Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4459 4459

julia8397
28.06.2021 5 z 5

Skvelá kniha, napínavý dej

KristinTj
27.06.2021 4 z 5

To je mi tedy překvapení... Naslouchače jsem zhltla téměř bez rozkousání, tak moc jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. V žaludku mě asi nejvíc tlačí neuvěřitelnost příběhu v rámci příběhu. Některé věci zkrátka nefungují, což by se nemělo stávat ani v pohádkách a v knížkách pro mládež. Na druhou stranu oceňuji originalitu světa, který spisovatelka vytvořila. A sklenit je nádherný objev, těším se, jak si s ním Ilan pohraje v dalších dílech.

mekkejla
23.06.2021 5 z 5

Absolutně úžasné!!! Svět, který paní Stehlíková stvořila mi učaroval a jsem neskutečně hrdá na to, že je to české dílo.

_Joker_
20.06.2021 5 z 5

Když jsem na tuto knihu v knihkupectví narazila a zjistila, že je to česká fantasy, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. A nelituju. :) Od půlky knížky jsem příběh doslova hltala. Uznávám, nejprve jsem z konce jsem byla trochu zklamaná a naštvaná, že autorka zbrkle utnula příběh, než mi došlo, že je to rozepsáno do dalších pokračování. Už dlouho jsem nedala knize plný počet hvězd.

Ma-Kli
19.06.2021 5 z 5

Žánr fantasy jsem opustila zhruba před 10 lety a když jsem pár týdnů dozadu hledala, co dalšího si přečíst, narazila jsem náhodou na Naslouchače. Nejdřív jsem se nemohla začíst, což byla ale moje chyba - ani jsem nevěděla, zda se chci pouštět do fantasy a pořád jsem toužila po srdceryvném historickém románu :-D a nějak jsem se nemohla naladit na tu správnou vlnu. Nicméně Naslouchač mě pomalu, ale jistě vtahoval do svého světa a v momentě, kdy Ilan vstoupila do učení, jsem spadla po hlavě do Duvalského pohoří a zatím jsem se nevyhrabala zpět :-) Lepší návrat k fantasy jsem si nemohla přát, protože v knížce jsem našla všechno, co mě kdysi na tomto žánru bavilo - úžasný nový svět, sympatické a velmi dobře propracované postavy, a napínavý děj. Ilan je úžasná hrdinka, tak dobře napsaná, mám ji ráda od první stránky, sžila jsem se s ní úplně bez problémů. Kapitán - okamžitě jsem se zamilovala, samozřejmě :-D to jinak ani nešlo. Styl vyprávění mi dokonale sedí, má to spád, kniha se čte sama. Za mě 5 z 5.

Reniee
17.06.2021 5 z 5

Bavilo mě to. I když se přiznám, že rozjezd knihy byl trochu horší. Ale nakonec jsem si příběh zamilovala a těším se až budu číst další díl.

janik6969
16.06.2021 5 z 5

nejsem sice cílová skupina, ale totálně ujíždím na Naslouchači. Nemůžu dělat nic jiného jen poslouchat příběh a podmanivý hlas Jitky Ježkové, která jej čte. Neuvěřitelně napínavé, dobrodružné. Někomu vadí stálé Ilanovy otázky, ale podle mně to je originální způsob, jak nám čtenářům vše vysvětlit a nepostavit nás před hotovou skutečnost, jak to v jejich světě funguje. Pomalu, formou otázek a odpovědí, nás se vším seznamuje.

Johncze
15.06.2021 4 z 5

Dobře odvyprávěno a velice lehce se to čte. Jsem zvědavý, kam se to posune, ze světa toho zatím mnoho odhaleno nebylo, což je plus. Nevadilo by mi ani temnější ladění, teď se motá trochu kolem - dětská hrdinka, která má více štěstí než rozumu a kolem ní umírají hroznou smrtí doslova celé skupiny. Celkově příjemné překvapení z českých luhů a hájů.

miliváv
14.06.2021 5 z 5

Opravdu hezký a poutavý příběh, kniha mě vtáhla do tohoto zvláštního světa plného neznámých věcí, lidí a tvorů. Ilan jsem si okamžitě zamilovala, hlavně její prostořekost, stejně tak celou pětadvacítku a hlavně kapitána a Vargase. Autorka pro mě píše srozumitelně, barvitě a napínavě. Hned jsem si koupila další pokračování.

burg
11.06.2021 4 z 5

Výzva 2021... Původně jsem k "původní" České fantasy přistupoval velmi skepticky (kolikrát jsme četli/slyšeli že kniha, kterou držíme v ruce je zaručeně původní?).
Po odvyprávění historie světa jsem byl jasně přesvědčen, že jsem se v hodnocení nemýlil - tolik logických, fyzikálních, biologických apod. kiksů a nedomyšleností jsem na těch pár stranách vážně nečekal.
Ale budiž - začetl jsem se. Po první třetině uznávám, že alespoň příběhově to taková blbost nebude a že je to i celkem osvěžující čtení, v polovině mě příběh naprosto pohltil a nepustil až do samého konce. Musím říci, že much je v celém tím vyprávění více než na řádně uleželém hnoji ale i tak se moc těším na další příběh z onoho podivuhodného světa!

Špekyn
08.06.2021 4 z 5

Ačkoliv fantasy běžně nečtu, nechala jsem se na doporučení přesvědčit k přečtení této série. A nelituji toho. Úvodní historie a události, které utvořili daný svět, jsou pěkně zpracované a nenudí. Svět je skvěle promyšlený a hned mě vtáhl do děje, i když některé věci jsou těžko pochopitelné/uchopitelné. Ale s postupem času a děje se vyjasňují. Příběh je zajímavý a napínavý, co se bude dít dál. O nečekané zvraty tu není nouze. Postavy jsou sympatické, jen by to chtělo, aby hlavní už trochu dospěla. Jsem zvědavá, kam se bude příběh vyvíjet dál.

Knižní_kout
08.06.2021 5 z 5

Tohle....bylo....neskutečný!!! Jde vidět, že i český autor má své kvality a mohu tvrdit, že tato kniha strčí mnohé zahraniční YA fantasy do kapsy. Skvěle promyšlený svět, který je postavěn na reálných základech. Využití skutečných příběhů je parádní a celé to ne mě dýchalo tak nadčasově. Postavy mají skvěle vykreslené charaktery a já si je všechny zamilovala. Smekám klobouček a už se moc těším až mi domů dorazí Faja a Nasterea, protože se do nich hned pustím.

svha
07.06.2021 5 z 5

Už dlouho mě kniha takto nechytla. Vůbec jsem nečekala, že se do děje ponořím a budu zadržovat dech až do konce. Určitě zkusím i pokračování.

RaDaR26
06.06.2021 5 z 5

Tahle česká kniha se vyrovná všem TOP zahraničním fantasy knihám! Nedokázal jsem se od ní odtrhnout a přečetl jsem ji za dva dny. Příběh je poutavý a barvitě napsaný, děj napínavý, postavy skvěle vylíčené. Nenarazil jsem na kapitolu, která by mě nebavila. Děj neustále graduje, klobouk dolů před Petrou Stehlíkovou. Doufám, že se kniha přeloží do cizích jazyků a autorka se dočká i uznání v cizině.

Calwen89
02.06.2021 5 z 5

Další český autor, kterého jsem předem podcenila. Netuším, proč automaticky předpokládám, že není možné aby se česká autorka vyrovnala zahraničí tvorbě. Je to nádherný, originální a napínavý postapokalyptický příběh, který je velice propracovaný, čtivý a já jen lituji toho, že jsem se této knize tak dlouho vyhýbala. Postavy jsou perfektně zpracované a malou Ilan si určitě oblíbíte, stejně tak jako některé členy pětadvacítky.

orson
27.05.2021 4 z 5

Trochu mi to stylem připomíná Hunger games, na můj vkus trochu zbytečně moc cizích slov, u kterých jsem pak postupně zapomněl i jejich význam.

Linda007
27.05.2021 5 z 5

Bylo to vážně dobré. Těším se na další díl.

Haloon
25.05.2021 4 z 5

Musím přiznat, že jsem byl spokojený. Líbila se mi práce s atmosférou. Na originální svět jsem si sice zvykal déle, ale nakonec mě přece jen dostal. Druhou polovinu jsem přečetl na jeden nádech.

xoxo1736
18.05.2021 5 z 5

Četla jsem podruhé, abych si osvěžila děj před čtením Nasterey. A udělala jsem dobře, že jsem Naslouchače nerozečetla během zkoušek, protože i přes největší snahu jsem ho zase přečetla za dva dny. A bylo to opět boží!

!SPOILER!

Jasně, mám pár výtek, (například, proč celé pětadvacítce na Ilan(ovi) tak moc záleží, když za celou dobu nebyl moment, kdy by potřebovali jeho schopnosti (úlohu pasarely pominu) ), ale žádná kniha není dokonalá.

!KONEC SPOILERU!

Obdivuju autorčinu fantazii, protože ten worldbuilding je prostě luxusní. Mě osobně dlouhé popisy na začátku vůbec nevadily, i napodruhé jsem hltala historii a fungování světa.
5*/5* a vrhám se na Faju!

Mishak
17.05.2021 4 z 5

Autorka stvořila krásný svět. Líbí se mi představa nového nerostu, který má chránit, ale i přesto vyvolal války. Proti světu nemám nejmenší výtku. O postavách se to ale už říct nedá.

Ony byly příjemné, ale pětadvacítka mohla být více drsná. Obávaní bojovníci tady působí spíše jako tatínkové. Ale na druhou stranu je to potřeba, protože Ilan je ještě dítě se spoustou otázek a navíc nenáviděný sklenař. Ji bych ráda viděla v příběhu dospívat. Mám pocit, že vykreslení mužských postav není úplně dle mého gusta, snad se to v dalších dílech trochu změní. Ale mám i svého oblíbence, to nemohu říct, že ne.

Děj byl někdy trochu plytký. Zpočátku se na vás nahrne ohromné množství informací, které je potřeba vstřebat, protože obsahují i mnoho slov používaných pouze pro účely tohoto příběhu. Na druhou stranu chápu, že je potřeba všechny tyhle informace znát, jen je jich na začátku trochu moc. Kniha obsahuje ale i napětí, které se dostaví hlavně v okolí Otortenu (tyhle pasáže jsem si velmi užívala).

Knihu jsem přečetla už podruhé a i když se mi vlastně líbí a poprvé jsem ji hodnotila plným počtem hvězd, teď bohužel jednu uberu, protože v příběhu vidím ne přímo chyby, ale věci, které již nejsou přímo dle mého vkusu.