Abikk Online Abikk komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Audiokniha - Dlouho se mi nestalo, že bych nevěděla jak knihu ohodnotit. Zda se mi líbila anebo ne? :o) Rozhodně mě nakopnul konec, který jsem si opravdu užila k tomu, abych zvedla na 3*. Dlouho jsem bojovala se sympatiemi ke všem účastníkům příběhu. Přidávám se k těm, kteří píší, že to bylo tak trochu "nedodělané". Nezbývá než dát šanci dalšímu dílu a zjistit, zda to autor napraví :o)

24.10.2023 3 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Další skvělé čtení z Aljašky. Ač nemám ráda sníh a zimu, tak Aljaška mne nesmírně láká, nevím proč. Kniha není nijak dlouhá a tak děj rychle utíká. Líbí se mi popisy místní kultury a přírody. Na další díl se určitě těším :o)

24.10.2023 4 z 5

Audiokniha - Vůbec jsem netušila, že je kniha napsána formou rozhovoru. Komentáře nečtu, abych se náhodou nedozvěděla něco, co nechci a dám jim prostor až po přečtení knihy. Nijak mi to ale nevadilo a poslouchala se hezky. Pobavilo mne, že nějaká slova v určitých momentech použitá v detektivkách či krimi seriálech, buď neexistují nebo jsou použita nesmyslně. Dozvěděla jsem se mnoho dalších zajímavostí z kriminalistiky. Kniha je vtipná a určitě jí mohu doporučit. Snad je takových pánů Marešů u kriminálky více :o)

19.10.2023 4 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

Audiokniha - Celkem slibný začátek, který skončil bohužel jen u akčních scén a zvratů, těch tam tedy bylo do konce až až. Věčně se opakující "co kdyby" a dlouhé úvahy hlavního hrdiny a plácání všeho dokola dějem, bylo dost iritující. Tomovo stále opakující se podvědomí mi hodně lezlo na nervy. Spousta nelogických scén, např. celá rodina pomlácená, dcera s natrženou slezinou vydrží čtyři dny bez jídla a pití? Jako jo, asi adrenalin dokáže udělat z lidí nesmrtelné:o) Kdyby byla kniha zkrácena o pár kapitol, tak jde o celkem dobrý thriller. Mám ráda tento druh thrillerů z opuštěných končin, domů atd. Tady jsem ale až do konce trpěla. Ani snaha vypravěče nedodala knize napětí, ač se snažil sebevíc. Když už mi zbývaly do konce jen dvě kapitoly, zjistila jsem, že mě čeká ještě nekonečná necelá hodina. A jako třešnička na dortu byl přeslazený epilog. No za mne ne.

28.09.2023 1 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Opět hodně dobré čtení, ač desátý díl, stále tato série baví. Kate by tedy nemusela být v každém díle tak moc blízko smrti, to se sem moc nehodí. Do samého konce jsem nevěděla, kdo stodolu zapálil. Proč? to je zřejmé již brzy. Těším se na další díl, mám před sebou naštěstí ještě čtyři :o)

27.09.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

(SPOILER) Po dlouhé době jsem se vrátila k sérii s Joonou Linou a nesmrtelným Jurkem Walterem. Bohužel nevím jak se mi stalo, že mi tento díl nějak ze série vypadl a četla jsem ho jako poslední. Příběh byl skvělý, ubíhal díky krátkým kapitolám. Nicméně pár věcí mě iritovalo a to co je již zmíněno v ostatních komentářích - psychiatrická léčebna - zabezpečení cel brutálních zločinců, společenská místnost, kde mohli spolu hezky klidně koukat na telku, běhat na páse a "pojídat diazepam".; kluk, který se po 13 letech vrátí a úplně normálně komunikuje jako jeho vrstevníci; informovanost Jurka a jeho schopnost komunikace s okolním světem a další nelogické věci.

22.09.2023 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

(SPOILER) Snad poprvé jsem měla dost divný pocit z knihy při poslechu, když jsem slyšela slovo "červ". Naskočila mi husí kůže a modlila se, aby se červovi nic nestalo. No ..... byla to chyba. Výborný a opět hodně drsný Carter. I tentokrát jsem spokojená a dávám za 5* :o)

18.09.2023 5 z 5

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

No to tedy bylo něco .... něco tak strašnýho. Těšila jsem se na obstojné čtení o izraelské armádě a dostala slátaninu, kde jsem už pak ani nevěděla, co je pravda a co výmysl. Jestli si opravdu vojačky z nudy běžně pouští led žilou, se divím, že tu stát Izrael ještě je.

17.09.2023 1 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Napínavý a zvraty nabitý thriller, který pěkně odsejpá :o)

14.09.2023 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborný oddychový thriller. Takové mám ráda po něčem náročnějším. Rozdělen na tři části s gradujícím dějem. Nejdřív mě Daphne iritovala, ale na konci to napravila. Vodní mlýny melou a každý dostane, co mu náleží :o)

11.09.2023 5 z 5

Kdo odejde, už se nevrací Kdo odejde, už se nevrací Shulem Deen

Hodně zajímavý příběh zběha chasida. Každý by měl právo se rozhodnout, jak chce žít svůj život. Bohužel tato komunita to trestá až nelidským způsobem. Nelze se ale divit, když vlastně nic jiného nepoznali a nezažili.

07.09.2023 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak za mne toto byla pecka. Tak dobře odvyprávěný příběh, že jsem se nemohla odtrhnout, jsem dlouho neslyšela. Opět musím vyzdvihnout interprety, kteří mi knihu přečetli, hlavně Hannah. Ano je to krutý, tragický a hluboce dojemný příběh. Musím souhlasit, že epilog neměl chybu :o)

06.09.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla a než jsem jí dočetla. Asi mi chyběl drive, který od detektivky očekávám a jsem zvyklá. Nicméně se mi kniha líbila. Osobní linka Laury a Adama mi až tak nevadila, naopak jsem zvědavá jak to s nimi dopadne. Otevřené konce nemám ráda, proto o další hvězdu méně, ale třeba ještě k tomu přijde prostor v nějakém dalším díle :o)

02.09.2023 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Vynikající poslouchání. Napínavé a ožehavé téma rasismu, které není zase až tak výjimečné. Připadá mi ale, že nám Kim začíná měknout :o)

01.09.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět výborné poslouchání. Když už si říkám, že mě Carter nemůže ničím překvapit, tak mi předhodí "paštiku" a já si říkám, to jako vážně??? Audioknihy o Hunterovi jsou geniálně čtené Jakubem Saicem a nedokážu si přestavit, že bych je konzumovala jinak. Jsem teprve v polovině a vím, že se mám na co těšit. Ani bych se nedivila, kdyby se jednou zjistilo, že je Carter sériovým vrahem :o) A dokážu si přestavit, že bych mu do vězení posílala dopisy :o)

30.08.2023 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tento díl mne nějak nebavil. Možná je to tím, že si již nepamatuji jak to s Alex bylo, možná tím, že vraždy na začátku šly do pozadí a pak i k zapomnění. Konec nabušený rozuzlením, ale nepřesvědčil mne k víc jak 3*. Výnamné plus mají krátké kapitoly. Další díl snad bude lepší, protože tuto sérii mám opravdu ráda :o)

27.08.2023 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

David Raker trochu jinak a jsem za to ráda. Tento jeho osobní příběh mne pohltil, pravda, že mohl být trochu kratší a méně rozvleklý, ale bavil. Konec navnadí na další díl, na který se těším :o)

02.08.2023 4 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Bohužel tento díl mne nepohltil jako ty předešlé. Nebavila mne linka konspirační teorie. Téma covidu teď budu potkávat častěji v knihách psaných po 2020 a musím přiznat, že jsem na tu dobu částečně zapomněla a její oživení, v zatím posledním díle s Tomem a Olívií, mne celkem nudilo.

17.07.2023 2 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pátý a opět skvělý díl s Robertem Hunterem.

13.07.2023 5 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Dlouho jsem se rozhodovala, zda sáhnout po románu nebo po tomto komiksu. Nakonec zvítězil komiks. Je krásně ilustrovaný a obrázky vtáhnou do děje. Silný a smutný příběh.

13.07.2023 5 z 5