1alena1 1alena1 komentáře u knih

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Nebudu už podobné knížky číst, protože mi nedělá dobře vstřebávat hrůzy, které se opravdu staly. Proč si neustále na něco stěžujeme, proč se nám nic nelíbí? Vždyť se dnes máme opravdu báječně.

29.11.2016 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Mám radost, že česká literatura mě poslední dobou opravdu baví. Jiří Hájíček má obrovský talent přiblížit dobu nedávno minulou tak, že jsem s těmi postavami žila. Vzhledem k tomu, že jsem tu dobu prožila a jsem také z vesnice, moc dobře všemu co se v knize událo rozumím. Nádherně vylíčené charaktery postav. Držím palce k dalšímu tvoření autora.

24.11.2016 5 z 5

Venuše Samešová Venuše Samešová Venuše Samešová

Velmi zajímává kniha, která poutavě a nečekaně (ale velmi pravdivě) popisuje dobu u nás v letech normalizace - až do současnosti, určité skupiny lidí. Doporučuji k přečtení, aby si čtenáři mohli udělat srovnání s popsáním této doby od jiných autorů a z jiného úhlu.

22.09.2016 4 z 5

Pavel Pafko: Šlo to skoro samo Pavel Pafko: Šlo to skoro samo Pavel Pafko

Obdivuhodný člověk !!! Dobře zpracováno.

13.09.2016 5 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Výborná knížka pro střední a vyšší věk, mládí nemůže pochopit (nechci urážet mladé čtenáře, moc si vážím, že čtou), ale k takové knize se musí dospět.

05.09.2016 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Zajímavé a napínavé čtení, výborné na dovolenou. Dobré téma, film bych ráda zhlédla, kniha se ke zfilmování přímo nabízí. Doporučuji k přečtení.

05.09.2016 4 z 5

Běž, kam tě srdce povede Běž, kam tě srdce povede Susanna Tamaro

Krásná, dojemná, pravda života do hloubky popsaná v útlé knížce, která zaujme v mé knihovně čestné místo. Určitě se k ní vrátím.

31.07.2016 5 z 5

Nejsem žádná lvice Nejsem žádná lvice Petra Braunová

Díky perfektnímu zpracování Petry Braunové a díky hodně pestrému životu Kamily Moučkové vznikla opravdu jedinečná knížka, kterou doporučuji k přečtení, stojí za to.

17.06.2016 5 z 5

Klub radostí dnešního dne Klub radostí dnešního dne Petra Braunová

Od čtení jsem se neodtrhla, dokud nebylo přečteno, zajímavé, uvěřitelné - taková je doba. Tak moc mě zaujaly osudy hlavních hrdinů, že bych přivítala pokračování. Jen jsem trochu nepochopila, že je kniha uvedena jako pro děti a mládež ?!? Nechci děti a mládež podceňovat, ale nejsem si jistá, zda by to bylo správně pochopeno.

10.06.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka se mi líbila, vše má spád. Jediné, co mi trošku dělalo problém, bylo obrovské množství postav, ve kterých bych se určitě ztratila, kdybych knížku nepřečetla tak rychle. Donutilo mě to stále se vracet ke čtení, abych v tolika postavách neměla zmatek a abych se neztratila v těch souvislostech, jak se všechny příběhy těch mnoha postav propojovaly. Jen mě mrzí, tolik negativních lidí pohromadě, tam není nikdo normální.

07.06.2016 3 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Velice poutavé čtení, často předvídatelné situace, ale kdo už má hodně prožito, tak už umí trochu předvídat. Knihu na prázdniny doporučuji, je nám to blízké prostředím a vztahy, jaké známe ze svého okolí. České povahy a české problémy se nám čtou a řeší dobře, protože se dokážeme s nimi ztotožnit.

07.06.2016 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Nádherná knížka pro ženy!!! Na Světu knihy jsem si dala výtisk podepsat od autorky a moc mě mrzí, že jsem v té době knihu ještě neměla přečtenou, ráda bych jí poblahopřála k tak úžasnému dílku a okamžitě jdu shánět další čtení od autorky. Na svůj mladý věk je tato knížka velice "moudrá", skoro by to měla být povinná četba pro ženy, které mají se svým sebevědomím trošku problém. Nechci se rozepisovat o jednotlivých příbězích, dost již bylo naznačeno v předešlých komentářích,ale vřele doporučuji k přečtení.

26.05.2016 5 z 5

Požitkářka Požitkářka Marcela Mlynářová

Nemyslím si, že je to děs běs, jak někdo přede mnou napsal, ale přirovnání ke slohovce žáka základní školy mě pobavilo, protože na tom něco je. Opravdu by si paní Mlynářová měla dát chvíli pauzu a nasbírat trochu kvalitnějšího materiálu, protože asi tak pět super dobrých vět, které jsem v textu našla je málo pro zakoupení si knížky, ale čte se dobře, když zrovna není nic jiného po ruce, tak proč ne ?

22.05.2016 3 z 5

Přečíst se dalo, oddechové do čtení čekárny či do vlaku, ale druhý díl si už nekoupím, protože v tom čase si mohu přečíst knížku, která mi něco dá, toto je podobné jako čtení bulváru, tj. přečtu a odložím, rozhodně se nad tím nebudu zamýšlet. Ale neodsuzuji, své čtenáře si najde a místy pobaví.

19.05.2016 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Po první knížce Michaely Klevisové jsem okamžitě pátrala po další a nezklamala, opět velmi dobře čtivá česká krimi, jsem ráda, že jsem čistě náhodou spisovatelku objevila a budu doufat, že se její krimi budou rychle množit, ale ne na úkor kvality. Doporučuji.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Byla to moje první knížka od Michaely Klevisové a moc mě překvapila, protože spisovatelka je velmi mladá a dílko je napsáno velice čtivě, propracované, po přečtení jsem okamžitě vyhledala ostatní detektivky s detektivem Josefem Bergmanem.

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Mám ráda knížky Michaely Klevisové, pro mě je to nadějná mladá spisovatelka, která umí napsat zajímavou a čtivou "krimiknížku" pro české čtenáře. Přestože komentáře tuto knihu nechválí tolik jako minulou ze série s detektivem Brgmanem, mně se líbila, přečetla jsem jí za 2 dny a těším se na další, doufám ,že se paní spisovatelka rozepíše trošku o soukromí Josefa Bergmana, jak trochu naznačila na besedě letošního Světu knihy.

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Někdy potřebujete přečíst knížku, kde není potřeba dumat, ale jen si příjemně odpočinout a přečíst si o tom, že nejen vy máte problém, ale mají ho i lidé kolem vás, ale dá se řešit. Doporučuji k přečtení na dovolenou.

11.05.2016 4 z 5

Jak na Nový rok Jak na Nový rok Václav Franc

Přečteno za večer, zajímavý příběh ze života, lidský, český, čtivý.

05.05.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Očima hodnotím knihu jako jednu z nejkrásnějších, fejetony tak za 3.

14.04.2016 3 z 5