Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4459 4459

QEDS
17.05.2021 5 z 5

Skvělý příběh. Velice propracovaný děj, včetně postav. Svět ve kterém není všechno černobílé. Autor má evidentně promyšlený svět ve kterém je spousta nedokonalostí, tak jako v opravdovém světě. Těším se až se pustím do dalšího dílu.

todilka
14.05.2021 5 z 5

Po zdejších komentářích i po osobním doporučení jsem čekala, že to bude dobré, možná i velmi dobré, ale že to bude až tak vynikající? Autorka stvořila uvěřitelný a promyšlený svět, ve kterém lze (hlavně ke konci) vidět dost paralel, s tím naším, a přesto je úplně jiný. Postavy jsou propracované a u některých stále váhám, jestli jsou kladné nebo záporné (nebo někde uprostřed). Sci-fi a fantasy je můj žánr, možná i proto mě to neskutečně bavilo od první stránky a zajímá mě, co přinesou další díly. Opravdu po delší době kniha, která mě pevně chytla a o to víc jsem ráda, že je od české autorky.
*čtenářská výzva 2021: Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi knih

palladium
10.05.2021 5 z 5

Čtivé fantasy, rychle jsem to zhltnul jako malinu. Snad jen místy až příliš detailní popisy myšlenkových pochodů hlavní postavy. Nicméně velmi pěkně vykreslený svět budoucnosti vše předčí. A příběh je skvělý.

keselylenka
10.05.2021 3 z 5

Říci, že je to špatné, by nebylo fér, ale mě to nebavilo. Vždy jsem se pak zde koukla na recenze, říkala si, že se to rozjede, zkusila číst dál, ale po pár stránkách mi to zase nedalo. Svět byl pro mě složitý, hlavní hrdinka mě nebavila. Takže já už dále pokračovat nebudu.

Njangu
06.05.2021 5 z 5

Super - dlouho odkládaná kniha, několikrát jsem jí dostala jako tip na pěknou knihu, ale anotace je tak neurčitá, že mě moc nezaujala. Což je obrovská chyba, je to výborný, 5⭐ je málo, potřebovala bych jich víc. Všem doporučuji, protože to byla jízda. Úžasně napsaný text, který příjemně plyne a přitom se od toho nemůžete odtrhnout. Prostě bomba Už se těším na další díl Jedinou vadou, kterou jsem objevila, je, že musím čekat na napsání posledních dílů. Knihu všem vřele doporučuji, já jsem byla unesená. Takhle už jsem se dlouho nezačetla. Tak pokud kdokoliv váha, nečekejte

Martiiiik
04.05.2021 5 z 5

Tak to byla pecka.. :-) Jak moc fantasy nemusím, tak tohle mě vtáhlo tak rychle, že jsem si všimla až když začalo svítat :-D Autorka umí výborně popsat prostředí a postavy.. Je to tak živé, jako kdyby tam člověk byl taky.. Je fakt, že na to, že se děj odehrává v budoucnosti, některé věci připomínají minulost.. Ale to vůbec nevadí :-) Už se moc těším na další díl, co bude s Ilan a Nastereou v množném čísle :-D Milovníkům fantasy vřele doporučuji :-)

cathyblack
03.05.2021 5 z 5

Naslouchac mi vzal pred rokem dva dny karantenniho zivota. Vlastne ne, dal dvema mym karantennim dnum smysl.

kramver
03.05.2021 5 z 5

Deštivá sobota vybízí k úniku do fanzatie a tak jsem zvolila knihu Naslouchač. Chvíli jsem měla problém si zvyknout na to, že příběh, odehrávající se v daleké budoucnosti, stylem života, mluvou, hierarchií, oblečením a zvyky odkazuje spíše hodně do minulosti. Ale pak jsem se začetla a oblíbila si pětadvacítku starostlivých hrdinů, chránících jedno malé vzpurné dítě pečlivě skrývající své tajemství. Ilan je z počátku jako štěně, které si adoptovali lvi. Ale dá se tušit, že jeho význam ještě poroste. Celou dobu se mi před očima míhaly scény jako z filmu a nešlo přestat číst. Já a žánr fantasy se teprve oťukáváme, ale tohle seznámení bylo vřelé. Jsem potěšená, že tahle kniha se zrodila v hlavě české autorky. Ilan je prostořeká, troufalá a nesmírně zvědavá. I přes svou výjimečnost prožívá strach. Není to žádná superhrdinka. Těším se na její další osud i na osud pětadvacítky a těším se, že se opět vrátím za skáru do míst, kde je možné slyšet reteu. Tenhle víkend mi déšť vůbec ale vůbec nevadí.

EvikU.
03.05.2021 5 z 5

Tak zas jedna kniha, která mě trochu obrala o spánek. Začátek knihy mi trochu dal zabrat. Nějak jsem si to nemohla všechno představit, už jsem si říkala, že je to sice divné, že kniha která má takhle vysoké hodnocení, musí být dobrá. Už se mi dlouho nestalo, že by byla v červeném poli a nelíbila se. Ale přibližně po 90 stránce se mi to rozjelo a pak tedy nešla z ruky. Prostě bych asi neusnula. A to jindy mě čtení v posteli uspává.

Nemůžu se dočkat druhého dílu, říkám si, že snad musí brzy všichni zjistit, že Ilan je holka.

Opravdu moc čtivé, kdo rád fantasy, tak tahle kniha je "nejlepší lahůdka", doporučuji.

zuzu8480
02.05.2021 5 z 5

Musím říct,že jsem byla hooooodně skeptická. Další kniha,kterou jsem vzala do ruky pouze v rámci čtenářské výzvy. Nikdy mi fantasy nic neříkalo, nelákalo, ale rozhodně si půjčím i další díl,protože se to četlo skvěle a mě o to víc těší,že se jedná o naši autorku!

ondrej1993
29.04.2021 5 z 5

poslouchám knihy při řízení a tahle je prostě 5/5
i když musím přiznat že když jsem po prve slyšel prolog... říkal jsem si co to sakra je :D
... a dnes už to vím moje nejoblíbenější série :)

hanjana
29.04.2021 4 z 5

Dávám tak 4,5/5, přestože se mi to líbilo fakt extrémně moc! Nechávám si tam ale malou rezervu na ostatní díly, protože věřím, že mě čeká ještě něco velkého.

Je to moje premiéra, co se českého fantasy týče, a musím uznat, že jsem tedy o dost přicházela. JE TO NÁDHERNĚ VYKRESLENÝ SVĚT! Vážně smekám, protože vymyslet a dát dohromady něco tak komplikovaného a originálního musí být vážně oříšek.

lvice_elaa
28.04.2021 5 z 5

Sice jsem tam taky viděla dost nesrovnalostí (hlavně v postavě Ilan a chování pětadvacítky, a co se týká Otortenu, ten mi tam vyloženě neseděl), ale co – svět Naslouchače mě pohltil a nikdo mě za to nemusí litovat. 5* za krásnou atmosféru a originalitu.

MyBookWorld
25.04.2021 5 z 5

Přečetla jsem knihu jedním dechem a fantazie mi pracovala na plné obrátky.
Napínavé, čtivé, ale na můj vkus se za celou knihu odehrálo celkem málo děje.

Predator666
24.04.2021 odpad!

Bez kometáře.

Dani419
24.04.2021 odpad!

To nejde. Takovou slátaninu jsem ještě neviděl. A bohužel i několik místních uživatelů v životě nic lepšího nečetlo. Je mi jich strašně líto, ale nebudu nad nima truchlit - je to jejich volba. Tak trapnou zápletku dokáže vymyslet jen pětileté dítě a to nemusí být otrokem.

venacava
24.04.2021 5 z 5

Čtu znovu, protože už je to nějaký pátek (spíše nějaký ten rok) co jsem 1 díl četla a chci si příběh osvěžit.. Nemůžu jinak než opět napsat, že je to SKVOST!!!

Jarka_rybář
20.04.2021 5 z 5

Fascinující kniha, která by\ si zasloužila publicitu srovnatelnou s Harrym Potterem. Má silnou a zajímavou hlavní hrdinku, která se vlivem okolností vyvíjí v někoho, kým ani nedoufala být, silné a statečné vojáky s obtížným osudem, výtečně propracovaný svět, dobře dávkované záhady, pevná přátelství...

Nejsem cílová skupina, ale přesto mne kniha naprosto pohltila. Je jedinečná. Vřele doporučuji všem.

Na závěr poznámka k tolik probíraným (v komentářích zde) specifickým slovům světa sklenařů. Já s nimi neměla nejmenší problém. Až na jedno jediné se jejich význam dal pochopit z textu. To poslední jsem si našla ve slovníčku na konci knihy.

A.books
19.04.2021 5 z 5

Ten svět, a ty postavy prostě wow!

MedvídekJů
18.04.2021 5 z 5

Tato kniha napsána českou autorkou o holce Ilana, která se narodila do špatné rodiny, ovšem s velikým štěstím - a to, že byla bez jakéhokoli postižení, byla velmi hezky napsána. Děj krásně plynul a i přes pár menších nejasností není nic, co bych knize nějak více vytkl.
Krásně mi sedla jak dějem, tak stylem vyprávění, který si vzala na starost malá Ilana.
Kniha se mi líbila a doporučuji přečíst.