Abikk Online Abikk komentáře u knih

Eroticonus: V zajetí osudu Eroticonus: V zajetí osudu Stela K.

Bože, to byla kravina. Přiznávám, že bych po tomto komiksu asi nesáhla, kdybych nepotřebovala něco krátkého z vesmíru do čtenářské výzvy. Komiks mám ráda, ale toto byla blbost.

12.07.2023 1 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Úžasně a poutavě napsaný román. Dlouho jsem ho oddalovala a zbytečně. Chvíli mi trvalo se do děje ponořit, ale jakmile se stalo, nešlo odložit. Tajemný příběh z pera Zafóna mohu určitě doporučit. Audiokniha výborně namluvená a ta hudba ... miluju Španělsko :o)

10.07.2023 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Zajímavý příběh o muži, který ztratil pamět. Místy mi to vyprávění přišlo zdlouhavé a opakování vět typu "nevím" a "něco je špatně" mi lezlo na nervy. Pasáže s nestůrou byly nudné. Nicméně mohu dooporučit :o)

28.06.2023 4 z 5

Laura H. Laura H. Thomas Rueb

Již dlouhou dobu nečtu příběhy "slípek", které se zamilovaly do muslima, odešly s ním do jeho rodné země a věřily v krásný život po boku svého milovaného. U této jsem udělala výjimku a jsem ráda. Všechno se mi odehrávalo před očima jako film. Velmi čtivě napsaný příběh Laury, která utekla z chalífátu se dvěma dětma. Rozhodně tuto dívku za dceru nechcete, všechno co dělala mne iritovalo. Nejvíce lituji její děti, které byly svědky všech hrůz, co jí Ibrahím prováděl. To si opravdu životem táhnout nechcete. Již tak ve 30% knihy (to byli ještě v Nizozemsku) jsem si říkala, že to nemůže normální racionální člověk snášet. No a ono ano a pošahaná Laura přemluví Ibrahíma vydat se na cestu do zemí Islámu, kde věří, že se její manžel změní v onoho vysněného pozorného manžela a otce. Hahaha .... Historie se opakuje. Nechápu tyto ženy a další podobný příběh si zase delší dobu nepřečtu, nicméně tato kniha mě pohltila a určitě mohu doporučit :o)

24.06.2023 5 z 5

Nalezený Nalezený Erin Kinsley

Žánr bych nazvala spíše psychologické drama než thriller, z toho tam nebylo nic. Nicméně se mi kniha dobře poslouchala, ač byla místy rozvláčná. Vadilo mi, že nebyl popsán únos víc. Dávám 2,5* :o)

24.06.2023 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

(SPOILER) Toto byla katastrofa. Do půlky jsem se vyloženě nudila, pak se mi to celkem začalo líbit, ale trvalo to asi tak dvě tři kapitoly. Strašně překombinované - byla to ona, ne byl to on, byla to ona, ne byl to on .... stále dokola, až mi to vlastně bylo jedno, kdo to byl. Klidně by jí mohl v Paříži požádat o ruku a mohlo to mít rychlý konec .... Herecké prostředí mě nudilo a jediný, kdo mi byl trochu sympatický, byl Patrick. Nevím, zda dám ještě autorovi šanci, přece jen "červených knih" mám v TBR spoustu. Za mne 2.5* za ten střed.

21.06.2023 2 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Moc hezký příběh z čínského prostředí se zajímavým koncem. Líbilo se mi jak se autorka věnovala i problematice adoptovaných dětí z Číny a jejich přemýšlení o sobě sama. Není asi úplně snadné vyrůstat adoptovaným čínským dětem (ač se "zlatou lžičkou u pusy") v Americe, kde je berou celý život jako přistěhovalce. Líbil se mi i popis pěstování čaje a rozdíly mezi nima. Kniha pro mne byla odreagování se od napínavých a drsných thrillerů. Určitě si přečtu i další autorčinu knihu.

20.06.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Vždycky si říkám, když poslouchám Cartera, jak musí být ten člověk zvrácený, že dokáže vyplodit tak nechutný a drsný příběh. Pak se ale zamyslím nad sebou, že jsem asi zvrácenější, když si pokaždé ten příběh děsně užívám a těším se na další :o) Opět a zase skvělé, napínavé a jak jinak než nechutné (o:

19.06.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Až na ten pomalejší začátek, kdy mi trvalo se zaposlouchat, to byla nakonec dost slušná jízda :o)

12.06.2023 4 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Další výborný příběh nesmrtelné dvojky Olivie a Toma. Napětí nechybí ani v tomto díle, kde jak název napovídá, půjde o hledání dávno ukrytého pokladu. Trochu se mi zajídal osobní život Olivie, ale to proto, že nemám ráda romanťárny, takže je to pouze můj problém :o) Další díl, zatím poslední, nemá tak dobré hodnocení, ale věřím, že je opět na co těšit.

07.06.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

Už první díl této série mě děsně bavil. Nadšená jsem byla i z prostředí gastronomie, protože ráda vše kolem sleduji, vařím a ještě víc mne baví jíst :o) Zápletka na jedničku, do konce jsem čekala jak to vlastně bylo s tou krví a očůráním DNA testů. Jasně, trochu přitažená za vlasy, ale kde to není, že? Tilly je naprosto skvělá postava a moc mě baví :o)

04.06.2023 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

(SPOILER) Pátá jízda opět na 1 s * :o) Namluvené Anitou Krausovou a Martinem Stránským nemá chybu. Zdánlivě dva samostatné případy se propojí v jeden a začíná strhující vyšetřování. Není nutno se nijak víc rozepisovat, abych se zbytečně neopakovala (autoři pěti hvězdičkových komentářů to již napsali za mne). No a ten konec byl suprovej. Co je na této sérii skvělé, že co díl to větší zážitek, což se mi u delších sérií moc nestává. Jo ... a pro skvělý zážitek je opravdu nutné číst postupně, jinak ten WOW efekt nenastane. Mrzí mne ale, ze se loučíme s Mette. Snad si vyžádají aspoň ke konzultacím v dalších případech :o)

31.05.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

(SPOILER) Tak skvělá anotace a nalákání na příběh, který se nepovedl. Nudila jsem se spoustou faktů historie Egypta, která mne nebavila. Dawn na přesdržku. Jakože opravdu opustí manžela (i když to je celkem OK) a dceru, aby se vydala hledat muže, kterého 15 let neviděla? Ztráta času.

29.05.2023 1 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Opět díl nadupaný napětím. Dějové linky hlavních hrdinů mě děsně baví, všechny jsem si oblíbila už v prvním díle a tak musím hned pokračovat, aby se mi nepřetrhly :o)

29.05.2023 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

V přehršli sérií, které mám oblíbené, se tato dostává na stupně výtězů. Toma, Olivii a Mette jsem si oblíbila již v prvním dílu. Děj má spád, napětí, vše do sebe zapadá. Odkrývání jejich životů a osudů je důvodem k otevření dalšího dílu. A ty obálky knih jsou dokonalé :o)

20.05.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Zase jsem se nechala nachytat. Vůbec mě to nebavilo. Možná by bylo dobré i zařadit žánr mysteriózní nebo horor, abych zbytečně neztrácela čas a peníze.

18.05.2023 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Po Haně pro mě druhá nejlepší knížka od AM. Příběh je smutný a krutý. Těžko představitelné, že by se mohl stát skutečností. Po Listopádu jsem si trochu "spravila" chuť na četbu její další tvorby.

18.05.2023 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Pecka. Bavilo mě na tom snad úplně všechno. Napínavé, nechutné, zvrácené a tak mám thrillery ráda. Souhlasím, že ten konec byl trochu zbytečný, ale neubral na kvalitě příběhu.

18.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Půjdu proti proudu, mně se to nelíbilo. Do doby určitého nálezu jsem se nudila, poté se příběh celkem rozjel, ale do děje už mě to nevtáhlo.

16.05.2023 2 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Skvělé poslouchání. Má to spád, výborný námět a napínavé až do samotného konce :o)

14.05.2023 5 z 5