Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540563/bmid_dvur-trnu-a-ruzi.jpg 4 4564 4564

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

Skodinka89
13.12.2020 2 z 5

Knížka přečtena velmi rychle, ale některé kapitoly (hlavně ze začátku) byly zbytečně dlouhé.
Akčnější části perfektně popsány, autorka nezklamala. Jen zatím nevím, zda se vrhnu na další díl. Autorka zásadně ráda navyšuje počet stran v dalších dílech (a pak z toho vzniká zdlouhavé čtení o ničem)

barbora5507
12.12.2020 5 z 5

(SPOILER) OK, tak kde začít...? XD Rozjezd se mi zdál docela pomalý, Feyre mě štvala tím neustálým fňukáním kvůli rodině but whatever. Popisy vílího světa mě ale překvapivě opravdu bavily, nezdály se mi utahané a nudné jako v pár dalších fantasy knihách. Lucien je boží, moc jsem si užívala jeho zajímavý příběh a neustále vyvíjející se vztah s Feyre. Tamlin a Rhysand taky super, nějak se nemůžu rozhodnout, koho mám radši haha tak jsem zvědavá na další díl. Dějová linka dávala smysl, ale bylo pár věcí, které se daly lehce předvídat (a hádanka na konci... no radši bez komentáře :D). Každopádně knížku jsem přečetla fakt rychle, nešlo se odtrhnout (přiznávám ale, že jsem čtení používala jako prokrastinaci v období zkouškového, takže to bude asi i tím). Ještě si trochu postěžuju na gramatické a syntaktické chyby, kterých bylo v překladu až až.
Celkově však moc povedený příběh, dávám 5/5.
"Be glad of your human heart, Feyre. Pity those who don't feel anything at all.” ♥

iiiccc
25.11.2020 3 z 5

Na tohle jsem se strašně moc těšila. Přece jenom, když má tuto sérii přečtenou i někdo, kdo jinak příliš nečte, a dokonce o ní nadšeně vypráví i za pár let, naláká Vás to. Začátek, kde Feyre bojuje, myšlenkami i činy, za záchranu své rodiny mě uchvátil. I její seznamování se světem víl vypadalo velmi slibně. Pak to ale všechno nějak vyšumělo a byla to nuda. A ten konec? Plnění nesmyslně překombinovaných úkolů, ač byla odpověď na hádanku tak naprosto jasná? Proč jako? Dokazovat ženskou sílu? Na tohle už jsem asi vážně stará. A jenom tak mezi námi.... Chlapi jako vznešené víly jsou neskutečná legrace (čti dehonestace) :D

Edona
24.11.2020 5 z 5

Jsou to asi tři roky, co jsem knihu četla poprvé a musím říct, že sice nevím, jak se to stalo, ale úplně jsem zapomněla o čem byla. Každopádně, tehdy i teď dávám hodnocení pět hvězd.

Maas vykreslila úžasný nový fantasy svět. Okouzlily mě hlavní postavy, které jsou propracované a věřitelné. Děj ubíhal zpočátku trochu pomaleji. Fakt bych některé kapitoly trochu zkrátila. Ale ke konci knihy to byla jedna akce za druhou. Pokud hledáte fantasy příběh, kde jsou víly, tajemství a zvraty, tak určitě kupujte a čtěte.

1v8na
22.11.2020 5 z 5

Příběh byl čtivý, napínavý, dobrodružný, akční a strhující. První část knihy byla spíše seznamovací s novým světem, se samotnou hlavní hrdinkou i jejím únoscem a jeho delegátem. Čím více poznáváme únosce Tamlina, tím víc je kniha strhující a nemůžete přestat číst. Byla jsem nadšená a vypočítavost a zlomyslnost Amaranthy jsem hltala plnými doušky. Feyre, Tamlin i Lucien mi byli velmi sympatičtí a oblíbila jsem si je. Zato s Rhysem jsem měla problém. Ovšem to ničemu nebrání, abych se sehnala a přečetla další díly.

Larinka142
19.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla fakt boží kniha, nemohla jsem ji přestat číst. Moc se těším na další díl♥️

Ella161
15.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Tady byl rozjezd trochu pomalejší a no.. nudný. Nebavilo mě to a knihu jsem odložila. Ale ještě jsem tomu dala šanci, protože trůny jsem si hrozně oblíbila. A jsem za to ráda. Sice byl začátek nudný, ale pak se to všechno změnilo. Stránky mi mizely mezi prsty a během mrknutí oka jsem měla knihu přečtenou. K mé smůle. Postavy mi byly sympatické až na ty záporné a Tamlina. Nevím proč, ale neměla jsem ho prostě ráda. Za to Lucien? Toho jsem si oblíbila hned. Klidně mohl tvrdit, že Feyre nenávidí, ale tak to nebylo. Je to skvělý kamarád. Pak se musím zmínit o Rhysovi, který je prostě.. (doplňte si, nemám slov). I když si tady hrál na krutého, bylo vidět, že mu na Feyre záleží. Několikrát jí pomohl, aniž by to ona zaznamenala. A jelikož mám přečtený celou sérii vím, jaký je ve skutečnosti. Je to moje nejoblíbenější mužská postava ze všech knih od Maas. A Feyre? Je to statečná, oddaná a milující holka. To všechno, co pro Tamlina udělala a obětovala? Vyrazilo mi to dech. Přitom on si to ani nezasloužil. Skvělý díl, i když ten začátek nic moc.

mysterygirl
13.11.2020 5 z 5

To bylo tak krasny... Uplne jsem se do toho pribehu vzila

zamilov.do.knih
11.11.2020 5 z 5

Tuhle sérii jsem si chtěla už nějakou dobu přečíst. Všichni o ní (a celkově o knihách S. J. Maas) pořád mluví jen samou chválu, a tak jsem jí neodolala. Jako milovník fantasy, který měl od této série vysoká očekávání, jsem se bála, že mě knížky zklamou. To se ale nestalo. Právě naopak, kniha byla boží! Chytla mě už od začátku (pomalé rozjezdy mi totiž nevadí) a užívala jsem si styl psaní autorky. Pak se příběh sice trochu táhl, ale opět mi to moc nevadilo a jsem schopná to knize odpustit, protože od chvíle, kdy se děj odehrává pod Horou, mě kniha úplně pohltila. Vyvolala ve mně spoustu emocí – napětí, strach, zlost, smutek, lásku – a právě to na knihách miluju – to prožití. Prostředí bylo skvělé, styl psaní úžasný a postavy se mi taky moc líbily (Feyre byla skvělá, Luciena a Tamlina jsem měla taky ráda a kupodivu jsem neměla ráda Rhysanda – badboys u mě nikdy moc neměli šanci). Myslela jsem si, že tenhle díl už žádný jiný ze série nepřekoná a že mu dám 10*/10*, ale to jsem se spletla. Po přečtení dalších dílů tento díl klesl, ale stejně musím říct, že byl skvělý a tuhle sérii vám doporučuju!
~
9*/10*

Acourtofbook
07.11.2020 4 z 5

Když jsem Dvůr trnů a růží četla před dvěma lety poprvé, byla jsem z toho absolutně nadšená, ale že bych z toho byla tak unešená i teď, to se říct úplně nedá. Jako jo, ona je to opravdu dobrá a kvalitní fantasy a autorka navíc píše tak nádherným jazykem, že mi občas i bylo jedno, co se v té knížce děje a jenom jsem se zaměřovala na ten její krásný styl psaní. Navíc opravdu obdivuji, jak dokázala vymyslet celý ten dopodrobna propracovaný fantasy svět a hrozně mě bavilo objevovat, jak vlastně funguje. Největší problém jsem však měla s hlavní hrdinkou, Feyre. Když jsem Dvory četla poprvé, považovala jsem Feyre za nejlepší hrdinku, co se young adult knížek týče, což teď absolutně nedokážu pochopit. Většinu knížky se chovala naprosto nelogicky, a jednala tak, že se to příčilo tomu, co právě řekla. K tomu si ještě většinu času akorát stěžovala a to, jak se vyvíjel její vztah s Tamlinem mi občas přišlo opravdu zvláštní. Bohužel se v tomto díle ještě tolik neobjevuje Rhysand, což je škoda, protože ty části s ním mě bavily skoro úplně nejvíc z celé knihy. Taky mě celkem překvapilo to, jak je tenhle díl drsný, co se násilí týče a u některých scén mi bylo pomalu i špatně od žaludku. Takže i když je tento první díl z celé série (pokud nepočítám povídkový díl) nejslabší, určitě se toho nebojte, protože Dvory si podle mě zamilujete.

4⭐/5⭐ Tato série má rozhodně co nabídnout a pokud máte rádi fantasy, které se převážné zaměřuje na romantickou linku, tak si myslím, že je tohle přesně něco pro vás.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Hezké ztvárnění klasiky. Autorka má hezký styl psaní.

Sariega
04.11.2020 3 z 5

Super kniha rozhodně si chci od autorky přečíst i sérii skleněný trůn.

Feyre je fajn i když na jejím místě bych asi tolik nepanikařila z toho že jsme se dostala do země víl. Tamlin byl také fajn i když Rhys s Lucienem u mě vedli.

knihomolkajanca
01.11.2020 4 z 5

Od této autorky jsem četla již sérii Skleněný trůn, ale této jsem se docela dlouho bránila. Motivy krásky a zvířete mě úplně nezaujaly, ale jelikož mi série Dvorů byla x-krát doporučena, nakonec jsem si ji tedy donesla z knihovny domů. I tak se mi do ní ale úplně nechtělo pouštět. Nakonec to však nebyla taková hrůza. Přestože první díl Skleněného trůnu mě asi chytil více, fakt je prostě ten, že Maas umí psát a navíc píše čtivě. Dvůr trnů a růží jsem tedy slupla za 3 dny a nakonec ten příběh nebyl ani tak strašný, jak jsem se obávala.

Feyre mi byla docela sympatická, i když v mnoha věcech podobná Celaeně z Trůnů. Tamlin taky fajn, ale za sebe bych určitě vyzdvihla postavy Luciena a Rhyse, které mě bavily, jelikož mi nepřišly jen černobílé. Protože se o sérii často všude píše, mám už pár věcí vyspoilerováno, jak to třeba bude s Rhysem, i přesto se ale těším, až si o tom přečtu. Jen škoda, že teď jsou knihovny zavřené a k dalším dílům se zjevně hned tak nedostanu. :(

Celkově však musím říct, že průběh prvního dílů byl docela podobný tomu ze Skleněného trůnu - zapšklá hrdinka, která se postupně otevírá světu, úkoly, které musí splnit, dva zajímaví chlapi,...No, uvidíme, snad série nebudou úplně jako přes kopírák. Za sebe tedy musím říct, že bych knize dala tak 70% a to proto, že na mě působila trochu moc pohádkově. Je to sice logické, když je kniha na motivy pohádky, ale je to prostě můj dojem.

Arlienen
30.10.2020 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Líbí se mi její styl psaní, píše tak čtivě, že jsem četla a najednou jsem byla na konci.
Oblíbila jsem si postavu Luciena, Rhyse a Alis. Nejspíše bych si měla oblíbit hlavní postavy - Feyre a Tamlina.... Bohužel mi tyhle dvě postavy lezly trochu na nervy.
Snad se to čtením druhého dílu zlepší.

Áža707
27.10.2020 4 z 5

Těšila jsem se sérii Dvory a dlouho jsem se k ní nemohla dostat. Jsem ráda, že jsem se do knihy a série pustila a nechápu, proč jsem tuhle knihu odkladala tam dlouho.

Do prvního dílu jsem se zamilovala hned po několika stránkách a oblíbila jsem si styl psaní. Od Maas jsem četla pár dílů Skleněného trůnu a musím říct, že i tento příběh mě velmi oslovil a četl se úplně skvěle.

Ani kousíček příběhu jsem se nenudila a v napětí očekávala, co bude dál. Samozřejmě pokud máte rádi příběh Krásky a zvířete, tak tohle je skvělý retelling, kdy v hlavní roli jsou víly.

Feyre je podle mě úplně skvělá postava a strašně se mi líbí její vykreslení a povaha. Je to úžasná bytost, která je citlivá, něžná, ale přitom ji nechybí odvaha a velká kuráž, která se hodně projevila na konci celého příběhu.

Tamlina jsem si taky oblíbila a velmi mě překvapilo, že i přes to co Feyre udělala se k ní choval s něhou a nechtěl ji ublížit.

Vyvrcholení bylo doopravdy napínavé a zajímavé. A co se ma konci stalo při rozhovoru s Rhysandem, tak odhaduji co se mu stalo, ale uvidíme. Pochopitelně tuhle postavu jsem si moc neoblíbila, i když většina lidí psala, že změním názor.
Takže se vrhnu brzy na další díl.

⭐ 4,3/5

Fortuna7
25.10.2020 4 z 5

Hezké zpracování Krásky a zvířete. Feyre je fajn hlavní hrdinka

Adél784
24.10.2020 4 z 5

Skvělý začátek série, strašně moc jsem si oblíbila Luciena, doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru.
Doporučuji všem, kteří mají rádi příběh Krásky a Zvířete.:)
4/5

Ramilya
22.10.2020 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii, a nemůžu si vynachválit úžasnost těch knih. Každá postava, děj, prostředí jsou neuvěřitelně precizně zpracované. Vtáhne vás to do toho světa raz dva a nebudete schopni si tu knížku odložit.

Anette_De
21.10.2020 5 z 5

První kniha od téhle autorky a teda.. Páni. Nemám slov. Už se těším na další díly a další díla téhle autorky!

anavi2009
18.10.2020 5 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity.. Ze začátku jsem si rikala, ze je to krapet slatanina, ale musela jsem číst dál. Pak jsem si rikala, ze hlavní postava není úplně sympatická, ale musela jsem číst dál :) takže každopádně plný počet hvězd, protože jsem ten příběh vlastně nakonec dost zhltla :)