Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540563/bmid_dvur-trnu-a-ruzi.jpg 4 4564 4564

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

Damonka18
03.08.2020 5 z 5

Páni! Tahle kniha je dokonalost. Téma kráska a zvíře+víly? Neřekla bych, že to může být tak skvělé. Tamlin je zlatíčko. Sluníčko v tehle knížce, ale Rhysand je jak půlnoct s hvězdami. Co by to byla kniha bez sexy temné, ale zároveň dobré postavy. Doporučuji přečíst.

Taflu.
31.07.2020 5 z 5

Tato kniha byla dobře propracovaná a pěkná. Čtu druhý díl (◍•ᴗ•◍)

Zumaan
28.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Jop, zase jedna skvělá kniha. Ale něco mi na ní nesedlo. Ani to tak nebyl ten zdlouhavý začátek, nebo to, že jsem se nesmířila s tím jak Freyre snadno odpustila své rodině,.. Ne, nesedla mi na ní jedna jediná věc, za což strhává 1*: Tam byl na mě moc mírný, až moc lidský.. V původní pohádce Kráska a Netvor, se přece Netvor s hrdinkou hádalá, je na ní hrubý,[a ona na něj] atd.., protože je zahořklý. Tady mi to přišlo takové nereálné. Byla bych radši, kdyby měl Tam v sobě něco víc z Luciána, či Rhysanda(jejichž postavy jsem si zamilovala)
-nadruhou stranu, kdyby byl Tam parchant jako oni, proč by se do něj Freyre zamilovala??

Takže: kniha je neuvěřitelné propracovaná, boj dobrá se zlém jako v každém dobrém příběhu. Má jeden z nejskovostnějších konců, jaké jsem kdy četla a hl. hrdinku si snad zamiluje každý..
Doporučuji

girdi
27.07.2020 5 z 5

Pecka! Maasová je prostě hvězda, protože tahle série je skvělá od začátku do konce. Feyre je báječná hlavní hrdinka, se kterou se rozhodně nebudete nudit. Svět je perfektně propracovaný a příjemně kouzelný. Romantické linky jsou uveřitelné a hloubku mají i záporné postavy, což je super. Takže doporučuji ZNOVU (je to tak, čtu už po druhé a užívám si to snad ještě víc než poprvé!) všemi deseti!

Ketfl
26.07.2020 5 z 5

Teď si úplně říkám, proč jsem tuto sérii tak dlouho odkládala? Možná jsem měla strach, že to na mě bude již moc dětinské a pohádkové, ale opak byl pravdou. Musím přiznat, že mě příběh totálně chytil za srdce. Svět je krásně vykreslen, postavy zajímavé a sympatické. Příběh se čte úplně sám. U toho finálního úkolu, co musela Feyre splnit, mi dokonce i nějaká ta slza ukápla. Jsem moc zvědavá na další díly.

Vílí prasák... to mě opravdu mega pobavilo :-D

annes
08.07.2020 4 z 5

Kráska a zvíře je moje srdcovka a narozežíšek mi ji vybral opravdu dobře. Byla to pro mě čtivá oddechovka v pracovním shonu a velmi jsem si čtení užila. Trochu mi přišel kostrbatý popis postav i některé jejich rysy mi nesedly, než jsem se naučila si to číst "po svém" a hlavní hrdinku jsem si celkem oblíbila. Tak uvidíme, dvojko, zda budeš lepší ;-)
A opět mi přijde děj celkem uzavřený, takže se dá číst i jako jednohubka :-D Podobně jako u Krvavého lístku mi to přijde trochu podivné, zvláště pokud chcete psát celou serii knih :-D

Jass
07.07.2020 3 z 5

Dobrá... takže zná se, že na tuto knihu víceméně převládají negativní názory (přes vysoké hodnocení...), ale víte co, nebudu zapírat, že jsem si to docela užila. Stejně jako Janičta jsem se neubránila srovnání s fae z Mercedes Thompson, kteří jsou bezesporu daleko děsivější a propracovanější.
Obvinění z vykrádání jiných děl považuji za nespravedlivé. K umění to patří (na toto téma doporučuji příručku "Kraď jako umělec"). Autorka není plagiátor, pouze si vypůjčuje motivy - a nedělá to vůbec špatně... některé věci mohla trochu víc vyladit, ale... pro mě to fungovalo.
K čemu ale výhradu mám je závěrečná hádanka, protože... Kristova noho! To jsem uhádla i já! Hned! A... bylo v celku jasné, jak celý ten závěr půjde... Nicméně jsem knížku nedokázala odložit, a za to si bezesporu zaslouží plusové body. Postavy by mohly být prokreslenější a opakované užívání některých slov zajisté může být otravné, ale celkově nejsem zklamaná. Kniha mi dala to, co jsem očekávala, takže celkově jsem spokojená.

Johana
25.06.2020 3 z 5

Svět je vymyšlený moc krásně a určitě se tam ještě půjdu podívat prostřednictvím druhého dílu. Celkově mám z knihy ale rozporuplný dojem, postavy mi moc k srdci nepřirostly a příběh co do logiky pokulhává - což by snad neměl, to, že věc je určena YA publiku, to opravdu neznamená, že nemusí mít hlavu a patu. Jak to myslím: vlk například může, v pohádce, sežrat babičku, ale babička nemůže sežrat vlka jenom tak, bez kečupu. Pardon!

Deia
23.06.2020 3 z 5

Kniha je síce napísaná dobre, veľmi čtivo, ale po rôznych nadšených hodnoteniach som od knihy očakavala viac. Dej mi spočiatku plynul dosť pomaly, stále som čakala, že niečo príde a väčšinou nič. Celé mi to prišlo také nemastné-neslané. Celý čas som mala pocit, že tam niečo chýba. Ako je to príjemný oddychový príbeh, ďalšie časti si pravdepodobne prečítam a budem dúfať, že sú o trošku lepšie.

Karolína346
22.06.2020 2 z 5

První díl ze série Dvorů se mi líbil nejméně . Tamlin mi neustále lezl na nervy

HoneyH
19.06.2020 5 z 5

Člověk si říká, takový naivní příběh... Jo, Kráska a zvíře... to už tu bylo tolikrát. A pak Vám najednou na konci knihy S. J. Maas vytře zrak a obrátí o 180°.

KnihoMolka92
13.06.2020 4 z 5

Na motivy Krásky a Zvířete, a přitom tak surově odlišná.
Fantasy svět s různými rasami, temný a místy dost krvavý děj, k tomu velice pomalá romance.
Za mě skvělé, těším se na další díly!

blackoutzuzi
19.05.2020 5 z 5

První díl z fantasy série, která je retellingem (převyprávěním) klasické pohádky Kráska a zvíře. Velmi originální, návykové, pohádkové, drsné, se spoustou skvělých knižních postav, které si zamilujete. Ačkoli je to dost bichle, budete ji mít přečtenou brzy, protože autorčin styl psaní je velmi čtivý, jednoduchý, poutavý a vy budete prostě potřebovat zjistit, jak to s hlavními hrdiny dopadne!

kyselina_24
12.05.2020 3 z 5

Od knížky jsem, kvůli její popularitě, očekávala trošku víc. Měla jsem problém se do knížky začíst a vůbec se celým příběhem prokousat. Ale romantická linka vzala za své, musela jsem vědět, jak to s těma dvěma dopadne, takže jsem jí dočetla, a jsem za to ráda. Určitě se chci v budoucnu vrátit k dalším dílům.

Veronikados
09.05.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky oblíbené youtuberce která natáčí různé recenze a nejen od ní jsem taky zaslechla, že Sarah J. Maas je velmi populární a šikovná autorka...no, uznejme všichni, její popisování událostí, texty apod. jsou skvělé. Jenže v téhle knize (resp. do její poloviny) se upřímě vůbec, ale VŮBEC nic nestalo (vím, někteří si možná říkáte že jde o její první knihu k celé sérii, ale stejně).
Dále. Všichni říkají, že je to kniha protkaná erotickými nestydatými scénami a násilím. No, já si to nemyslím. Alespoň ne v takové míře. Erotika tam je, ale jen v několika pár scénách, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Násilí je tam víc, ale není to násilí jako drsné a drastické, ale takové že si i u té nejnásilnější scény řeknete něco ve smyslu "Vždyť to přece nemůže být na nejhorší a nejdrsnější scéna, musí tam být něco víc", ale ono není. Opravdu je kniha spíše pro starší čtenáře, ale myslím že pokud jste ve věku třináct a výš a nemáte z nich přímo panickou hrůzu, vzhůru do čtení. Takže ten začátek přišel vážně až nudný, bylo tam příšerně kliše (to tam ale muselo být) a některé postavy mi přišly takové nezajímavé. Na druhou stranu jsem si přběh oblíbila, zvlášť některé postavy, celý příběh i přes všechny možné i nemožné nedostatky mě svým způsobem dostal do kolen. Dávám 72% což je pro mě asi 3.6 hvězdičky.

zaandulee
08.05.2020 5 z 5

Knihu jsem začala číst kvůli sérii Skleněný trůn, kterou jsem si zamilovala.♥ Jakmile jsem se do této knihy pustila, byla jsem lehce zklamaná, jelikož mi moc neseděla hlavní hrdinka a začátek se mi zdál příliš zdlouhavý a táhnoucí se. Později jsem však Feyre přišla více na chuť a naštěstí vzala kniha rychlejší spád - tím bylo vše zajímavější.
Postavy jsem si neoblíbila tak moc jako ze Skleněného trůnu, ale sem tam se objevil nějaký favorit (Rhysand) :D
Celkově je kniha povedená, líbí se mi příběh a musím uznat, že jsem nadšená tím, jak má autorka všechno promyšlené dopředu a do detailů. Rozhodně se chystám přečíst i následující díly a jsem zvědavá jak vše bude pokračovat.

Tessiee
06.05.2020

První půlka knihy nebyla nijak extra záživná, spíš uvedení do děje. Ale od druhé poloviny to nabere grády a jede to až do konce!

pink_unicorn
03.05.2020 3 z 5

No šlo to... Začátek spíše utahaný, plno míst mi přišlo zvláštně nedotažených, jakoby tam něco chybělo, což jak se později ukázalo, bylo autorčiným záměrem, protože Feyre (a s ní i čtenáři) prostě neměla některé věci vůbec tušit. Přesto bych uvítala více si s náznaky vyhrát, aby zkrátka nevyznívaly tak prázdně a nedodělaně, ale držely nás v napětí, že se chystá odhalení čehosi velkého. V druhé půlce se příběh hodně rozjede a dostane až nečekaný spád, což mě příjemně potěšilo a navnadilo zkusit i další díly.

laydee
26.04.2020 2 z 5

Kniha na mě byla dost zdlouhavá, někde se mi četlo hrozně někde mě to bavilo. Čte se to rychle, kapitoly nejsou nijak dlouhé. Feyre jsem ze začátku myslela, že jednu plácnu a opravdu na to že to je hlavní postava tak mi byla dost nesympatická. Dočteno ale s prěskakováním. Nebylo to špatné snad další díly budou lepší.

Ruru
25.04.2020 5 z 5

Bomba!! Říkám si jak může být něco lepšího ale hodně lidí říká že ty další díly jsou lepší. Tak jsem zvědavá.