Abikk Abikk komentáře u knih

Umění fermentace I Umění fermentace I Sandor Ellix Katz

Výborná kniha pro nás začátečníky fermentace. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které by mne ani nepadly, nehledě na to, co vše se dá zfermentovat. Doporučuji i díl druhý, který je plný skvělých návodů na pokrmy.

04.01.2023 5 z 5

Dopisy přes zeď: Izraelec píše palestinským sousedům / a Palestinci odpovídají Dopisy přes zeď: Izraelec píše palestinským sousedům / a Palestinci odpovídají Josi Klein Halevi

Oceňuji tento počin izraelského žida oslovit dopisy palestinské sousedy. Nicméně mi to připomíná "co bylo dřív, slepice nebo vejce"? Palestinci samozřejmě říkají, že země patří palestincům, a naopak izraelci vědí, že patří jim. Bohužel teď je to ale o něčem jiném a převážná většina by ráda žila v míru.

02.01.2023

Zloději v noci Zloději v noci Arthur Koestler

Výborný román o snaze o vznik židovského státu.

02.01.2023 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Vynikající stejně tak jako seriál.

02.01.2023 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Tento díl byl slabší. Začátek velmi slibný, ale konec jakobych už četla mnohokrát a byl celkem předvídatelný.

28.12.2022 3 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Velmi povedený začátek thrillerové série. Děj ubíhal rychle a skoro do konce mi to neseplo, ale jakmile to přišlo, řekla jsem si YES. Tohle jsem dlouho očekávala, čekat až do konce a nešlo přestat číst. Určitě pro mne za dlouhou dobu výborné a napínavé čtení :o)

04.12.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Asi ohodnotím jedním slovem - nebavilo :o(

08.11.2022 1 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Tak tato povídka byla super. Pan Poirot opět výborný a vtipný :o)

04.11.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

S Agathou to mám poslední dobou težké. Asi to není úplně má srdcovka a je to jak na houpačče. Tento díl se mi líbil, ale čekala jsem víc. Přišel mi zdlouhavý a z postav jsem si snad ani nikoho neoblíbila. Ještě, že přišla paní Marplová :o)

04.11.2022

La Loba La Loba Alan Russell

Co to bylo? Vůbec jsem nevěděla jak knihu po přečtení ohodnotit ... Mínus sedm posledních kapitol bych dala jasných 5*. Říkala jsem si, co asi tak se bude dít dál a bylo mi jasné, že konec se mi nebude líbit. No stalo se. Více překombinovaný jsem snad nikdy nečetla a ubírám za něj 2* ..... taková škoda :o(

03.11.2022 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Ze začátku jsem byla trochu z knihy zklamaná, nemohla jsem se začíst, nicméně mne nakonec příjemně překvapila. Konec jsem nečekala, ani netušila. Bohužel jsem poslouchala audioknihu a neseděly mi změny hlasu vypravěčky u mužské postavy. Určitě ale doporučuji, mile překvapila :o)

01.11.2022 4 z 5

Obdivuji, že se někdo dobrovolně začne učit tak náročný jazyk a následně jet ještě studovat do této země. Zkušenost určitě k nezaplacení a jsem ráda, že jsem mohla na skok do KLDR a zas a znova si položit otázku "Jako opravdu?". Určitě doporučuji obě knihy od pí Špitálníkové :o)

25.10.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm velmi silných příběhů, které jsem zhltla za jeden den. O KLDR jsem si toho již hodně přečetla, ale spousta věcí mne přece jen ještě překvapila. Určitě doporučuji :o)

18.10.2022 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

(SPOILER) Trochu mi na knize vadilo, že deníkové čtení přebilo vše ostatní. První vražda byla vlastně "vyřešena" tak, že jsem si toho ani nevšimla a konec mi taky wow nepřišel. Jakože prostě jen okno a já čekala, co z toho jejího mlčení nebude. Vrah mi byl jistý už od doby, kdy se potkali. Ale jinak pohodová detektivka :o)

13.10.2022 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Na základě komentářů jsem se trochu s obavou pustila do čtvrtého příběhu s Kim a mne naštěstí nezklamal. Užila jsem si ho až do samého konce. Zajímavý námět, trochu brutální, ale to tomu dodalo "koule". Vraha jsem uhádla až skoro na konci :o)

06.10.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se mi celkem líbila. Neměla takový spád jaký od ní očekáváte po přečtení doporučení, ale určitě je napínavá a do samého konce jsem neměla tušení, kdo je vrahem. Od poloviny jsem už ani netipovala, kdo by jím mohl být.

29.09.2022 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jak jsem se na knihu těšila, tak mne zklamala. Postavy nesympatické, dialogy dlouhé a nudné. Příběh byl skvělý, kvůli němu jsem vydržela až do konce, vrahy jsem střídala jak ponožky, ale také jsem se těšila až dočtu a začnu něco jiného. Vzhledem k tomu, že je to prvotina, dám spisovatelce ještě šanci. Ale teď si jdu zlepšit náladu Childem :o)

30.07.2022 2 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Kate opět nezklamala. Skvělé, čtivé, napínavé ... :o)

28.07.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Po dlouhé době jsem se pustila do 6. dílu Servaze. Úplně jsem zapomněla jak dlouhé jeho knihy jsou. Pro mne zatím jeden ze slabších dílů, ztrácela jsem se v postavách, ale linka s Marianne mne donutila vydržet až do konce, který mne hodně překvapil. Děj byl napínavý, ale těch stránek navíc ..... Nicméně jedu dál v sérii :o)

09.06.2022 3 z 5

Palestina Palestina Joe Sacco