laboranta Tobiase a mají tříletého Martina. Jejich poklidný život naruší zpráva o uvěznění jejich apatykáře a posléze je ve vězení i samotný Tobias. Boj o záchranu nevinných i o čest cechu apatykářů začíná...
Mně se knížka líbila. Je to postavami nadupaný historicko-romanticko-dobrodružný příběh, který se velmi dobře čte a čtenář se dozví i hodně zajímavostí ze života na počátku 18. století. Zajisté si přečtu i díl třetí !

19.03.2023 5 z 5

Smrt v temnotách Smrt v temnotách J. R. Ellis

Smrt v temnotách je první částí nové série klasických anglických detektivek. Seznámila jsem se s inspektorem Jimem Oldroydem, s londýnským nováčkem Andy Carterem a jejich kolegyní Steph. Vražda se odehrála v hlubinách jeskyně a mrtvého neměl vůbec nikdo rád... Detektivka byla čtivá, já jsem spokojená a těším se na další díl.
Asi nejvíc jsem si na příběhu vychutnávala prostředí, krásu yorkshirské krajiny. Paráda !

17.03.2023 4 z 5

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Alexander Stainforth (p)

Knihu mi doporučila kamarádka, ale od pana autorka to není má první. Moc mě okouzluje krásný autorův pseudonym, láká mě ke čtení. Historické romance již nečtu moc často, asi jsem z nich vyrostla, jsem již postarší dáma. Ale občas si i já ráda přečtu něco tak oddechového, nenáročného, líbivého a to vše v historických kulisách. Historii miluji !
Takže jak už jsem napsala, knížka svého žánru byla super, jen já dám v hodnocení o hvězdičku méně, neboť jsem se místy u čtení nudila. Jinak hezké, vtipné čtení s vydařenou obálkou a koncem, který už láká čtenáře na Past na ženicha ! Tak uvidíme !

15.03.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Vodník je dobrá a nenáročná česká detektivka. Mám v oblibě Erbenovu Kytici a proto již samotný vodnický název mě na knihu nalákal. Líbilo se mi prostředí kolem říčky Litavky, starodávné mlýny a čtivý byl i tento detektivní příběh. Kdo mohl zavraždit Pavlu, maminku pětileté holčičky ? Kde je ztracená Naďa ?
Ráda si od paní autorky přečtu i Klekánici.

13.03.2023 4 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Přístavní město Hamburk 19. století, silná hlavní hrdinka, skvělý popis života v chudinských čtvrtích města, stejně tak v bohaté rejdařské rodině ve vile na Bellevue.
Děj tohoto vynikajícího románu začíná v parném létě roku 1886, kdy při křtu nové lodi, strhne vítr hlavní hrdince Lily klobouk. Ten vyloví přístavní dělník, přijde přitom o život a Lily pak poznává svou lásku, Jo Boltena, žijícího v chudinské čtvrti...
Světla na Labi je nádherně napsaný román, mě okouzlil a moc se mi líbil. Čím dál víc se mi zamlouvají romány německých autorek, jejich rodinné ságy... Taky že už jich mám zase pár připravených ke čtení.
Světla na Labi jsem četla jedním dechem, nenašla jsem hluché místo. Dočkám -li se pokračování, budu číst dál. Osud Lily je úchvatný ! Držím jí palce !

11.03.2023 5 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Prodloužený svatební víkend strávený v Portugalsku by se mi zajisté líbil ! Už je ta představa je tak lákavá ! Ovšem prožít ho tak, jak hrdinové této knihy, to bych nechtěla !
Pět dlouholetých přátel, z toho dva manželské páry a jedna veselá dívka na vdávání, kterou nikdo moc nemusí, pouze ženich Will ji miluje. Co vyplave na povrch během svatebního víkendu ? Kdo je komu nevěrný, kdo mluví pravdu a kdo je lhář...
Víkend plný viny je další román mé oblíbené autorky. A docela jsem z něj měla strach, hodnocení ne moc vysoké, ale já cítím po dočtení spokojenost.
Klasické vztahové drama, hodně psychologické s mrazivým i nečekaným koncem !

07.03.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

I v drsných horách při řádění sériového vraha může jemná romantická linka osvěžit příběh a udělat ho atraktivnějším ! SUPER, moc se mi to líbilo ! Nová autorka, nová série a velký úspěch a vysoké hodnocení hned u první části. Čtení jsem si moc užila a vychutnala, oblíbila jsem si agentku Laurel, Hucka a samozřejmě, že i jeho psa Aenease. A i když jsem měla dva perfektní tipy na vraha a byla si téměř jistá, vůbec to nevyšlo ! Zkusím příště...
Knihu doporučím, 5* si rozhodně zaslouží ! Očekávám další díl !

04.03.2023 5 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Jelikož jsem již jednou navštívila klub PHOENIX a slíbila si, že se tam zase vrátím, zavítala jsem tedy opět do ráje smyslnosti, žhavých představ a nespoutané vášně. Tentokrát to byl Archer a Elise, kteří našli společnou lásku, vášeň a přitažlivost. Příběh to byl krátký, svižný, výstižný a dobře napsaný. Fajn oddechovka a čtenářské osvěžení !

02.03.2023 4 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Mimořádně skvělý román, moje druhá knižní perla od francouzské autorky Valerie Perrinové. Tři je knižní poklad, díky němu a jemu podobným tak miluji čtení a knížky.
Tři je příběh o přátelství, dospívání, o rozervanosti a smutku lidské duše... Ještě na základce se potkají tři nerozluční - Nina, Adrien a Étienne, sdílejí své sny, své touhy, svá přání a myslí si, že je nic nerozdělí...Tento rozsáhlý příběh jsem četla jedním dechem, občas jsem se ztrácela v čase, ale nevadilo mi to. Oblíbila jsem si své hrdiny a s napětím jsem s nimi sledovala jejich životní příběh, jeho hloubku a sílu. Ta šťastná tečka na závěr mě potěšila.
Tři nestačí, toužím po další knize od této autorky ! Prosím !

28.02.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Obřad má velmi líbivou obálku, elegantní, která potěší čtenářovo oko.
Stejně tak ale obsah knihy potěšil moji duši. Vůbec to nebylo špatné čtení. Ze začátku jsem si nejprve musela zvyknout na nezvyklá španělská jména, pak se mi již četlo dobře. Obřad je asi nejdrsnější a nejmorbidnější thriller, co jsem četla. Mám docela dobrý žaludek, ale tolik červů... to už zas nemusím. Jinak temperamentní policistka Elena a její tým, velmi adrenalinový konec - jsem vcelku spokojena. Čas ukáže, zda budu v sérii pokračovat, ale proč ne ? Španělskou literaturu nečtu až tak často.

22.02.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

"Nemůžu dopustit, aby si mé tělo, mou duši brali muži bez lásky. Vždyť co mám víc ?"
Jako milovnici historických románů mě neskutečný příběh Anežky České lákal a vábil. Časem jsem neodolala, stejně tak jako kdysi dávno Anežka poslechla touhu své duše a vstoupila do kláštera. Román Tajemství líčí životní příběh Anežky, dcery krále Přemysla Otakara I., a královny Konstancie, a současně odkrývá tajemství její duše.
Ponořila jsem se do 13. století a první polovina románu mě zcela pohltila. Anežka, narozená v roce 1211, už jako tříletá musí odjet se svou chůvou Fenelou do kláštera v polské Třebnici kvůli dohodnutému sňatku. Snoubenec umírá a ona se pak vrací po třech letech do Prahy, aby znovu odjela, tentokrát bez chůvy, sama, do Vídně, osmileté dítě. Ani na dvoře u Leopolda Babenberského štěstí nenajde, mladý císař sňatek zruší a ona se po letech potupená, zklamaná vrací domů.
Příběh je propletený mystikou, láskou k přírodě, rytířskými mýty. A láskou k Bohu. Tam Anežka směřuje svou duši, tam chce zůstat, pomáhat chudým a potřebným.
Děkuji paní autorce za neobyčejné a moderní zpracování příběhu o svaté Anežce České.

19.02.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Vlaštovčí kopec je i přes krásný, téměř poetický název, nehostinné, smutné a drsné místo.
Je to místo na sběr a zpracování pryskyřice, místo, kde se potkávají hlavní hrdinové románu a začínají se zde proplétat jejich osudy. Ve velmi tvrdých, až nelidských podmínkách tábora vzniká přátelství, ale je zaseto i zrnko lásky. To může ale vyklíčit, až se Del a Rae Lynn vypořádají se svou minulostí...
Příběh je hodně realistický, smutný, plný boje o přežití, ale nakonec nechybí ani to hlavní v příbězích i v životech - víra, naděje a láska.

17.02.2023 4 z 5

Sedmihlas Sedmihlas Rebecca Kauffman

Úvodem musím pochválit překrásnou obálku románu, ta se tedy povedla ! Musím se na ni pořád dívat a prohlížet si ji, tolik se mi líbí !
SEDMIHLAS je nevšední román. Už jen ten samotný název ! Je to krásný román, který mě zaujal a bavil číst. Je příběhem sedmi sourozenců, je to vlastně taková rodinná sága, ale napsaná zcela jinak než je běžné. Každá kapitola příběhu se odehrává v jiném časovém období života rodiny a každá vypráví příběh jednoho ze sedmi dětí Shawových. Tak se postupně čtenář dozví, jak Shawovi překonávají nepřízeň osudu, jakou mají sílu a naději, která je drží pospolu... Moc pěkné čtení o síle rodinného soužití, ale i o lásce, vině a odpuštění ! Za originalitu dávám 5 * !!!!!!!

13.02.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

- Musím si najít vlastní ostrov- Hrozně moc se mi líbí slova na závěr knihy, moc se mi líbila i poslední třetina knihy se závěrem, která neskutečně gradovala, tempo bylo vysoké a napětí veliké. Lucy Clarke je skvělá autorka, přečetla jsem od ní asi všechny knihy a Trosečníci to jen potvrzují. Téma románu je hodně atraktivní, stejně jako destinace, kde se příběh odehrává.
Ano, přála bych si být na ostrůvku na Fidži, ale určitě ne s Lori, Danielem, Felixem, Mikem a malým Sonnym ! Knihu doporučím !

10.02.2023 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Poslední slova jsem četla téměř souběžně se svou kamarádkou a i ji příběh zaujal a touží si přečíst další díl. Je to čtení dramatické, plné lží, polopravd, klamu, zrady a tajemství. Olivia, Lucas i Lily žijí v rodině sice movité, zato velmi problematické a komplikované. Příběh Olivie a jejího synovce Joshe, který najednou stojí u jejích dveří a nemůže mluvit, je emotivní i upřímný. Líbí se mi jistá originalita příběhu, kniha byla pro mne takovou příjemnou změnou mezi ostatními romány, jsem spokojena s výběrem a budu číst dál !

08.02.2023 4 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Hodně z nás má svoji krabičku vzpomínek. I já mám kazetu, kde ukrývám staré dopisy, pohlednice a drobnosti, které se staly součástí mého života a které mě potěší !
Krabička vzpomínek je opět pohodový a skvěle napsaný román od Katryn Hughesové. Stoletá Jenny a její opatrovnice Candice, trošku naivní i ztřeštěná dívka s dobrým srdcem. Dvě hlavní hrdinky příběhu, který mě vzal za srdce. Jenny postupně odkrývá svoji minulost a vrátí se spolu s Jenny do Itálie, aby se rozloučila a našla klid... Současně se odvíjí osud Jenny, která hledá své štěstí v životě... !
Knížka nezklamala, co jsem čekala, to jsem v plné míře dostala ! Krásné čtení !

06.02.2023 5 z 5