Nová kniha
V zapomnění - Honza Vojtíšek
Nový domov, nový začátek. Ne, minulost se nedá vrátit, ale narušené rodinné vztahy se možná dají spravit, když se všichni budou snažit. A Radek se snažit chce. ... detail knihy
Související novinky
Planoucí koruny, Beze strachu a další knižní novinky (43. týden)
Vítáme vás u dalšího článku připravovaných knižních novinek. Tentokrát se zaměříme na aktuální týden od 21. do 27. října... celý text
Populární knihy
/ všech 25 knihNové komentáře u knih Honza Vojtíšek
Bezejmenná touha
„Několik let říkám, že si chci přečíst čuňačinky od chlapa, že mám furt jen od žen. Tak hurá! povedlo se. A byl to nářez od začátku do konce.
Několik dějových linek, spousta normálních věcí, jako je celulitida, problém se stojákem, nadváha, ale i pěkných úchyláren, při kterých nejednomu zůstane (rozum) stát! Ale víte co? Proč ne!!
Miluju, že nám autor ukazuje absolutně klasickou sexualitu a i prvky toho, co pro někoho normální není. Zkrátka tady je se souhlasem obou stran povoleno vše a já jsem ráda, že to někdo řekl.
Scény jsou pikantní, zajímavé a originální. Honza si buď udělal kvalitní rešerši, nebo...no zůstaneme u té kvalitní rešerše!
Co víc říct? Je libo silnou babu, která si zaslouží pořádné eldorádo, týpka, co má sice fajn manželství, ale touží po něčem jiném (ač mně osobně to štve) a spoustu spoustu dalšího?
Pak po tomhle chmátněte. Tuhle knihu napsal samotný dospělácký život a konečně tady můžeme přivítat knihu bez hodinových stožárů a povodní na různé směry. Jo! A mořské plody a různé zvířectvo tu taky není, zkrátka co tam máme, to tam máme a řekneme tomu tak. Třikrát sláva.
Jo, něco mohlo být kratší, proto jedna hvězda dolů, ale jinak wow.“... celý text
— Jidu
V zapomnění
„V zapomnění je pro mě zatím nejslabším dílem série Zrnka Temnoty. Přestože se občas objeví náznaky dobré atmosféry, příběh mi bohužel nesedl. Styl vyprávění a motivy mě neoslovily, což může být pro některé čtenáře zklamáním. Rozhodně to není kniha pro každého – záleží na osobním vkusu.“... celý text
— vihar
Polské noční můry
„Tuto antologii polských horrorových povídek považuji (společně s románem Městečko) za základní kámen edice Polska groza, vzniklé v rámci nakladatelství Golden Dog. Kvituji to s povděkem, neboť u horroru - mnohdy odmítaného už jen pro svou existenci - může povrchní pohled vyvolat dojem, že jde o záležitost zejména angloamerického rázu. Polské noční můry však definitivně ukazují, že literární horror je naprosto běžná věc i u našich polských sousedů (co víc, jsou v něm o dost napřed). Jak vidno, editor Honza Vojtíšek má v oblasti polského horroru načteno a rozhodně ví, do čeho se zde pustil.
Zpočátku jsem z této knihy měl dojem jakési civilnosti, sem tam okořeněné špetkou nadpřirozena. Naštěstí tento trend nevydržel dlouho a došlo i na povídky nadpřirozenějšího či jinými způsoby odlišného rázu. Mohu tedy tuto antologii označit za rozmanitou (a bylo by dost smutné, kdybych tohle při počtu sedmnácti povídek říct nemohl). Vybrat několik výraznějších kusů je obtížné, protože i u těch dějově jednoduchých povídek je úroveň vysoká. Přesto se mi jednoznačně vryla do paměti povídka Jako šelestění listí za podzimní noci, která jede přesně na té vlně myšlení, kterou mám rád. Jakkoli mě obvykle horror s náboženským podtextem míjí (většinou to končí čarodějnictvím nebo exorcismem), zde si mě pro svou atmosféru sirnatě-erotického dusna nečekaně získal kousek Ďáblova bible. Do třetice zmíním závěrečné Vade-mecum, které je poctou jednomu mému oblíbenému autorovi (a připomnělo mi komiksovou knihu Providence). Nejméně mě asi zaujalo Pravidlo ničeho - povídka se rozjela skvěle, ale pak nevybrala zatáčku a úplně vylítla z kolejí; pointu chápu, ale zpracování mi nesedlo.
Polské noční můry jsou kvalitní antologií povídek, kterou ocení jak běžní horroroví čtenáři, tak i zvědavé povahy, které si chtějí rozšířit obzory.“... celý text
— Morbidus
V zapomnění
„Snad nejkratší Zrnko, ale pořád splňuje to, co edice nabízí: vysoký standard kvality, pestrosti a zajímavých témat od různých autorů. Tady mě potěšil střet české a japonské kultury (vrátilo mě to do nostalgie teenagerských let, kdy jsem měla "japonské" období) a vzhledem k tomu, že jsem nedávno hrála Ghostwire: Tokyo, které pěkně zpracovalo různé místní legendy a potvoráky, tak jakmile se začaly objevovat okurky, měla jsem už podezření odkud vítr vane a potvrdilo se mi :) Nevadilo by mi, kdyby to bylo o chlup delší, ale beru, co je. Po dočtení mě to aspoň donutilo přemýšlet nad nezodpovězenými otázkami, které zažehly moji zvědavost :) Fajn Zrnko.“... celý text
— Shaxx
Ďáblův hřbet
„Hned v úvodu autoři servírují brutální scénu incestního znásilnění. To snad aby se čtenář nenechal mylně unést myšlenkou, že bude Ďáblův hřbet čtením pro slečinky. Vojtíšek a Kučera naopak během času ještě přitvrdí a je jedno, jestli jde o útok medvědice, znásilnění, či závěrečný masakr, k němuž muselo nevyhnutelně dojít. Přitom ani zdaleka nejde o samoúčelný proud násilí. Každá taková scéna buď posouvá děj někam dál, nebo přispívá k budování tísnivé atmosféry.
S tou pracují autoři lépe než s postavami. Ty jsou bohužel až příliš šablonovité. Statečný velitel, který se snaží vše řešit, pokud možno s chladnou hlavou, osvícený a racionální felčar, fanatický kněz, k nim přidejte stádo tupého selského lidu, a máte hotovo. To je ovšem asi jediná slabina knihy.
Mezi silné stránky knihy patří naopak dobře vykreslené reálie období vrcholného středověku, hutná a skvěle vygradovaná atmosféra a pěkně vykreslený boj člověka s přírodou. To vše dělá z Ďáblova hřbetu víc než tuctový slasher. Ostatně, po dočtení knihy si mnohý čtenář s hrůzou uvědomí, že největšími bestiemi nejsou divoká zvířata či démoni z lesů, ale lidé.“... celý text
— jan8470
Honza Vojtíšek knihy
2024 | V zapomnění |
2013 | Třináctá hodina |
2022 | Ďáblův hřbet |
2019 | Kazatel |
2021 | Umrlčí věnec |
2018 | Může se to stát i vám |
2021 | Jihočeský horor |
2017 | Ve špatný čas na špatném místě |
2018 | Sešívance |
2016 | Sto hororů ve sto slovech |
Vojtíšek je 17x v oblíbených.
Osobní web autora