1alena1 1alena1 komentáře u knih

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Zajímavé čtení, je dobře z příběhu zřejmé, že jsme každý úplně jiný. Někdo se po špatné zkušenosti poučí a začne úplně znovu a jinak - "lépe" a někdo jde nepoučitelně problémům stále naproti. Je lehké odsoudit, když člověk neprožije nic špatného a vyrůstá v klasické rodině. Nikdy neodsuzuji nikoho za jeho chování, když nemám jeho špatnou zkušenost, To, že já bych se chovala úplně jinak neznamená, že se kolem nás nic špatného neděje. Opravdu nezávidím prožité hrůzy Silvie, kéž je každý, kdo páchá násilí na člověku po zásluze potrestán.

31.08.2015 4 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Přeji panu Vieweghovi opravdu upřímně hodně zdraví a štěstí v životě. Ale bohužel jeho ufňukanost mi v povídkách už byla až protivná. Chápu, že se mu změnil život ze dne na den, nečekaně a bez varování, ale mně třeba také a musela jsem se k tomu postavit. Chápala jsem to ještě v jeho první knize po vážné "zdravotní nehodě", ale nemůže takhle pokračovat, to by už mohlo omrzet i jeho velké fanoušky.

17.08.2015 2 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Perfektně detailně popsaný den života jedné rodiny, i já jsem ze třech dětí a chvílemi jsem si připadala, že Petra Soukupová čerpala od nás. Nic světoborného se za celý den nestalo, ale domyslíme si z těch zcela banálních situací a dialogů úplně všechno o tom, jak to v životě všech účastníků vypadá. Velmi čtivé a uvěřitelné. Doporučuji k přečtení.

08.08.2015 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi dobře popsané období, které bych opravdu nechtěla zažít - ani na straně českých ani na straně německých obyvatel. Zlá doba a my jen na všechno nadáváme a nevážíme si toho, že si dnes můžeme dělat, co je nám libo !!!!
Obdivuji mládí spisovatelky, obdivuji, že se dala na tak těžké a složité téma, ale zhostila se úkolu velmi dobře.

04.08.2015 5 z 5

Osudová setkání - 28 povídek vycházejících ze skutečných událostí Osudová setkání - 28 povídek vycházejících ze skutečných událostí kolektiv autorů

Čtení vhodné při čekání u lékaře nebo do autobusu či vlaku. Krátké příběhy, které máme kolem sebe tak ukrátí "čekací" čas.

17.07.2015 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Mám ráda psychologické knížky, proto jsem si tuto od mladé autorky zakoupila. Díky přeskakování ze současnosti do minulosti a od osudů jednoho hrdiny k druhému, je lepší přečíst si ji co nejrychleji, aby se v tom čtenář neztrácel. Ale v tom jsem neměla problém a za 4 večery jsem to zvládla, protože jsem byla zvědavá, jak hlavní hrdinka, trochu komplikovaná (díky neradostnému zážitku z dětství), vybruslí ze všeho, do čeho se "zamotala". V knize jsou dobře vykreslené zvláštnosti jednotlivých postav i vždy dobře vysvětleno, jak si své problémy často neseme z dětství do celého dalšího života. Knížku doporučuji a zkusím si přečíst i druhou knihu autorky.

16.07.2015 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Nechci zde hodnotit kvalitu knížky, to by bylo méně jvězdiček, ale příběh a o to asi jde. Je to zajímavé si přečíst, co obnáší život v "děcáku", myslím si, že se tam mají mnohdy děcka lépe než v některých rodinách v tom, že mají vždy co najíst a teplou a čistou postel, ale žijí tam odtržené od reality a často se potom neumí zapojit do běžného života, protože jim chybí ta zkušenost normálního života "venku". Otevřená zpověď dívky z děcáku, která má to štěstí, že je hezká a potkala správné lidi ve správný čas a chtěla změnit svůj život. Přeji ať se jí daří a kéž to v dobrém inspiruje ostatní mladé, kteří mají tu startovní čáru svého životního snu s překážkami.

22.06.2015 4 z 5

Nevěrná a jiné příběhy Nevěrná a jiné příběhy Kamila Holásková

Jsem ráda, že jsem čistě náhodou tuto knížku přečetla. Jak jsem již v mnoha komentářích uvedla, mám ráda české příběhy českých lidiček s obyčejnými českými problémy a tyto krátké prózy se mi moc líbily. Život je složitý a je zajímavé, jak se kdo k životním problémům postaví. Vždy jednání postav, které se dostanou do mimořádné situace, v duchu "pitvám" a přemýšlím, jestli bych se zachovala podobně. Moje zkušenost je, že dokud člověk problém nemá, tak ví přesně, jak co udělat, ale situace se často vyvíjí úplně nepředvídatelně. Doporučuji k přečtení - výborné do vlaku apod.

09.06.2015 5 z 5

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Zatím nejlepší knížka od Marcely Mlynářové z mnou přečtených - lehké, odpočinkové, nenáročné čtení do vlaku apod.

28.05.2015 4 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Doporučuji k přečtení hlavně ženám, kterých se věkově týká tj. kolem 50ti. Příjemné, čtivé, napsáno s humorem a nadsázkou.

21.05.2015 3 z 5

Cestou ven se neohlížej Cestou ven se neohlížej Jitka Prokšová

Zajímavé životní osudy hlavních hrdinů. Na životech jednotlivých postav mě velmi zaujalo, jak si téměř každý hrdina románu odnesl do celého svého příštího života nějaké "křivdy" z dětství a chce se svým jednáním občas nějak jakoby pomstít za to, že to neměl lehké. S tím velmi souhlasím, že dětství a vztahy v rodině se obtisknou do celého života. Doporučuji k přečtení i k zamyšlení.

25.03.2015 5 z 5

Čtvrtá úroveň Čtvrtá úroveň Jitka Prokšová

Velice zdařilá knížka, zaujala mě paralela puzzle versus život. Někdo má život z těch několika jednoduchých dílků, které se bez problémů dají poskládat a někdo z těch složitých dílků, které nám dají tolik práce a tolik "trápení" než je poskládáme. A najít rozuzlení, když se nám dílky (puzzle) jednotlivých životů promíchají a najít ten správný výsledný obrázek, to je sakra dřina. Autorka umí moc dobře popsat jednotlivé postavy, dokážu si je představit a umím jim fandit či je nemít ráda, tak dobře jsou nám předložené. Opět se asi opakuji, ale knížky Jitky Prokšové jsou, dle mého názoru, určené zkušenějším čtenářům, kteří už si něco prožili. Příběh Kláry je neobyčejný, nepředvídatelný, přesto mě konec úplně nepřekvapil, ale velmi dojal. Děkuji autorce a přeju hodně spokojených čtenářů, doporučuji k přečtení i k zakoupení.

13.03.2015 5 z 5

Milovat je umění Milovat je umění Petra Lázničková

Knížka se mi líbila, je napsaná čtivě, byla jsem na ni velmi zvědavá, protože se mi líbil už její 1.díl - Pod kůží - a nezklamala. Je to normální příběh normálních lidí s normálními problémy, ale přesto se báječně čte.

28.02.2015 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Vůbec nevím, co mám o této knize napsat, abych to nepokazila, celá kniha mě dojímala. Jsem nadšená z přemíry citu, který v dnešní době počítačů tolik chybí. Láska, nenávist, dobro, zlo, příroda - úžasně vykresleno, krásná poetická čeština. Cikáni s přemírou intuice zde mají své kouzlo, které bohužel po sto letech už u nich věru nenalézám. Nenalézám ani dostatek správných slov, ale vím naprosto určitě, že tato nádherná knížka dostane své místo mezi mými nejoblíbenějšími, mám jí plné srdce a každému doporučuji.

26.02.2015 5 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Čtivý příběh, cca pololetní epizoda života několika lidí. Podobné si prožijeme během života všichni. Žádné násilí, žádné hrůzy - příjemné počtení.

06.02.2015 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Nesmírně pravdivě a úžasně popsaný průběh zákeřné choroby, které je čím dál více - bohužel. Měla jsem možnost - opět bohužel - se setkat v reálu s takto nemocnou osobou a je to opravdu jeden z největších průšvihů, který může člověka potkat. Velice poučné, mistrně zpracované téma. Děkuji autorce.

29.01.2015 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Odpočinkové četní pro dlouhou chvíli ?!?

26.01.2015 3 z 5

Fejetony Fejetony Kamila Moučková

Velmi milá knížka, která osloví spíše ročníky, které už mají něco prožito, tedy střední a vyšší věk. Spousta zajímavých, pravdivých myšlenek, příjemné počtení pro volný čas.

04.01.2015 4 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Knihu jsem si zatím jen půjčila, ale chystám se koupit si ji. Pan režisér zde krásně popisuje průběh své práce od začátků a kromě jeho tvorby se zde můžeme dozvědět mnoho zajímavého o ostaních lidech kolem filmu z té doby. Velmi zajímavé a poučné čtení o lidech, kteří opravdu umí.

02.01.2015 5 z 5

Váš Petr Hapka Váš Petr Hapka David Laňka

Krásně vyjádřena a shrnuta genialita skladatele. Jen více takových osobností a je velká škoda, že ho postihla tak zákeřná nemoc, která mu znemožnila ještě dále tvořit. Budiž mu lehká zem . . .
Stojí za přečtení.

28.12.2014 5 z 5