Abikk Abikk komentáře u knih

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Audiokniha - série s Fabianem je čím dál lepší, hodně postav, vražd i dějů. Trochu erotiky a trochu duchařiny, což je jediné, co bych knize vytkla. Do příběhu zapojena celá rodina. Určitě doporučuji a těším se na další díl :o)

03.05.2023 5 z 5

Služebná Služebná Alicja Sinicka

Mám ráda, když příběh odsýpá a nenechá mě knihu odložit. Za mě hodně dobře napsaný thriller.

28.04.2023 4 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Blbost. Za mne ztráta času. Jediné pozitivum je, že se kniha díky silnějším stránkám a prázdným místům četla celkem rychle. Na základě anotace jsem čekala něco jiného :o(

09.04.2023 1 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Výborný thriller. Skvěle vymyšlený příběh. Z počátku jsem se také těžko orientovala v postavách, ale pak si to sedlo. Určitě doporučuji.

05.04.2023 5 z 5

Životy Evy L. Životy Evy L. Eva Erbenová

Bylo mi ctí setkat se s paní Evou a vyslechnout její osud osobně. V jejích letech je to neskutečně čilá a bystrá žena. Klobouk dolů. Člověka asi toto zocelí. V knize popsala přesně to, co jsem od ní slyšela a sobecky podotknu, že i něco víc :o)

01.04.2023 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Kniha se velmi příjemně a rychle četla. Je to taková jednohubka na den. Téma šikany je jistě velmi zajímavé lákadlo, ale vlastně to tam bylo jen okrajové. Příběh s tím pak až tak moc nesouvisel. Jak je na mém obalu uvedeno jedná se o thriller pro teens, což odpovídá, ale toho jsem si nevšimla a jsem ráda, protože bych po knize nesáhla. Bavila mě, taková oddechovka od drsných thrillerů :o)

31.03.2023 4 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Fajn kniha. Za přečtení určitě stojí, ale četla jsem lepší s touto tématikou.

30.03.2023 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Geniální. Není nutné se rozepisovat. Tato dvojice detektivů mě opět vcucla do děje a pak najednou vyflusla ven a teď co? Asi další díl. No a moje komentáře asi pojedou ve stejném duchu. Doufám! :o)

27.03.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

(SPOILER) Podle mne si autorka vzala trochu velké sousto. Nepřijde mi, že o výstupech na nejvyšší hory světa toho ví tolik k napsání mrazivého thrilleru. Ano sice jsem závrať měla, ale pouze z toho jak mi vše servírovala jako na horské dráze, co se počasí týká, nálad, či zvratů typu - něco tu nehraje a záhy se vlastně nic neděje, jde se dolů, ne jde se na vrchol. Sebevědomí hlavní hrdinky by ve mne vyvolalo strach jít s ní snad i na Sněžku. Když už už si myslím, že se konečně začne něco dít, protože je atmosféra vykreslena jako z Djatlovovy výpravy, šup zase dolů k řešení počasí, které opět není na výstup, ale záhy lusknutím prstu je na obloze azuro. Proč? Protože hlavní hrdinka na ten vrchol musí za každou cenu, i když nám celou dobu vykládá jak je neschopná vylézt na jakoukoliv horu. Zápletku jsem ze stejného důvodu jako Tereziee také odhadla, ale to mi nevadí, jsem na to zvyklá, když čtu převážně jen thrillery. Možná, kdyby trochu vzteku, co poháněl její tělo ke konci, vložila do celé knihy, nepřišla by mi Cecily tak ufňukaná. Ale nutno podotknout, že se na tomto výšlapu hodně naučila a na cestě zpět strčila do kapsy Charlese, zkušené horolezce a všechny šerpy z Himalájí :o)

21.03.2023 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kepler patří mezi mé oblíbené autory. Výborně vykreslený příběh plný zvratů. Když si myslíte, že víte, dodají mistři něco navíc. Vrah je celkem předvídatelný, ale nevadí a vedlejší děj dodá něco víc, což jsem nečekala a 100% navnadí na další díl :o)

18.03.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Opět nevím proč jsem s Carterem tak dlouho otálela? Je to láska na první přečtení :o) Vynikající napětím nadupaný příběh s drsným detektivem Hunterem. Mám to štěstí, že mě čeká ještě desetkrát mrazení při otáčení stránek jistě výborné série :o)

17.03.2023 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Poslechnuto a opět výborně napsaný thriller s Lincolnem :o)

15.03.2023 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Tento příběh mne nezaujal. Takové okrajové. Nevysvětleno jak se to stalo asi je to účel a kniha se má chápat jinak (myšleno psychologie chlapců). Vadilo mi i tajemno s obludou, což v anotaci není zmíněno a kdyby bylo, nečetla bych.

06.03.2023 2 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Nejslabší a za mne poslední díl série. Nebaví mně ty odborné popisy a to jak je Theo přehnaně nesmrtelný. Neposlouchat jako audioknihu, nedočtu.

28.02.2023 2 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Neurazí, nenadchne ....

23.02.2023 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Ajaj, nevím jak to všechno zvládnu přečíst. Další pro mne velmi slibná série. Opět posloucháno jako audiokniha a zatím nejlépe namluvená. To byl takový zážitek, že jsem měla i husí kůži při hlasu vražedkyně. Výborný námět. Nepředvídatelný děj. Jako audio mám celou sérii a moc se opět těším na paní Juřičkovou :o)

21.02.2023 5 z 5

Zajímavá a poučná kniha o tradédii jaderné elektrárny, která mohla tragicky zasáhnout i do našich životů.

21.02.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tento typ thrillerů mě nesmírně baví. Naservírováno jako audiokniha s nečekaným koncem. Postavy mne tentokrát bavily všechny a hlavně onen dům. Sice nebyl hlavním hrdinou, ale to vůbec nevadilo. Ač jsem si myslela, že jsem odhadla děj, konec mne vyvedl z omylu. Vřele doporučuji :o)

20.02.2023 5 z 5

Můra Můra Katja Kettu

To jsem si tak jednoho pršivého rána pustila audioknihu Můra od Katja Kettu. Snídám, uklízím, vařím oběd, začnu žehlit, sem tam si odběhnu, povečeřím a žehlím dál. Najednou konec ... 9,5 hodin uběhlo a já zjistila, že jsem vyžehlila asi 20 manželových košil a že je jedenáct večer. Takže asi tak se mi to líbilo :o)))

17.02.2023 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Nejsem si úplně jistá, zda mám právo hodnotit Mistra Kinga. Je to má druhá kniha (po Dallasu 63). Poslouchala jsem jí pouze kvůli výzvě a dalo mi hodně času najít takovou, co není horor a zaujala by mne. Kdybych nebyla audioknihou provázena paní Čočkovou, asi bych jí nedočetla. Vyprávění z roku 1997 bylo doprovázeno praskáním křesla, otáčením stránek papíru a sem tam polknutí, což mne asi úplně nejvíc na tom bavilo a vtáhlo do děje. Upřímně jsem se při vaření otáčela, zda tam u sklenky něčeho tvrdého za stolem nesedí Dolores :o))) Nicméně v polovině jsem se těšila, až to skončí ...

14.02.2023 3 z 5