Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540563/bmid_dvur-trnu-a-ruzi.jpg 4 4569 4569

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

Lenka_S
19.11.2019 4 z 5

Musela jsed dát šanci i téhle sérii, neboť Skleněný trůn byl naprosto skvělý. Bavilo mě sledovat nelehký osud Feyre a držela jsem jí palce, aby všechny nástrahy zvládla. První díl považuji za rozjezdový a jsem moc zvědavá jak se bude vyvíjet hlavně jeji vztah s Rhysem, protože jsem přesvědčená, že není takový jak se tváří.

marketa4469
14.11.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha :)

tynka65
12.11.2019 5 z 5

Měla jsem po všech těch kladných recenzích opravdu vysoká očekávání. A k mému údivu byla naplněna, možná byla ještě více než to. Tahle knížka úplně a zcela má očekávání předčila.. Myslím, že romantická duše se zálibou v pohádkách a fantasy prostě musí být příběhem prostě okouzlena. Krásně vykreslené postavy a prostředí. A Ti chlapi! O můj bože! Tak jak jsem se v 15 letech zamilovala do Edvarda s Jakobem, teď o 11 let později mi zaplálo srdce pro Tamlina a Rhyse... Tak moc se těším na další díl a přijde mi neuvěřitelné, že by mohl být ještě lepší než tenhle..

julie0026
06.11.2019 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala i hlavní hrdinku jak bojovala stín že je jen pouhý člověk a ne nějaká vila strašně sem chtěla vědět jak to dopadne stránky jsem hltala prostě super doufám že druhý díl bude také tak napínavý trošičku se bojím ale jo

Katka087
06.11.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem,jako asi všem se mi líbila spíš druhá polovina knihy a úplně jsem se zamilovala do Rhysanda. Knihu opravdu doporučuji!

Elize
06.11.2019 5 z 5

Zpočátku a celkem dlouho nemá kniha žádný děj - nicméně je velmi čtivá a člověka nutí, aby prostě otočil na další stránku. Za příběhem Krásky a zvířete se ale skrývá dokonale promyšlený svět víl, který člověka zaujme a okamžitě si sám sebe v něm umí představit. Konec! překvapivý, napínavý a jedním slovem dechberoucí, ačkoliv se nemohu zbavit dojmu, že se po tom všem už k sobě Feyre ani Tamlin vůbec nehodili. Za mě jednoznačně nejlepší postava je Rhysand - neskutečně promyšlený a dobře napsaný charakter (autorka si zde zřejmě popsala svého vlastního manžela). Rozhodně doporučuji!

Alíša236
06.11.2019 4 z 5

Knížku jsem si opravdu užila. Je to jasné čtení pro mladé dívky, ale mě to bavilo i když mi náct už dávno bylo. Narozdíl od většiny zde jsem si víc užila první půlku než druhou. Ale celkový dojem moc dobrý a těším se na pokračování.

Kulivlad
04.11.2019 1 z 5

Do této knihy jsem se pustila asi s příliš velkým očekáváním a kniha mě proto velmi zklamala. První polovina nebyla vůbec špatná, sice nebyla nabitá dějem a všechno byl jeden velký otazník, ale bavilomě to. Někdy za půlkou na mě doslova vychrlily odpovědi na všechny otázky, které jsem si kladla a děj se zvrtl do chaosu a do dalšího dílu se asi nepustím.

Teriiii
12.10.2019 4 z 5

Téhle knize jsem dala šanci celkem třikrát.
Na první pokus jsem ji odložila velmi brzy. Vlastně hned ve chvíli, kdy Feyre musela odejít na Tamlinovo panství.
Druhý pokus mi vydržel jen o několik stran dále. Myslím, že do chvíle, kdy přišel na scénu Lucien, a to i přesto, že on je skvělá postava!
Poté jsem se zařekla, že už další šanci dávat nebudu. Ale... pak jsem přečetla Krutého prince a nechápala jsem, proč jeho jsem přečíst dokázala a Dvory ne. Dále stačilo lehké popostrčení od spolužačky ve škole a já po Dvorech sáhla potřetí.
Tentokrát to byl pokus úspěšný. Jen tedy musím souhlasit s některými komentáři níže, že rozjezd to byl nemastný neslaný. To, jak Feyre vše poznává, nebylo zrovna nic pro mě. Naopak posledních 130 stran bylo úžasných.
Nakonec musím říct, že to bylo opravdu dobré čtení. Hodně jsem si oblíbila Luciena a v těch posledních sto stranách i Rhysanda. Pro mě je on velice zajímavá postava narozdíl od Tamlina.
Konec mi přijde zvláštní a váhám, jestli si mám celou sérii koupit nebo prostě jen počkat, až na mě přijde řada s druhým dílem v knihovně.
3,5 *

Jeninas
11.10.2019 4 z 5

"Ty jsi také přesně taková, jakou jsem si tě vysnil."

Chápu, proč je tahle kniha tolik oblíbená. Autorka si vyhrála s popisem fantasy světa a předhodila do něj hrdince hned několik charismatických víláků - kdo by si nevybral? Já bych nepochybně měla tu smůlu, že bych skončila s blbounem Lucienem, který kdeco zvrtá! Na druhou stranu, není těch chlapů na jednu lidskou dívku až moc? Trochu to ve mně podrývá důvěru v popsanou lásku k Tamlinovi a to mi vadí, protože proto to čtu... Když Rhys sáhl Feyre na kost, vyhrkla jsem: panebože, to je ale hnusák! Ale na tom parchantovi stejně něco je... Inu, jsem na vážkách, ale určitě doporučuji a vrhám se na další díl.

Tereza0107
08.10.2019 5 z 5

Ale jo. Já můžu takovéto fantasy love story. Místy mi kniha trošku připomínala Hunger Games. Chudá dívka, která nadevše miluje svou rodinu a snaží se ji všemožně uživit, protože jeden rodič to po smrti toho druhého nezvládá. Tak si obstará luk a šípy a začne lovit zvěř v lesích. Chvíli mi trvalo, než jsem si dokázala představit tento nový vílí svět, plný různých nadpřirozených bytostí a občas jsem měla zmatky v jeho uspořádání. V některých pasážích jsem si říkala, že by nebylo špatné pro doplnění zařadit vyprávění z Tamlinova úhlu pohledu. Moc mě bavila postava Luciena, u kterého se mi líbil jeho smysl pro humor a drzé průpovídky. Zároveň bych ocenila, kdyby autorka pořád neomílala co by Feyre jak namalovala. Napříč tomu se mi příběh moc líbil, byla jsem zvědavá jak se vše nakonec vyvine a jak Feyre proboha překoná všechny zdánlivě nemožné nástrahy. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díly, protože jsem hodně zvědavá, z čeho byl Rhysand na konci tak překvapený, když se podíval na Feyre.

LÍZA.ELI
28.09.2019

spoiler
nejlepší knížka ze všech dvorů ostatní jsem číst nemohla kvůli tomu žě pak Feyre bude s Rhysandem nechápu proč autorka nenechala Feyre s Tamem bylo by to lepší

LadyHip
23.09.2019 5 z 5

Začátek se docela táhl, ale jak se objevil Tamlin, chytilo to spád a nešlo se odtrhnout. Zbožňuju ty malé náznaky, drobná upozornění, zachvění, kdy se něco nového chystá, ale autorka nám to ještě nechce prozradit. Moc se těším na další díly a na Rhysanda.

niced
20.09.2019 4 z 5

Klasický příběh krásky a zvířete. Začátek se trošku táhl, pasáže o lovu a nemožných sestrách mě trochu nudily, jakmile se ale Feyre dostala do světa víl bylo to mnohem poutavější a hltala jsem každou stránku. Rozplývala jsem se nad sladkým Tamlinem, ale pak přišel nebezpečný Rhys.. A v závěru, který se odehrával pod horou, už bylo jasné, že v dalších dílech ještě bude mít hodně co říct právě on, tou svojí drzostí a chováním alá bad boy mě zaujal okamžitě a už se těším na další díl, kde se snad bude objevovat víc.

V.Vendulii
20.09.2019 4 z 5

Dost mě překvapuje, kolik negativních komentářů tady je na to, že kniha má hodnocení skoro 90% ????
Za mě teda rozhodně palec nahoru, ačkoliv to nebylo něco, co by mě vyloženě posadilo na prdel. Mě se příběh moc líbil a rozhodně MUSÍM přečíst zbytek.
Ale přiznávám, že bych uvítala víc rozhovorů a míň uvažování Feyre.
Tamlina a Luciena jsem si zamilovala.

MagdalenaSlaba
15.09.2019 2 z 5

Nelíbilo se mi, jak je to napsané. Z literárního hlediska to žádný poklad není. Děj není jinak oslnivý, ale docela zajímavé jsou některé z postav, hlavně Rhysand. Ale že bych kvůli němu potřebovala číst pokračování příběhu, to snad ani ne. A už vůbec se mi za něj nechtějí utrácet peníze. Pardon, fanoušci, mě to prostě připadá jako brak.

Linda007
30.08.2019 3 z 5

Příběh o holce, která zavraždí vlka, který ji nenapadl, ani se nebránil. Místo trestu, ji vytáhnou z chudoby a umožní ji život v luxusu. I přesto, že je jí vysvětleno, že zavraždila jejich přítele, se hlavní hrdinka ke všem chová hnusně a protivně. Dále mi bylo dost nepříjemné, jak se neustále zmiňovala, že něco / někoho nedokáže namalovat. Celkově je to napsané pro mladší čtenáře. Erotických scén bych se nebála, jsou tam jenom tři. Moc peprné nejsou.

TheBookReaderM
26.08.2019 4 z 5

Je velmi obtížné zhodnotit tuto knihu, jelikož se mi na jednu stranu velmi líbila, ale na tu druhou až tolik ne. Jsou ve mě takové smíšené pocity především ohledně hlavních postav. Myslím si, že autorka se velmi snažila o to, aby se čtenářům postavy přirostly k srdci a soucítili s nimi, prožívali jejich bolest a všemožná trápení, ale mám takový pocit, že v mém případě to nevyšlo. Postavy mi byly docela nesympatické a protivné. Celkově byly hlavní postavy můj největší problém. Příběh byl poměrně jednoduchý, ale nikterak neurazil.

Medasek
13.08.2019 4 z 5

Úžasná kniha od Maasové. Příběh Tamlina a Feyre je strhující.

Sirina_
12.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která předčila mé očekávání. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla jí vyloženě jedním dechem.