Abikk Abikk komentáře u knih

Audiokniha
Uuuuffff, tak to byla obdivuhodná zpověď. Smekám, že šel takto s kůží na trh, kdy vlastně mohl ještě očekávat nějaké nabídky na natáčení a zavřít si tím dveře šoubyznysu. Ve třetině knihy jsem si říkala, že ho nahoře má někdo hodně rád, jinak by už snad musel být tak 3x mrtev. Opravdu přkvapivé, že se Matthew dožil tolika let po konzumaci všech těch opiátů, alkoholu a cigaret. Smutný život a konec jedné legendy. Dost mne překvapily ty částky za jednu epizodu Přátel, která má kolem 20 minut. Vůbec si nedokážu přestavit, co s tolika penězma ... Jo vlastně fetovat, chlastat a š***t :o) I přes smutný příběh, je kniha vtipná a bavila mne.

08.01.2024 5 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Nebylo to úplně napínavé, prostředí mi tak nesedělo, ale zato to bylo velmi vtipné. Kate se mi líbí a teším se na další :o)

05.01.2024 4 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Zcela se ztotožňuji s komentářem Hakate. Hodně zvláštní byl tento díl. Jestli se chtěl Weaver pokusit o něco jiného a překvapit, mne to nenadchlo. Alespoň nám konečně částečně přiblíží příběh Hayleyho.

05.01.2024 3 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Pokaždé, když dočtu takovýhle příběh, řeknu si, že další už číst nebudu. Ale pokaždé jsem naivní jako ty holky a jdu do toho :o) Po větě: "... poznala jsem, že se něco děje, Ken se pokusil tvářit bezstarostně, ale už jsem ho dva dny znala ...", jsem to chtěla vzdát a dát přednost kvalitnější literatuře. Nicméně to, že mám audioknihu zdarma v rámci klubu v Audiotéce, malému počtu stran a zrychlenému poslechu, mne donutilo doposlechnout až do konce. Kdyby to nebylo podle skutečné události, označila bych knihu za celkem slušný thriller. To co se odehrávalo kolem tisíců dolarů mi hlava nebere ani poté, co jsem si vše našla na internetu. Tento zmedializovaný příběh mě minul a nikdy jsem o něm neslyšela. Jsem ráda, že druhý díl není k dispozici zdarma, protože zcela jistě bych se nechala opět zlákat :o), i když ten už bude trochu o něčem jiném, než o naivní mladé slípce, co se zamiluje do černošského prince, kterého nikdy neviděla. Doufám, že se kniha dostane k co nejvíce ženám, které mají podobné sny.

03.01.2024 2 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Soulasím s 3* komentáři, že ač se to zdálo jako velmi slušná detektivka, tak bohužel tak nekončila. Neobjasněná témata budou objasněna snad v dalším díle, pokud nějaký bude. U prvních dílů nejsem moc kritická, každý se musí vypracovat, takže aspoň 3* si to zaslouží :o)

03.01.2024 3 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Nebylo to špatné poslouchání, ale čekala jsem víc. Místy překombinované, žádná z postav mi nepřirostla k srdci a konec?, tak nějak pouze na 3* ... nezaujalo ... více už nemám co dodat.

02.01.2024 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Tento 3. díl jsem poslouchala jako audioknihu. Z počátku jsem si nemohla zvyknout na hlas Kate, který zněl jako stařena. Naštěstí mi bylo připomenuto, že Kate utrpěla zranění, které to vysvětlilo. Nicméně mi to tak půl knihy kazilo. Děj se na můj vkus táhnul a chybělo mi napětí, které do prostředí Ajlašky a ději odehrávajícího se na lodi, pasuje. Naopak nechyběl humor. Zápletka mi nepřišla dechberoucí, tak knihu hodnotím jako průměr a doufám, že další (již s Obludou) bude napínavější :o)

27.12.2023 3 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Silný a poutavý příběh mladé ženy v ruském gulagu. Jen nevím, zda mne utkví v paměti a přečtu si další příběh od Guzel. Zcela se ztotožňuji s komentářem paris131 :o)

27.12.2023 3 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Černá Afrika mne nikdy nelákala a nezměnilo se to ani po přečtení této knihy. Příběh byl napínavý a zajímavý, ráda jsem se dozvěděla jak to tam funguje/nefunguje a určitě si přečtu i další příběhy.

25.12.2023 3 z 5

Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Daniela Turecká

Jak je tu zmíněno, tato kuchařka se hodí pro milovníky sýrů. Ale i já, nemilovnice sýrů, jsem si tam našla své - zajímavé recepty na nakládanou zeleninu, chutney, vejce, hub a dochucovadel.

20.12.2023 4 z 5

Průvodce světem fermentace podle Farmhouse Culture Průvodce světem fermentace podle Farmhouse Culture Kathryn Lukas

Výborně zpracovaná kniha o kvašení. Vhodná pro začátečníky i pokročilé. Určitě nesmí chybět v knihovně nadšených fermentátorů :o)

Divoké kvašené nápoje Divoké kvašené nápoje Pascal Baudar

Pro nadšené kvasitele by tato kniha neměla chybět v knihovně. Limonády z ovoce s bylinkami, různé druhy cyderů, piv, vín, léčivých nápojů a medoviny ... Kuchařka vás provede kvašením od A do Z a to by bylo, aby nebylo :o)

Citrony a limety Citrony a limety Ursula Ferrigno

Moc kuchařek v pevném stavu si nekupuji, dávám přednost elektronické formě, či internetu. Jsou ale poklady, které naši knihovnu krášlí. Tato kuchařka je moc povedená, doprovázena obrázky a to mne na tom vždy baví nejvíc. Pokud mi jídlo lahodí oku, tak se do něj s radostí pustím.

Zkvašeno - Kuchařka na doma Zkvašeno - Kuchařka na doma Zuzana Ouhrabková

Zuzanu Ouhrabkovou sleduji již dlouho na facebooku. Kdykoliv jsem měla nějaký problém, či dotaz, ihned mi odpověděla a nakonec se dílo podařilo. Miluji fermentovanou zeleninu a na tuto knihu jsem se moc těšila. Už jsem zvládla pár receptů a všechny na jedničku. Překvapilo mne, kolik variant a kombinací se dá fermentovat. Určitě doporučuji pro všechny kvasitele :o)

Síla česneku Síla česneku Anna Šafránková

Jednou v Levné knihy jsem narazila na tento poklad. Česnek lze použít na skoro každou neduhu. Seznámí nás česnekem, jak ho používat a jak využít.

20.12.2023 5 z 5

Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vital Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vital Angelika Fürstler

Klíčky klíčím již několik let, ale omezovala jsem se pouze na pár druhů, protože mi ostatní nešly. S touto knihou jsem konečně přišla na to jak správně klíčit. Knížka je plná ilustrací a to mám ráda, když oku lahodí :o) Na konci knihy je přehledná tabulka jak dlouho semena namáčet, jak dlouho a kde nechat klíčit, atd. Určitě doporučuji.

20.12.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Výborný thriller. Od Vendety mám desítky thrillerů a zatím žádný nezklamal. Děj odsýpá a poslouchala jsem skoro nonstop :o) Druhý díl doufám též nezklame. Jen si musím dát na chvíli od thrillerů pauzu, začínají se mi hlavní hrdinky trochu spojovat :o)

19.12.2023 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

O hvězdu lepší než Žena z kajuty č. 10, ale nijak na zadek posazující to opět není. Do půlky napínavé a svižné. Konec bych si představovala jinak, přesto celkem dobré čtení :o)

18.12.2023 3 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Ještě, že to bylo tak krátké. Vůbec bych to nenazvala thrillerem. Za mne ztráta času. Naštěstí jsem knihu nemusela číst, přečetla mi jí Zuzana Kajnarová.

14.12.2023 1 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Jako slušné pokračování Čtrvté opice. Ale co ten konec? Nejdřív jsem si řekla, že mne okradli a kniha není celá :o) Díky vašim komentářům už vím, že mi nezbude, než si koupit díl další. Knihu s takto otevřeným koncem jsem snad ještě nikdy nečetla. A taky už vím, že číst Barkerovu sérii jen s měsíčním odstupem je dost dlouhá doba na to, abych se z počátku ztrácela. Napínavé, čtivé, výborné :o)

14.12.2023 5 z 5