Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540563/bmid_dvur-trnu-a-ruzi.jpg 4 4564 4564

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

Bebe2004
12.10.2020 4 z 5

Přečteno. Opět zdůrazňuju, že nemám ráda fantasy. Opět mě ke čtení dohnaly kamarádky a já jim za to děkuju, protože zkusit se má všechno. Ovšem tady mě nenadchly tolik jako s Naslouchačem od Petry Stehlíkové. Postavy jsem sice tolerovala, ale nenašla jsem si k nim žádný hlubší vztah. Děj byl celkem fajn. Samozřejmě se pustím i do dalších dílů, ale nebude to nic, na co bych se hrozně moc těšila, čeho bych se nemohla dočkat. Spíš jsem zvědavá, ale teď si dám chvíli od fantasy pauzu.

Verunka4444
09.10.2020 5 z 5

Sarah J. Massová je pro mě nový favorit ve světě fantasy.Úplnou náhodou jsem se dostala k titulu Dvůr trnů a růží a přísahám,že jsem ho přečetla za 18 hodin,bez spánku,jenom s kávou a stálo to za to.Samozřejmě už mám za sebou další díly,které mě fascinovali mnohem víc...MNOHEM víc,ale ani tento první není rozhodně k zahození.Tamlin mi nebyl nijak zvlášť sympatický a naštěstí byly mé modlitby o konci příběhu vyslyšeny.Teď se chystám na Skleněný trůn a nepochybuji,že budu stejně nadšená.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Tak ... prva kniha ma fakt zaujala obalka pekna aj pribeh

temna.vila
30.09.2020 3 z 5

Přiznávám, že přestože je Dvůr trnů a růží mou nejoblíbenější záležitostí, po dočtení prvního dílu byly mé pocity spíše vlažné. Příběh se mi líbil, knihu jsem zhltla během jednoho dne, ale konec ve mně nezanechal příliš hlubokou stopu. Oblíbila jsem si postavu Feyre, přestože jsou ženské postavy SJM tolik nepopulární a neoblíbené - mně její charakter prostě sedl a líbilo se mi, jak se vyvíjela a postupovala vpřed. A přiznávám, že zpočátku jsem si oblíbila také Tamlina, Luciena a jeho božskou podzimní auru snad ani nemusím zmiňovat. Příběh příjemně plynul, líbil se mi magický svět, který autorka dost podrobně vykreslila. Jedinou výtkou je pro mě zakončení, které ve mně nevyvolalo dostatečnou touhu po pokračování, s druhým dílem jsem proto přes rok otálela.

keselylenka
30.09.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco - může být člověk starý na fantasy? Rozhodně ne. Ten příběh je skvělý, skvěle vystavěný. Jsou knihy, kde tu "inspiraci" přímo vidíte, bije vás do očí, ale tady je všechno jen tak rafinovaně nastrčeno. Četla jsem a nemohla jsem přestat, ale zastavovala jsem se, aby nepřišel konec. Druhý díl přijde zítra poštou - asi to ani nedospím...

Elleonora
30.09.2020 4 z 5

Tak dlouho kroužíte v knihkupectví kolem jedné knížky...

Určitě nejsem jediná, kdo si po přečtení anotace myslel, že se bude jednat o jiné zpracování příběhu o Krásce a Zvířeti. I začátek knihy tomu napovídá, neboť základní rysy o vykoupení se ze zločinu a pobytu na královském sídle v jiném světě proti své vůli jsou splněny.
Tady podoba víceméně končí, ale přeci jenom mě něco přesvědčilo číst dále. Nevím, jestli mi imponovala ženská hrdinka, která se před každým krásným mužem hned nerozhihňala a nezačervenala, umí lovit a přežít a na sarkastické poznámky odpovídá úplně stejným, ne-li jízlivějším tónem. Možná to byl Lucien, pobočník krále, jenž by si za mne zasloužil daleko více prostoru, protože jako literární postava je se svým charakterem a cynismem naprosto k pomilování.
Ať už to bylo jakkoli, pravdou je, že jsem na konci třetího dílu a přeji si, aby autorka strávila více času v tomto světě než v Adarlanu.

pajinkad
28.09.2020 5 z 5

Musím říct, ze už dlouho jsem nečetla takto povedenou ságu. Četla jsem jí již dvakrát. Asi jsem potřebovala podobný typ literatury. ????????Všem vřele doporučuji a těším se na nové díly!

Morana107
26.09.2020 3 z 5

Z tohoto příběhu mám možná trochu rozpačité pocity. Ze začátku se mi moc líbila, jelikož jsem se těšila na přepracování Krásky a Zvířete, ale to se moc nepovedlo, Tamlin se za celou knihu proměnil snad jen dvakrát a občas mu z pod kůže vykoukly drápky, tím ale končíme. Tamlin je jinak velmi civilizovaný, okouzlující....a taky nudný. Kdežto Lucien to je jiný kafe. Krásný, štiplavý, vtipný a taky zlomený minulostí. Škoda, má jen vedlejší roli, ale třeba se i on dočká štěstí v dalších dílech.
Feyre mi lezla na nervy od začátku až do konce. Sprostá, namyšlená, až moc sebevědomá a bez špetky pokory. I tak po ní ale slintá polovina vílí říše.
Rhysand se možná ještě vybarví, ale zatím mi moc nesedl.
A co se týče děje samotného...no asi dobré, až na ty tři úkoly, to bylo až příliš pohádkové, až jsem u toho protáčela oči. Hádanka, která vše rozuzlila, byla fajn, odpoveď milá, ale příliš jednoduchá. Odpověď znate ještě před prvním úkolem sami, ale o čem by to bylo, kdyby to Feyre uhádla hned na začátku.
Vesměs lepší průměr, budu to brát jako předehru pro následující díl.

Ronnyka
21.09.2020 5 z 5

Teda, tak tohle se mi fakt líbilo. Měla jsem z toho trochu obavy, když je to na motivy Krásky a Zvířete, protože se mi předělávky pohádek odjakživa nelíbí, ale tohle bylo prostě skvělý. Sice občas mi lezla Feyre na nervy s tou svou umanutou palicí, ale bez toho by to zas nebylo ono :D Za dva dny jsem tuhle knihu zhltla a už jdu na další díl. Kniha mě vtáhla víceméně hned do děje a určitě nebylo potřeba se několik stran vracet, abych se v ději orientovala. Čtenářka, hodnotící přede mnou, asi četla úplně jinou knihu...

kubakubikula
20.09.2020 4 z 5

Když jsem všude četla ty skvělé recenze a viděla hodnocení zde, nedalo mi to a knihu přečetla.
Nevím, jak to popsat, ale kniha měla problém vtáhnout mě do děje. Místy jsem se musela vracet,abych si ujasnila,co se tam děje a asi mi vadil i styl psaní.
Rozhodně jsem četla lepší knížky.

Aneisreading
11.09.2020 3 z 5

Fajn oddechová kniha, první díl Skleněného trůnu byl, podle mě, lepší, ale věřím, že druhý díl této série má našlápnuto.

NONAM
06.09.2020 5 z 5

Co k tomu říct....
Výborná knížka až mi rodiče začali říkat, že jsem na tom závislá jak jsem z toho nemohla odtrhnout oči. A asi i jsem hned zítra si musím pro druhý díl, protože WAU.
Už se těším na druhý díl!

Lucijáš276
02.09.2020 5 z 5

Za mě naprostá bomba, která se fakt krásně četla! Hlavní hrdiny jsem si okamžitě zamilovala. Feyera byla pro mě od samého začátku až po samotný konec knihy obrovská hrdinka, která se ani jednou nevzdala i v těch nejtěžších chvílích! Je to opravdu skvělá fantasy kniha, která nezklame. Spisovatelka si dala s touto knihou záležet a bylo to opravdu znát.

katerina7986
02.09.2020

Nedocetla jsem. Do čtení jsem se musela nutit

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Víla versus člověk, láska, nenávist, přátelství, naděje,zoufalství,zvraty, napětí a nový svět fantasy - to všechno jsem našla v další nové sérii a byla jsem nadšená :-) Dvory jsou stejně úžasné jako Skleněný trůn. Paní Maasová je pro mě TOP SPISOVATELKA FANTASY!!!

Turante
25.08.2020 5 z 5

Tak tenhle příběh o smrtelnících a vílách mě velice zaujal a fandím Feyere, aby našla štěstí.

Luccinda
24.08.2020 3 z 5

Sarah J. Maas je pro mě autorkou, která sice nevymýšlí nějaké extra originální příběhy, ale umí to perfektně vyvážit skvělým stylem psaní a úžasnými postavami. A přesně takový je i Dvůr trnů a růží. Když se nad tím zamyslím takhle zpětně, první díl série má opravdu mnoho vad na kráse, přesto jsem mu ale ochotná všechny jeho nedostatky odpustit, protože mě autorka dokázala tak vtáhnout do děje, že jsem si v průběhu čtení žádná negativa vůbec neuvědomovala.

SJM prokázala svůj um ve vytváření postav už v sérii Skleněný trůn, ale musím říct, že ve Dvoru posunula tuto schopnost ještě na vyšší level. Všechny tři hlavní mužské postavy - Tamlin, Lucien i Rhysand - jsou tak dokonale napsaní, že se do nich zamiluje nejedna čtenářka. Feyre se jako hlavní hrdinka bohužel zas tolik nepovedla (a rozhodně se nemůže rovnat Aelin ze Skleněného trůnu), ale ani mi vyloženě nevadila.

Pokud bych měla vyjmenovat nějaká negativa, tak by to byl určitě pomalý rozjezd knížky a obrovské klišé na konci. Celkově mi ten konec přišel docela odfláknutý, skoro jako by to autorka potřebovala co nejrychleji dopsat a nechtělo se jí vymýšlet nic složitějšího. V knížce se také dost často opakovaly ty samé myšlenky pořád dokola, což bylo trošku otravné.
Ale i přes to všechno si mě knížka Dvůr trnů a růží naprosto získala. Byla čtivá, emotivní a napínavá, stránky mi mizely pod rukama a já jsem se od ní prostě nemohla odtrhnout. Mé nadšení ještě navyšuje Rhysand, který má opravdu velký potenciál a už se moc těším, co nám v příštích dílech nabídne.

JanaO118
14.08.2020 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, pohádková zápletka, která působí velmi reálně! Četla jsem jedním dechem, úplně ztracená v příběhu, nevnímala jsem písmena ani slova - jednoduše jsem ten příběh žila!

Miliamka
13.08.2020 5 z 5

První díl asi nejlepší fantasy knihy, co jsem kdy četla. Skvěle vykreslené charaktery, narážky, které vám dojdou až při čtení dalších dílů, propracovaný děj, zápletka.. Krutost, láska, víly - co víc si přát.

EliškaHavlová
11.08.2020 5 z 5

Tak tohle mě hodně překvapilo. Jsem možná jedna z posledních, která knížku četla, ale jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Svět, postavy, děj. Naprostá dokonalost v podobě textu na papíře, který vás uhrane a vy nebudete chtít přestat číst. Nebudu psát, ke každé knížce zvlášť, co se mi na ní líbilo. Jednoduše. První díl bomba. Druhý byl takový průměrný, který byl ale za potřebí. Třetí byl epický. Čtvrtý jsem ráda, že jsem si přečetla, ale je z nich z pohledu velice kritického nejslabší. Miluju, když spisovatel dokáže už v prvním dílu vědět, jak skončí ten poslední. Ta promyšlenost mě fascinuje. Rozhodně všem opozdilcům doporučuji, aby nadále neotáleli a sérii přečetli.