Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540563/bmid_dvur-trnu-a-ruzi.jpg 4 4569 4569

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

JajaCZ
27.02.2020 3 z 5

Bohužiaľ ma Maas touto knihou, týmto začiatkom série, dosť sklamala. Vedela som, že píše pre mladších, ale príbeh bol miestami doslova primitívny .(Sklenený trůn síce bol ľahšie čítanie, ale mala som z neho úplne iný dojem) Feyre bola nevyrovnaná a po príchode na dvor sa správala ako husa. Amaranthine úlohy a vygradovanie príbehu boli úsmevné. Nechápala som, prečo sa Feyre nenaučila čítať, keď sa na dvore o to pokúšala. Kniha sa každopádne číta ľahko a svižne a určite sa bude väčšine páčiť. Do pokračovania pôjdem, keďže verím, že dokáže napraviť to, čo pohnojila. I napriek tomu, že mám výhrady, príbeh nie je zlý a zaujíma ma, ako to celé dopadne.

lenka7767
12.02.2020 4 z 5

Pekna pohadka. Hodne predvidatelne(ta Amaranthina hadanka byla jednoducha az hanba), ale Maasova jinak dobre pise i kdyz me teda u teto serie vadil popis deje jen z pohledu Feyre. Ale jinak to bylo fajn, ale se Sklenenym trunem se to neda srovnavat.

Yeschois
11.02.2020 5 z 5

Miluju tu knihu!

Mozkovna
10.02.2020 3 z 5

Jsou to 3* s odřenýma ušima. Hodně odřenýma.
První půlka knihy mě moc nebavila. Furt jsem četla a četla a doufala, že se něco stane, a pořád nic. Když jsem se pak ale sama sebe zeptala, jestli bych byla schopná v tuhle chvíli knihu odložit, aniž bych věděla, jak to dopadne a co se z toho vyklube, odpověď byla "rozhodně ne". Zhruba od půlky knihy to začíná mít konečně spád a je tam víc akce, taky přibývá postav a i styl psaní mi přišel lepší (nejspíš se autorka potřebovala trochu vypsat).
Co se týče postav, tak ty jsou rozhodně nejsilnější stránkou knihy, i když mi Feyre přišla ze začátku hodně citově nevyrovnaná. Tamlin k ní byl vždycky milý a ona na něj i přesto byla nakrknutá, to mi docela vadilo. Nicméně všechny (hlavní) klučičí postavy byly skvělé. Jak Tamlin, tak Lucien, tak Rhysand. Každý úplně jiný (vzhledově i chováním), a i tak si je nešlo nezamilovat.
(Obsahuje decentní spoiler) Od Amaranthiných úkolů jsem možná čekala trošku víc. Rozhodně pak od hádanky, kterou jsem rozluštila hned na začátku a lezlo mi na nervy, že je Feyre tak hloupá a nedošlo jí to. Konec byl celkem nečekaný, i když jsem spíš nečekala způsob, jakým jsme se happyendu dočkali.

Nedokážu vůbec říct, o čem můžou být další tři díly, ale určitě si je přečtu.
Doufám, že je Tamlin zase celé jen neprovrčí.

3* hlavně za nápad a kreativitu světa, zápletky, postav, monster a jmen.

Emakyna
03.02.2020

Vraťte mi můj ztracený čas! Tedy ještě se mi snad nestalo, že bych se s hodnocením na databázi tak rozcházela. Bohužel nemám v povaze knihy odkládat a jsem zvědavá, takže jsem to přečetla a zklamání největší. Děj není níc světoborného a autorčin styl je na úrovni slohové práce ze střední školy. Mnoho frází, mnoho opakování, mnoho klišé, z nichž největší je emancipovaná hrdinka červené knihovny... A ještě ke všemu to má tři díly, jeden delší než druhý! Jedinou útěchou mi je, že ze čtečky to v pohodě vymažu :-).

Marfuška89
26.01.2020 5 z 5

V prvních stránkách jsem si myslela, že to bude spíše další obdoba Popelky... Pak se to ale obrátilo na Krásku a zvíře. Tento příběh byl velmi krásný. Amarantha je teda pěkná potvora vám povím! Feyre a Tamlina zbožňuji. Moc bych si přála, aby tento příběh dostal i filmovou podobu.

Katri
15.01.2020 3 z 5

Dvůr trnů a růží je neobyčejná kniha, jejímž obsahem je krásný a jedinečný příběh. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se do děje začetla, ale postupně se příběh stával stále lepším a poutavějším. Tři hvězdičky dávám ze dvou důvodů - jednak kvůli pomalejšímu rozjezdu, a jednak proto, abych dokázala vyjádřit "dokonalostní skok" mezi prvním a druhým dílem (protože ačkoliv se mi první díl opravdu líbil, nebylo to nic v porovnání s dílem druhým - ten mě naprosto odzbrojil). :)

Ketrin.TR
15.01.2020 5 z 5

Krásně čtivá, pohádkově výpravná kniha vás tak pohltí, že přestože to je pořádná, hustým písmem popsaná, bichle, tak ji zhltnete raz dva. "Co na tom že je půl třetí ráno? Přece to teď nemůžu zavřít a jít spát!" Tak s touhle myšlenkou jsem bojovala po celé tři dny jejího čtení :-) Bála jsem se do téhle ságy pustit; bála jsem se, že mě fantasy svět za ta léta čtení thrillerů a detektivek už opustil a nebude bavit. A doslova mě pohltil!! Na víly jsem myslela všude kudy jsem chodila. Tamlinovo kouzlo na vás dýchá ze všech řádků, jenomže v momentě, kdy do příběhu vpadne Rhysand, zapomente už doslova dýchat. Bože, už teď se těším na další díl, ještě že je tlustší než ten předchozí, protože v tomhle příběhu je to jedině dobře! :-)

Majka1979
15.01.2020 5 z 5

Úžasný, napínavý , dych berúci pribeh. Čakala som, že to bude dobré, no je to úžasné , už teraz sa teším na 2.časť série :)

PajdaZajda
12.01.2020 5 z 5

Všechny díly jsou naprostá bomba! Příběh je pohlcující a pro mě jen tak nezapomenutelný. Vřele doporučuji. :)

petrulka
09.01.2020 5 z 5

Tahle kniha mě vrátila zpět o pěkných pár let. Kdy byl svět ještě plný naděje a objevování. Krásná pohádka plná kouzelných bytostí, kde je možné doslova vše.
Vílí svět je vymyšlen a popsán s takovou hravostí, až se mi někdy tajil dech a to se opakovalo i při popisu bytostí temných a zlých. Tamlin mi od první chvíle připadal jako lehce povrchní floutek, zato mi byl okamžitě sympatický Lucien. No a první setkání s Rhysandem, to bylo něco. Freyenin boj o přežití v závěru knihy je strhující. Dlouho se mi nestalo, abych knihu odkládala se sebezapřením nad ránem.

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

DannyLady
03.01.2020 5 z 5

Jsem naprosto unešená. Už sem hodně slyšela o tom, jak je Sarah J. Maas naprosto úchvatná spisovatelka, ale dokud si nepřečtete její knihu nevíte o co přecházíte. Sarah má naprosto jedinečný talent vtáhnout čtenáře do děje a nepustit ho až do konce. Knihu jsme si dali s kamarádkou jako silvestrovský maraton a rozhodně jsme nebyly zklamány. Jsem velkým fanouškem pohádky kráska a zvíře, takže tento příběh je napsán přímo pro mě. Už stačí jen dodat, že jsem rozhodně tým Rhys.

Miretti
02.01.2020 4 z 5

Velice ráda si odskakuji do světa fantazie,i se 4 křížky na krku. Přes vlažný začátek si mě kniha později získala na celé čáře, abych ihned zhltla díl druhý. Zajímavý a neotřelý svět, výpravné a akční,s linií romantiky, jak jinak. Prostě skvělý koktejl svého žánru.

PhoebePollard
30.12.2019 5 z 5

S odstupem času už si knihu nevychutnávám tolik jako při prvním čtení, protože *SPOILER!* už vím, že Tamlinnebude Feyřin princ na bílém koni *KONEC SPOILERU*, ale stejně je tato kniha pořád úžasná. Čte se prakticky sama, vtipné chvilky nechybí a i nenahraditelný styl paní Maasové dostal opět šanci zazářit v celé své kráse. Překlad je také dobrý, takže suma sumárum skvělá kniha.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Moje srdcovka! :) Čtu spíše detektivky, nějak se mi do této knížky nechtělo, pak jsem se ale nechala přemluvit a pustila se do prvních stránek. Za dva dny jsem přečetla všechny díly a celou sérii si zamilovala. Tak skvěle vykreslené postavy, tak krásně napsaný děj, prvky pohádky, ale napínavé pohádky a hlavně Rhysand, toho prostě nejde nemilovat! :)

befel
12.12.2019 4 z 5

Kniha se čte jedním dechem.. příjemné, trochu pohádkové, zpestření pro zimní večery.. Jak už tady bylo řečeno.. odpověď na otázku jsem věděla hned a bylo docela frustrující sledovat tak zapeklitý děj a čekat až jí to chuděře docvakne :-) Už se těším na druhý díl...

Ilan
03.12.2019 5 z 5

Nemůžu popsat jinak než že tuto knihu miluju. Naprosto úžasná ukázka fantasy. Stojí za přečtení!

pavla9879
27.11.2019 5 z 5

Konec byl, dle mého názoru, dost uspěchaný, přesto se mi příběh velice líbil a těším se, jak bude pokračovat.

Marosusu
19.11.2019 5 z 5

No po sérii tronov má prvý diel veľmi nezaujal ten koniec lepší uvidíme ďalši diel ;-)